Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki - trochę się bałem że tak powiesz ;)

 

Myślałem o tej ofercie (zerknijcie jeśli możecie, czy wszystko jest ok.):

http://komputronik.pl/product/235054/Elektronika/Laptopy_Tablety/Lenovo_ThinkPad_Tablet_8_20BN002QPB_.html

 

Trochę dziwnie tanio porównując z innymi ofertami (na aledrogo też nie znalazłem nawet w przybliżonej cenie), a co ciekawe, wersja z W8.1Pro jest tańsza od wersji z W8.1 (bo innych różnic nie zauważyłem).

Ciekawi mnie też, jak jest z gwarancją (która jest wyjątkowo krótka).

 

Z pokrowcem od Della spróbuje, ale może być ciężko.

W sumie używałem go może z 4 dni, ale nie jest to jakoś bardzo popularny model.

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

Niestety to tablet dla firm - Lenovo "czesze" kasę za przedłużenie gwarancji do 3 lat :)

 

Dell Venue 8 Pro to popularny model :) - sporo osób go ma i nadal go kupują, więc etui spokojnie sprzedasz. A jak nie to za parę miesięcy będę kupował w Dell Outlet V8P dla chrześnicy :) więc jak nie sprzedasz to ja odkupię etui od Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Drążę dalej, bo coraz ciężej podjąć decyzję (kwestie finansowo-opłacalnościowe) - czy duża jest różnica między starszą wersją z Atomem 3740 a nowszym 3745?

 

Znalazłem ten ze starszym procesorem z końca 2014 r. i zastanawiam się czy warto brać go za 900 zł czy dopłacić 300 zł (czyli 25% więcej) i brać nowszy.

Link to post
Share on other sites

Drążę dalej, bo coraz ciężej podjąć decyzję (kwestie finansowo-opłacalnościowe) - czy duża jest różnica między starszą wersją z Atomem 3740 a nowszym 3745?

 

Znalazłem ten ze starszym procesorem z końca 2014 r. i zastanawiam się czy warto brać go za 900 zł czy dopłacić 300 zł (czyli 25% więcej) i brać nowszy.

ja już dla żonki wybrałem po długiej walce nie udało mi się jej przekonać na Venue 11 Pro z i3 4gb 128ssd uznała że za duży ona chce 8 cali i koniec wiec miałem do wyboru dell venue 8 z3740 2gb 64ssd w8.1 32bit za 200 funtów czy Lenovo ThinkPad 8 z3795 4gb 64ssd w8,1 bing 64bit za 310 funtów - 30 funtów cash back co daje 280 funtów szkoda że nie mieszkasz w Anglii nadal jest ta promocja http://shop.lenovo.com/gb/en/tablets/thinkpad/thinkpad-8/

Wybór padł (mimo dłuższej gwarancji della 3 lata) na lenowo ponieważ wyższa rozdzielczość ekranu a żonka wzrok sokoli ma więcej ramu szybszy procesor hdmi usb 3.0 

 

Używamy go już ponad miesiąc i bardzo polecam troszkę długo czekałem prawie 3 tygodnie wysłali z Chin nie wiem czy tak robią zawsze czy po prostu nie mieli na magazynie

Edytowane przez SebA0406
Link to post
Share on other sites

No to fajna cena/promocja.

Ja niestety jakoś boję się kupować z zagranicy (choć jak widać na moim przykładzie zakupy w PL też bezpieczne nie są) tak drogich przedmiotów, a do tego nie mam pewności jak jest z gwarancją (a ta też za długa nie jest - tylko 1 rok na Lenovo, a dodatkowe gwarancja to znów koszta).

 

Strasznie mnie kusi te Lenovo (a jeszcze dolałeś oliwy), ale serio nie widzę sensu dopłacania 50% więcej za coś, co będzie używane tylko do przeglądania netu i oglądania filmów (jak mi się trafi obrobić zdjęcie w PS'ie to od święta).

