Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po za tym "nieszczęsnym" stylusem Venue 11 pro to bardzo fajny sprzęt :) - początkowo miał kłopoty z softem, ale teraz ich nie ma.

 

Niestety Dell zawalił ze stylusem - choć z drugiej strony nalezy ich pochwalić, że wymieniają na nowe modele - a nie sciemniają.

 

Ja podejżewam, ze Dell chcial koniecznie zdążyć przed świątecznymi zakupami i dlatego się pospieszyl - gdyby zamiast w Listopadzie 2013 roku wypuścili go w Kwietniu 2014 to by nie bylo kłopotów.

 

Ja po ponad roku z Venue 11 jestem zadowolony - poporawki z poczatku 2014 spowodowały, że jest to dobry sprzęt. Jedyny minus to stylus :) - choć mam nadzieję, ze wersja A03 w końcu będzie dopracowana :) 

Link to post
Share on other sites

Mój tablet właśnie wrócił z serwisu...

Jeszcze go nie sprawdzałem (aż się boję :P ), ale widzę, że nałożona jest folia "robocza" na ekran, więc na pewno był wymieniany (zresztą tak też pisze).

 

Szkoda mi tylko folii za 50 zł, ale co zrobić :(

Link to post
Share on other sites

Bo jestem strasznym pedantem i szkoda mi wyświetlacza.

Przy noszeniu w plecaku zaraz by nie było nic widać.


A tak nawiasem mówiąc - serwis nie pomógł.

Problem z samo-działającym dotykiem zmalał, ale dalej jest... Tak więc nie wiem o co chodzi i co z tym robić...

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

Poprawki wgrywałem przed wysłaniem do serwisu - to była pierwsza rzecz jaką kazali zrobić (którą ja oczywiście zrobiłem dużo wcześniej), a z tego co widze, tablet nie był od nowa reinstalowany.

 

Spróbuję jeszcze raz dla świętego spokoju, ale nie robię sobie nadzieji.

I tak jest lepiej, bo problem występuje co parę minut (ciężko to określić), np.: przeglądając FB, zjeżdżam w dół, zjeżdżam, zjeżdżam, a w którymś momencie zamiast zjechać to się zoom'uje (i to nawet chyba nie mając palca na wyświetlaczu).

 

Ciekaw jestem, czy jest jakiś program umożliwiający robienie filmowych "screenshoot'ów", żeby to pokazać.

Link to post
Share on other sites

Lenovo ThinkPad 8 - ale lepiej Usiądź mocno zanim sprawdzisz cenę - jest zbójcza :)

 

Ekran 8 cali - 1920 x 1200, 2 GB RAM, 64GB eMMC, Modem LTE, wzmocniona konstrukcja - i cena 2200 zł :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z 64 GB zostanie Ci około 40 GB - w wersji z 64 GB po za samym Windows dodatkowo Masz Partycję Odzyskiwania Systemu, która możesz usunąć. Sam "goły" Windows zajmuje jakieś 8 GB. Na pocieszenie dodam, że Venue 8 Pro obsługuje Karty Pamięci 128 GB :)

 

Większość tabletów nie ma Windows 8.1 Pro - ma "zwykły" Windows, wersja Pro mam dodatkowe, całkowicie nie potrzebne normalnemu użyszkodnikowi opcje jak Logowanie do Domeny :)

 

Modem - w Venue 8 Pro Masz taki sam modem jak w Venue 11 i serii Vostro - Masz HSPA+ - całośc dziął bardzo szybko, sprawnie - ja nie odczuwam braku LTE. Dodatkowo w modemie Masz wbudowany Odbiornik GPS :) - TAK - jest zintegrowany z Modemem 3G.

Sam modem to jednostka Sierra Wireless.

 

Procesor - wydajna i szybka jednostka, spokojnie daje radę, gry jak Half Life 2 spokojnie działają.

 

Masz tu przykład Crysis i Far Cry - na Venue 8 Pro :

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W Tabletach z Windows 8.1 Msz normalne USB :) - potrzebny Ci tylko kabelek OTG. Każdy moedm LTE Ci ruszy "od kopa" - to nie Android czy iOS gdzie można mieć problemy z brakiem sterowników.

