Skocz do zawartości

GTX 970 vs GTX 780 TI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

No 6% bez frapsa na pewno zauwazysz .Coś za coś pomijam temp zuzycie pradu i cene bo to mało istotne ale hałas to juz tak . Gtx 780 Ti nie ma startu do takiej 970MSI która jest niesłyszalna w grach całkowicie

A 30% bez frapsa zobaczysz?

 

Kolega miał do wzięcia 970 i 780Ti w tej samej cenie. Wyznacznikiem była wydajność, więc wybór oczywisty. Pisanie o karcie wydajniejszej, że "nie ma startu" do 970-ki, to dość ciekawy wniosek.

Link to post
Share on other sites

Tutaj dobre porownanie gtx 970/780ti w niereferencyjnych , podkreconych fabrycznie wersjach. 

 

http://www.eteknix.com/gainward-phantom-geforce-gtx-970-4gb-graphics-card-review/

 

Akurat roznica nie 6% , a nawet 20%. Co porownanie to inne wyniki.  :D

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A 30% bez frapsa zobaczysz?

oczywiscie ze tak a 6% i to pierdniecie mrówki z frapsem czy bez . 


 

 

Kolega miał do wzięcia 970 i 780Ti w tej samej cenie. Wyznacznikiem była wydajność, więc wybór oczywisty. Pisanie o karcie wydajniejszej, że "nie ma startu" do 970-ki, to dość ciekawy wniosek.

 

 

Mam do Was proste pytanie.Jeśli moglibyście kupić w tej samej cenie kartę GTX 970 lub GTX 780Ti którą byście wybrali?

to jego post nr1 .Widac ze przetwarzasz go na swoje ;)

Link to post
Share on other sites

@Niuniek7

Jak sobie zrobisz porównanie z otwartą obudową na biurku, pół metra od uszu, to może tak będzie. Przy dobrej, najlepiej wyciszonej obudowie (a takie wybiera bardzo dużo osób) nie usłyszysz wielkiej różnicy. Poza tym wiatraki w obudowie też hałasują, często głośniej od samej karty...

Link to post
Share on other sites

Cytując użytkownika Blackwhite (pewnie kojarzycie z youtube lub innego forum)

 

"... nie wierz we wszystkie testy co widzisz na necie http://forum.itpc.net.pl/public/style_emoticons/default/wink.png

780Ti zjada 970tke jak chce, malo tego 780 jest na bardzo podobnym poziomie wydajnosciowym http://forum.itpc.net.pl/public/style_emoticons/default/wink.png

Dzisiaj bedzie recka u mnie na YT MSI 970.

Ratuje ja tylko pobor mocy i niskie tempy a co za tym idzie kultura pracy.

Jesli chodzi o wydajnosc to nie ma sensu sprzedwawac 780 jak ktos ma.

Ludzie naogladali sie tych "cudownych " testow na necie jak to 970 zjada 780Ti, sprzedali karty z duza strata a teraz pewnie  zgrzytaja zebami co najlepszego zrobili http://forum.itpc.net.pl/public/style_emoticons/default/wink.png"

 

Mimo, że podejście dość luźne, to tego bym się trzymał. Najważniejsza w tym wszystkim jest cena a GTX 780 jest teraz około 300 zł tańszy od 970-tki. Jeśli GTX 780Ti można dostać w cenie GTXa 970, to jest to pod względem wydajności lepszy wybór.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

tutaj widać ze faworytem jest maxwell .Lubią sie z WD ale generalnie u tego pana to jednak nowe jest gorsze od starego

tutaj zazwyczaj Gtx 980 szybszy o 10% od 780ti ale sa miejsca gdzie 980 jest słabszy o 40/50% np filmik 5:15  . Powód? Stery?

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma ciche wentylatory w obudowie to najgłośniejsze będą te na grafice, potem na CPU. Większość ma wentylator na CPU na PWM więc wzrost temp w obudowie przełoży się na większy hałas. Fenomen serii 9xx polega na tym, że umożliwia korzystanie z karty w IDLU lub pod lekkim obciążeniem bez jakiegokolwiek udziału wentylatorów i w bezpiecznej wynoszącej od 40-75C temp (można grać na wyłączonych wentylach). Nikt nikomu nie każe zmieniać 780/780ti na serie 9xx bo to większego sensu nie ma ale przy zakupie nowej karty bez zastanowienia brał bym 970. Raz że wciąż będą rozwijane do niej sterowniki, dwa seria 7xx odchodzi do lamusa.

Po premierze gtx 780 GHz w wielu grach doganiał/przeganiał standardowego 780Ti teraz nagle  gtx 970  tak bardzo pragnie być widziany przez wielu jako ledwie mierzący się z gtx 780. A i to po OC. I z wiatrem. Proszę was.

Jesteście dinozaurami już....i niszczycie planetę tym swoimi małymi elektrowniami...

Edytowane przez leon691
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz 6% różnicy między referentami, ja bym nie nazwał tego minimalnie.

 

No nie jest to duza roznica. W praktyce ledwie zauwazalna.

