Skocz do zawartości

Retro wspomnienia, retro problemy, retro dziś.


Gość DANNY_79

Recommended Posts

ja mam zakopangeo gdzieś oryginalnego sprawnego NESa z przystawką dla 4 graczy ale niestety z walniętym zasilaczem no i gier nie mam, jakby tak dopaść pare cardridgy...

 

chyba że by tak kupić programowalny i romy wgrywać, mam gdzieś po dysku pakiet wszytkich gier jakie powstały na to

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak to na 99.9% protracker :) A powiem ci, że przynajmniej w Polsce jeszcze w 98-99 roku wiele wykonawców z nurtu szeroko pojętego Techno tworzyło muzyką na Amidze lub PC i Fastracker. Czasmi z zdumiewająco dobrym efektem :)

No ale to oczywiście underground.

W Szczecinie z sławniejszych trackerowych grup to na pewno duety Paroxyzm (amiga), Zombie Brorthers (Amiga) i Phonic Dept. (PC) , którego byłem połówką :D To były czasy :D koncerty legalne i nie legalne, oczywiście prawie zawsze non-profit :D

 

A co do video i występu Giotto to generalnie kiszka, ale motyw, który wchodzi w 2:05 jest całkiem całkiem :D

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Niestety jest to najbardziej popularny gatunek, dlatego że jest najprostszy.

Strategie czy przygodówki wymagające trochę więcej myślenia od gracza nie mają takiego wzięcia.

Kiedyś głównie na takich grach opierał się ten przemysł, pewnie dlatego że FPS były bardziej wymagające dla sprzętu,

ale na pewno wyszło to produkcjom na dobre w tamtych czasach.

Po prostu grafika nie była elementem decydującym o powodzeniu danej gry.

Link to post
Share on other sites

Hehehe, moj pierwszy PC, taki naprawde wlasny, to byl Pentium 3 800 MHz i karta graficzna GeForce 2 Titanium.

LOL, ale nie dlatego, ze mam 15 lat ;-) tylko dlatego, ze unikalem pieca, jak moglem... W sumie pierwszy, taki troche naciagany PC to byl KCS Power PC Board do Amigi 600, ktorego montowalo sie... hmm.. najpierw "pod klapke", a potem stawiajac na nim Amige - taka to byla czarna skrzynka ;-) Zeby bylo smieszniej, tamta Amiska posiadala CD-ROM w "obudowie multimedialnej" TOMS, wiec w sumie Amiska musiala stac na 2 pudelkach, kanapka jeszcze lepsza od ZX Spectrum :-)

 

Ale KCS to byl sprzecior - nie to, co programowy "PC tasak", czyli PC-Task. Byl Nec V-30 11 MHz, byla VGA, bylo 1 MB dodatkowego CHIP Ramu, byl AdLib/SoundBlaster.. uruchomilem na nim Windowsy 3.0 (3.1 juz nie, bo do tego trzeba bylo AT), a w kazdym razie spokojnie uruchamialem MS-DOS, z ktorego zajecia mialem na uczelni. Dzieki malym wymiarom Amiski moglem ja schowac do worka, bez konsoli TOMS oczywiscie i chodzic do kolezanek, udzielajac im korepetycji. LOL, TV to kazdy miala w domu, a komputer - nie. Wiec podlaczalem Amige do TV, zapuszczalem KCSa i robilismy cwiczenia z DOSa na telewizorze..

 

Hehe.. moze tego nie wiecie, ale wiekszosc zajec z informatyki (kompletnie pierwsze zajecia) zaczynano wowczas tak: "dzien dobry, nazywam sie blabla, bede tutaj blabla. Kto z panstwa mial w ogole do czynienia z komputerem, reka do gory" :)

 

Nawiasem mowiac, informatyka wowczas raczkowala i nieraz zdarzylo mi sie poprawiac prowadzaca.. Raz nawet taka zadyma byla, ze babka poleciala do innej sali konsultowac sie z mezem, niestety, mialem racje ;-)

 

Przed Amigami - ktorych mialem w sumie chyba z 7 - mialem jeszcze rozbudowanego C-128D z dodatkowa stacja 1571 i myszka 1351 do Geosa, oraz kabelkiem VDC do 640x200 i monitorem - pamieta to ktos ?

 

A przed "dizelkiem" byl jeszcze Commodore plus/4 - pierwszy moj komputer w ogole, z magnetofonem 1531 i joystickiem 1341 (LOL, po 25 latach pamietam jeszcze symbole).. potem dokupionym monitorem monochromatycznym i "przegrywajka" (to takie urzadzenie do kopiowania na 2 magnetofony).. wyjazdy na zloty commodorowcow w Tychach...

 

A retrospekcja siega maksymalnie jeszcze rok wczesniej, kiedy chodzilem do kolegi z II pietra grac na jego (do tej pory nie jestem pewien, czy to byl ZX-81, czy ZX-80) komputerku przywiezionym przez tate z RFN, bo wszystko bylo tylko za waluty mozna bylo kupic, w sklepach nie bylo - dopiero potem pojawilo sie w Peweksach, Baltonach, CSH i wreszcie komisach/bomisach za zlotowki. I Meritum w harcowce, loo..

 

To byly zlote czasy, ech.. nie to, co teraz. Biedna mlodziez.. w sumie nie dziwie sie, ze siega po narkotyki, coz takiego emocjonujacego dzisiaj moze byc w komputerach, ktore ma kazdy, czy zwiazku z dziewczyna, ktory przed poznaniem imienia zaczyna sie od seksu ;-) ?

 

Jakie to komputerki służą stoją dzielnie na scenie? No i jaki soft zapuszczony? :D

To, ze byl to protracker, to kazdy podejrzewa. Ale ktora wersja ;-) Pewnie 2.3, bo "trojka" miala juz zmienione GUI, chyba rozdzielczosc byla 2x w poziomie wieksza. Ja potem korzystalem z DigiBoostera Pro, oczywiscie zaden rip, tylko rejestrowany oryginal :) I sample mialem 14-bitowe od Mobiusa ;-)

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Amiga 500

Pierwsza gra to był lotus II

Problemów nie było z nabyciem sprzętu tylko drogo było po gry na amige jeżdziłem na giełde do katowic

Modyfikacja sprzętu na giełdzie kupiłem prawo krwi gra nie działał przyszedł kumpel starszy odemnie otworzył amigę coś tam śrubokrętem pogrzebał i gra zadziałał do tej pory niewiem co on tam wygrzebał że gra poszła

ze starego sprzętu do niedawna posiadałem a-500,1200 ale sprzedałem pozostało mi kilkadziesiąt dyskietek z samymi hitami i mnustwo softu na pc około 60gb które można wykorzystac pod winuae

emulacja to WINUAE wszystko bez problemu da sie odpalic

Amiga to były czsy

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

ZX Spectrum na spółkę ze starszym bratem - od 1986 do 1991. Później A500 1MB + stacja 5,25" (przez ładnych parę lat sprzedawałem gry na giełdzie komputerowej, więc druga stacja była niezbędna). Do Amigi po jakimś czasie doszło dołączane z boku pudło z bodajże Elsatu z dodatkowymi 2MB RAMu i CD-ROM o magicznej prędkości x1. Pierwszy PC to przełom 98/99 - Pentium II 400 MHz, Riva TNT, 128 RAM, HDD 10,2 GB i nagrywarka 226.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...