 

Nie wiem, czy jest szansa na tendencję spadkową cen Tp, ale może to trwać długo, a nawet nigdy nie nastąpić.

 

Szkoda, że (ciągle) jest tak mała konkurencja i wybór.


Panowie (i Panie jeśli także płeć piękna czyta ten wątek) - podpowiecie coś odnośnie tych procesorów?

Wiem, że w Waszym tablecie jest zupełnie co innego (bardziej "real size"), ale szukam informacji o różnicach, zaletach i wadach i ni ..... nie mogę znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Dorwalem nowy stylus - ten Czarno - Srebrny :) - jak na razie działa jak żyleta, precyzyjny, dokladny. Zobaczymy za pół roku :)

 

Róznica w procesorach jest pomijalna - w codziennym użyszkodnikowaniu :) nie zauwazymy roznicy. ThingPad'y zawsze były, sa i będa drogie - to linia biznesowa, a za nią Lenovo słono sobie kaze płacić.

 

Polecam Yogę 2 - 8 cali, Windows, tańsza a tez bardzo dobra.

Link to post
Share on other sites

Dobra, trudno się mówi - do 3 razy sztuka :)

Zamówiłem z X-kom'a, ale nie nówkę (może będę żałował), tylko z Outletu (z jakąś mała skazą na tyle obudowy).

Jest to dla mnie nieistotne, a za 230 zł taniej wydaje mi się to i tak dobrą okazją.

Facet obsługujący aukcję twierdzi, że wyświetlacz jest w stanie idealnym (mimo braku folii) i tylko to mnie trochę martwi, bo strasznie przeczulony jestem na tym punkcie, ale najwyżej będzie zwrot jako niezgodność z opisem (X-Kom na szczęście problemów nie robi).

 

Ravir - gdzie kupiłeś stylusa i za ile jeśli wolno spytać?

Też się przymierzam,  ale nie chciałbym trafić na starą wersję (w X-Kom'ie niestety mają tylko takie)

Link to post
Share on other sites

W razie co mam mail z konwersacją z obsługą X-Kom via Allegro, a w nim

"Uprzejmie informujemy, że wyświetlacz wskazanego tabletu oprócz braku folii nie różni się niczym od nowego urządzenia".

 

Ravir - gdzie kupiłeś stylusa i za jaką kwotę ;) ?

Mały Update, jeśli kogoś by interesowało.

Tablet dotarł wczoraj.

Stan wizualny oceniam na 5+ (wyświetlacz zdaje się być czysty, nie dostrzegłem żadnej rysy, ale jeszcze przyjże się dokładnie).

Uszczerbku z tyłu obudowy nawet nie zauważyłem.

 

Po sprawdzeniu specyfikacji okazało się, że ma procesor Z3745 a nie jak w opisie aukcji Z3740.

 

Ale.... (bo przecież nie może być tak pięknie) - są niezgodności odnośnie gwarancji :(

W aukcji było wyraźnie "Gwarancja producenta 24-miesięczna pozwoli Ci spać spokojnie!".

Gdy sprawdziłem na stronie Dell'a do kiedy jest ważna gwar. okazało się, że do 10.2016, czyli tylko 16 miesięcy (ponad pół roku krócej niż podane w aukcji).

X-kom twierdzi że tak jest i że po tym okresie to oni serwisują, ale to już nie będzie gwar. Door 2 Door jak się domyślam.

 

I teraz mam dylemat - oddać czy nie.

Mam podstawy do niezgodności towaru z opisem...

 

3 podejście do Dell'a i znów lekki niewypał.

