Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

Jednymi z najmocniejszych dla Win 98 to są Radki X800 / X850 AGP. Inna sprawa, że dla takiego procka to GF4Ti czy FX5700 to już niezły overkill, a GF2/3 to IMO takie sensowne optimum :D 

 

W dniu 6.05.2022 o 19:20, dulu1 napisał:

SA6 to był taki ST6 bez obsługi tulipanów? Czy jeszcze jakieś różnice były?

ST6 nie miał już przypadkiem regulacji napięcia IO (m.in. RAM), tak jak niektóre ASUS-y? Nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

Luk1999, miałem kiedyś Radka X700 przy K6 2 500 Mhz :) 

Niebieski od Saphire i miał taką cielistą ceratę z tyłu, czy co to to było.

 

Problemem z WIN98 na Abit SA6 ( stanął na błędzie mgrsrv coś coś tam) okazała się karta dźwiękowa, integra AC200 a właściwie jej sterowniki, jakoś kurde tego nie wyłapałem a myślałem że to USB. Po reinstalce znowu się zwaliło i w trybie awaryjnym odinstalowałem stery i działa !

 

No i teraz poszło ! Stery do tej i chyba innego modelu były Realtek a drugie Avance a zwaliło się na sterach Realteka.

 

Ręcznie zainstalowałem te Avance i jest i działa i mam dwa głośniczki na pasku ??, naczy jeszcze nie wiem bo głośników nie wpinałem...hy hy

 

Uff, już późno.

 

Dobrej nocy wszystkim :)

 

 

Ta, działa... chciałem go wyłączyć przed chwilą i wypierdział Błąd ochrony systemu Windows. Należy ponownie uruchomić komputer.

 

nosz...

 

z BH6 poszło jak po maśle, ta niby nowsza i taki cyrk.

dobra, spadam.

Edytowane przez Bartin
Link to post
Share on other sites

Hmm, wyglada na to że uszkodzona jest karta dźwiękowa na płycie.

 

Łyka sterowniki Avance ale przy wyłączaniu halt i błąd, nowsze już od Realtek wywala przy instalacji.

Karta ALC200, Realtek przeją Avance, to jeden pies w zasadzie.

 

chips.jpg

 

Edytowane przez Bartin
Link to post
Share on other sites
W dniu 8.05.2022 o 18:00, luk1999 napisał:

ST6 nie miał już przypadkiem regulacji napięcia IO (m.in. RAM), tak jak niektóre ASUS-y? Nie jestem pewien

Właśnie dlatego wolałem się bawić przy 6OXET niż przy ST6, bo ten drugi nie ma regulacji dla ramu

 

16 godzin temu, Bartin napisał:

Hmm, wyglada na to że uszkodzona jest karta dźwiękowa na płycie.

Spróbuj postawić XP, sam miałem problem z integrą na jednej płycie pod 98 a na xp okazało się że działa

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Tak na szybko tylko rzuciłem okiem bo nawet zapomniałem, że leży pudło w bagażniku xD Kondensatory ok, nie wiem czy z 4 nie było wymienione ale to może jutro obadam dokładnie. Grafa jeszcze nie wiem, nie ma na niej żadnej naklejki z modelem, jest zielona i zakurzona. Podejrzewam, że jakieś ATI. 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, dulu1 napisał:

No w końcu ustrzeliłeś to mobo!

 

btw, masz szczęście bo gdybym wiedział że tam ti4200 siedzi za takie pieniądze to sam bym ją zgarnął xD

 

No jakby nie było dzięki za linka, nie przeglądałem na bieżąco zestawów tylko same płyty główne. Jeszcze jakiś zasilacz normalny do tego i będzie git (mam już w sumie na oku be quiet! 300W ale nie z tamtej epoki tylko już z nowszych serii). 

Link to post
Share on other sites

@cooger wyżej, tylko jedno, najpierw trzeba go wyczyścić.

 



CPU: AMD Athlon MP 1670Mhz.
MOBO: Soltek SL-75FRN2-L
GPU: MSI MS-8879 GeForce 4 Ti4200 64 MB

RAM:
512MB DDR PC2100 (133MHz)
51MB DDR PC3200 (200MHz) Samsung rok 2006 
512MB DDR PC3200 (200MHz)  Nanya rok 2003

HDD: Seagate Barracuda 40 GB

FDD: 3,5"

ODD: DVD-RW LG

PSU: MGB-350ATXP4 (350W)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...