Skocz do zawartości

GTX 970 vs GTX 780 TI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Już o tym teście z eurogamera dyskutowaliśmy z dobre 2 tygodnie temu. Przeczytaj część opisową i powiedz mi, jakie wnioski nasuną Ci się na myśl po głębszej analizie tej "recenzji".

 

Sam już nie wiem jak jest z tymi benchmarkami.

Edytowane przez Blashix
Link to post
Share on other sites

W większość testów w Internecie wygrywa 970 wersja niereferencyjna (czyli z boostem ok 13xx). Zakładając, że 780ti to zegary referencyjne a sama 970 robi w większości 1500MHz to karty mniej więcej na tym samym poziomie w grach. Czasem wygra szyna 384bit na Ti a czasem MHz na rdzeniu 970tki, generalnie lepszą kartą wydaje się 970 (bo chłodniej, ciszej itd.). Wyższa (bardzo wysoka) rozdzielczość zatyka obie (choć 970 szybciej) i czasem zaczyna je  doganiać 290x, tyle widać na testach. Sam nie porównam , bo mam trochę za starą platformę i nie mam 780ti.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Co Ty chłopie próbujesz udowodnić, tak się zapytam wprost?

 

Obejrzyj sobie filmiki z pierwszej strony od kyubiego:

 

Tech of tommorow mają w zestawieniu Zotac GTX 970 amp i MSI GTX 780 Ti Gaming. Wyniki pomiarów od 3:03, żeby było prościej szukać.

Linus tech tips (wszystkie testy po oc): od 5:40

 

PurePc z 780Ti na 1080 Mhz, co nie jest wynikiem oszałamiającym:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,19

 

Powiem szczerze, że chłodniej i ciszej nijak się ma do czystej wydajności.

 

 

mniej więcej na tym samym poziomie w grach.

Nie są na tym samym poziomie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do mnie piszesz? Nic nie chce udowadniać, piszę jak jest. Akurat test na PurePc jest jednym z bardziej kontrowersyjnych. Nie chcę oglądać wybranych filmików, przeglądam  Techpowerup i tam przeglądam codzienne recenzje kart na różnych portalach (od premiery serii 9xx).

 

http://hardforum.com/showthread.php?p=1041117766

 

 

i tyle w temacie. Tak jak pisałem - nie ma opcji, by jednoznacznie stwierdzić, że 780Ti jest wydajniejsza w grasz względem 970. Mówimy o kartach podkręconych.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Tak do Ciebie. Widać argumenty, do Ciebie nie przemawiają. Snujesz tu piękne wywody i same ochy i achy nad 970-ką. Sugerujesz się testami, gdzie niereferenty porównuje sie do referencyjnych konstrukcji i masz czelność pisać o wyższości 970 nad 780ti. Przecież to jest obrzydliwa manipulacja. Tyle mam Ci do powiedzenia w tym temacie.

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Może by zrobić porównanie z takim np Gigabyte 780 Ti GHz,

 

 http://www.eteknix.com/gigabyte-g1-gaming-geforce-gtx-980-4gb-graphics-card-review/

 

Nie ma w zestawieniu 970 tki, ale jest GTX 980. Gigabyte 780ti GHZ to ciagle zeska karta. Nie wiem jak to wyglada dokladnie (zawsze mialem karty AMD), ale od kilku dni mam taka i po lekkim podbiciu napiecia i OC trzyma mi np. w Crysis 3 caly czas 1372Mhz, a w 3d Marku minimalnie ponad 1400Mhz :menda: . Wydajnosciowo wypada tak samo ,a czasem lepiej niz moj poprzedni Radeon 7990.  :roll:

Testy trzeba umiec czytac, kolega jorginto ma racje. Teraz 780ti mozna kupic w cenie autorskiej 970tki. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Mam czelność? Piszesz na trzeźwo? Czy Ty wiesz co piszesz? Jakie argumenty? Przerzucamy się testami z Internetu człowieku, tu nie ma miejsca na argumenty. Nie snuję żadnych pięknych wywodów tylko piszę, ze gtx970 z racji wyższego taktowania i ulepszonej architektury po OC bywa kartą wydajniejszą niż gtx780Ti (też po OC) - co w tym jest pięknego? Tabelki z wykresów?

Manipulacja? Człowieku zrozum -  ta karta ma miejscami o ponad 300MHz od gtx780Ti większy zegar (po OC) i w części gier będzie generowała wyższy framerate. W swej cenie jest bezkonkurencyjna, a gtx780Ti jest obecnie najmniej opłacalną kartą (obok gtx980) z ofert Nvidii. Już o wiele lepiej kupić tanio zwykłego gtx780. Po zrównaniu cen 780ti i gtx 970 nadal wiele osób wybrała by 970 z racji lepszej architektury, wydajności prądowej i efektywności.

 

Manipulacją jest wciskanie ludziom kitu, że wycofywana generacja kart jest wydajniejsza od gtx970. To po prostu pocieszanie się po przepłaceniu i tyle. Boli to boli, kiedyś przejdzie.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Pobór prądu mnie nie interesuje w ogóle.Chodzi mi o czystą wydajność w grach.Czytałem że ta karta osiąga 71*C pod obciązeniem więc suszarką też raczej nie jest.


Pobór prądu mnie nie interesuje w ogóle.Chodzi mi o czystą wydajność w grach.Czytałem że ta karta osiąga 71*C pod obciązeniem więc suszarką też raczej nie jest.

