Skocz do zawartości

GTX 970 vs GTX 780 TI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

No odpalalem sobie cos takiego w sniper elite 2.

I przy tak dobranej metodologii pomiar jest bardzo dokladny.

Nie masz zielonego pojęcia o metodach testowania więc w tym zakresie dyskusja z Tobą nie ma żadnego sensu!

Żaden szanujący się portal nie testuje za pomocą wbudowanych benchmarków nie będę Ci tłumaczył dlaczego a jeśli chcesz się dowiedzieć to poszukaj informacji w sieci

Tak bardzo porównywałeś smarki 780Ti vs 970.

Porównaj sobie Unigine Valley 1.0 jeśli lubisz benchmarki :>

 

No czyli potwierdzasz ze bez OC GTX780 jest w tyle za 970 - ciesze sie ze fakty zaczynaja docierac.

Referencyjne 970 z Boost dobijają do 1300Mhz, niereferencyjne 970 dobijają do 1360Mhz

Referencyjne 780 z Boost dobijają do 930Mhz,   niereferencyjne 780 dobijają do 1100Mhz.

Jaka jest różnica między referencyjnym a niereferencyjnym 970? 60Mhz

Jaka jest różnica między referencyjnym a niereferencyjnym 780? 170Mhz

Zrozumiał? :>

 

3dguru to profesjonalny portal. Do testow maja taki sprzet jak FCAT czy kamere termowizyjna.

Wyniki uzyskane w benchmarku potwierdzaja to co jest oczywiste. Dodam ze miejsca testowe w benchmarku sa identyczne dla wszystkich takze nie ma mowy o manipulacji, ktorej probujesz sie doszukac.

Walą mnie wyniki 3dguru i innych portali!

Wiesz czemu?

Ponieważ nowe karty oferują cholernie nie równą wydajność względem 780/780Ti i w miejscu X szybszy będzie 970 a w miejscu Y szybszy będzie 780 a w następnym miejscu będzie remis.

Portale testują tylko i wyłącznie w jednym miejscu i na tym wydają osąd, który w 95% kończy się 970>780.

Wystarczy przeprowadzić kilka testów z różnych lokacji, wyciągnąć średnią z pomiarów i już wynik wyjdzie 970=780.

 

Zobacz sobie jak wyglądają relacje 780Ti vs 980

Crysis3

Bioshock

Hitman

Battlefield 4

 

W zależności od miejsca wydajność 980 jest lepsza bądź gorsza od 780Ti! Takie same relacją są po miedzy 780 vs 970.

Link to post
Share on other sites

Już się tak nie jarajcie tymi benchmarkami, bo kartę się kupuje głównie do grania a nie ścigania w cyferkach, które nic nie znaczą...

W dodatku zapominacie, że czasami trafi się lepsza lub gorsza sztuka do OC. Jak wam tak bardzo zależy na benchmarkach, to porównajcie sobie to z 780, która się dobrze kręci (analogicznie Ti):

 

 

Co? Ale jak? Na pewno źle przeprowadzili testy, tyle osób nie może się mylić! 

 

Napinacie się o silicon lottery nie wiem w sumie po co. Jak do kogoś nie dociera, że GTX 970 i 780 to zbliżona wydajność a wersja Ti jest po prostu mocniejsza, to przykro mi bardzo. 970-tke ratuje tylko kultura pracy, ale to nie argument dla każdego, więc się go tak kurczowo nie trzymajcie.

Cena GTX 970 w Polsce jest zawyżona i przez to karta staje się mniej opłacalna. Tego też nie bierzecie pod uwagę a dla większości klientów jest to spory argument. Myślicie, że ludzie nie kupują teraz R9 290 i 780-tek skoro mocno potaniały? To jesteście w błędzie. Najlepsze są opinie osób co żadnej hi-endowej karty w rękach nie miały, ale uporczywie chcą przekonać innych do swojej racji, bo widziały przecież benchmarki, no ręce opadają. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie masz zielonego pojęcia o metodach testowania więc w tym zakresie dyskusja z Tobą nie ma żadnego sensu!

Yhm, tak sie sklada ze 2 lata pracowalem jako Quality Assurance Engineer, "mialem pod soba" 3 testerow i kilka srodowisk testowych dla aplikacji i systemow mobilnego wsparcia biznesu. Takze wydaje mi sie ze pojecia o metodologii testow w IT jakies mam ;-).

No ale wyznawcy Macierwicza musza obrzucic "niewiernych" blotem skoro koncza im sie argumenty.

 

 

Walą mnie wyniki 3dguru i innych portali!

