Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

48 minut temu, buszi napisał:

Laserowo więc dziabało samo AMD :PL8 całe więc to jakiś Mobilniak jest. Pokazuje więc w sumie prawidłowo.

 

Ale:

 



In CPU of the mobile version, L8 bridgs are the same setup as L11 bridges. Probably they should be used by PowerNow!.

 

A nie są tak samo przycięte także niezły mam tutaj bajzel :rotfl: albo czegoś nie rozumiem z tych tabelek xD

 

2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Niezerowe wartości przy parametrach 05, C5 i C6 nie świadczą właśnie o niczym dobrym, dysk pada.

 

No przecież napisałem, że śmietnik. C8 to dopiero rośnie przy każdym chrobotnięciu xD

Link to post
Share on other sites

W sensie ten MP, a one to generalnie chyba miały tylko napięcia niższe czy się mylę?

Generalnie to patrzę na naklejkę i potem dopiero na cięcia. Jak masz 3 linie w kodzie to jest na 100% dany cep, jak 4 to już może być coś nie tak ale niekoniecznie zawsze.

Wykrywa jako MP więc stawiam, że to jest MP ale nie zrobili na mostach by wykrywany był poprawnie jako Semp.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat.

Jakiego zasilacza powinienem szukać do takiego zestawu?

Athlon XP 3200+
Abit NF7-S

Radeon 9800PRO (dodatkowo podpinany molex)

Czy PSU powinno mieć tutaj mocną linię 5V czy już 12V?

 

 

Edytowane przez meehowz
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, dulu1 napisał:

Jakikolwiek współczesny zasilacz wystarczy.

No właśnie kwestia tego, że szukam jakiegoś z epoki. Wiem, że to dość ryzykowne (bo degradacja), dlatego najpierw odpowiednie sprawdzenie i zapas mocy.

22 minuty temu, dulu1 napisał:
Edytowane przez meehowz
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, meehowz napisał:

No właśnie kwestia tego, że szukam jakiegoś z epoki. Wiem, że to dość ryzykowne (bo degradacja), dlatego najpierw odpowiednie sprawdzenie i zapas mocy.

Jeśli chodzi o degradację kondensatorów to zawsze można je wymienić jeśli nie trzymają parametrów. Dobry jakościowo zasilacz zazwyczaj nie ma innych punktów ryzyka.

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.06.2022 o 08:01, buszi napisał:

Jak będzie przecięte L6 to jest to raczej MP przypudrowany na Sempa.

 

Można jeszcze trafić na Geode NX udającego Semprona. Moje procki dla porównania..

Po lewej prawdziwy Sempron  , po prawej podróbka. Sprawna działa.. 

 

Clipboard01.jpg

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

To i ja się dołączę do wątku. Chciałbym zaprezentować Wam jeden z moich retro-buildów, który powstał już jakiś czas temu lecz dopiero niedawno udało mi się go uzupełnić o lepsze części. Obudowa to coś od Fujitsu - a przynajmniej tak jest sygnowana; szczerze nie wiem co to jest, ale dobrze spełnia swoje zadanie (z pominięciem faktu że chętnie zrobiłbym jej wybielanie i myślę nad zmianą tego loga T-BIRD). Od frontu mamy napęd CD-ROM od TEAC'a CD-540E (x40), dalej stację dyskietek 5,25" której niestety modelu ani producenta nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Na samym dole siedzi klasyczny flop 3,5" a poniżej jej zamontowany jest dysk WD Caviar 31600 (1,6GB). 

DSCN91912.thumb.JPG.1725665456f53e240232ce36ba4bcd65.JPG

 

Z tyłu - jak to z tyłu - nic specjalnego. Będę musiał jedynie dosztukować sobie zaślepki coby zalepić to co się dzieje pod zasilaczem :P

DSCN91922.thumb.JPG.53dde07878f61628e67dc2aeb774e03c.JPG

 

Przejdźmy zatem do środka. Mamy tu:

  • Płytę główną PCchips MB-M537 na chipcecie VX-pro (ze zintegrowanym kontrolerem USB 1.1 i o ile dobrze pamiętam 512k L2 cache)
  • Pentium MMX 200MHz
  • 32MB SDRAM
  • Kartę graficzną Matrox Mystique (618-02)
  • Kartę sieciową Intel Pro/100M
  • Kartę dźwiękową SoundBlaster AWE 64

Wszystko to na miarę możliwości starałem się uporządkować, czemu nie sprzyjała orientacja gniazd IDE bo taśmy musiały być finalnie obrócone o 180°, ale udało się na tyle, że moim zdaniem nie szpeci to wyglądem.

DSCN91942.thumb.JPG.4dca5da425137b76e6dec4acf2a81ca5.JPG

DSCN91972.thumb.JPG.1771aa186d84665476640b45deda742b.JPG

DSCN91982.thumb.JPG.0a30888facb102d387732d3aa6369bf4.JPG

 

W planach mam na pewno zamontowanie temu komputerowi Voodoo 1, ot taki bajer i prestiż jak na tamte czasy. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą karty na Matroxa Millenium 2 (708-01) który dla odmiany posiada 4MB VRAMu na pokładzie, z tym, że nie wiem czy jest sens i chciałbym w tej kwestii usłyszeć Wasze zdanie. Użyć, czy zachować go na później?

DSCN9199.JPG.adacda265ce2d68c7ce70db4a3f5116b.JPG

Edytowane przez Marcin2k5
  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites

Takie tam "maleństwo". InWin IQ500 (trochę zmęczony front, ale daje radę), ASUS K7M, Athlon 1000 Orion z Goldfingerem (zmiana mnożnika i napięcia procka), Voodoo3 3000 (zamiennie z Kyro2 i Radeonem 7500 DDR), Diamond MX300 (Vortex 2), karta sieciowa 3Com, monitor 19" CTX. Panel ASUSa już wymontowany - nie działa z K7M.87d6585727777fab6793b3679f6b0213.jpg393eb33e9ce84734370574d573a74b4c.jpg79e1ed47bc697e27067a06f12825e720.jpg

  • Lubię to 6
Link to post
Share on other sites
Czyli ten projekt zakończył się produkcją w końcu? 
Ja jestem tylko betatesterem. Egzemplarz, który mam to jeden z chyba 5szt. rozesłanych do testów. Mieliśmy drobne uwagi, tydzień temu na zlocie testowaliśmy z różnymi płytami wersję, która pójdzie do produkcji, więc chyba już tylko dotknąć. U mnie na Orionie udało się zrobić UV o 150mV, Pluto 800 podkręciłem do 900, poszłoby pewnie wyżej, ale musiałbym zmienić dzielnik cache bo nie wyrabia. A tego GFD niestety nie potrafi - trzeba lutować na PCB procka.
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...