Skocz do zawartości

O GTXach słów kilka, czyli co z tymi Maxwellami.


Recommended Posts

Ale co ci da zegar w zegar, skoro nie masz takiej samej ilości CUDA. Taki układ mocno premiuje 780-kę i zabiera największy atut 970-ki. Nie rozumiem, dlaczego się przy tym tak upierasz.

 

MSi 970@ 1550:

 

http://www.overclock.net/t/1514085/official-nvidia-gtx-970-owners-club/800#post_22905713

 

Gigabyte@1536

http://www.overclock.net/t/1514085/official-nvidia-gtx-970-owners-club/760#post_22904739

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Rozumiesz roznice architektur ?? temu ilosc jednostek cuda jest inna. Cos wycieli cos dodali i tu podniesli i karta zegarem nadrabia w zestawieniu ze stara architektura kepler zegar w zegar az takiej rewelacji na pewno nie bedzie zapewne ilosc jednostek w przyszlej seri bedzie zmieniona ale to wroz maciej przepowie ile:) Nadal poruszamy sie w obrembie serii gtx geforce wiec takie porownanie jest jak najbardziej na miejscu bo w przypadku AMD liczba jednostek jest inaczej liczona. W autorskich wydaniach jednostek rop i tmu nie przybedzie wiec nie kumam jaki problem

Link to post
Share on other sites

Panowie przyszła do mnie przedwczoraj ASUS GTX 970 STRIX. Półpasyw działa gites malines :) Nie wiem jak oni to zrobili ale karta przy max obciążeniu przy boost około 1400Mhz jest mega mega cicha. Przy full obciążeniu BF4 razem z prockiem z mojego watomierza wskazywał 290W gdzie sapphire R9 290 Trix około 415 :)Oczywiście nie musze wspominać, że takie parametry przy 10% wzroście wydajności względem R9 290. Mega udana karta. Zaryzykuje stwierdzenia, że najbardziej udana karta Ever NV (biorę pod uwagę oczywiście stosunek wydajności do poboru mocy. Zrobiłem także mały research swoich poglądów na temat " Wzwodu" tfu wywodu SIDA VICIOUSA i stwierdzam, że miał po części rację ze swoją hipotezą....Wybaczam ale nie zapominam

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Z pełna premedytacją zmieniłem R9 290 na GTX 970 gdyż:

 

1. Noise level ( nie ma nawet czego porównywać. R9 290 to suszarka)Nie chciało mi się wierzyć, że może być tak różnica

2. Wydajność (stanowiła dla mnie drugorzędną sprawę. Tak czy siak wzrost wydajnośći jest między 10-15%)

3. Pobór mocy różnica około 100W


Funkie Ja zawsze staram sie wybierać co lepsze. AMD NV bez różnicy.


Miałem taką okazję, R9 290 kupiłem dosłownie kilka dni przed premierą gtx 970 więc mogłem zwrócić i zwróciłem w ciągu 10 dni :)

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

to owe 10% masz przez podniesione znacznie zegary juz pomijam ze kupujac hegh endowy sprzet ogladasz sie na pobor pradu :D Ale w polsce to nie raz juz widzialem ze ktos kupuje na kredo wypasionego merola a pozniej placze ze nie ma na benzyne. Mierzyc sile na zamiary a nie wszystko na pokaz to nie hameryka :/

Link to post
Share on other sites

 

Both the GeForce GTX 970 and 980 leave a very solid impression. One offers good, the other exceptional performance within its range. It’s not heaps faster than the aforementioned 780 series though. So I do not expect Geforce 780 range product owners to upgrade anytime soon. 

:rotfl:  :rotfl:

Chyba na bęczmarka nie wchodzili :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trybcio rób to co robisz najlepiej czyli idź na ryby :P. Nie wziałeś pod uwagę, że mniejszy pobór mocy bezpośrednio łączy się z tym, że nie trzeba wymieniać zasilacza na droższy ale widzę, że dedukcja nie jest Twoja dobrą stroną

I kto to mowi ?gosc ktory kupil kilka dni przed premiera NV karte konkurencji tylko po to zeby stwierdzic ze jest glupi i wymienic ja na GF... Jeszcze udalo ci sie to fartem bo gdyby nie tez 10 dni to zachwalalbys 290 bo by ci nic innego nie pozostalo. Jak amd odpowie seria 3xx na karty NV to znow bedziesz pial z zachwytu nad AMD chyba ze historia sie powtorzy i kupisz 980 3 dni przed premiera R9 3xx :P Ja na Twoim miejscu po takim ruchu siedzial bym cicho w temacie dedukcji :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trybciu ale co Ty w ogole za rzeczy opowiadasz. Kupiłem R9 290 bo nie miała bezpośredniego konkurenta ze stajni NV w kwocie do 1500 zika, jesteś hipokrytą nie wspomnę o jakiejkolwiek merytoryce z Twojej strony. Nie potrafisz zrozumieć prostej zasady :