 

Yoga zaś to kawał dobrego sprzętu, troszkę szkoda, że zamiast MS Office 2013 H&S dają roczną subskrybcję na Office 365 - ALE - opo za tym Masz Full HD, 10 cali, długi czas pracy.

 

Yoga to bardzo dobry wybór.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ravir czyli de facto majac możliwość podlaczenia lte-pendrive przez otg,nie potrzebujemy wbudowanego modemu.

 

Wybral byś yogę czy venue 8 pro?

Yogę którą podałem posiada 8 calowy full hd ekran http://www.x-kom.pl/p/225847-tablet-8-lenovo-yoga-tablet-2-8-z3745-2gb-32gb-win8-1.html:)

Ravir tu podałeś likn do venue 8 pro z modemem lte czyli 4G

 

http://allegro.pl/tablet-dell-venue-8-pro-64gb-win8-1-modem-4g-36mc-i5132719032.html??

 

Czyli 4g aka lte przez sim kartę wspiera?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - błędny opis.

 

Modem  5570e  to HSPA+ - i ten modem działa w Polsce i Europie. Modem 5808e to modem LTE ale dział TYLKO w USA / Kanadzie :)

 

Modem Dell Wireless 5570e - wkładamy karte SIM jak do telefonu :) - ALE jak pisalem - to modem HSPA+ - a NIE - LTE.

 

I niech nikomu nie przychodzi do głowy szatański pomysł by kupić modem 5808e  :) :) - w Polsce nie będzie działał.

 

Oba modemy to brandowane jednostki Sierra Wireless, po za samym modemem mają też GPS :) - więc z modemem dostaniemy nawigację. Modemy są bardzo dobre, czułe i stabilne.

 

Porównywalem modem LTE i wbudowany w mojego Venue 11 Pro (dokladnie ten sam 5570e :) ) i nie zauwazyłem by wygoda LTE była większa. Filmy, strony i pobieranie plików szlo bardzo szybko - ogromnych torrentów czy plików nie pobieralem - bo ogromnych plików nie "ciągnie" się przez GSM :)

 

 

Jaśli bym potrzebowąl modem 3G to brał bym Dell Venue 8 Pro - na tej aukcji dodatkowo mam swietna cenę - w tej wersji Venue 8 pro kosztuje 1800 zł. Do tego ta firma jest sprawdzona, a gwarancja pewna, dawana przez Dell'a. Jest to sprzet z Dell Outlet, ale pewny. Na plus przemawia Modem 3G oraz 64 GB Pamięci.

 

Lenovo Yoga zaś ma ekran o wiekszej rozdzielczości 1920 x 1200 i ma dłuższy czas pracy.

 

Osobiście jednak wybrał bym Venue 8 Pro - ale tylko w tej cenie z tej aukcji - mamy Modem, 64 GB Pamieci - na 8 calach rozdzielczość nie jest aż tak istotna. Zaś 64 GB Pamięci jest bardzo przydatne, a wbudowany Modem zaś bardzo wygodny.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Za przedmówcą.

Sam kupowałem od tego gościa i faktycznie, żadnych problemów.

Ja niestety, jak to ten "z chmurką deszczową nad głową" trafiłem jakiś felerny egzemplarz i miałem już jedną przygodę z serwisem (niestety, mimo wymiany części coś nie pomogło).

Natomiast sam serwis i obsługa bezproblemowa.

Zgłaszasz, umawiasz się na odbiór i czekasz (ok. 3-4 tygodni - trochę długo, ale na podejrzewam że sporo czasu zajęło ściągnięcie części).

 

Z Lenovo nie miałem do czynienia - jak kupowałem Dell'a to jeszcze go nie było, jednak jeśli jego jedynym atutem jest FHD, to chyba bym wolał tańszy tablet.

Link to post
Share on other sites

Moża spróbować kupić modem który będzie działal z LTE.

