Skocz do zawartości

Recommended Posts

UUUUU długo jeszcze poczekamy. Patrząc po stanie gry, to patche będą miały wielkość (złączone razem) wielkość samej gry. Zasadniczo w BF4 nie ma jednego mechanizmu/elementu, który działałby poprawnie. Skopany jest dźwięk, grafika, połączenie sieciowe jak i mechanizmy na których gra się opiera. Kwintesencją tego jest to że używając SRR-61 z odległości 50m zadaje się wrogowi obrażenia na poziomie 97 punktów i zanim się przeładuje ty otrzymujesz serie ołowiu w zadek. Istna paranoja.

 

Polecam oglądnąć ten filmik, facet wyraża to co się dzieje z BF4 w słowach, który chyba wypowiada się w wszystkich językach świata pod każdą szerokością geograficzną

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja się uwziąłem I dzwonię do nich I ucinam sobie pogawędki.

 

Swoją drogą jak powiedziałem a raczej napisałem co myślę o ich grze i poziomie ich firmy (zero przekleństw i wycieczek osobistych, sama prawda poparta w komentarzach przez chyba kilkanaście osób) to dostałem bana i to na rok. EA to śmierdzące szambo i im nie daruję, że traktują klienta jak szmatę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja mam taki problem:

Mam laptopa lenovo y500 z gf 650 x2 w sli i odpalając bf4 druga karta mi nie pracuje, w innych grach sli normalnie działa np. w nowym batmanie czy starszych jak mafia 2 albo pierwszy crysis. Sterowniki mam najnowsze z dzisiaj, na tych od producenta na płytce było to samo. Jak mogę wymusić tą prace drugiej grafiki ? Z góry dzieki za odpowiedzi

Może dodam ze win 8 x64

Edytowane przez Lukas4Angels
Link to post
Share on other sites

A ja mam taki problem:

Mam laptopa lenovo y500 z gf 650 x2 w sli i odpalając bf4 druga karta mi nie pracuje, w innych grach sli normalnie działa np. w nowym batmanie czy starszych jak mafia 2 albo pierwszy crysis. Sterowniki mam najnowsze z dzisiaj, na tych od producenta na płytce było to samo. Jak mogę wymusić tą prace drugiej grafiki ? Z góry dzieki za odpowiedzi

Może dodam ze win 8 x64

Spróbuj w ustawieniach Nvidia. Panel sterowania>Panel Sterowania Nvidia>Wybierz grę (w Twoim wypadku bf4.exe) i wybierz opcje niżej, która Cię interesuję. Nie mam podwójnej karty w laptopie ale może tam znajdziesz opcje gdzie 2 karty będą wykorzystywane :)

Link to post
Share on other sites

a ja mam problem taki, ze po wlaczeniu ekranu startowego pojawia się napis "press enter" i nic nie można dalej zrobić, jakby klawiatury nie widział, naciskanie enter nic nie daje tylko się w kółko powtarza to demo startowe

miał ktoś cos podobnego ? po jakichś 2-3 minutach zaczyna dzialac i można wejść do gry ale kurwicy się można nabawić ze tak trzeba czekac po wlaczeniu zanim zajarzy

Edytowane przez mareko1
Link to post
Share on other sites

Witam, odkąd zakupiłem grę zmagałem się z problemem dziwnych spadków FPS, animacja potrafiła z 70 nagle spaść do nawet 29 klatek, było to bardzo uciążliwe tym bardziej że nawet zmiana ustawień z ultra na medium dawały maksymalnie 5 klatek więcej do minimalnego FPS a spadki nie miały miejsca przy jakiś większych akcjach kiedy to na ekranie dużo się dzieje, po prostu wystarczyło skierować kamerę w jakieś specyficzne miejsce które pożerało nasze klatki, w tym temacie możecie zobaczyć w jakich punktach mapy miałem największe problemy http://forum.benchmark.pl/topic/106520-win7-vs-win-881-battlefield-4/ .

