Skocz do zawartości

Retro wspomnienia, retro problemy, retro dziś.


Gość DANNY_79

Recommended Posts

... giełda na Grzybowskiej to był raj ^^

Oj tak, aż mi się gęba roześmiała, jak przeczytałem te zdanie. Sporo mi się przypomniało. Ja oprócz giełdy zaglądałem czasem do Hali Wola, gdzie też można było dostać różne "smaczki"

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przeglądam sobie stare roczniki Commodore&Amiga i co widzę?

SuperExpander DATALUX5 Wygrywa kolega Wormadam za pracę "Mutant i Master" w kategorii C64 (pierwsze miejsce)

Byłeś sławny zanim zawitał do Polski internet ;) Pokażesz ów pracę? (dranie akurat tej nie wydrukowali)

 

Edit! Wydrukowali obie prace na ostatniej stronie :P Kurde naprawdę niezłe!

Link to post
Share on other sites

heh dzięki Łukasz ;)

pamiętam i mam ten numer c&a oraz wiele innych oczywiście. nagroda chyba też przetrwała

do dnia dzisiejszego , leży sobie gdzieś pewnie.

w sumie były 3 takie przypadki publikacji moich grafik, pierwsza w c&a 1/94.

a oto i „Master":

http://s2.ifotos.pl/img/ccs4_hxqepqp.jpg

niestety „Mutant" gdzieś na dyskietce mam więc na razie zarzucam paroma innymi,

tworzone w fli, ifli lub też hires.

http://s1.ifotos.pl/img/13992_hxqepqr.gif

 

http://s1.ifotos.pl/img/ccs2_hxqepqn.jpg

 

http://s2.ifotos.pl/img/ccs5_hxqepqe.jpg

 

http://s2.ifotos.pl/img/ccs6_hxqepqw.jpg

 

http://s2.ifotos.pl/img/ccs7_hxqepqq.jpg

 

w tamtych czasach dużą popularnością cieszyły się "przerysowywane" prace

Borisa Vallejo,

tak czy siak rysowałem dżojstikiem pixel po pixelku, to się nazywa hardkor!

na dyskietkach jeszcze mam parę innych więc może kiedyś w wolnej chwili przerzucę,

na razie miłego oglądania :P

Link to post
Share on other sites

Wiesz co? To nie wazelina, ale zawsze rozwalały mnie grafiki z C64. Jak wiele można było wycisnąć z tej maszynki przy dużej dawce motywacji i zapału(no i talentu rzecz jasna). Tym bardziej gdy robili to młodzi zapaleńcy przy pomocy Dżoja ;) Moc.

 

I jeszcze jedno pytanie. To wszystko przerysowane czy niektóre od zera ?

Link to post
Share on other sites

pawel.chodziez dzięki ;)

Łukasz, niestety większość przerysowywane, ale sporo od siebie też dorzucałem ;P

Fakt tryby jakie powstawały na c64 robią na prawdę wrażenie, IFLI, superhires - grafika wyglądała prawie jak z Amigi, a tylko 16 kolorów do dyspozycji

więc trzeba się było nieźle naprodukować żeby ładnie wyszło.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

kontynuując wspomnienia wrzucam fotkę z visual party c64 Tarnów 28-30.XII.1994 :)

może ktoś się odnajdzie, sam się muszę odnaleźć ;P

 

http://s2.ifotos.pl/img/skan1visu_hereprh.jpg

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Moją pierwszą grą był Dune 2000 i Dyna :D

potem Doom 1 i Doom 2

:D

 

A mój pierwszy komputer miał procesor intela 200 Mhz karta graficzna zintegrowana oczywiście :D

128 ramu o ile dobrze pamiętam

zatarte mam wszystko w pamięci :(

ale mam sentyment do starych gier ostatnio przeszedłem Dooma 1 no i 2

Edytowane przez user6
Link to post
Share on other sites

Mój pierwszy - ZX Spectrum + wypas bo z importu 1986

Gra to Knight Lore i Saboteur

Pierwszy program to napisany w Basic - baza danych - ale to w już na C128D

 

Po Spectrumnie nadszedł czas na Commodore i wtedy w Pewexie pojawiły się C128D za jakieś 639$ ....

Nostalgia...

Na Commodore - sporo gier, ale najbardziej zapadła mi w pamięci Bard's Tale i GunShip

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

dobra, a teraz mały rarytasik ;) moje oryginalne identyfikatory z c64 copy party :)

 

http://s3.ifotos.pl/img/skan2iden_heraqex.jpg

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Jeszcze możesz nadrobić stratę, dzisiaj też są tego typu imprezy organizowane ;)

Pamiętam dziesiątki ludzi na salach gimnastycznych z tym całym sprzętem ( a jechało się zwykle pociągiem ).

Od razu kopiowanie najnowszych demek, poznawanie ludzi z którymi się "swapowało", spory ekranik na którym były prezentowane

produkcje podczas danego compo. Niesamowity klimacik był, przyznaję.

