Skocz do zawartości

Recommended Posts

niestety, ale winowajcą może być własnie ram, 4GB juz w trójce nie wystarczało, miałem wówczas 4 GB ram, zużycie wynosiło 100% podczas gry i wyraźnie brakowało, stąd freezy i zawiechy, bo reszta Twojego kompa powinna to uciągnąć w low-medium, miałem dokładnie te objawy w trójce a czwórka pewnie bardziej pamięciożerna jest także dokup drugie 4GB ram, nawet jesli nie specjalnie do BF-a to i tak sobie kup, ponieważ teraz 4GB to na sam 64 bitowy windows 7 nieraz schodzi

poza tym nie ufaj temu co napisane w wymaganiach, oni zawsze zaniżają, ale jak powiesz że kłamią, to powiedzą minimalne służą temu aby w ogóle grę włączyć, nic nie poradzą że chodzi jak projektor ze slajdami, zalecane się liczą, co oznacza że zalecane to minimalne dla gracza, że na zalecanych odpalisz, bedzie działać płynnie ale i tak na uciętych detalach, wymaxowanie gierki to oni nawet nie piszą na pudełku bo by nikt nie kupił

Battlefield 3 działał mi akurat (w single) bardzo dobrze na ultra detalach. Z współczesnych gier to lepiej chodziły i ładniej wyglądały takie gry jak Crysis 3 (na wysokich tylko woda na niskich) i Metro Last Light (prawie najwyższe dla DX10 albo DX9- niepamiętam). Jak spojrzę na YouTube jak inni grają płynnie w BF4 na słabszym sprzęcie to mnie krew zalewa. Coś musi być nie tak z grą lub systemem. Zużycie Ramu całego systemu z grą to tylko 3.1GB (menedżer zadań), więc mam jeszcze zapas pamięci.

 

EDIT 

No dobra. Nie wiem co zrobiłem, ale problem wyeliminowany. Jak ktoś nie wierzy to pod tym linkiem będzie za ok 40 min. filmik z rozgrywki:

         

. W pierwszej lokacji w singlu było do bani, ale dalej jest normalnie. A paradoksalnie od drugiej misji (Szanghaj) jest znacznie bardziej efektownie. 

Edytowane przez Sony75i
Link to post
Share on other sites

wywala z serwerów z komunikatem coś poszło nie tak i to często a serwery czasem po tym znikają 

 

Czy wy też macie tego typu problem iż te niebieskie trójkąty nad głowami sojuszników czasem się nie wyświetlają lub wyświetlają dopiero po nacelowaniu sojusznika? Ale mnie to nieziemsko wkurza. Ilu swoich ze snajperki ustrzeliłem 

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do pamięci napisałem pewny nie jestem. Fajnie było by aby wypowiedział się ktoś kto gra na 2GB RAM ale oto są minimalne wymagania sprzętowe od producenta:
 

Ja gram na 2gb ramu reszta tak jak w sygnie.

Gra dziala bez problemu stale 60-70fps na ulta.

Link to post
Share on other sites

Jak gram w BF 4 (narazie pierwsze misja w kampanii w multi nie sprawdzałem), to cały czas mi migocze podłoże albo elementy oświetlenia (takie jak promienie słoneczne padające przez okna i inny tego typu syf). Korzystam z najnowszych sterowników od Nvidii. Wie ktoś może w czym problem?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem sterowniki nvidii jeśli ktoś ma Geforce'a to 331.40 beta są lepsze od 331.58 i 331.65 stabilniejsze na WHQL tych .58 i .65 grafika mi się wysypywała w programie do obróbki wideo rzadziej w grach a na 331.40 beta wszystko pięknie działa. Poza tym nie wiem co się stało ale dzisiaj jak odpaliłem grę to mnie tylko jeden raz wywaliło do windy. I to już było na tym forum ale jeśli ktoś miał wcześniej bete a później instalował pełną wersję to musi skasować katalog Battlefield 4 z katalogu dokumenty, później jak już będzie nas łączyć z jakimś serwerem to wyskoczy komunikat że coś mu brakuje to dajemy ok i tworzy nam od nowa katalog Battlefield 4 w moje dokumenty czy tam dokumenty. Mnie po tej operacji nie tylko wrócił pełny dźwięk ale i gra zaczęła normalnie wyglądać (grafika, tekstury) no i skrypty się nie zawieszają co nie znaczy że czasem nie wyskoczy jej mimowolny shutdown.

Edytowane przez OBoloG
Link to post
Share on other sites

Serwus,

Tak czytam i czytam i wychodzi na to, że mam dokładnie takie same problemy jak Wy.

