Skocz do zawartości

Retro wspomnienia, retro problemy, retro dziś.


Gość DANNY_79

Recommended Posts

FM801 to nie karta dźwiękowa tylko chipset Forte Media FM801 stosowany w niedrogich konstrukcjach. SB Live na pewno będzie lepszy pod względem dynamiki dźwięku i niższych szumów. Zobacz starą recenzję z subiektywną oceną "na ucho" kilku kart z frazpc, jest w niej Genius Sound Maker na FM801

Link to post
Share on other sites

Jest mnóstwo wersji tych soundblasterów. Która będzie dobra?

SOUND BLASTER CT4670 będzie okej? Czy różni się od wersji 5.1 czymkolwiek?

Na allegro jest z wysyłką za 16zł http://allegro.pl/karta-muzyczna-pci-creative-sound-blaster-ct4670-i6358866613.html

czym się różni np. od tego sb http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-creative-sb-live-ct4830-gwr-fv23-i6358806375.html

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad wymianą pasty termoprzewodzącej w swoim retro zestawie... ze składania mojego "codziennego" zestawu, na którym pracuję została mi prawie pełna tubka pasty przewodzącej. Podobno jakaś super-hiper itp. - pracuję na Core i7 5960X więc nie oszczędzałem na takich "drobiazgach" jak pasta.

 

I teraz się zastanawiam czy np. w Voodoo 3 3000 czy przy procesorach (mmx 233 i w drugi amd k6-2 450) lub przy Voodoo 2 z radiatorami warto wyczyścić obecną "retro-pastę" i zamienić ją na tą nową, która mi została... Ma to sens?

 

Druga rzecz to pasta która była na procku AMD... była tak "zapieczona" że za nic w świecie nie dało się go odczepić od radiatora... wykorzystałem patent z nicią dentystyczną i udało się odczepić procek od radiatora... jest jednak na nim pasta, która przypomina mocno zaschniętą, różową gumę do żucia... jak ją usunąć? Kupiłem na Allegro butelkę alkoholu izopropylowego do takich rzeczy ale może macie jakiś lepszy "patent"?

Link to post
Share on other sites

Pamiętam, jak zmieniałem radiator na moim GF 2 MX 400.

Do woreczka po dysku twardym i do zamrażarki na ileś tam minut.

Potem cały spocony, delikatnie podważałem go i pstryng ;) gotowe.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zaczynać nowego wątku dlatego piszę tutaj...

 

Chodzi o dźwięk a konkretnie o Roland'a... wielokrotnie spotkałem się z okresleniem i tym pojęciem... na youtube są nawet filmy z muzyką z gier typu Monkey Island, Doom, Duke itp... pokazujące coś takiego jak Roland SC-55... I tutaj się trochę pogubiłem... Wydawało mi się, że Roland to tak jak SoundBlaster, AdLib, Gravis itp. karta / producent itp. a tutaj widzę jakiś "wzmacniacz". Czyli to jest jakiś sytenzator midi, który podpina się pod normalną kartę? Czy to karta ale tak rzadko spotykana, że nie ma jej ani na Allegro ani na Ebay'u?

 

Dzięki za wytłumaczenie.


Trochę poszukałem jeszcze o owym "Rolandzie" i znalazłęm tylę że to generator midi, który podłącza się pod np. sound blastera i on generuje dźwięki na podstawie syglału, który leci z karty... I jest (a raczej był) to taki high-end dla dźwięku midi w tamtych czasach...

 

Gra to mniej więcej tak (LINK)

 

Dobrze to rozumiem?

Mam możliwość kupienia sobie takiego "grajka" za nieduże pieniądze ale nie wiem czy to ma sens - z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zaczynać nowego wątku dlatego piszę tutaj...

 

Chodzi o dźwięk a konkretnie o Roland'a... wielokrotnie spotkałem się z okresleniem i tym pojęciem... na youtube są nawet filmy z muzyką z gier typu Monkey Island, Doom, Duke itp... pokazujące coś takiego jak Roland SC-55... I tutaj się trochę pogubiłem... Wydawało mi się, że Roland to tak jak SoundBlaster, AdLib, Gravis itp. karta / producent itp. a tutaj widzę jakiś "wzmacniacz". Czyli to jest jakiś sytenzator midi, który podpina się pod normalną kartę? Czy to karta ale tak rzadko spotykana, że nie ma jej ani na Allegro ani na Ebay'u?

 

Dzięki za wytłumaczenie.

Trochę poszukałem jeszcze o owym "Rolandzie" i znalazłęm tylę że to generator midi, który podłącza się pod np. sound blastera i on generuje dźwięki na podstawie syglału, który leci z karty... I jest (a raczej był) to taki high-end dla dźwięku midi w tamtych czasach...

 

Gra to mniej więcej tak (LINK)

 

Dobrze to rozumiem?

Mam możliwość kupienia sobie takiego "grajka" za nieduże pieniądze ale nie wiem czy to ma sens - z góry dzięki za pomoc.

 

Myślę że na forum instrumentyklawiszowe będą mogli coś powiedzieć na temat tego modułu brzmieniowego. 

Ja osobiście widzę je pierwszy raz. 

 

Z tego co czytam można podpiąć pod to Keyboard (może być innej firmy niż Roland) i używać Keyboardu jako klawiatury sterującej do moduł brzmieniowy SC-55. Tak samo można podłączyć Komputer i dźwięk puścić przez SC-55 uzyskując dźwięk o barwach z tego modułu. 

Edytowane przez roberto231
Link to post
Share on other sites

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź...

 

Czy chłodzenei do socket 370 będzie kompatybilne z socket 7? Widzę, że bardzo często jest napisane "socket 7/370 cooler" ale czy to reguła bo gniazda były prawie takie same? czy nie?

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-startech-fanp1003ld-723928/

z tego co widać mają te same zapinki więc będzie działać.

 

Mam takie pytanie, znalazłem na strychu kartę graficzną Hercules 512KB pamięci, bardzo długa i ma żółty laminat, czy ktoś mógłby mi coś więcej o niej powiedzieć, zdjęciaa postaram się jutro zrobić bo teraz przy takim świetle za dużo nie będzie widać, jeszcze pod złącze ISA

Edytowane przez matej64
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Daj fotę herculesa. Chodzi o typ karty czy markę? 512kb to bardziej na SVGA wygląda.

 

Hmmm... Hercules... Pamietam w swoim pierwszym 286 (gdzieś 90ty rok) miłałem Herculesa na Vesa Local Bus i do tego monitor "bursztynowy".... wyśiwetlało to mniej więcej tak LINK

 

Też jestem ciekaw - dawaj foty.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...