W takim razie skonczmy dyskusje bo nie ma ona wiekszego sensu.

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie z tym zuzyciem pradu. Sam place swoje rachunki i przez ok. 3 lata mialem HD6950->HD7970, potem dwie w crossfire nastepnie 7990->dwie R9 290 w crossfire potem jedna i teraz GTX 780ti .Szczerze nie widzialem w zadnym przypadku jakis skokow lub spadkow zuzycie energi spowodowanych karta graficzna. Gralem tak srednio 2 godziny dziennie. 

Co mi z energooszczednosci karty jak mi FPS-ow brakuje. Ktos juz wczesniej wspomnial o plycie indukcyjnej , tez taka mam . Ubrania dla dziecka teraz trzeba prac w 60 stopniach i moj plazmowy tv robi za piecyk to argument o nizszym zuzycu pradu te kilka wat to chyba tylko jest dla rodzicow jak oni za karte placa zeby im powierdziec jak ta zmiana na nowy model kompletnie zmieni zycie w domu poprzez niesamowite oszczednosci. :roll:  

 

I jeszcze mialem jednoczesnie drugi system z GTX760 i uwaga........podkreconym FX8350 @4.5 GHZ. Przeciez to  dopiero potrzebuje gigawatow energi i pracy na dwa etaty zeby te rachunki poplacic.  :menda:

Tez nic po rachunkach nie bylo widac. Moze jedna jajecznice wiecej w tym okresie smazylem i dlatego. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

@up mowienie o zuzyciu pradu w grafikach wykorzystywanych do grania w kontekscie ceny rzeczywiscie jest bez sensu.

Ale chyba mozemy sie zgodzic ze mniejsze zuuzycie pradu -> mniej ciepla -> mniej halasu -> wieksza mozliwosci OC.

No i tanszy zasilacz jesli budujemy nowy zestaw.

Takze jest to parametr na pewno na plus.

 

Dziwi mnie tylko ze niektorzy jeszcze niedawno pluli na AMD bo ich radki mialy 20-40W wiekszy pobor od NVIDII a teraz w przypadku maxwella gdzie pobor poszedl okolo 80W w dol "oj tam oj tam - przeciez pobor pradu jest malo istotny " ...

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Nie ma co tak ignorować poborów prądu, bo dla niektórych / w niektórych sytuacjach jest to aspekt bardzo ważny. Inna sprawa, że my tu rozmawiamy o dwóch topowych na obecną chwilę akceleratorach, gdzie sprzęt kosztuje majątek i jest celowany w entuzjastów sprzętu - komu tu robi różnicę PPW? 

Link to post
Share on other sites

Z reszta sam zonie powiedzialem ze musze zmienic mojego MSI R9 290 bo duzo produ zre to gadala

tylko przez 2 godziny ze tylko kase laduje w ten komputer itp.... Standard jak ktos ma zone. ;)  Ale teraz bedzie czekac na te oszczednosci. Posiedze po ciemku przez tydzien. 

Link to post
Share on other sites

 

 

te kilka wat to chyba tylko jest dla rodzicow jak oni za karte placa zeby im powierdziec jak ta zmiana na nowy model kompletnie zmieni zycie w domu poprzez niesamowite oszczednosci

keczu, haha zniszczyłeś tym ostatnim zdaniem :D Popieram w 100% :D Pamiętam, jak kiedyś mi się ktoś pluł (nie z rodziny) że dużo prądu wciąga moje akwarium (filtr ~8w, grzałka z termostatem ~100w i oświetlenie ~48w) a tylko filtr chodził nie przerwanie, grzałka włączała się czasem (jak miałem ciepło w pokoju to wcale a oświetlenie jakieś 9h dziennie) jak wszystko zliczyłem a potem zestawiłem z lodówką +boiler +kuchnia na prąd +tv, to moje akwarium zgubiło się w tej ilości zużytej energii. Tak samo jest eteraz z różnicami 100w w stresie pomiędzy kartami graficznymi bo w spoczynku to prawie wszystkie ciągną niemal tyle samo.

Oczywiście mam tu na myśli wykorzystanie gpu inne niż kopanie bitcoin czy renderowanie przez bardzo długi okres czasu.