 

Nie interesuję mnie wojna AMD NV. Wziałem kartę lepszą i nie onanizuje się nad problem taktowania, shaderów, jednostek rasteryzującyh tak jak Ty. Kupuję kartę i korzystam z niej najlepiej jak potrafię. Przed wyborem się zastanawiałem dośc mocno czy warto. Głupi bym był gdybym wybrał inaczej no taka prawda nie zaprzeczysz :) Prawda jest Taka, że AMD w tym momencie ma srakę. Dziękuję

 

A Ty "ułomku" zważaj na słowa

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Jesli obchodzi Cie wydajnosc to w rozdzialec 2,5k karty sa na tym samym poziomie i pobor prAdu nie powinien cie interesowac wiec po co ta spiewka o 100W roznicy dla kogos kto oczekuje wydajnosci. Gubisz sie w zeznaniach i to bardzo. Kto decyduje sie na zakup karty (amd) kilka dni przed premiera nowej serii kart NV ( i chodzi mu tylko o wydajnosc a nie o stajnie ) Przypominasz mi mojego znajomka ktory kupil titana do grania na fullhd w WOW-a :) ile ja sie mu utlumaczylem zeby zmienil monitor na wiekszy ( 2560x1440 )bo sie ta karta marnuje a 4k zl wydane. 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to proponuje zamknąć ten temat bo jedyne co tu się dzieje to kłótnie osób które nie mają nic ciekawego do powiedzenia. Polecam poczekać na normalne testy które pokażą prawdziwą różnicę pomiędzy serią gtx 7XX,a serią gtx 9XX.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Jesli obchodzi Cie wydajnosc to w rozdzialec 2,5k karty sa na tym samym poziomie i pobor prAdu nie powinien cie interesowac wiec po co ta spiewka o 100W roznicy dla kogos kto oczekuje wydajnosci.

Ja już z Toba nie rozmawiam. Nie czaisz bazy

Edytowane przez Melman1980
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To wytlumacz moze bo raz o tym piszesz ze wybierasz najlepsza karte bez wzgledu na firme a pozniej ze wydajnosc to dla ciebie drugorzedna sprawa. Kupiles teraz karte pol pasywna i sie dziwisz ze jest cicha ?? Masz Ty chlopie pojecie co kupujesz i czym sie charakteryzuje sprzet ktorego uzywasz ?? Nie za bardzo masz pojecie co kupujesz i oczym chcesz mowic twoj zakup to potwierdza koniec kropka !

Link to post
Share on other sites

 

 

Panowie przyszła do mnie przedwczoraj ASUS GTX 970 STRIX. Półpasyw działa gites malines Nie wiem jak oni to zrobili ale karta przy max obciążeniu przy boost około 1400Mhz jest mega mega cicha.

 

Tu o ciszy :)

 

 

 

3. Pobór mocy różnica około 100W
 

 

 

Nie wziałeś pod uwagę, że mniejszy pobór mocy bezpośrednio łączy się z tym, że nie trzeba wymieniać zasilacza na droższy ale widzę, że dedukcja nie jest Twoja dobrą stroną

 

Kupujesz mocna karte i placzesz ze musisz zasilacz zmienic po raz kolejny nie masz pojecia jakie sa nastepstwa twoich zakupow :)

 

 

 

Nie interesuję mnie wojna AMD NV. Wziałem kartę lepszą i nie onanizuje się nad problem taktowania, shaderów, jednostek rasteryzującyh tak jak Ty

 

 a wczesniej pisales

 

 

 

Nie wiem jak oni to zrobili ale karta przy max obciążeniu przy boost około 1400Mhz jest mega mega cicha.

 

chyba wystarczy :D

Link to post
Share on other sites

spoko   :rotfl:  moja 780ti w stocku ma 13 tys 

 

http://www.3dmark.com/fs/2831270

 

po lekkim oc : http://www.3dmark.com/fs/2838698 w booscie tyle samo co 970 a wydajnosc  :rotfl:

 

W stocku 13 tys? To czemu na innych stronkach podają ,że wynik to koło 12000 graphic points na tej karcie i nawet na mojej tyle mi wychodzi. Nie podkrecales jej napewno?

 

tutaj koło 12000 pkt:

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/asus-gtx-780-ti-directcu-ii-oc-review/9/

 

tutaj też 12000 pkt:

 

http://www.ocaholic.co.uk/modules/smartsection/item.php?itemid=1189&page=1

 

tutaj koło 11900pkt:

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/asus-directcu-geforce-gtx-780-ti-oc-review,26.html

 

i tu:

http://www.overclockzone.com/reviews/zolkorn/2014/07/asus_geforce_gtx_780_ti_dcu_ii_oc/index4.html

 

koło 11800 pkt

 

Chyba,że nie masz tego Asusa a masz moze fabrycznie podkręcony jakis inny mocniejszy model?

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...