 

Sierra Wireless AirPrime EM 7305 oraz najnowsza wersja EM 7455 - oba wg dokumentacji beda działać w Europie i Polsce - pytanie tylko kto wyda 135 - 260 $ i sprawdzi czy dziala :) :)

 

HUAWEI, Fujtsu, HP, Lenowo też mają modemy w tym formacie - ale ja nie podejmę się dobrania konkretnego modelu :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam prośbę - ponieważ mój tablet znów trafił do serwsiu, a dziś otrzymałem "notę serwisową" z częściami do wymiany, miałbym prośbę o zdiagnozowanie co to za części.

 

Numer części: YG5P6

Opis: MB SVC kit, W8H (Contains MB G57C5, Z3745D, 1.83, ATOM, 4C, C0).

Link to post
Share on other sites

Jak wymiana nie pomoże to dostaniesz nowy sprzęt. Tak przynajmniej pisali na zagranicznych forach. Paru osobom wymienili ekran, drugi raz Płytę Główną, a za trzecim razem dostali nowy sprzęt.

 

Jak będzi u ciebie nie wiadomo - ale - wymiana płyry głównej zwykle pomaga.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Posiadałem kiedyś tablet Samsunga XE700T1A i nosiłem się z zamiarem kupna młodszego brata, dokładnie modelu XE700T1C, dopóki nie zobaczyłem, że istnieje DV11P. Przeczytałem cały ten temat. Jedyny - jak dla mnie - minus tego Dell'a to ekran 10,8", mój Samsung miał 11,6". Cała reszta to duży plus dla Dell'a, szczególnie ceny Outlet'ów. Świętością w Dell'u jest dla mnie wbudowany modem, który posiadałem również w poprzednim Samsungu. Zasięg HSPA+ mnie już nie rajcuje od kiedy "liznąłem" LTE od Play'a, dlatego zakupiłem już modem LTE na Europę, dokładnie Huawei ME906E, który pasuje do DV11P. Co ciekawe, ostatnio zakończyła się aukcja na allegro, gdzie sprzedający miał zamontowany ten modem i potwierdził, że ten modem LTE działa w Polsce. Podobno założyli mu w samym Dell'u. Mniejsza o to, będę królikiem doświadczalnym ;) Myślę, że cena 220 zł za nówkę z wysyłką nie była zła. Dla mnie osobiście tablet bez wbudowanego modemu to jakaś kpina, nie wspominając już o wpinaniu do niego modemu na USB ale jak kto woli ;)

 

Połączenie i3/i5, 4 GB RAM, 128 SSD, modem LTE, Win 8.1 PL/Pro PL, Full HD, 11" + możliwość wymiany baterii, modemu i bodajże proca to połączenie wręcz idealne, jest wszystko, co mi do szczęścia potrzebne ;)

 

Przymierzam się do zakupu Dell Venue 11 Pro (z i3 lub i5) i zastanawia mnie jedno, jak to jest z tym preinstalowanym Windows 8? Jak to możliwe, że wg sprzedającego, tablet, który pochodzi np. z Outlet'u USA, ma preinstalowany system z możliwością wyboru polskiego języka? Przypuszczam, że tak samo sprawa się ma z UK. Czyżby sprzedawcy ingerowali w "Recovery" dysku podmieniając je na wersję PL?

 

Ravir, jak myślisz? Widzę, że masz duże doświadczenie z tymi Dell'ami. Pytam, bo zastanawiam się jak to jest z legalnością takiego systemu ;) Tylko nie pisz, że mogę sobie pobrać paczkę językową PL z Microsoftu, bo to wiem ;)

 

Odnosząc się do tego, co pisałeś wcześniej, teraz można kupić na allegro i3 4GB 128SSD na okres 36 miesięcy gwarancji w cenie 1999 zł - dzisiaj spadła cena ;)

Edytowane przez dikero
Link to post
Share on other sites

Poczytaj dokładnie opinie o tym sprzęcie to może pójdziesz po rozum do głowy i zrezygnujesz z zakupu.

 

"Dla mnie osobiście tablet bez wbudowanego modemu to jakaś kpina, nie wspominając już o wpinaniu do niego modemu na USB ale jak kto woli ;)"

 

Ja nie mam modemu bo nie potrzebuję. Sporo podróżuję i albo mam wifi albo w górach i tak nie ma zasięgu.

Edytowane przez pongo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...