Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich temat nie typowy jak widać. Nie dawno zakupiłem kartę graficzną ASUS DIRECTU II GTX 660 OC. Bardzo to dobra karta jak powinniście wiedzieć. Niepokoi mnie to, że w grach, w których miałem problem z wydajnością przy poprzedniej GTX 560, mianowicie przy Battlefield 4 i Ghosts (przy którym zmniejszyć musiałem tekstury na normal evenement pierwszy coś takiego zdarzyło się na mojej konfiguracji). Próbuje znaleźć przyczynę i doszukiwałem się jej w Ramie bo gra zalecanie wymaga 8GB, a ja mam 6GB i w procesorze. Ale w przypadku innych gier równie, a nawet bardziej wymagających problemów nie miałem nawet przy GTX 560, a przy GTX 660 poprawiła się wydajność.

Mało tego Beta wersja Battlefielda 4 działała mi bez tego rwania przy którym kompletnie nie da się grać.  Dlatego też daje mi to powody by sądzić, że jednak to wina jakiś DRMÓW i innych zabepieczeń, czy umyślnego sabatowania gry by słabo działała. Podobny przykład ROME II-kompletnie mi nie chciał działać, a w momencie gdy ściągnąłem wersje z internetu zaczął płynnie chodzić nawet na ULTRA!!!

 

Zastanawiam się czy to nie procesor ogranicza moją kartę, ale znowu muszę napisać "ale" testy takie jak 3MARK 11 wskazują ilość punktów, które plasują moją kartę wyżej od prawie wszystkich 660 i jedynie moja karta jest za AMP! i TOP. Czyli na to wychodzi, że tu mnie nie ogranicza procesor bo w dodatku mogę sobie porównać wyniki. Niestety Ungine Heaven znalazłem tylko z wersją FULLHD, a ja testuje i gram na 1280 x 1024. Wynik jaki zdobyła moja karta to 55, a na stronie z fullhd wyszło 46,4 więc przypuszczam, że gdybym miał fullhd podobny wynik bym osiągnął. Czyli tu znowu przykład, że mój procesor daje sobie radę z udźwignięciem tego giganta. Podam pozostałe wyniki i również z gier wideo. Swoją drogą zauważyłem, że GEFORCE EXPERIENCE teraz daje mi najwyższe ustawienia prawie, w każdej grze łącznie z Battlefieldzie 4, który miał niższe gdy miałem włożoną 560. 

 

Na różowo zaznaczone są wyniki GTX 660, a na czarno GTX 560 w tymże to pomiary dokonane po podkręceniu Phenoma więc nie wiem do końca w jakim stopniu pomógł procesor:

 

TOMB RAIDER FXAA MAX SETTINGS 1280 X 1024:54,9-79,4

Podobny wynik chyba zdobyłem po podkręceniu 560 GTX ekstremalnie, ale nie jestem pewien 

1280 X 720-68,9-99,4

W tej rozdzielczości jest przepaść między poprzednią kartą 

THIEF FXAA MAX SETTINGS TESSELLATION:OFF 1280 X 1024:33,2-36,3

Tutaj niestety szału nie ma tyle, że w samej grze mam zdecydowanie więcej klatek, nie wiem czemu benchmark tak mało daje klatek.

SLEPPING DOGS AA:NORMAL MAX SETTINGS 1280 X 1024:72,9-82,4

METRO LAST LIGHT AA:OFF MAX SETTINGS TESSELLATION:OFF 1280 X 1014:42-51

No i jedna z bardziej wymagających gier rezultat wyższy, ale wydaje mi się, że powinien być większy przy tej rozdzielczości  

BATMAN:ARKHAM ORIGINS SETTINGS:FULL DX11(Rozszerzony) 1280 X 1024 PHYSX:HIGH HIGH FXAA:50-61

HEAVEN BENCHMARK V3.0:34,0-55,3 

S.T.A.L.K.E.R.:CALL OF PRYIPAT MAX SETTINGS MSAA4X 1280 x 1024 DX 11 TESSELLATION:ON:DAY-59, NIGHT-67, RAIN-70, SUNSHAFTS-44 DAY-91, NIGHT-94, RAIN-106, SUNSHAFTS-66

 