 

Portale testują tylko i wyłącznie w jednym miejscu i na tym wydają osąd, który w 95% kończy się 970>780. Wystarczy przeprowadzić kilka testów z różnych lokacji, wyciągnąć średnią z pomiarów i już wynik wyjdzie 970=780

Wow, w końcu widzę ludzi którzy dostrzegli to co ja :D To samo też się tyczy testów geforce vs radeon i tak na prawdę, trzeba by chyba przejść całą grę i przez całą grę logować fps by to dokładnie sprawdzić a to było by już na prawdę duże wyzwanie.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Fajne testy w sli widać, że 780Ti zalicza nieraz poważne dropki (12FPS w COD! 17FPS w Thief drop względem 970). Wydajność teoretycznie zbliżona ale częściej minimalny FPS wyższy na zwykłych 970 (i to o ile). Ludzie nie pakujcie się w starą generację na jej koniec bo to bez sensu (modele 970 w teście tylko z podbiciem takt. tylko 47MHz względem referenta, jakieś PiEnŁaje)

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/67652-nvidia-gtx-970-sli-performance-review-8.html

Edytowane przez leon691
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Yhm, tak sie sklada ze 2 lata pracowalem jako Quality Assurance Engineer, "mialem pod soba" 3 testerow i kilka srodowisk testowych dla aplikacji i systemow mobilnego wsparcia biznesu. Takze wydaje mi sie ze pojecia o metodologii testow w IT jakies mam ;-).

Nie interesuje mnie Twoje życie zawodowe ale gdybyś miał pojęcie o metodologi testów kart graficznych czy procesorów to wiedział byś, że wbudowane benchmarki się omija w testach i każdy szanujący się portal to właśnie robi.

Na paru stronach wstecz porównywałeś wyniki z 3dmark i na podstawie tego twierdziłeś, że 970 jest wydajniejsza od 780Ti. To może do Twojego zestawienia dołączymy R9 290x, która w 3dmarku rozkłada na łopatki wszystkie karty a w grach spisuje się gorzej. I gdzie jest to Twoje "pojęcie" o metodologii?  ^^

 

 

No ale wyznawcy Macierwicza musza obrzucic "niewiernych" blotem skoro koncza im sie argumenty.

Rozwieje Twoją niewiedzę, wszystkich "polytyków" wrzucam do jednego wora z napisem "odpad".

Tyle dla mnie znaczą :>

 

 

W takim razie skonczmy dyskusje bo nie ma ona wiekszego sensu.

To może "Quality Assurance Engineer" odpowie mi na pytanie:

Czy pomiar z jednej lokacji testowej jest w stanie jednoznacznie określić czy dana karta jest lepsza od drugiej w konkretnej grze?

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Trollowanie? Pokazałem testy kart w SLI - to wypisuję.

A jak napiszę , ze wydajność będzie powoli rosła wraz z nowymi wersjami sterowników to też trolowanie czy wróżenie z fusów czy jednak bardzo duże prawdopodobieństwo zaistnienia takiej sytuacji? Jeśli trollowanie no to trudno (odpowiem za to przed Wielkim Trollem) póki co polecam zobaczyć teścik.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Leon juz chyba nikt nie czyta tego co wypisujesz. Mam wrażenie ze zaczyna się trollowanie z Twojej strony.

Ludzie tacy jak on mają klapki na oczach, kupili 970-tke po złodziejskich cenach i próbują wmówić innym, że to jedyny słuszny wybór. Nie ma co prowadzić bezsensownych dyskusji, każdy i tak wie swoje. Najlepszy w człowieku jest zdrowy rozsądek i cieszę się, że go posiadam.  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ludzie tacy jak ty fantazjują za bardzo - dałem za 1480zł i powiem Ci szczerze że nie czuję się w ogóle okradziony. Okradziony bym był gdybym kupił np. Lightinga w cenie powyżej 1300zł. Moja MSI rewelacyjna, a stary 7950 nieźle sprzedany. nie sącz niepotrzebnie jadu i nie fantazjuj bo nie masz zielonego pojęcia w kwestii moich zakupów. Zdrowy rozsądek straciłeś po pierwszym przecinku swojego ostatniego posta - szukaj go tam.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Miałem sli 770 i dropy były straszne,  czy ktoś posiadający 970 w sli może się wypowiedzieć?  Zależy mi na opinii kogoś kto wie co to mikroprzycięcia i reszta problemów związanych z sli na keplerach.  Czy maxwelle wnoszą coś nowego lub poprawionego w stosunku do serii 700?

na 780tkach było podobnie, SLI jakoś nie wymiatało a w niektórych grach było czuć przycinki mimo wysokiego FPS 

Link to post
Share on other sites
Ludzie nie pakujcie się w starą generację

 

Nie to ze sie jakos tak bardzo znam , ale Maxwell powinien byc wykonany w 20nm, a jest 28nm czyli po staremu. Czyli zostanie przy starszym procesie produkcji to oszczednosci dla Nvidi i w zasadzie nic nowego .Kilka niepotrzebnych bajerow jak skalowanie w dol starych gier dla niby "poprawy rozdzielczosci" to kompletnie niepotrzebne. Stare gry wygladaja staro nie tylko przez mniej wygladzone krawedzie obiektow. 

