Skocz do zawartości

O GTXach słów kilka, czyli co z tymi Maxwellami.


Recommended Posts

Tak sie zastanawiam. Jak idziesz do sklepu kupic kurtke, buty, spodnie, to myslisz ze przymierzasz nowe nie uzywane? Sadzisz , ze nikt przed Toba tego nie przymierzal? I jak myslisz czy to porzadku ze kupujesz buty, ktore ktos (pewnie wiele osob) wczesniej mial juz na nogach? ;)

Dokładnie to, co powiedział Nowaj. I za taką kasę ciuchów nie kupuję, tak poza tym. I znasz w ogóle jakiś Outlet z GPU? ;)

Link to post
Share on other sites

Przecież po to są "plomby", jeśli nie na pudełku ( bo tam także jest karta gwarancyjna, którą sprzedawca musi zwykle podbić, podpisać) to na folii z kartą. Ja także jak kupuję elektronikę nową, to chcę mieć pewność , że "macam ją" pierwszy - tą konkretną sztukę. Ostatnio kupowałem eizo graficzny cx 241. Miałem możliwość dopłaty do usługi selekcji, czyli oceny przez fachowca, bo wiadomo, że dany przedmiot nie jest idealnie identyczny z drugim egzemplarzem. Mogłem to zrobić, tylko po pierwsze musiałbym ufać w 100% sprzedawcy ( ja fachowcem nie jestem w tej materii i nie dysponuję aparaturą pomiarową), po drugie ktoś kupiłby np. egzemplarz, który minimalnie może różnić się jakością na minus vs mój egzemplarz minimalnie lepszy, bo ... X x x coś tam (nie istotne). Po trzecie to mi sprzedawca mógłby sprzedać ten gorszy jako osobie, która nie sprawdzi tak dokładnie jak fachowiec. Wybrałem opcję nowiutkiego monitora z fabryki z plombami. I spradwziłem po swojemu idealne wydruki na profesjonalnym eps..nie vs ekran, porównywałem zdjęcia, kalibracja, testy, itd i jestem mega zadowolony. Jeśli kupuję produkt i jest on używany ( nie istotne dzień czy rok) to powinienem o tym wiedzieć. Takie moje zdanie. Ale istenieje faktycznie zwrot do 10 dni, tyle tylko, że powinien być on dokonywany w przypadku takiej elektroniki w efekcie jakiś wad, niezgodności z opisem. Bo chyba każdy myśli nad zakupem, a nie na zasadzie ... " a potestuję sobie".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak sie zastanawiam. Jak idziesz do sklepu kupic kurtke, buty, spodnie, to myslisz ze przymierzasz nowe nie uzywane? Sadzisz , ze nikt przed Toba tego nie przymierzal? I jak myslisz czy to porzadku ze kupujesz buty, ktore ktos (pewnie wiele osob) wczesniej mial juz na nogach? ;)

przymierzyć a kupić i ponosić 10 dni a później oddac to inna sprawa. Niektórzy sprawę nowości przedmiotu traktują dość intymnie. Karta używana przez x czasu nie powinna mieć możliwości zwrotu. Nie zmieściła sie obudowy, za słaby zasilacz itd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

przymierzyć a kupić i ponosić 10 dni a później oddac to inna sprawa. Niektórzy sprawę nowości przedmiotu traktują dość intymnie. Karta używana przez x czasu nie powinna mieć możliwości zwrotu. Nie zmieściła sie obudowy, za słaby zasilacz itd.

Ale ja nie neguje tego, i takze uwazam ze sprawa nowosci przedmiotu nie powinna budzic zastrzezen. Nie kupujacy jednak tu ponosi wine a SPRZEDAWCA i tylko do niego nalezaloby miec ewentualne pretensje. Niektorzy z was tutaj "siedli" na Melmana tak jakby to on ponosil cala odpowiedzialnosc za to ze "uzywana" przez niego karta wrocila w obieg sprzedazy. On tu jest wedlug mnie najmniej winien o ile w ogole i tylko dlatego pozwolilem sobie na takie luzne porownanie sprzedazy elektroniki do ciuchow.  