Są trzy możliwości. Zwracam się do was o pomoc, która dotyczy tych trzech punktów. 1:spróbujcie znależć przyczynę nie stabilności Battlefielda 4 bo aż trudno uwierzyć, że nie nadąża moja karta czy procesor zwłaszcza, że go podkręciłem tak samo jak kartę, 2:Może muszę kupić Windows 8.1 i powiecie mi czy to dobry pomysł czy nie wiele to da, ewentualnie może reinstalacja systemu (tylko, że dla jednej gry), może podkręcić muszę procesor bardziej i podajcie wszystkie wyniki co do każdej opcji napięcia i innych żebym nie musiał coś grzebać w zworkach, tylko żebym od razu miał stabilność. Teraz mam 3,6 GHz i maksymalną temperaturę miał 62,38 stopnie, a na stronie producenta jest napisane, że 62 nie powinno się przekraczać. Czy to bezpieczna temperatura? Mam zmienione chłodzenie takie zalecane do podkręcania. Nie używam boxowego. 3: Pomożecie złożyć mi zestaw pod GTX 660 i tu nie chodzi mi o doradzenie, że ICORE 5 to dobry procesor bo to wiem. Tutaj mi chodzi o opłacalność. Czy kupić pod AM3+ płytę tym samym na razie zmieniając samą płytę i procesor przełożyć jak i kartę tym samym dowiem się czy to nie było spowodowane brakiem kompatybilności z tą grą BF 4, Czy kupić płytę od razu z procesorem i ilu rdzeniowym z tych FX i z jakim zegarem?, czy z intelem? oraz czy nie kupować płyty i może gdzieś na allegro kupić 6 rdzeniowe AMD PHENOM, które może mogłyby wypełnić lukę w wydajności tam gdzie może występować. Choć wydaje mi się, że Battlefield 4 nie jest grą aż tak wymagająca jak Crysis 3 choćby wykresy to mówią.

 

Może powinienem wymienić na kartę R 270 bo radeony lepiej scalują się z procesorami zwłaszcza AMD, ale wtedy nie będę miał fizyki Nvidia na której mi zależało, a sama zaś karta GTX 660 potrafi być wydajniejsza gdy ma się wersje OC. R 270 tyle samo kosztuje i mam jeszcze chyba tylko jeden dzień na wymianę, ale wolałbym zostawić GTX 660, jakoś trudno mi uwierzyć, że R 270 rozwiąże problem w BF 4 choć jest wspierany przez radeony i w tym przypadku R 270 ma przewagę nad GTX 660 w tej grze. Ale niebawem wyjdzie WATCH DOGS wspierany przez Nvdia i w dodatku mam tę grę w ramach kupna GTX 660 :). Wiedzmin 3 to samo będzie wspierany przez Nvidia i będzie miał ponoć fizykę ich autorską.

 

To moja konfiguracja

WINDOWS 7 HOME EDITION

PHENOM 955 3,20 GHz - 3,60 GHz samym mnożnikiem podkręcona wartość 

ASUS DIRECTU CU II GTX 660 OC 

6.00 GB RAM 1333 MHz 

 

Mam nadal kartę GTX 560 i mogę ją sprzedać tak samo jak procesor i płytę gdybym zdecydował się na kupno płyty i procesora, Ram myślę, że nie ma potrzeby to mit z tymi 8GB że sa potrzebne. 

 


Niestety nie wyświetlił się różowy kolor, ale te w drugiej kolejności to wyniki GTX 660 więc połapiecie się po większej ilości klatek :)

Link to post
Share on other sites

@Matylda - tak na szybko: Phenom II 955 to przyzwoity procek, ale do BF4 jest ledwie wystarczający (tym bardziej że OC@3,6 to niewiele). Niemniej powinien ogarnąć BF4 i twoją kartę na przyzwoitym poziomie. Z samą grą coś jest chyba nie tak. Ja też mam z nią problem, tzn. spadki fps do poziomu kilkunastu klatek, czyli niegrywalnego, a wydajnościowo mam podobną konfigurację do twojej (PII@3,9GHz i Radek 7850@1050MHz). Problem występuje prawie niezależnie od tego czy na ekranie dzieje się ro*********a, czy nic. Równie niewielki wpływ na płynność mają zmiany ustawień graficznych. Nie mam pojęcia co jest przyczyną. Próbowałem nowe i starsze sterowniki do karty graficznej, przełączałem Mantle na DX i odwrotnie, zmieniałem ustawienia na wykrywane automatycznie przez grę, ściągałem plik user.cfg, które miały dawać stabilniejszy poziom fps, dołożyłem 4 GB ramu...i w gruncie rzeczy niewiele to zmieniło. Gra szarpie jak cholera. Tak mnie to wkur***o, że olałem BFa. Leży na dysku i kurz zbiera a ja gram w stare dobre GTA IV: EFLC.

Powszechna wydaje się być opinia, jakoby na Windzie 8.1 BF4 chodził wyraźnie lepiej  niż na 7, ale jeszcze tego nie sprawdzałem.