Pierwsze co mnie uderzyło to Region lock. Ma to dość istotne znaczenie bo mieszkam w Japonii, a że japoński dubbing jest jeszcze gorszy niż polski to wybrałem mniejsze zło. Jak na moje nieszczęście okazało się już po zakupie że nie da się od tak zarejestrować klucza (premiera była 7 listopada a wstępne ściąganie 5 listopada). Musiałem prosić kolegę o postawienie VPN/Hamachi w PL, żeby to ustrojstwo aktywować. ale jak to się mówi - pies to drapał. Robi się to raz i jest ok.

Po drugie sama gra. Siedzę na japońskich lub koreańskich  serwerach a że łącze mam 200/200 mbit podciągnięte światłowodem do domu, całkowicie pomijam. W najgorszym momencie mam maksimum 50ms opóźnienia, a zacięcia są tak straszliwe(a pod maską mam i7 3930K, 2xGTX680 i 16GB Ram na 1866MHz), że kiedy daje zbliżenie na snajperce to mi się robi istna pompka, tak samo w pojazdach, poruszaniu się itd. Zauważyłem, że widać to zwłaszcza na serwerach gdzie jest powyżej 40 osób a jak serwer dobija się do pełna - tragedia.

Po trzecie. Dźwięk. Kurna mam Xonara na pokładzie, najnowsze stery (sprawdzałem nawet na realteku) i dźwięk zanika, po prostu robi się cicho jak w grobie. Przeleciałem wszystkie ustawienia, zmieniałem output z analogowego na światłowód - ta sama kicha. Użyłem Waszego sposobu polegającego na wywaleniu ustawień z katalogu dokumenty ale po jakimś czasie znowu padło.
Po czwarte. Zawieszenia gry, no ja pier... sprawdziłem ustawienia, najnowsze stery do wszystkiego, a ta cholera umie się wywalić w najciekawszym momencie, choć po prawdzie najczęściej to się dzieje przy ładowaniu mapy. Zwiecha i obowiązkowe trzech króli.

Po piąte. Mapy są po prosty niedorobione i przypominają mi częściowo te z CoD - małe klaustrofobiczne z zaburzonymi kolorami (ekran z matrycą IPS). Cały ten forsbit to ściema. Kiedy płynie się łodzią szturmową to przy większej fali łódź staje się łodzią podwodną. Ja wiem że zalewanie pokładu to coś normalnego ale w BF4 wygląda to po prostu jak żywcem wyciągnięte z gry sprzed 5 lat. Tak samo z obiektami statycznymi. Ktoś się kładzie koło muru i w magiczny sposób kawałek lufy wystaje poza mur. Całe to levolution to wieka ściema - było to na Caspian boarder teraz dodano tylko opcję, że gracz może to rozwalić - uuu ale nowość, zwłaszcza, że budynki zawsze padają w taki sam sposób i nie da się rozwalić wszystkich. Wg mnie, w tej postaci, zbędny wodotrysk, który spowalnia grę, a sam skrypt jest po prostu cienki. Gdyby tego nie było i gra by lepiej szła i ludzie mieli by więcej frajdy. Tak samo uważam, że na wielu mapach jest za dużo pojazdów. Czasami serwer ma 40 osób a wszyscy albo campią albo toczą bitwy pancerne gdzieś w środkowej części mapy. Sam lubię camperkę ale jak nie ma co campić, to przecież nie będę strzelał do czołgu.

I tak na sam koniec. To że nie da się zmienić języka (choćby na angielski) uważam, za ostre przegięcie. Wkur... mnie że wydaje rozkaz czy udzielam informacji o dostrzeżeniu a ten głupi bucek zasuwa po chińsku na przemian z polskim (czyżby przed wojną studiował w Polsce?). Ok informacja wyświetla się na zarąbiście wielkim chacie, którego po prostu wyłączam bo zagraca mi ekran jak nie wiem co. Ogólnie BF4 w tej postaci to wielki szrot- nie da się normalnie grać, zacinki są gorsze od laga a wersja finalna zasadniczo niczym nie różni się od wersji beta, ale nie ma się czemu dziwić. W miesiąc nie da się dopracować gry która była robiona bóg wie ile, zwłaszcza, że błędy już w wersji beta były naprawdę spore. Tak to już jest że klienci na wstępie dostają niedopracowany produkt a potem miesiącami, jeśli nie latami się go poprawia a ten wciąż ma dziury, choć w wypadku EA, to pewnie już po roku sobie odpuszczą bo będzie BF5.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i5 2500k GeForce GTX 560 6GB RAM a na średnich nie da się grać bo są cięcia brak płynności itp. Czytałem stronę wcześniej komentarz Sony75i i na wysokich mu działa dobrze a ma podobny sprzęt, ja w kampanii nawet nie mogę grać na wysokich ani na średnich bo są cięcia i brak płynności, nie mam pojęcia czy to wina gry czy sprzętu, może wyjdzie jakiś patch który naprawi i poprawi optymalizację ale póki co nwm co może być przyczyną. Sterowniki mam najnowsze.