Zwykle trwało 3 dni, prawie zero snu. Przyjeżdżałem padnięty do domu, ale zamiast spać zabierałem się za przeglądanie dyskietek :D

 

 

update:

Przypadkiem trafiłem na kawałek polskiej historii który myślę wart jest wspomnienia. Artykuł

ps. AKAT-1 i te nóżki oraz monitor w takim stylu "space" ;)

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Łukasz gf4 mx 440 jednak był lepszy od "2" , miałem i sprawował się o poprzednika o wiele lepiej.

Fakt że i tak nie było to co seria Titanium szczególnie chyba Gainwarda, no ale ...

Grałem na tym w Toce 3 ... się jeździło ;)

 

No spoko karta - kolega ma jeszcze starego kompa, nie gra więc mu wystarcza do maili, meczy online i winampa... a chodzi w nim mx 440 (pasywnie bo wiatraczek się zapchał kurzem :D, barton 1200 i 256mb "już ddr" choć sloty na sdr też ma, ponoć na ddr "dużo szybciej chodzi"

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Z racji ostatniej premiery Mortala na konsole (miodność)

Mała retrospekcja:

 

Wersja na której się wychowałem, czyli Amiga. Pamiętam jak wpatrywałem się w te mini klipy przedstawiające kolejne postacie, a w szkole zastanawialiśmy się czy sub-zero to facet czy arabska kobita :D:D. No i te wkuwanie fatality na pamięć.

]

Wersja na PC (sporo lepsza grafika, ale jak zwykle wtedy fatalna muzyczka midi i dość biedna płynność animacji)

No i deklasujący obie wersje pierwowzór Arcade.

 

Chciałem jeszcze dodać jako bonus Mortala w wersji 8bit, ale "wspaniałe" nowe forum blokuje mi więcej niż 3 linki z YT. BMK schodzi na psy to chociaż forum mogli nie tykać :P

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites

Specjalnie do Mortala dokupiłem rozszerzenie pamięci do mojej A600

 

No ja miałem A1200 więc stockowo 2mb. Pamiętam, że do komfortowej gry trzeba było mieć 1,5 inaczej była żonglerka. Natomiast kolejne części chyba śmigały już na 1mb.

Link to post
Share on other sites

do komfortowej gry trzeba było mieć 1,5 inaczej była żonglerka

 

Raz, że żonglerka (choć MK był tylko na 2 dyskietkach), a dwa to na 1MB nie dało grać się przeciwko komputerowi, bo po pierwszej walce był zwis :) Przynajmniej w wersji, którą wtedy miałem, takiej oryginalnej inaczej ;) Edytowane przez marcinus13
Link to post
Share on other sites

Po moją pierwszą (i ostatnia zresztą) Amigę 500 pojechałem na giełdę na Grzybowskiej. O ile mnie pamięć nie myli miałem wtedy dokładnie 500 USD zbierane skrzętnie przez wiele miesięcy. Niestety najtańsze Amigi chodziły wtedy po 525 USD i nikt nie chciał zejść z ceny a kumple nie mieli kasy żeby pożyczyć. Dramat - jechać 160 km i nie kupic swojego wymarzonego sprzętu! Juz myślałem, że wrócę pogrążony i zdołowany kiedy ją zobaczyłem ... Amigę za 500 USD! Co prawda była ... cała srebrna (chyba ktos ją potraktował sprayem) i miała Kickstart 1.2 ale działała! Kumple mi wtedy mówili "zostaw to - za tydzien przyjedziemy i kupisz normalną". Gdzie tam - chciałem ten sprzęt mieć JUŻ! No i kupiłem. Działała dosyć długo ale któregoś razu odmówiła posłuszeństwa. Zawiozłem ją wtedy do Stodoły na Batorego i tam rozbawieni goście wyjęli z niej płytkę drukowaną z kilkoma diodami, które były podpięte do wyjścia dźwiękowego i robiły za colorofon (o ile ktos pamięta co to było :) Chyba jakieś zwarcie było. Później jeszcze trochę podziałała, przemałowałem ją sprayem na czarno i sprzedałem, kupiłem Atari ST ze względu na MIDI i Cubase. A w ogóle - u mnie chronologicznie to wyglądało tak:

 

Timex 2048 -> Atari 130 XE -> Amiga 500 -> Atari 1040 STFM -> Atari Mega STE 4 -> 386DX -> K5 -> P550 -> Athlon 2400XP -> DualCore 2200 -> Core2Duo 8400 -> i7 860

Edytowane przez MrAndy
Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=dRGIww533Y4

 

Nie może tego zabraknąć :) Dla mnie podwójny sentyment, bo cała gra dzieje się w Szczecinie i faktycznie można rozpoznać poszczególne miejscówki :)

Jakość grafiki z deluxepaint i kultowe sample z "ŁOFOFOFAR PREZENT" (WORLD SOFTWARE PRESENTS) na czele. :D

Pamiętam, że musiałem kupić oryginał, bo istniała rycerska zmowa lokalnych piratów i nie nagrywali tej gry (jak szlachetnie) ;)

Ja grałem na swojej A1200 i nie było takich irytujących loadingów co chwila. Podziwiam wytrwałość grających na 1mb ram

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...