Jak popatrzec na ten np test:

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_970_and_980_reference_review,15.html

To mysle ze mozna mowic o minimalniej roznicy.

 

Poza tym do rownania jakosc/cena moim zdaniem mozna uwzglednic pobor pradu - jesli ktos sam placi za swoje zuuzycie.

Druga sprawa ze maxwelle maja teoretycznie troche wiekszy potencjal na OC takze suma sumarum - wydaje mi sie ze sa lepsza opcja niz 780ti choc roznica jest nieznaczna.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam dylemat. Chciałem kupić następcę 670 i przymierzałem się do MSI 970. Ale po premierze ceny skoczyły cholernie do góry i zamiast przepłacać na starcie jakieś 300-400 zł, postanowiłem wylicytować sobie 780Ti na allegro. Kupiłem Zotac'a za troche ponad 1400zł i jestem MEGA zadowolony. Chłodzenie jest minimalnie głośniejsze od WF3, a wydajność urywa cztery litery. Podsumowując - gdyby GTX 970 kosztowały teraz ~ 1200-1300 zł, brałbym w ciemno, ale ceny na poziomie 1500-1600 nie mają szans z topem poprzedniej serii.

Link to post
Share on other sites

Leon691

Dla mnie seria Maxwell to chwilowo porażka. Wysoka cena, znikoma dostępność i wydajność podobna do Keplera. Widzę ze niektórzy z uporem maniaka próbują wmówić sobie i innym ze Maxwell to fenomen elektroniki. Tyle lat karty szumialy w obudowach i jakoś nikt z tego nie robił tragedii. Nagle przy Maxwellu pokazali się skryci audiofile. Pobór prądu także nie jest dużo mniejszy. Widzę to po rachunkach za prąd. Wczesniej posiadalem kartę o 3 krotnym mniejszym poborze niż obecnie i po rachunkach nie widzę różnicy. To tak jakby do veyrona wrzucić instalacje gazowa.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tyle lat karty szumialy w obudowach i jakoś nikt z tego nie robił tragedii

Ja miałem ciche kart ładnych pare lat az do hd7970 dlatego doceniam MSI 970 :P  Dobrze ze juz nie gram tyle a na perwno nie w nocy bo hd7970 mnie wkurzyłby na stock fan . Kazdy ma swoje ;)

Link to post
Share on other sites

za 900 powinien być, ma same wady względem wcześniej serii:  pracuje ciszej, wydajniej i w niższej temp. Poza tym jak ja kupiłem taką  używkę 780ti to musi być najwydajniesza, nie?

Dostępność jest tylko jak się zna 2 sklepy (słownie dwa) - śliwki i komputronik to można porażkować.

Tyle lat jedliśmy kartofle gotowane i jakoś żyliśmy a teraz weszły frytki i się nam wmawia że są smaczniejsze - ujawnili się skryci frytkożercy.... Argumenty z 4 liter.

 

 

Niższy pobór prądu = karta chodzi ciszej/karta jest chłodniejsza/temp. nie jest ogranicznikiem OC, a ludzie i tak będą gadać że te parę watt to tylko max 5zł miesięcznie i mają to w du**e.

 

Moi drodzy TI i 780 jest taniej bo weszła nowa seria, jak ktoś pisze, że nowy gtx 970 jest nieopłacalny to zapomina chyba, że ta karta to najlepszy przelicznik wydajność/watt w chwili premiery (w segmencie najwydajniejszych kart) od lat. Stara seria odchodzi na złom, nikt nie będzie teraz równał ceny 9xx do wyprzedawanej starej generacji...To 780/780Ti musi konkurować z 9xx nie odwrotnie...

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Leon691

Dla mnie seria Maxwell to chwilowo porażka. Wysoka cena, znikoma dostępność i wydajność podobna do Keplera.

Ja wiesz, przez Maxwella wiele konkurencyjnych modeli mocno pocieciało z cenami w dół o 400 - 600zł, przynajmniej w niektórych sklepach, przez co dziś są niekiedy lepszym wyborem.

 

 

Podsumowując - gdyby GTX 970 kosztowały teraz ~ 1200-1300 zł, brałbym w ciemno, ale ceny na poziomie 1500-1600 nie mają szans z topem poprzedniej serii.

Gdyby dziś gtx 970 wypuścili za 1200-1300zł to dalej pisałbyś że wysoka cena, bo inne modele jeszcze mocniej poleciałyby z cenami i raczej nie brałbyś w ciemno.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

 

 

gadać że te parę watt to tylko max 5zł miesięcznie

 

Bo tak jest.

 

 

 

najlepszy przelicznik wydajność/watt w chwili premiery

 

Typowy slogan marketingowy. Wydajność z wata... a kogo to obchodzi?. Mnie interesuje rzeczywista wydajność z wydanej złotówki.

 

 

 

karta chodzi ciszej

 

Niech się forumowicze wypowiedzą, ilu z nas nie gra w słuchawkach? Na ile jest to ostatecznie istotne?

 

 

 

seria odchodzi na złom

 

No tak...