Link to post
Share on other sites

Problemy z cięciami i brakiem płynności mogłyby być winą Twojego sprzęty ale ty i wyłącznie wtedy gdyby to się Tobie tylko przytrafiło, a tak nie jest. Ja sam mam te problemy a moja maszyna jest całkowicie różna od Twojej. Łażąc po sieci widziałem fora pełne ludzi z różnymi konfiguracjami (AMD i Intel) i ludźmi którzy klną na to samo. To jest wina gry (ja celuje w Forsbita i/lub źle zoptymalizowane drivery).

 

Podobno chodzi o to że forsbit ma problemy z przerzuceniem na CPU obliczeń związanych z fizyką obiektów i z tego co czytałem (informacje mocno nieoficjalne) chodzi o zoptymalizowanie BF4 pod procesory AMD i Intel - coś a'la lista obsługiwanych procków. Inne informacje mówią, że Dice nie powiadomił NV i AMD o zmianach w forsbit i ci nie dostosowali odpowiednio szybko sterowników do grafik. Podobno (i ta wersja jest najbardziej prawdopodobna), że oprogramowanie serwerów nie radzi sobie z źle napisanym kodem i obciąża ponad miarę CPU serwera co powoduje opóźnienia nie spowodowane wysokim pingiem ale opóźnieniami i przeciążeniem CPU w serwerach co ukazuje nam się jako lag. Tyle tylko że ten lag powstaje nie na poziomie łącza sieciowego ale procesora. Właśnie dlatego kampania chodziła normalnie a multi chodzi nieźle do 35-40 graczy a potem zaczyna się sieczka.

 

Osobiście uważam, że może i gdzieś jest w tym ziarnko prawdy, jednak problem leży w głównej mierze po stronie silnika lub oprogramowania serwerów. Kiedy odpaliłem frapsa z licznikiem klatek to zauważyłem że na moim sprzęcie (z odpalonym v-sync), podczas cięcia ilość klatek pozostaje stała, czyli strumień danych z silnika gry idzie z kart w sposób stały. Tak więc to musi być problem silnika i połączenia go z kartami graficznymi.

 

Tak więc problemy mogą leżeć głęboko w silniku forsbita, który jest niezależny od tego co mamy poinstalowane w kompie i konfiguracji sprzętowej lub po stronie serwerów, które łączą nas wszystkich i powodują problemy niezależnie od konfiga. Innego wyjścia nie ma. To są zasadniczo tylko dwie rzeczy, które łączą nasze różne platformy sprzętowe i powodują odczuwanie tych samych problemów. Bez względu co tak naprawdę nawala, nie wieże, że my jako userzy możemy coś na to poradzić. 

 

Tak czy siak Dice i EA zapowiedział na ten weekend łatkę zarówno dla serwerów jak i dla graczy. Dla serwerów ma iść optymalizacja kodu a dla nas rozwiązanie problemu z dźwiękiem. Czyli Dice kilka dni po premierze zaczyna łatać cieknącą jak cholera tamę palcami.

 

http://battlelog.battlefield.com/bf4/pl/forum/threadview/2955065217944685108/

 

Ogólnie jak na razie BF4 to jedna wielka klapa. Ludzie na forum Battleloga aż kipią ze złości i już się dopytują jak zwrócić grę. Co jak co ale ja też się nad tym zastanawiać. Faktem jest, że w obecnej formie nie da się grać. Do tego tak osobiście powiem, że sposób odblokowywania broni jest jakiś idiotyczny a mapki po kilku dniach grania słabo do mnie przemawiają. Dla mnie BF4 to przedstawienie Forsibita, bo historyjka z kampanii jest mierna - nie ma początku i nie ma końca. Mapki są debilne nastawiali w pierony wysokich budynków i jak jakiś kamp tam siądzie to ściągniecie takiego gołębiarza z tak wysokiego dachu jest niemal niemożliwe. Żeby dało się taki budynek rozwalić zgodnie z mechanizmem levo-sranie w banie-lution to bym zrozumiał. Ogólnie gra zrobiła wiele szumu a okazała się kotletem, sznyclem i innymi formami mięsa, nie tylko z brakami ale z pogorszeniem grywalności, taka zapchajdziura. Ile oni nad tym pracowali? 2lata? Ha dobre sobie.

