Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

zarejestrowałem się na forum ponieważ też jestem użytkownikiem Dell'a Venue 11 Pro win10 i3/4GB/128GB i mam pewien problem. Wczoraj po wyłączeniu urządzenia i naładowaniu go na full dzisiaj nie mogę go uruchomić. Nie dzieje się kompletnie nic. Czy ktoś z Was miał już podobny problem, lub wie jak go rozwiązać?

Z góry dziękuję :)

Artur

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mam pewien problem z moim Venue 11 Pro (mam wersję z Core i5, 128 GB SSD i 4 GB RAM, model 7130 MS). Niedawno zakupiłam sobie do niego rysik - najpierw na allegro. Gdy otrzymałam rysik, okazało się, że nie działa on tak, jak powinien. Na początku wydaje się, że wszystko jest jak powinno, po chwili jednak stylus zaczyna wariować - przerywa albo nie chce działać w ogóle. W związku z tym odesłałam rysik i zakupiłam z "pewniejszego" źródła - strony Della. Niestety z piórkiem, które mi przysłali, dzieje się to samo :(. Skontaktowałam się z Dellem, następnego dnia już miałam kolejny rysik - to samo...

 

Dodam, że stylusa mam w najnowszej wersji (ten czarno-srebrny). Zaczynam się już zastanawiać, że to może z moim tabletem jest coś nie tak...

 

Ktoś w tym wątku już wcześniej pisał, że zauważył, że bez klawiatury rysik działa nieco lepiej i się zastanawiał, czy to nie ma związku z tym magnetycznym zaczepem na klawiaturę (mam klawiaturę slim)...

 

Sprawdziłam swój tablet na stronie Della - twierdzą, że mój tablet pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, nie mogę tego jednak potwierdzić, bo tablet otrzymałam jako nagrodę. Czy pochodzenie tabletu ma jakieś znaczenie?

 

I co mogę zrobić, żeby spokojnie używać tego stylusa? Może są do niego jakieś sterowniki? Zaczyna mnie to już irytować, bo nie po to wydałam 200 zł na rysik, żeby nie działał :(

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez pati_s_97
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam bardzo wszystkich. 

Jest to mój pierwszy post i mam ogromny problem . Kupiłem ostatnio na ebayu uk używkę Dell Venue 8 pro 5830 64GB z 3G windows 8.1 . Po zrobieniu aktualizacj karty graficznej , pojawił się czarny ekran i nic z tym nie mogę zrobić . Próbowałem go ponownie włączyć przyciskiem od góry ale nic nie działa . Tablet wygląda tak jak by w dalszym ciągu coś robił bo jest bardzo delikatnie tak jak by podświetlony i od spodu ciepły . Nie wiem co można dalej z tym zrobić dlatego Błagam Was o Pomoc.

 

Pozdrawiam

Grzegorz. 


Dobra tablet wrócił do żywych , działa ale na prawdę napędził mi stracha . Koniec z kolejnymi  aktualizacjami .

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

W kolejnej wersji tego tabletu, czyli Dell Venue 11 Pro 7140, montowane są modemy LTE firmy Telit LN930 DW5810e.

 

Czy ten modem jest zgodny z częstotliwościami polskiego LTE??

 

PS.

Dlaczego nie mogę "cytować" wypowiedzi użytkowników? Próbuję wg poradnika ale to nie działa...

Edytowane przez dikero
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Dell Wireless 5570e HSPA+ (42Mbps) Mobile Broadband Card - to Modem HSPA+ - nie LTE - jest to dokładnie ten sam modem co w Veue 11 Pro czy serii Vostro. Modem : Dell Wireless 5808e LTE Mobile Broadband - dziala tylko w USA

 

Jest dokładnie jak napisał Ravir, a oprócz tego są jeszcze dwa modemy, które działają w Polskich częstotliwościach LTE, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych:

  • Huawei ME906E (fabrycznie montowany w HP)
  • Telit LN930 DW5810e (fabrycznie montowany w "młodszym bracie" czyli modelu Dell Venue 11 Pro 7140)
Obydwa przetestowałem i działają świetnie w paśmie LTE.
Edytowane przez dikero
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Czy są do nich jakieś tanie stacje dokujące z klawiatura?

Są, mobilne płaskie i z dodatkowa baterią. Poszukaj na ebay.de lub ebay.co.uk lub ebay.com, sam na dniach zamawiam tą z wbudowaną bateria z USA.

 

A co do modemu Dell Wireless 5808e LTE Mobile Broadband, mam go u siebie i w niemczech działa, zobaczę tylko czy łapie LTE.

Link to post
Share on other sites

 

 

A co do modemu Dell Wireless 5808e LTE Mobile Broadband, mam go u siebie i w niemczech działa, zobaczę tylko czy łapie LTE.

 

Oczywiście, że będzie działać w Niemczech, tyle, że w technologii HSPA+, bo pasma LTE w tym modemie są przystosowane do częstotliwości w USA, a nie w Europie. Daj znać czy dobrze mówię.

 

Każdy modem zadziała w każdym państwie, tylko kwestia jaką szybkość maksymalną osiągnie i czy pasma z modemu będą się pokrywały z tymi w danym państwie ;)

Link to post
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160207/ee38278d85e543c157d426afd889f71a.jpgCzy GPS będzie działał bez podlaczonej anteny? Czy modem kabelek czarno-siwy wykorzystuje jako wspólny dla GPS i modemu? Dlaczego przy GPS w systemie Windows 10 nie ma przypisanego portu com?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160207/46075114190456d14dc76b05c1befc00.jpgAktualnie kabelek jest podpięty pod gniazdo AUX.