Postanowiłem coś z tym zrobić, przewertowałem cały internet w poszukiwaniu rozwiązania, zainstalowałem Win 8.1, zastosowałem sztuczkę z pobudzeniem do pracy wszystkich wątków CPU, bawiłem się z plikiem user.cfg, przeinstalowałem grę, NET Framework, DirectX, VC++, wyczyściłem TEMPA, wyłączyłem origin w chmurze i wiele wiele innych, wszystkie te operacje dały mi jakieś 3 klatki więcej przy czym uważam że jest to raczej zasługa przesiadki z Win 7 na Win 8.

Zacząłem sam grzebać ale nie w systemie ale w ustawieniach biosu i opłacało się. Po zmianie ustawień mój minimalny FPS przy największej zadymie na ekranie, w tych samych punktach mapy wynosiły teraz 42 klatki, przedtem miałem nawet 29 klatek, zyskałem więc aż 13 klatek do minimalnej klatki a to naprawdę sporo zmienia. Na dodatek mój średni FPS wynosił teraz 55kl/s, przedtem miałem 45-50 na ustawieniach ultra bez Vsync. Oto co powyłączałem w ustawieniach procesora w biosie:

 

Virtualization Technology (VT-x) Disabled

Intel VT  for  Directed  I/O (VT-d) Disabled

NX Memory Protection Disabled

Adjacent Cache Line Prefect Disabled

Hardware Prefect Disabled

 

Największy wzrost odnotowałem po wyłączeniu wirtualizacji, przybyło mi po tym jakieś 8 klatek, reszta opcji dała mi ok 5 dodatkowych klatek. Najmniej daje wyłączenie NX Memory. Teraz chciałbym omówić opcję Hyper Threading, co zyskałem i co straciłem wyłączając ją w biosie.

Samo wyłączenie HT dało mi aż 12 klatek więcej do minimalnej wartości na mapie Siege of Shanghai. Szczerze mówiąc ucieszyłem się że wreszcie znalazłem rozwiązanie, z drugiej strony wyłączyłem coś co w teorii miało przyspieszyć pracę komputera, miałbym przed każdym uruchomieniem gry wyłączać HT w biosie?

Ten dylemat rozwiązała mapa Paracel Storm. Jak się okazało wyłączenie HT daje spory boost ale jedynie na mapie Siege of Shanghai gdzie użycie procesora nagle skacze z 60% (HT ON) do 95% (HT OFF). Na Paracel Storm miałem jeszcze większe spadki animacji niż przedtem, wcześniej spadek był z 55 nagle do 38-39, po wyłączeniu HT miałem 29 klatek w centrum mapy a procek wykorzystywał maksymalnie 70% mocy. Ta sama sytuacja miała miejsce na mapie Resort oraz Flood Zone. Tak więc zyskałem wzrost na jednej mapie kosztem utraty wydajności na pozostałych, opcja nie opłacalna.

Obecnie gra chodzi o wiele lepiej, można śmiało grać na ultra, animacja czasem chrupnie do 42 ale to już nie 29 więc myślę że warto zagłębić się w ustawienia swojego biosu i wyłączyć opcje z których nie korzystamy. Gra ma ewidentne problemy z obsługą procesorów wielowątkowych, nie pisze tutaj o procesorach które mają 4 wątki bo tutaj jeszcze jest w miarę dobrze ale już tak jak u mnie 8 czy 12 wątków sprawia problemy temu silnikowi. Mam nadzieje że wraz z pojawieniem się Mantle zyskam kolejne klatki, niby ma to być 10-20%...zobaczymy.

 

Moja konfiguracja

Fujitsu Celsius W380

CPU Xeon 3470 2,93GHz 4 rdzenie, 8 wątków

GPU R9 280X MSI Gaming

RAM 12GB

Edytowane przez hatsumoto1982
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam problem z włączeniem gry. Mianowicie gdy chcę dołączyć do jakiegoś serwera to mam komunikat "Dołączanie do serwera", lecz gra się nie odpala. Tryb kampanii także nie chce się włączyć, gra nie odpala.

 

PS. W Battlefield 3 jest to samo.

Edytowane przez Laptopnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...