Link to post
Share on other sites

Ty nie Masz pecha do Dell'a :) - Ty Masz pecha do sprzedawcy :) :) 

 

Mój sprzedawca, zaprzyjaźniomy sklep : jak miałem źle spasowany tablet (przypadłość dla pierwszej partii) - i poprosiłem o numer zamówienia Dell to mi dali od ręki :) - czas oczekiwania to czas wyszukania faktury od Dell Polska :) - sami się pytali czy zalatwić to za mnie czy sam chcę :) I mogłem rozmawiać bez pośrednio z Dell polska o serwisie, podobnie ze stylusami.

Link to post
Share on other sites

jeśli masz jeszcze chrapkę na lenovo, to mam na sprzedaż pięknego TP8 z USA, jeszcze tydzień na gwarancji, wraz z org. Y-kablem USB3 i org.pokrowcem lenovo quickshot. Komplet w granicach tysiąca, preferowane allegro.

 

co do venue 8, z3745 jest lepszy, zawsze min szybsza grafika (choć wersja "D" procka ma pociętą szynę pamieci). ciekaw jestem czy w nowej edycji poprawili chłodzenie i ludzie nie będą musieli podkładać miedzianych blaszek :) jeśli szukasz fajnego niedrogiego 8-calowca mogę polecić toshibę wt-108-a, miałem tośkę i della i toshiba sporo lepsza.

 

co do gwary della, on jest z outletu, więc ktoś go kiedyś uruchomił i gwarancja biegnie nic na to nie poradzisz, ale przy zakupie konsumenckim i tak sklep odpowiada 2 lata wg. polskiego kc.

Link to post
Share on other sites

Żebyś napisał z 3 dni wcześniej to pewnie bym łyknął.

Teraz jestem już posiadaczem Dell'a od X-Kom'a.

Na razie otrzymałem od nich odp. odnośnie gwarancji:

 

"Uprzejmie informujemy, iż czas trwania gwarancji wynosi 24 miesiące od momentu wystawienia dowodu zakupu przez naszą firmę. Prosimy nie sugerować się wyświetlaną informacją".

 

Chyba już nie bedę kombinował i go zostawię.

 

Choć wczoraj miałem już pierwszy problem - po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji jakie wyszukał Windows Update i tych od Dell'a coś się sp.... i tablet zamiast przechodzić w stan uśpienia, zaczął się wyłączać.

Oczywiście w opcjach zasilania itp. było ustawione poprawnie (czyli na uśpij).

 

Pomogło "odświeżanie" czy jak to się tam zwie.

 

Co do grzania - niestety, ten problem cały czas występuje w tym modelu.

 

P.S. odnośnie procesora - mimo iż w aukcji pisało 3740, to po wejściu w Inf. o systemie, okazuje się, że jest tam 3745.

 

Teraz poluję na stylus'a, ale jakoś nie mogę znaleźć w Wwie żeby móc odebrać :(

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

Witam

Jestem posiadaczem tableta DELL Venue 11 Pro w wersji i5 128GB Win8Pro 3G od około roku.

Jak na razie sprawuje się świetnie. Jedynym problemem może być krótki czas pracy na baterii.

Czy do Dell Venue Pro 11 można dołożyć drugą baterię aby była możliwa dłuższa praca na tablecie?

Czy ktoś ma tak skonstruowany tablet z 2 bateriami?

Nie chodzi mi o dodatkową klawiaturę z baterią do tabletu, a dołożenie drugiej baterii.

Edytowane przez sylwekb
Link to post
Share on other sites

Ja pierdziu....

No chyba mnie coś...

Bawię się dziś tabletem, przeglądam stronki przez IE Metro i znów się to dzieje...

Samo się przesuwa, przybliża, czasem naciśnie...

 

Czy nikt z Was nie ma V8P, bo 11 to zupełnie inna bajka i nie chce mi się wierzyć, abym miał takiego pecha.

Teraz znów żałuję, że nałożyłem folię, ale jakoś boję się o ekran.