Kolejna glupota, pasywne chlodzenie. W gtx 970 jakos ok do 50-55 stopni i GTX 980 jakos czytalem ponad 65 stopni. Komu to potrzebne. Ja nie chce zeby moja karta miala takie temperatury w spoczynku , a w takiej sytuacji nawet referencyjny r9 290x jest ledwo slyszalny, niereferety nieslyszalne. 

Jesli chcemy kompletnie cichy komputer to reszta musi byc pasywnie chlodzona. To sa zalety nowej generacji. Fakt nizsze temperatury o kilka stopni i nieznaczne nizsze zuzycie produ, karta jest poprostu zoptymalizowana, fajnie. Dla mnie osobiscie bez znaczenia. 

Dalej uwazam ze GTX 970 to swietna karta, ale tylko pod SLI. Pojedynczo poprostu dobra, ale w tej samej cenie 780ti jest wydajniejsza a o to jak sie ma jedna karte chodzi. GTX 980 jest poprostu droga. 

Mi do grania w FHD r9 290 nie wystarczal. Te kilka klatek wiecej z 780ti robi cala roznice w Crysis 3 ,dla przykladu. 

 

Ceny nowych modeli kart caly czas powoli rosna, 780ti tanieje. Teraz to raczej nie jest dobry moment pakowac sie w nowa generacje kart.

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lepiej kupić już 780 Ti niżeli pchać się w te kastraty 970, taki wielki szał, a jak pojawiło się więcej informacji wyszło na to że to dno i tona mułu nad. Cena również zachęcająca nie jest, wgl. nie wiem po co je wypuścili.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Ahaha ale wy się wpieniacie na te nowe Maxwelle ja wam nawet do tego nie jestem specjalnie potrzebny (prawie mi smutno z tego powodu), w sumie wystarczy od czasu do czasu link z testem wrzucić i jest konsternacja. Ale powiem wam tak serio jak się zdarzy, że przyjdą do nas takie obniżki jak na zachodzie EU i będą te 780Ti po 1000zł to niech stracę kupię jednego, będę do was przesyłał i zbierał podpisy na nim wasze. A potem oczywiście wystawię na aukcję i sprzedam odpowiednio drożej.

Edytowane przez leon691
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

o może do Twojego zestawienia dołączymy R9 290x, która w 3dmarku rozkłada na łopatki wszystkie karty a w grach spisuje się gorzej. I gdzie jest to Twoje "pojęcie" o metodologii?

Moze zanim cos napiszesz to chociaz sprawdz jak wyglada sytuacja?

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,26.html

Nie widze zeby R9 290x rozkladal na lopatki gtx980.970,780ti ...

Poza tym idac Twoim tokiem myslania - moze po prostu wybieraja takie miejsce testowe ze radek gorzej wypada od nvidii?

Jak to sprawdzic?

 

 

 

 

Czy pomiar z jednej lokacji testowej jest w stanie jednoznacznie określić czy dana karta jest lepsza od drugiej w konkretnej grze?

Oczywiscie ze nie.

Zauwaz ze niektore wbudowane benchmarki to kilka/kilknascie miejsc testowych.

Niektore maja wieksza ilosc tekstur, inne wieksza ilosc wielokatow, fizyki itp.

Ich usredniony ( moze byc wazony ) wynik daje pojecie o tym jak dana karta bedzie sie spisywac w takich miejscach.

Takze duzo zalezy od tego jak taki benchmark konkretnie wyglada. Zgodze ze sa takie ktore nie sa zbyt miarodajne ale to nie powod zeby przekreslac wszystkie.

A juz daleki bylbym od szukania spisku ze wszystkie portale dobieraja miejsca testowe tak zeby gtx970 wypadl lepiej od 780...

Link to post
Share on other sites

Amok-->Jakieś pojęcie mam ale przecież nie przyznam, że nowa technologia przegrywa ze starą bo:

 

1. Jak by to wyglądało?

2. Nie uważam tak (że Maxwell przegrywa z Keplerem na jakimkolwiek gruncie mnie interesującym - czyli wydajność w grach, kultura pracy itp. itd.)

 

 

więc ode mnie się nic nie dowiesz co by Cię ucieszyło.

 

 

30 groszy rocznie natsu, + watt i rodzice stawiają chyba z tego co widzę, bo taki frywolnie niezorientowany.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...