Edytowane przez Lord_Nikkon
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tobą, to jest jakaś kpina, sam się też zastanawiam jak mogę grę zwrócić bo teraz to kasa wydana w błoto. Odpaliłem coda4 i lepiej mi się tam gra niż w bf4, chodzi mi o grywalność itp. Gdybym wiedział że tak będzie to skusił bym się na Ghosta a na BF4 bym poczekał.


Zrobiłem ustawienia na średnie i rozdzielczość w oknie i gra chodziła płynnie, mam kartę za słabą? w bf3 na średnich i rozdzielczości 1920x1080 chodziło w 50-70 fps i nie spadało a miałem 4GB RAM a teraz mam 6

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tobą, to jest jakaś kpina, sam się też zastanawiam jak mogę grę zwrócić bo teraz to kasa wydana w błoto. Odpaliłem coda4 i lepiej mi się tam gra niż w bf4, chodzi mi o grywalność itp. Gdybym wiedział że tak będzie to skusił bym się na Ghosta a na BF4 bym poczekał.

Zrobiłem ustawienia na średnie i rozdzielczość w oknie i gra chodziła płynnie, mam kartę za słabą? w bf3 na średnich i rozdzielczości 1920x1080 chodziło w 50-70 fps i nie spadało a miałem 4GB RAM a teraz mam 6

 

Ghost też podobno mocno rozczarował :(

Link to post
Share on other sites

Witam mam wielki problem, dzisiaj zakupiłem Battlefielda 4 w Empiku, szczęśliwy wracam do domu by zainstalować grę i zagranie w nią... Skończyło się tylko na zainstalowaniu, przy każdej Próbie odpalenia jej wyskakuje błąd "Program Battlefield 4 przestał działać" Widzę tylko czarne okienko, taki mały szary pasek wczytywania z gry i w tym momencie wyskakuje wyżej wymieniony błąd. 

 

Gra oryginalna dzisiaj zakupiona i zainstalowana bez żadnego problemu.

Sterowniki do karty graficznej zaktualizowałem, punkbuster zaktualizowany do najnowszej wersji po czym BF został w nim dodany.

 

Laptop, na którym chciałbym odpalić Battlefielda 4 jest nowy (wczoraj tj. 08.11.2013r. kupiony).

Mój sprzęt to:

Procesor Intel Core i7 3630QM

Pamięć Ram - 8Gb

Karta Graficzna to Ge Force Gt 740M

Windows 8 64bit

 

EDIT; Sterowniki do Karty graficznej nie zostały zaktualizowany... (Ściągając GeForce Exprience myślałem, że zostały dzięki niemu zaktualizowane, później zobaczyłem w menedżerze urządzeń wersje sterownika i zacząłem ściągać sterowniki 331.40 Beta.) Po instalacji dopisze czy gra się odpala czy nadal to samo :)

 

EDIT 2: Po zaktualizowaniu sterowników do wersji 331.40 Beta gra śmiga aż miło :)

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

W grę nie da się grać, co chwile dropy nawet na najniższych ustawieniach.

Do tego jakiś dziwny problem z wyświetlaniem mgły, jakby problem z synchronizacją - widać pasy.

Próbowałem różnych ustawień i nic nie pomaga.

Grę postawiłem nawet na SSD, wyłączyłem parkowanie, a do tego działam tylko na pamięci ram bez virtualnej.

Stery najnowsze, swieżo wgrane.

 

Natomiast trzeba przyznać że dźwięk to potęga w tej grze! Takiej dynamiki i tak dobrych jakościowo dźwięków już dawno nie słyszałem w żadnej grze! Dźwiękowy majsterztyk!

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Co tu mówić grę mam już drugi dzień i jestem trochę zawiedziony .

Czy problem stoi po stronie mojego sprzętu :

i5 3350p 3,1 ghz

Gainward GTX 650 ti boost 1 gb

Kingston HyperX 4 gb 1600 mhz

Gram na ustawieniach z rozdziałką 1366 x 768 i wszystko na low , a jak ustawiam high to jest to samo spadki fps. z 60 do 10 na high a low mam 100 fps i spadki do 10 tak samo i jeszcze te crashe gry co drugą mapę albo nawet jak chce się zrespawnować .

Sterowniki już próbowałem 331.40 i teraz mam 331.65 i dalej to samo .

Czy to mój sprzęt czy to gra ? Wiem , że mam 4 gb ram ale jakoś to powinno śmigać komputer mam od września wszystkie gry śmigają aż miło a tutaj taki dupal .

Czy pojawi się jakiś update naprawiający ten problem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...