I pytanie troszkę inne, czy to możliwe że kod serwisowy urządzenia jest zły? Szukam sterowników na stronie dell-a i po kodzie serwisowym wyskakuje mi: ALIENWARE 14. Nawet za pomocą auto detekcji przenosi mnie do w/w produktu.

Edytowane przez szczyku
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Zakupiłem tablet 7140 z Lte M-5Y10c 4gb ram Win 10 Pro . Mam 3 pytania :

 

1. Modem jest LTe natomiast (karta Tmobile) ani razu nie widziałem tego trybu przy wskaźniku zasięgu, czy coś może być z apn?

 

2. Bateria przy średnio 25% jasności ekranu starcza na maks 7 h użytkowania (exel, mail proste czynności biurowe wgrany najnowszy bios i sterowniki ze strony), czy taki czas jest okej? (inna sprawa że wg battery bar pojemność baterii to 33 182 mwh a wg producenta 38 000 mwh)

 

3. Mam klawiaturę płaską z etui i w momencie podłączenia automatycznie blokuje obrót ekranu co jest irytujące czasem gdy potrzeba nam w pionie potrzymać tablet, czy gdzieś idzie tę blokadę wyłączyć??

 

Będę wdzięczny za pomoc

Link to post
Share on other sites

ad.1

Jaki masz modem w swoim dell-u? To co podałeś (M-5Y10c) to model procesora (według google).

ad.2

U mnie jest podobnie, także około 7 godzin, battery bar u mnie pokazuje 35187mWh

ad.3 

Nie pomogę, bo nie posiadam klawiatury, ale jest w drodze do mnie, tylko że ta z bateria.

Link to post
Share on other sites

5810e modem więc teoretycznie powinno być LTE, już poczytałem recenzje i faktycznie dopiero z dodatkową baterią - klawiaturą dochodzi do 10-11 godzin działania. Daj znać jak już dostaniesz swoją czy warta swojej ceny bo ja póki co z klawiatury - etui jestem średnio zadowolony ze względu właśnie na to że nie mogę swobodnie pracować przez blokadę obrotu plus niewyskaującą klawiaturę dotykową podczas połączenia.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie po przez wypowiedzi w tym temacie twój modem powinien obsługiwać LTE. Klawiaturę zamawiałem z USA, niby ma dojść do 28 lutego, więc jeszcze troszkę muszę poczekać. Dlaczego USA? Klawiatura ma ustawienie klawiszy jak nasze PL, z przesyłką wyszła około 100 euro. Co do blokady ekranu to myślę że tak ma działać. W końcu "tablet" zamienia się w pełnowartościowego laptopa.

 

Jak tylko dojdzie to dam znać jak się sprawuje


P.S.

Chciałbym zaktualizować swój bios, ale dell jest wykrywany jako alienware 14 i nie wiem co z tym zrobić ;/

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam karte WWAN Dell Wireless 5570e ktora to ma wbudowanego gps. Kiedy mialem Win8.1 bez problemu wszystko dzialalo - mapy bing czy automapa - ale tez mozna bylo zmienic sterownik a jest ich dosc sporo.

 

Kiedy przesiadlem sie na Win10 to na poczatku nie zwrocilem uwagi na to ze Automapa nie dziala (a dokladniej gps nie znajduje pozycji). Co ciekawe mapy bing dzialaja. Probowalem instalowac rozne sterowniki - dell daje i specjalnie pod win10 no ale pewnie tez pod win8 by spasowaly tylko ze u mnie jest jeden problem - Instaluja sie, koncza i dziekuja za instalacje ale jak sie spojrzy na sterownik to zawsze jest ten sam z ta sama data. I nijak nie potrafie wymusic innego. Owy sterownik ktory jest non stop to microsoftowy z dnia 16.07.2015 o numerze 10.0.10240.16392

 

Ma ktos pomysl ? albo rade na poprawne dzialanie Automapy na naszym dell?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Hej, kupiłem ostatnio DELL Venue Pro wersje 7140, i na matrycy wyraźnie widać kratkę dygitalizera, widać ją lepiej gdy ekran jest mocniej podświetlony, ale na słabiej tez widać dosyć wyraźnie szczególnie na jasnym tle. Trochę to irytujące mówiąc szczerze.

 

To nie jest moje zdjęcie ani nawet zdjęcie Dell Venue Pro ale doskonale obrazuje jak to wygląda u mnie:

 

http://i.imgur.com/vcyYX2P.jpg

 

 

Tylko ja tak mam czy u Was podobnie ? jeśli nie to tez napiszcie to dla mnie ważne.

 

Będę wdzięczny za szybką odpowiedz, bo mam opcje żeby go zwrócić w ciągu 14 dni.

 

tu jeszcze moje zdjęcie ale nie oddaje ono tego efektu prawie w cale..

http://i.imgur.com/WyBUnK6.jpg

Edytowane przez porlock
Link to post
Share on other sites

Witam, jeżeli ktoś sie zastanawia nad zakupem to polecam swoją aukcje http://olx.pl/i2/oferta/dell-venue-pro-11-7140-lte-core-m-5y10-4gb-ram-128-ssd-CID99-IDgoJlw.html?action=show&id=242315561&utm_source=serviceletterExtendPaidAd&utm_medium=email&utm_campaign=displayLink#xtor=EREC-49-[id1]-20160710-[displayLink]-36368991@1-20160710095156

 

Wysłane z mojego MX4 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...