A jeszcze gdyby tak porównać tego Gigabyte z Zotaciem.Gigabyte używany z 16 miesiącami gwarancji.Co byłoby lepsze?Gigabyte ma wyższe taktowanie

http://www.ricardo.ch/kaufen/computer-und-netzwerk/grafikkarten/pci-express/gigabyte-gtx-780-ti-oc-3-gb/v/an745412352/?IsAutoCompletSearch=1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ta karta ma miejscami o ponad 300MHz od gtx780Ti większy zegar (po OC)

 

To, że porównujesz te karty zegar w zegar utwierdza mnie w przekonaniu, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Idę z tego tematu, bo szkoda moich nerwów.

 

Do autora. Choćby do 970-ki domontowali boostkorbę i i tak nie będzie wydajniejsza od 780ti. Jak masz możliwość zakupu 780Ti w podobnej cenie do 970, to ja bym się nie zastanawiał. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Kurde chłopie piszę, że ma wyższy zegar, piszę, że ma słabszą magistralę pamięci, zaczynam Ci przytaczać fakty a Ty uciekasz. NIE PORÓWNUJĘ JEJ ZEGAR W ZEGAR BO ZEGAR W ZEGAR WYDAJNIEJSZY JEST 780TI. Piszę, że z racji wyższego zegara karta nadrabia tam gdzie niedomaga i z racji tego dogania, a miejscami bije gtx780Ti. W temacie m.in kart graficznych siedzę od 1998r i coś tam wiem, nie denerwuj się, nie ma potrzeby.

 

Na razie to karty potrafią chcieć i 4Gb jak się dołoży odpowiednie tekstury. Mało tego, w wyższych rozdzielczościach pamięć jest nieoceniona. To że w większości gier 3/4gb nie robi żadnej różnicy nie oznacza, że producent nie może Ci ustawić gry tak, że na najwyższych detalach nie pograsz z 3GB. Wyjątki to wyjątki ale takie istnieją.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites
Już o tym teście z eurogamera dyskutowaliśmy

 

Jesli dobrze rozumiem z tej tabelki to fps dla Crysis 3 jest podany przy max (very high) ustawieniach tylko bez AA bo nic tam nie dopisane tak jak przy innych tytulach w porownaniu oczywiscie 1080p. Nie wiem jaki zegar miala 780ti w tym video, ale u mnie po OC wyglada to zupelnie inaczej .  

Scena z wagonem tak dla porownania (krecone z rasi  :D ).

 

http://youtu.be/J80sXltwztg

Ja wlasnie sprzedalem R9 290 z zamiarem zakupu niereferencyjnego GTX 970 moooze GTX 980 , jakiegos najtanszego referenta, a kupilem nowa GTX 780ti GHZ za cene wlasnie jakiejs wypasionej 970-tki. Ciagle ja moge oddac, ale raczej zostaje. 

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm,też stoję w dylemacie na co zamienić referenta 290x ,czy 970 od zotaca wersja OC(potrzebuje malej karty do itx)za 265funtow czy po prostu kupić za 229funtow zotaca GTX 780 tylko nie Ti.

Myślałem jeszcze nad referentem GTX 780 od kfa2 bo są po 199 funtów:)

A do kolegów kilka postów wyżej, na tejże oto stronie w zestawieniu jest wydajniejszy GTX 970 od 780ti,dlaczego tak jest?

Link to post
Share on other sites
Co za pytanie a musi być odwrotnie ? Moj wynik 3dmarka .To moze kto wystawi 780ti

Wlasnie jak szukalem karty dla siebie to tez zauwazylem ze w "3dmarku" najnowsze karty wypadaja nadspodziewanie dobrze,ale nie przeklada sie to w tym samym stosunku w testach na grach. Z reszta nie tylko ja to zauwazylem na forum tez ktos wspominal i nie tylko na tym. 

 

Moja 780ti. 

 

http://www.3dmark.com/3dm/4334642?

http://www.3dmark.com/3dm/4361867?

A to dowod jak "prawdziwym" wyznacznikiem wydajnosci jest 3d mark. Cos sie popier...... :rotfl:

 

http://www.3dmark.com/3dm/4361900?

 

Przebij to Niuniek7 swoja 970 tka.  :menda:

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

 

 

Wlasnie jak szukalem karty dla siebie to tez zauwazylem ze w "3dmarku" najnowsze karty wypadaja nadspodziewanie dobrze,ale nie przeklada sie to w tym samym stosunku w testach na grach. Z reszta nie tylko ja to zauwazylem na forum tez ktos wspominal i nie tylko na tym.

 

No nie wiem czy sie nie przeklada na techupie testuja w 17 tytulach i srednia wydanosc gtxa 970 jest minmalnie mniejsza od 780ti jesli chodzi o fullhd:

http://tpucdn.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/images/perfrel_1920.gif

Patrzac na to ze ta karta je srednio 80W mniej wyborem bardziej oplacalnym bedzie wlasnie gtx970.

Link to post
Share on other sites

No 6% bez frapsa na pewno zauwazysz .Coś za coś pomijam temp zuzycie pradu i cene bo to mało istotne ale hałas to juz tak . Gtx 780 Ti nie ma startu do takiej 970MSI która jest niesłyszalna w grach całkowicie

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...