Skocz do zawartości

GTX 970 vs GTX 780 TI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Zakłądając teoretycznie identyczne ceny obu kart, 970 ma rację bytu tylko jeśli kogoś drażni szmer wydobywający się z obudowy i chce mieć przede wszystkim cicho. Więc nie wiem o co się kłócicie. Wyraźnie widać po postach, że dla Leona najważniejsza jest cisza, a dla pozostałych wydajność.

Link to post
Share on other sites
ale to, że jest ciszej, chłodniej i wydajniej to tacy jak ty pomijają bo to przecież tylko o 5zł chodzi.

Widzisz sam nie ogarniasz własnych argumentów.

GTX 970 nie jest dużo chłodniejszą kartą.

http://www.anandtech.com/show/8568/the-geforce-gtx-970-review-feat-evga/15

Temperatury są zbliżone do tych z gtx 780.

 

Ciszej może i owszem ale tutaj bardziej zależy to od zastosowanego chłodzenia. Nie każde jest pół pasywne. Poza tym hałas jest sprawą względną. Jednemu to przeszkadza innym nie.

 

Wydajniej? Rozumiem że mówisz o potencjale OC? Kwestia losowa. Nie każda karta podkręca się fantastycznie. Taki gtx 970 po osiągnięciu limitu temperatury zrobi stop i co? Trzeba będzie żyłować prędkość wentylatorków. Tylko że wtedy nie będzie już ani chłodniej ani ciszej.

 

Po tym "betonie" widzę że jesteś lekko sfrustrowany wypowiedziami moimi i innych.

Taka mała rada:

 

 

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites
Pomyliłem gry, chodziło mi o Hitmana a nie Batmana ;)

Ten hitman to miejscami ładny a miejscami to wyglada jak gra na dx 8.0 .Mieszane uczucia co do grafy w nim jak i do samej gry

 

Wydajniej? Rozumiem że mówisz o potencjale OC? Kwestia losowa. Nie każda karta podkręca się fantastycznie. Taki gtx 970 po osiągnięciu limitu temperatury zrobi stop i co?

Prawda ze sztula zrobi oc a 2 nie ale zanim 970 osiagnie 80 stopni to 780ti sie rozstopi :P  na msi 1560/[email protected]  jest ponizej 70 stopni i to przy auto fan który sie rozkreca na 1250rpm max

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

GTX 970 nie zrobi stop z powodu limitu temp. bo jego limitem OC jest TDP, później vcore a na samym końcu  temp.  Wygląda to mniej więcej tak, że jeżeli nie będzie przeszkód  z innej strony ( a nie powinno) nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć gtx980Ti z taktowaniem 1500Mhz + boost na rdzeniu z nadal niższym poborem mocy i temp. niż 780Ti.

Rozmiesza mnie pisanie że gtx 970 podda się z powodu temp. i OC sprawi , ze karta stanie się głośna.  .... zrozum NIE MA TAKIEJ OPCJI. Ta karta robi spokojnie 1520Mhz stabilnego stałego boosta z podniesionym jedynie o 10% TDP i nie przekracza 70C nie będąc praktycznie słyszalną. Jak pojawią się biosy z odblokowanym TDP i Vcore, może komuś uda się ją zajechać temp. ale na razie śmieszne jest wypowiadanie się o niej w takich kategoriach. Po prostu OC na tej karcie wygląda inaczej niż na starej generacji - tu nic się nie traci kosztem max (domowego) OC, nie jest ani cieplej ani głośniej ani nawet specjalnie nie rośnie pobór prądu.

 

Piszę o MSI, podobnie to wygląda u AUSA i Gigabyte, choć ta ostatnia ma za wysoko ustawione obroty w idlu (tak jak MSI pod dużym obciążeniem 1500obr/min)- kwestia związana z ograniczeniem chłodzenia lub ustawieniami biosu. Podejrzewam, ze ulepszone wersje chłodzenia jeszcze przed nami.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko, że 780Ti wystarczy 1200Mhz aby odjechać 970 @1500Mhz ;)

Na 1200MHz to jeszcze troche brakuje 780ti do gtx970@1500:

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_780_ti_matrix_review,27.html

vs

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,26.html

Link to post
Share on other sites

Na poprzedniej stronie pisałem jak wygląda sytuacja z testowaniem 780 i 970.

Powtórzę się bo może ciężko Ci było przeczytać:

" We wszystkich 12 grach jakie posiadam jestem w stanie dobrać miejsca testowe tak, że w każdym teście wygra 780 ale mogę również dobrać miejsca tak, że we wszystkich grach lepiej wypadnie 970. Pomijając 2 tytuły bo w Hitmanie Absolution 970 nie ma żadnych szans z 780 natomiast w Tomb Raider 780 nie ma szans z 970 niezależnie od miejsc testowych

Wszystko rozchodzi się o dobranie miejsca testowego!!! "

 

Generalnie 780@1200Mhz = 970@1500Mhz a 780Ti@1200Mhz jest zdecydowanie wydajniejszą kartą od 970@1500Mhz!