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Ja naskoczyłem na Melmana za "ułomka" i coś tam o facjacie... ponadto był tu jeden Pan, który przeleciał kilka kart (kilka 770tek, 780tek i chyba dwa Ti) - wszystkie oczywiście poszły na zwrot.
W prawdzie nie powinienem nikogo wyzywać, bo to nie jest miejsce, a i powód też nie taki straszny... Melman'a przeprosiłem za swoje słowa i robię to nawet tu i teraz, aczkolwiek w dobie internetów, gdzie informacje obiegają świat w mgnieniu oka, żadnym zaskoczeniem nie jest/nie była nowa seria kart NV, dlatego zdania w stosunku do tego rodzaju "zabiegów" nie zmieniam.
Winę ponosi moim zdaniem Melman, bo zwraca kartę po kilkudniowych testach oraz sklep, bo powinni wysyłać takie karty do producenta, a niestety robią to bardzo rzadko.

Koniec off topu z mojej strony. Przepraszam za słowa i życzę, aby 970tka służyła jak najdłużej ;)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Sklep nie może sobie "ot tak" odesłać kart do producenta/dostawcy. Sprzedawcy nie obniżaliby wtedy tak radykalnie cen jak ma to miejsce z GTX 780, tylko po prostu wszystko by odesłali a to jest niemożliwe. :)

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

Niestety tak to jest, że jak powstaje prawo by chronić przed jednym rodzajem dziadostwa to potem się je wykorzystuje w drugą stronę...  norma.

Nie potępiam jeśli ktoś zwraca kartę która nie ma wogóle pogóle potencjału OC , grzeje się i buczy - ogólnie zdecydowanie poniżej poziomu tych które pojawiają się w testach. Ale zupełnie inna sprawa są przypadki gdzie zamawiają po pare kart z zamiarem przetestowania która się najlepej kręci i odesłania reszty. Nietylko każdy kupując sprzęt nowy chce mieć  "nieśmigany" ale chce też mieć szansę na "latająca" karte tj. taką która się spisuje powyżej przeciętnej na co nie ma szans bo ktoś już ją "wyśmigał".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sklep nie może sobie "ot tak" odesłać kart do producenta/dostawcy. Sprzedawcy nie obniżaliby wtedy tak radykalnie cen jak ma to miejsce z GTX 780, tylko po prostu wszystko by odesłali a to jest niemożliwe. :)

Ale obecne obniżki cen mają związek z decyzją Nvidii o wycofaniu (wyprzedaży) kart - bo pojawiła się nowa seria i to ona ma się sprzedawać (na dłuższą metę).

Te ze zwrotów najczęściej są sprzedawane po zwykłych cenach. Z tego, co wiem, to EVGA chce, aby takie karty do Nich wracały i nakładają plomby jeszcze raz (pewnie też sprawdzają). Ale nawet w pudełku od EVGA znajduje się karteczka z informacją, aby nie dawać karty na zwrot, nawet w przypadku wadliwej sztuki, tylko wysłać na gwarancję.

 

Pamiętam, że jak zamawiałem Radka prawie dwa lata temu, od GB, to pudełko nie miało żadnej folii, ani plomb. Dlatego taką kartę spokojnie można sprzedać jeszcze raz, bez robienia sobie problemów i wysyłania karty do producenta.

No chyba, że GB "pakuje" i zabezpiecza pudełka przed otwarciem... to by oznaczało, że dostałem już otwartą. :P

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Widzisz ubrania można kupić używane. Karty tak samo. Jednak sprzęt używany nawet 1 dzień nie może być uznawany za 100% nowy. Nowy to taki gdzie w pudełku jest jeszcze powietrze z Azji. Tutaj wszystko rozchodzi się o świadomość. Kupując nowy sprzęt mam być jego 1 właścicielem do momentu aż się jej pozbede. To tak jak być w ciąży. Albo się jest albo nie. Ciekawe czy od sklepu można zadać gwarancji tego ze sprzęt nie jest ze zwrotu?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tak się ostatnio zastanawiam czy warto się pchać w maxwelle. Obserwuję aukcję i np takiego 780Ti Asus/MSI można już wyrwać w okolicach 1,6-1,7k czyli cena zbliżona do 970. W większości przypadków przewyższa on 970 i nieznacznie tylko odstaje od 980, która już jest sporo droższa od 780Ti. Co o tym sądzicie? :P

Link to post
Share on other sites

Aktualnie +/- 1300 zł za wersje niereferencyjne, chociaż Sapphire był już przez moment do kupienia poniżej 1200 zł, więc może jeszcze trochę potanieje. Osobiście przy tej samej cenie wolę GTXa.

 

edit:

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-780-oc-3gb-gtx780-dc2oc-3gd5-gw-i4675415095.html

 

Heh, ludzie płacą za prawie roczne karty 1150 zł, jak za 100 zł więcej można mieć nówkę. Co kto lubi.  :P

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...