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi, drodzy Użytkownicy Venue 11 pro, jak to jest z wentylatorem w tym tablecie? Występuję w modelach z procesorami i5 bez względu na konfiguracje tj. 8Gb/256Gb lub 4Gb/128Gb? Model z procesorem i3 jest bezgłośny ponieważ jest pozbawiony wentylatorów, zgadza się? Byłem niemal zdecydowany na topową wersje venue 11 pro, ale po prześledzeniu wątku, oraz zapewnieniach Ravir'a że wersja z i3 w zupełności wystarczy do codziennego użytkowania, skłaniam się do modelu właśnie z i3.

Zadecydował tutaj hałas wytwarzany przez wentylatory. Bardziej od oszałamiającej wydajności zależy mi na cichej pracy tabletu.

 

Możecie zerknąć na dwie oferty które mam na oku?

 

Pierwsza to sklep, do którego mam raptem 500 metrów. Miałbym możliwość obejrzenia i odbioru osobistego towaru.

http://allegro.pl/dell-venue-11-pro-i3-4gb-128ssd-modem-4g-36mc-i5431854688.html

 

Natomiast na plus drugiej przemawia niska cena:

http://allegro.pl/dell-venue-11-pro-i3-4020-4gb-128ssd-hdmi-4g-win8-i5325306048.html

 

Prawie 300zł robi różnice!

Link to post
Share on other sites

Core i3 też ma wentylator - tyle, że bardzo rzadko się włącza i jest cichy. I w zupełności wystarczy do codziennej pracy, jak nie gramy w nowe, wymagające gry to Core i3 starczy nam w zupełności.

 

Różnica jest zasadnicza - Gwarancja, oba są z outlet, ale ten droższy z pierwszego linku ma 36 miesięczną gwarancję Dell do 27 Maja 2017, ten z drugiego linku ma tylko 12 miesięcy, niby też pochodzi z Dell Outlet - ALE - nie ma słowa, ze gwarancję daje Dell. :)

 

Cena z pierwszego linku to normalna, Outletowa cena za taki sprzęt, ta z drugiego jest "podejrzanie" niska :) - nie wiadomo czy tą 12 miesięczną gwarancję nie daje sprzedający. W takim przypadku nie ryzykował bym. Pierwsze seria miały kłopoty - i jak trafisz na taki egzemplarz - to lepiej mieć 36 miesięcy gwarancji Dell :)

 

MINI 21 - znajomy miał podobne problemy, pomogło wgranie wszystkich poprawek jak Firmware, BIOS - a nastepnie przeinstalowaliśmy Windows od zera, z usunięciem partycji, podziałem, podłączeniem myszy, klawiatury i czytnika DVD przez USB, boot i instalacja z płyty. Wszystkie kłopoty jak ręką odjął.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

O kurde, trochę to karkołomne.

Stery i bios mam wgrany najnowszy.

Musiałbym teraz kupić hub.

Wydaje mi się zresztą, że kiedyś nawet próbowałem tak zrobić, tzn. zainstalowałem normalnego windowsa z obrazu płyty, ale po odpaleniu nie działał dotyk, tak jakby był to normalny pc.

 

Jakbyś mógł (może w pw) napisać mi krok po kroku co zrobić to byłbym wdzięczny.

Problem w tym, że muszę się szybko decydować, gdyż został mi już tylko tydzień do złożenia "odstąpienia od umowy".

Link to post
Share on other sites

Po zainstalowaniu z płyty dotyk nie działa :) - i jest to normalne - Musisz zainstalować sterowniki. Na stronie suport.dell.com wpisujesz Service TAG i dostajesz listę, w którem Masz sterowniki.

 

W Windows zaś wchodzisz do panelu Sterowanie, znajdujesz Menager Urządzeń i tam Masz listę z Żółtymi Pytajnikami :) doinstalujesz sterowniki i wszystko działa.

 

Sam tak robiłem - z tego co pamiętam to na stronie Dell jest chyba paczka wszystkich najnowszych sterowników zebrana razem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...