Natomiast z pewnością nie pomoże ci dołożenie ramu (u mnie upgrade z 4 na 8 nic nie zmienił) oraz nie pomoże ci przesiadka na Radeona (mój 7850 również wykorzystuje Mantle i powinien spoko ogarniać BF4, ale w praktyce jest straszna lipa).

Link to post
Share on other sites

aby gra nie szarpała potrzebna jest karta Nvidii i Core i5 , ja swój procesor musiałem podkręcić do 4,6Ghz aby pozbyć się szarpania w grze , wcześniej miałem radeona 7850 2GB (1050mhz / 5400mhz) teraz mam GF 750TI (1336mhz / 6250 mhz) i płynność w BF4 (detale wysokie) zdecydowanie na korzyść GeForca , na radeonie miałem mocne spadki fps przy wybuchu wieżowca itp , a na nvidi gra trzyma stabilnie 55-60FPS z V-sync na wysokich detalach 

Edytowane przez Hunter18
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wie ktoś jak naprawić pewien bug który mnie wyrzuca z serwera za afk w trakcie gry?  

 

 

 

@Edit

 

na dole wyskakuje taki komunikat

 

Błąd
Rozłączenie z grą: wyrzucił cię PunkBuster. Podany powód: PunkBuster kicked player 'k0wa15ki' (for 0 minutes) ... RESTRICTION: Service Communication Failure: PnkBstrA.exe
Edytowane przez kowalski1598
Link to post
Share on other sites

 

Wie ktoś jak naprawić pewien bug który mnie wyrzuca z serwera za afk w trakcie gry?  

 

 

 

@Edit

 

na dole wyskakuje taki komunikat

 

Błąd
Rozłączenie z grą: wyrzucił cię PunkBuster. Podany powód: PunkBuster kicked player 'k0wa15ki' (for 0 minutes) ... RESTRICTION: Service Communication Failure: PnkBstrA.exe

 

odinstaluj punkbustera i zainstaluj ponownie ,tym razem najnowszą wersję 

Link to post
Share on other sites

Postanowiłem sobie dziś pyknąć dla odmiany meczyk w BF4 - odpalam Origina, jakaś aktualizacja do BF4 wyskoczyła i się zainstalowała, szukam serwera, odpalam meczyk i lipa, nie mogę w nic kliknąć myszką, po przejściu w tryb okna, kursor przybiera postać kręcącego się kółeczka - że niby czyta, maksymalizuję okno i nic, zostaje kółeczko i nie można nic zrobić :/  Co to się znów dzieje z tym gównem?? Ktoś miał takie hece?? 

 

Takich jaj w życiu nie widziałem - pojawia się ekran gdzie mogę wybrać specjalizację żołnierza i nie mogę w nic kliknąć...myszka sobie jest i tak jakby jej nie było :/ WTF????? 

 

EDIT: MSI AB 3.0.0 => trzeba wyłączyć support dla DX w RTSS - co za syf... :/ 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wersja x86 - klucz.

Teraz działa... ale się tak zastanawiam... czy przez to nie powstają jakieś ograniczenia, np. ilość zużywanego RAMu itp.

 

P.S. Wnioskuję o nową posadę na forum, specjalnie dla Ciebie... Ekspert działu "Problemy z Battlefield 4" ;) Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Ograniczenia RAMu? Nie wydaje mi się w żadnym wypadku aby coś takiego miało miejsce.

 

U mnie na 64 wersji też działa przy tych ustawieniach RivaTuner jakie są widoczne na screenie, ale po zainstalowaniu MSI AB 3.0.0 też miałem problemy z wejściem do gry i kombinowałem do skutku. 

 

Z tym ekspertem to przesada :D Dużo lepiej znam się na innych grach niż BF4 w który grywam stosunkowo rzadko :)

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja mam raczej pytanko a nie problem. Dziś przeinstalowałem windowsa bo zamieniałem dyski - musiałem wywalić BF4 i zainstalować go na nowo na nowym dysku. Pojawił się mały, ale jednak problem. Problem jest taki, że jak tylko uruchomi się klient gry w przeglądarce to na pół ekranu mam informację, że moja przeglądarka nie jest obsługiwana. Mam oczywiście z windowsem 8.1 IE11.

Wcześniej miałem dokładnie to samo (8.1+IE11) i nie było tej informacji. Nie jest to problem bo grać i przeglądać battleloga mogę, ale ta informacja na pół ekranu mnie dobija. Tylko nie piszcie żebym zainstalował coś innego (chrome czy operę), bo nie takiej pomocy oczekuję...

Pamiętam, że kiedyś BF4 miał kłopoty z IE11 z dogrywaniem pluginów i kiedyś coś tam grzebałem - teraz jednak pluginy zainstalował bez problemów, tylko zasłania mi połowę ekranu ten syf.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...