 

 

 

To 780/780Ti musi konkurować z 9xx nie odwrotnie...

 

Cały czas mówimy o sytuacji gdzie 970 i 780 Ti kupujemy w podobnych pieniądzach. Skoro ten drugi jest wydajniejszy, to kto kogo goni?

 

Co do OC, 780Ti, robi takty w okolicach 1250/1300 boost@ 1.212V.

Link to post
Share on other sites

Bo nie ma .Najtańszy asus 780ti kosztuje 1800zł a GTX 970 za 1350zł mozna dostać .Choć ref z turbina i tak bedzie cichszy niz 780ti z asusowskim chłodzeniem . Pewnie ktoś tu zaraz wyskoczy z używką z allegro lub jakimś pseudo okazjami bez pewnej gw lub posciagane z zagranicy to ja zaraz przylece z hd7970 za 500zł :P


i to chyba niedostepne no ceny to po 2200-2500 w reszcze sklepów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Dostępność jest tylko jak się zna 2 sklepy (słownie dwa) - śliwki i komputronik to można porażkować.

Problem był/jest ......raczej ogólnoświatowy a nie lokalny.

Szkoda że znasz tylko te 2 sklepy.

 

 

 

Tyle lat jedliśmy kartofle gotowane i jakoś żyliśmy a teraz weszły frytki i się nam wmawia że są smaczniejsze - ujawnili się skryci frytkożercy.... Argumenty z 4 liter.

To jest dopiero fenomen. Otworzyli wam McDonalda na wiosce że się dopiero u was frytki pojawiły?

Pociągnę przykład i powiem że ziemniak to ziemniak a nie jakieś g... mrożone i sprzedawane drożej ale w sumie to jest to samo.

 

 

 

Niższy pobór prądu = karta chodzi ciszej/karta jest chłodniejsza/temp. nie jest ogranicznikiem OC, a ludzie i tak będą gadać że te parę watt to tylko max 5zł miesięcznie i mają to w du**e.

 

Do momentu aż zużycie prądu nie będzie porównywalne tak jak w relacji żarówki 100W i ledowe, to nikt tego nie odczuje po rachunku.

 

 

 

Moi drodzy TI i 780 jest taniej bo weszła nowa seria

Tutaj racja, jest sporo taniej. Jednak to przez ludzi którzy wyprzedają za bezcen te modele aby szybko zakupić Maxwella.

 

 

 

Stara seria odchodzi na złom

 

To zależy od branży gier. Jednak na to się nie zanosi zbyt szybko.

Link to post
Share on other sites

780Ti to nie liga 970 więc co wy porównujecie ;)

Generalnie 780@1200Mhz = 970@1500Mhz

 

We wszystkich 12 grach jakie posiadam jestem w stanie dobrać miejsca testowe tak, że w każdym teście wygra 780 ale mogę również dobrać miejsca tak, że we wszystkich grach lepiej wypadnie 970. Pomijając 2 tytuły bo w Hitmanie Absolution 970 nie ma żadnych szans z 780 natomiast w Tomb Raider 780 nie ma szans z 970 niezależnie od miejsc testowych/

Wszystko rozchodzi się o dobranie miejsca testowego.

780 i 970 oferują identyczną wydajność ;)

 

Jak ktoś kieruje się tylko wydajnością to lepiej wydać 1100zł na używanego GTX 780 niż 1550zł za 970

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

"Beton" wyczuwam, tłumaczę że 5zł na miesiąc to skrót którym się posługują ludzie zapominając, ze KAŻDY MA W du**e 5zł ale to, że jest ciszej, chłodniej i wydajniej to tacy jak ty pomijają bo to przecież tylko o 5zł chodzi.

Kogo obchodzi wydajność z wata? Każdego. Dzięki temu masz te swoje złotówki, lepsze OC itd. itp.

Zamiast usilnie przekonywać 780Ti używając jakichś dziwnych argumentów prawie podając dane stat. ile gra w słuchawkach itp. głupoty zreflektuj trochę bo brniesz w jakieś dziwne rejony cytując wyrywki zdań i  popisując się pod nimi.

 

Funkie --> ty to w ogóle tego o ziemniakach nie załapałeś widzę. Poleciałes w jakieś MacD, wioski i zdrową żywność i niemal personalne uwagi - tak mi przykro, ze się zgubiłeś. Serio nie rozumiesz  tego argumentu, że ciszej jest fajniej niezależnie od tego ile lat się grało (bez ciszej) i też było fajnie? Bez komentarza. Ludzie mają dwie karty, porównują i piszą, ze w części gier 970 jest wydajniejszy od 780Ti ale widzę nie dociera zupełnie.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

 

 

780Ti to nie liga 970 więc co wy porównujecie ;)

Dokładnie ale tego i tak niektóry nie da rady wytłumaczyć.

 

 

 

Gdzie wy kupujecie 780 TI w podobnych pieniądzach, patrzę na cenowarkę i nie widze.

To pytanie do autora.(Zapraszam do przeczytania 1 postu).

My porównujemy te 2 karty zakładając identyczną cenę.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...