Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Podstawa miedziana a reszta miedziowana :wariat: nawet zapinka (albo pomalowana). Musiałem wentylator poprawić bo był krzywo przykręcony ale jeszcze nie zakładałem bo muszę graty pozbierać żeby tą fioletową płytę sprawdzić. Z wentylatorem waży 377g wg mojej wagi, na pudełku jest napisane 353g ale nie wiem czy całość czy sam radiator.

 

A zapomniałem, na plus zapinka ponieważ nie trzeba walczyć ze śrubokrętem i martwić się, że spadnie i uwalimy płytę ale to okaże się w praktyce.

 

@BlackCoffe junior raczej nie przejawia zainteresowania takimi sprzętami, jak kiedyś zobaczył dyskietkę to zapytał co to jest :co: Tak ich teraz informatyki uczą ale sobie radzi.

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

Przez tą zapinkę go nabyłem :) Ile ma junior? Na YT jest filmik jak milenialsów sadzają przed kompem z zasilaczem AT i nie wiedzą co zrobić jak Win 95 wyświetlił planszę "Teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer" :D

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Krzysko napisał:

 junior raczej nie przejawia zainteresowania takimi sprzętami, jak kiedyś zobaczył dyskietkę to zapytał co to jest :co: Tak ich teraz informatyki uczą ale sobie radzi.

Nie tylko Junior, ja u mnie w pracy byli 22-letni studenci i dostali dyskietkę by zgrać dane z kompa z win 98 podłączonego do DSC to mieli takie miny jakbym kazała im uciąć sobie głowy :D Musiałam iść z nimi i im pokazać jak się używa FDD.

 

58 minut temu, cooger napisał:

Na YT jest filmik jak milenialsów sadzają przed kompem z zasilaczem AT i nie wiedzą co zrobić jak Win 95 wyświetlił planszę "Teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer" :D

To u mnie studenci ich pobili, mieli kłopoty z wyłączeniem kompa z XP. Wiecie co zrobili? :D Wyłączyli monitor i zadowoleni sobie poszli. A że przycisk Power się świecił, oj tam, może nikt nie zauważy :P 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam karty kodów, zabieram się do jej kupna już parę lat :E Prawdopodobnie jest gdzieś zwarcie na linii zasilania albo kontroler PWM uwalony. Włączy się na chwilę i się wyłącza a później cisza, trzeba odciąć zasilanie, i tak w kółko.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, buszi napisał:

HP Vectra z Pentium Pro 200. 

 

Zawsze wolałem składaki, ale z PPro nie ma co wybrzydzać. Ten to chyba w grafice robi Matrox Millenium na pokładzie :) Gdzie go spotkałeś?

Link to post
Share on other sites

Nie ma, nie ma co wybrzydzać. Miałem już 2 sztuki procków 180 i albo płyta albo zestaw teraz chciałem dorwać. Trafił się zestaw, też najsłabsza wersja 256k ale mnie to wsio ryba.

Zestaw całkiem spoko z Millennium 4MB (2+2), SB16 jakimś i w miarę zadbany. Nawet buda nie za brudna ale będę jeszcze próbował ją przeczyścić.

Dorwałem na lokalnym lolegro.

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

A jaki kanał? Ja ostatnio mam na tapecie tego belga Retro coś tam 78. Jak go znalazłem to się wkurzyłem ;) bo mi 'skradł' masę pomysłów na filmy :D

 

Ja mam na biurku takiego Katmaia; 

29d98130ed86a15bgen.jpg

db7f6c4ba4503d38gen.jpg

 

Plan jest taki żeby po udokumentowaniu płyty wysłać ją delej i chyba w tym celu złożę całego kompa. Tylko budy typu Codegen 6013 mi brakuje. No i zasilacza Enlighta nie oddam!

Link to post
Share on other sites

Wątpię, czy znajdziesz coś lepszego, te obudowy to jedna były budżetówki i nikt o nie nie dbał. Jak sprzedawałem swojego Codegena, to nie było na niego chętnych. Wkurzyłem się i wystawiłem go na śmietnik, bo nie miałem gdzie tego trzymać, a za 3 dni był na OLX :o

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...