Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

1 minutę temu, buszi napisał:

@cooger Mam jakieś 3 stare obudowy luźne po kompach. Zerknę co to dokładnie jest.

 

To sprawdź - do tego P450 potrzeba czegoś z 1999-2000. Szukam też czegoś z 2008, ale wyższej klasy z dobrym przewiewem, może być nawet zwykłysz chieftec, byleby zmiescił się Thermalright 120. To do buildu z E8400 do którego płytę ostatnio usmażyłem. Pewnie nawet mam w piwnicy, tylko jest teraz niedostępna :/

1 minutę temu, Pawel7 napisał:

Pamiętaj tylko, że dobrze ten zestaw schłodzić :D

 

 

Te przyjemnosci zostawię następnemu włascicielowi.

Link to post
Share on other sites
Teraz, BlackCoffe napisał:

 

Taaaak, tyle że ja tu budżetowe retro buduję więc 129pln za budę to zbyt dużo. Znalazłem innego Codegena, niby nówkę! tyle że nie wiem co to za model i z jakiego okresu.

Link to post
Share on other sites

@cooger Mam takie graty.

Ta srebrna to jakis Tracer TRO-787, czarna to Logic, a ta szaro-niebieska jakiś Megabajt. Ta pierwsza od lewej to nie wiem. Stan najwyżej obfocę za dnia w weekend i podeślę na PW, o ile jakąś jesteś zainteresowany.

 

img_20210211_18574886kw1.jpg

 

I jakiegoś klona Chiefteca jak tutaj, chyba nawet szef to robił dla kogoś ale logo jest "PRIMINFO".

https://archiwum.allegro.pl/oferta/super-obudowa-komputera-chieftec-priminfo-atx-gwr-i6846121351.html

Link to post
Share on other sites

Najbardziej to ta pierwsza z prawej, ale to juz chyba czasy Socketu A (tak wiem, czepiam się). Jakby co dam znać, poniucham jeszcze po OLX w okolicy, 6013 się zdarzają co jakiś czas, to była ekstremalnie popularna obudowa.

19 godzin temu, BlackCoffe napisał:

 

Wysyłka 20pln :)

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, BlackCoffe napisał:

 

Coffe to jest budżetowy projekt a Ty mnie tu sugerujesz kupić budę za 60pln + przesyłka :D I kto za to zapłaci? :> Za 50-60pln to ja kupię całego dawcę :]

8 minut temu, buszi napisał:

Ewentualnie jak nie Tracer to może jakiś Modecom?

 

Pożyjemy, pomyślimy ;) Na razie walczę z tą płytą. Łacznie z modem BIOSu bo nie było w nim opcji RAS-to-CAS Delay i RAS Precharge Time które to były  w standardzie ustawione na 3T co zaniżało wydajność. Biostar to jednak nawet BX-a potrafił spier....

Link to post
Share on other sites

Wy się nabijacie a ja tu walczę żeby zestaw sklecić i zmniejszyć stan posiadania :D

Dzisiaj poczyniłem grubą inwestycję do tego zestawu - karta SD 16GB więc teraz budżet jest napięty. Z dobrych rzeczy to znalazłem dźwiękówkę na ISA jakąś tam.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Trzeba było powiedzieć wcześniej, że taką obudowę szukasz, bym ją zagarnęła i Ci wysłała :P Za późno o tym mówisz :P

 

A to ja wiedziałem, że będę potrzebował? Normalnie bym nie potrzebował bo jeden 6013 jako świadek epoki mi wystarczy, ale ten końplet muszę w coś włożyć bo chciałbym to w całości sprzedać. Kroi się król budżetu - a jakiego pieknego Geforce2MX-400 obsadziłem! W sumie to ten Katmai trochę psuje obraz, powinien być Celeron bez cache'u :D

Link to post
Share on other sites

Dam 50! Większość bebechów niesprzedawalna. Ludzie mają marzenia na tym lolegro...

 

Co do kolorów - była masa wersji tego 6013. Z wiedzy bezużytecznej - chasis był dwa rodzaje - zwykła i L (długa). Ta druga przydatna dla długich kart graficznych, inaczej kolidowały z napędami tudzież z klatką na napędy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...