Skocz do zawartości

O GTXach słów kilka, czyli co z tymi Maxwellami.


Recommended Posts

Crysis 3

1920x1080 SMAAx2 Welcome to The Jungle (przejazd wagonem)

 

GTX780 @ 1000Mhz wypada słabiej o 3-4kl/s względem GTX 970@ 1328Mhz

GTX780 @ 1070Mhz wydajność identyczna jak GTX 970 @1328Mhz

GTX780 @ 1240Mhz wydajność IDENTYCZNA jak 970@ 1550Mhz

Wyniki są dosyć dziwne szczególnie po OC bo są miejsca podczas tego przejazdu wagonem gdzie 780 ma 5-7kl/s więcej a za chwile tyle samo kl/s ma więcej 970.

Sądzę, że wynika to z różnicy w architekturze i tam gdzie większa ilość SP i jednostek teksturujących się przydaje tam 780 jest z przodu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdyby to była wersja niereferencyjna tego radeona to raczej te słowo lepsza pasowałoby do tego gtx jak świni siodło.

 

Lepsza to pojęcie względne. Patrząc na wyniki DjXbeata, to po oc wychodzi na to samo, ale nie ma co ukrywać, że 970-ka to bardzo udany produkt i kupno nowego R9 290 za 1500 zł jest w tym momencie bez sensu. Używkę za 900 zł, to już inna sprawa. 

Link to post
Share on other sites

melman uległ modzie w takim razie:D. Marketing NV zrobił swoje. Jakoś sapphire trix nie pasuje do suszarka i gorąca w modelu r9 290.

 

Podsumowując nasze rozważania, posiadacze topowych kart powinni przy nich pozostać.

 

Cena z powodu wysokiego popytu raczej długo pozostanie na obecnym poziomie. Niestety AMD zapowiedziało serie 3xx na 2015 rok.

Link to post
Share on other sites
Jakoś sapphire trix nie pasuje do suszarka i gorąca w modelu r9 290.

 

Mam Tri-x w na r9 290 i w żadnym wypadku nie jest to suszarka (max 41 % wentylatorów), co do temperatur jest chłodna max 74 stopnie po OC 1100/1400. Uważam tą kartę za najlepsza niereferencyjną kartę r9 290.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Podsumowując : każdy swoje chwali.

 

Można swoje chwalić, lecz są karty gorsze i lepsze, tri-x ewidentnie należy do tych lepszych konstrukcji, suszarką można nazwać r9 290 od gigabyte WF3 wiem bo miałem temp. pod 85 stopni a wentylatory pod 80% to dopiero suszarka.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Można swoje chwalić, lecz są karty gorsze i lepsze, tri-x ewidentnie należy do tych lepszych konstrukcji, suszarką można nazwać r9 290 od gigabyte WF3 wiem bo miałem temp. pod 85 stopni a wentylatory pod 80% to dopiero suszarka.

Nie przeczę , właśnie chciałem brać tego tri-x jakiś miesiąc temu (niestety ma tylko 24m gwarancji).

Link to post
Share on other sites

tak jak mowilem melman zakupil fajna karte i wszystko bylo by ok tylko sie podjaral testami na pclolu gdzie porownuja karty z taktowaniami ponad 200mhz roznicy i polecial w te pedy wymienic na nowe "cudenko" i teraz jeszcze probuje macic wode jak ja ryby lowie :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...