 

Wystarczy, że miejsce testowe ustalimy tam gdzie przepustowość ma znaczenie i 970 leży ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Metro ll  all max co było do ustawienia .Po 1 przejsciu .jak macie to sobie porównajcie i tyle

 

file:///C:/Users/j/Documents/4A%20Games/Metro%20LL/Benchmark/2014.10.14%2016-04-39/metro_report.html

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites
Kogo obchodzi wydajność z wata? Każdego.

 

Chyba jednak nie, bo jedyną osobą, która ma chyba jakiś związany z tym pojęciem fetysz jesteś ty.

 

Mam ponad 30 lat na karku, od zawsze miałem w kompie jedynie mid-high i high-end i nigdy, absolutnie nigdy nie zwracałem uwagi na ten współczynnik. Nie znam również nikogo, kto by brał go pod uwagę przy wyborze sprzętu.

 

Niski pobór mocy to zaleta w lapkach i w przypadku SLI - wówczas faktycznie lepszym wyborem jest 970, ale odpuść sobie zaklinanie rzeczywistości, bo naprawdę robi mi się niedobrze.

 

Jeśli ktoś szuka na dzień dzisiejszy pojedynczej karty to lepszym wyborem jest 780Ti. Kropka. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nowaj->Polecam miętę. Ja dla odmiany znam kilka osób dla który  ważna jest wydajność z watt-a.  Nie  cyferki jako takie tylko fakt co one oznaczają. Znam też kilka osób dla których ma znaczenie o jakiej mocy kupią zasilacz, czy wystarczy do SLI, czy muszą wymienić itd., doposażyć obudowę w wentylator. Twój wiek, fajnie że masz 30 lat ale to raczej bez znaczenia.

 

No dobra, skoro wszyscy.  Mam 33 lata i  mam na imię Andrzej.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites
Nowaj->Polecam miętę. Ja dla odmiany znam kilka osób dla który  ważna jest wydajność z watt-a.  Nie  cyferki jako takie tylko fakt co one oznaczają. Znam też kilka osób dla których ma znaczenie o jakiej mocy kupią zasilacz, czy wystarczy do SLI, czy muszą wymienić itd., doposażyć obudowę w wentylator. Twój wiek, fajnie że masz 30 lat ale to raczej bez znaczenia.

 

Tu ja mam 34 lata  :->  i kupilem wlasnie najmocniejsza karte na jaka mnie bylo stac , nie to ze finansowo jakos, ale moralnie bo zona z dzieckiem na rekach na mnie patrzy, jak kolejny raz zmieniam karte to nie bylo mowy o GTX 980. W ciagu dwoch lat to juz chyba piate, albo szoste GPU. Nie wiem jak mozna nie widziec ze GTX 970 nie ma startu z GTX 780ti. Nie obchodzi mnie kompletnie zuzycie pradu bo to znikome roznice. GTX 970 to nowosc , wszystkie te portale internetowe, a napewno wiekszosc nie koniecznie sa sponsorowane przez Nvidie, ale kozystaja z uprzejmosci firmy zeby odpowiednio wczesnie miec nowosci do testow. Nvidi nie zalezy zeby promowac schodzace z rynku karty , dlatego wiekszosc porownan ze stokowa 780 ti i w tym samym miejscu pokazywanie jak sie 970tka kreci. Porownania sa bardzo entuzjastyczne w stosunku do GTX 970. Tez duzo spekulacji na forach ze maxwelle sa lekko faworyzowane w 3d marku, nie wiem, nie znam sie...Do tego mimo ze nie lubie Gigabyte to trafila mi sie dobra sztuka 780ti , w 3d marku trzyma 1400mhz ,a w grach bez problemu dobrze  ponad 1350mhz. 

Jakbym kupowal karty pod sli to 970-tka jest bezkonkurencyjna. Ta karta jest jakby zrobiona z mysla nawet o 4k i multi gpu. 

Edytowane przez keczu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Twój wiek, fajnie że masz 30 lat ale to raczej bez znaczenia.
 

 

Mylisz się i to bardzo. Wiek ma bardzo duże znaczenie. Jestem osobą dorosłą, od kilkunastu lat płacę za siebie rachunki, obracam się również w towarzystwie ludzi w podobnym wieku. Nigdy, ani ja, ani nikt, kogo znam, nie brał poboru prądu jako czynnika decydującego przy wyborze sprzętu komputerowego.

 

 - "Nie kupię sobie nowej karty, bo nie wiem, czy będzie mnie stać na to, by pograć sobie 2h dziennie"

 

- "Kup ją, najwyżej pograsz godzinę i 15 minut dziennie, a w rachunkach wyjdzie na jedno".

 

Takiego dialogu nie przeprowadził nikt na świecie. Jeśli ktoś kupuje zabawkę, bo nie czarujmy się, ale jest to zabawka, za 1,5-2k zł to ma, za przeproszeniem, w tylnej części ciała, czy co dwa miesiące dojdzie mu 10zł w rachunku za energię.

 

Dzieciaki, które mieszkają z rodzicami, na ten czynnik nie zwracają już w ogóle uwagi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...