Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem na Allegro kartę: https://allegro.pl/oferta/stara-karta-graficzna-et4w32-5-vga-bio-12581760183
- wiem, przepłaciłem, ale na ISA to u mnie tylko Oak i Tridenty. Karta ze szrotu, bez śledzia i kości BIOS. Wczoraj dotarła. Na szczęście jest w dobrym stanie. Bios ściągnięty z VGA Museum, kostka SST72SF256 zaprogramowana w programatorze i działa wszystko jak należy. Śledzia też udało się dopasować. Karta włożona do zestawu: płyta główna uniwersalna 386/486, Cyrix 486DLC/40 (to w zasadzie 386 z cache L1 1kB, koprocesor TI, 8MB RAM, 2x80MB HD, karta dźwiękowa Aztech z OPL3.1108c85e296caa0304335cd50fc17f89.jpg8136fce5aa88327828db6841ad133d8c.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
36 minut temu, awokado15 napisał:

Móij wujek ma taki dziwny komputer na kasety. Wkłada kasetę do radyjka, ustawia śrubokrętem żeby dwa czarne paski były jak najbardziej proste i jak to wszystko się załaduje to uruchamiają się  takie beqiwe gry. XD

Commodore się to nazywa:)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Płyta mini ITX AOpen i45GMt-HR socket 479.

P4nxcA6.jpg

Nie było w zestawie blaszki/maskownicy portów to będzie mały bench :P.

VYsdUnp.jpg

 

CPU -  w takie pudełeczko :rotfl: był zapakowany procesor :D:
ntXQj8g.jpg

3FsZ50e.jpg

 

Zasilanie to moje ulubione picopsu o mocy...250W :jupi:- kabelki robiłem sam.

g49383o.jpg

 

GWXIYgy.jpg

 

Zasilacz DELL DA-2 z nową wtyczką:
mr3C6cB.jpg


MDtmMhx.jpg

 

Bench:
RWGVSkY.jpg

 

GPU - na razie wstawiłem Quadro K2000 - nie wymaga dodatkowego zasilania i kolorystycznie 8-) pasuje do całości.

 

DTLRATP.jpg

 

6JGcLtF.jpg

 

  • Lubię to 7
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.02.2023 o 14:25, Marcin2k5 napisał:

Można się pokusić o SLI z czegoś mocniejszego, typu 9800, 280/285. Spoko zestaw do zabawy z wysoką - jak na Core 2 - wydajnością.

Myślałem o tym, ale złącza pcie są zbyt blisko siebie i karty dwuslotowe nie mieszczą się. Hmm, może i dałoby radę coś wcisnąć, ale nie chcę rezygnować z karty audio, dodatkowo musiałbym dać mocniejszy zasilacz. Na razie używam quadro fx3700/fx3800 i jest git.


Oryginalne coolery intela trafiły na złom. Wykorzystałem chłodzenie z HP z małą modyfikacją + ciche wentylatory.

 

Cl2P2to.jpg

v0XnxbA.jpg

tmmjWed.jpg


CPU - E5430 z niewielkim OC 8-) BSEL MOD

BV5aYp6.jpg

 

XwPWLli.jpg


3200MHZ - jak na wiekowy sprzęt to daje radę :D

ZoUVuRf.jpg


Quadro FX3700  
Hb33qcn.jpg

rGDq9Y5.jpg


Bardziej wydajną kartą jest FX3800 - dwie karty z inaczej zamontowanym układem chłodzenia, będą dwie identyczne, bo mnie to drażni :P
 
uTXABTR.jpg


Oficjalnie nie wspierają SLI...:roll:

 

MEDwvTf.jpg

 
Mały mod sterowników i SLI enabled :rotfl:

CVN29Dg.jpg

Wd8WFLG.jpg

 


AUDIO - legendarna karta dźwiękowa o najlepszych parametrach audio do dzisiaj używana do testowania sprzętu DIY

BVlnZzR.jpg


AMP - klasa D 20W ;)

2aP4x3S.jpg


Całość ląduje w obudowie Chieftec Bravo LBX z 2006. Do zmiany: krótsze kable SATA i nowe wentylatory do chłodzenia pamięci.

xutmPcF.jpg

  • Lubię to 6
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Tymianek napisał:

Myślałem o tym, ale złącza pcie są zbyt blisko siebie i karty dwuslotowe nie mieszczą się.

Jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić.. muszą się zmieścić, sam nie raz ładowałem dwie obok siebie na przymiarkę.
Ale ogólnie całość buildu świetna, przepiękny sprzęcior.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...