Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem dziś w X-Kom'ie Stylusa.

Wersja A02.

I powiem szczerze - kiepsko...

Nie wiem, czy to tak działa, czy może folia na wyświetlaczu powoduje jakieś problemy, ale jest fatalnie.

 

Podczas pisania tekstu ręcznie potrafi przerywać (to samo rysując itp.).

 

Kliknięcie w ekran też jest jakieś niepewne (raz klika, raz nie).

 

Przyciski boczne nie bardzo wiem do czego służą (nie działają - pewnie da się je jakoś skonfigurować czy coś, ale nie widzę zbytnio opcji).

Link to post
Share on other sites

Masz starszą wersję - szkoda, że ją kupiłeś. ALE -  Zadzwoń do Dell Polska - wyślą Ci wersję A03, która jest znacznie lepsza. Podajesz im numer seryjny, a Dell na własny koszt wysyła Ci kurierem nową wersję A03, starej nie musisz odsyłać :) :)

Opcją jest reklamowanie w X-Kom - ale - to potrwa chyba dłużej niż ja zadzwonisz do Dell Polska - ja dzwoniłem tu : 22 579 57 00

 

Sam miałem wersję A01, wymienili mi na A02 :) - działał dobrze, ale bateria schodziła bardzo szybko, więc reklamowałem i obecnie mam A03, która działa i nie ma kłopotów.

 

Boczne przyciski konfiguruje się w konkretnych programach, normalnie jeden z nich pełni rolę Prawego Klawisza Myszy, jak go naciśniesz i "stukniesz" w ekran to da to efekt jak naciśnięcie Prawego Klawisza Myszy.

 

U mnie pisanie czy rysowanie jest ciągłe, linie nie przerywają - folia nie powinna mieć znaczenia, bo stylus się kontaktuje za pomocą fal radiowych i przesyła informacje w tym o sile nacisku. Folia nie powinna przeszkadzać, ja foli nie mam.

 

Generalnie stylus się Dell'owi nie udał :) - dobrze, ze nie robią sobie jaj, ale wymieniają na nowsze lepsze modele - jedno jest pewne, jest to bardziej zastępstwo myszy niż stylus dla grafików. Ja nim zastępuję myszę i sprawdza się świetnie, czasem używam go w CAD'zie i tez daję radę.

 

Warto też wgrać firmware dla "dotyku" - nie wiem czy go wgrywałeś, wiem, że po wgraniu poprawiło się dużo.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne za odp.

O istnieniu nowszej wersji niż A02 dowiedziałam się dopiero wczoraj oglądając filmiki na YT.

Tak to wszędzie polecali właśnie tę wersję.

Jestem jeszcze o tyle w komfortowej sytuacji  że mogę go zwrócić w ciągu 14 dni.

Co do firmware' u to raczej nie wgrywałem, chyba że sam się zainstalował wraz z aktualizacjami Windows Update.

Nie wiem właśnie co robić... czy uderzać do Dell'a, czy oddać do sklepu i szukać tamtej wersji?

 

P.s. wiadomość piszę właśnie za pomocą piórka i ciężko to idzie - co chwila się rwie i trzeba poprawiać :(

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

Zadzwoń do sklepu i spróbuj się dowiedzieć czy mają wersję A03. Jak mają niech ci wymienią. Jak nie to albo zwróć i poszukaj w innych sklepach A03 albo reklamuj w Dell Polska.

 

Na tablecie uruchom stronę support.dell.com - wpisz Service TAG Twojego Tabletu i Ci wyszuka sterowniki. Gdzieś tam na liżcie powinien być Firmware do "dotyku" - w moim przypadku pomógl. 

Link to post
Share on other sites

Edit:
Napisałem do supportu Dell'a.
 
Poproszono mnie o nr. seryjny, a następnie otrzymałem taką odp.:
"Aby zgłosić usterkę rysika należy podać numer zamówienia w firmie Dell. Taką informację powinien posiadać dostawca rysika".
 
Nie bardzo rozumiem, jaki znowu numer?
Przecież oni są gwarantem i nie powinno mnie to chyba interesować?
Inna sprawa, że karty gwar. do tego nie dodali, więc można to rozumieć też w ten sposób, że gwarancji nie ma - tylko niezgodność.

Aktualizacja też nie pomogła, dalej się "tnie", choć mam wrażenie, że dzieje się tak w pewnych konkretnych obszarach, ale ciężko mi to na 100% potwierdzić.
 
Szkoda :(
 
Ciekaw jestem czy ta najnowsza wersja by działała poprawnie.
 

Ravir - widzę, że pisaliśmy w tym samym czasie :)

Czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie tego nowego - revA03 czy jak to tam zwać?

Będę pytał, ale na większości aukcji/ofert sprzedaży jest tylko pokazany rysik bez pudełka.

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

x-kom.pl - oni powinni mieć na swojej Fakturze Zakupu - Numer Zamówienia. Jeśli ci go x-kom.pl nie da to pozastaje zwrot lub reklamowanie w x-kom.pl

 

Ja kupowałem w zaprzyjaźnionej firmie :) więc chlopaki mi od ręki dali ten numer.

 

Sam stylus w zasadzie wyglada identycznie :) - trochę się różni kolorem - ALE - na zdjęciach zwykle tego nie wyłapiemy. Informacja jest za to na opakowaniu - na naklejce z tyłu opakowania wyraźnie pisze A0x - sprzedający weźnie opakownie do reki i odarazu wie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Chyba zostanie zwrot i tyle.

Myślałem, że rysik ułatwi trochę poruszanie po zwykłym menu (pulpit itp) bo trochę to wszystko tam małe, ale cóż... Niby w necie pisali że A02 już jest poprawioną wersją, ale u mnie dalej coś nie tak ...

 

 

Dziwi mnie trochę podejście Dell'a.

Normalnie gwarant nie wymaga jakiś numerów, ale tu gwarancji nie było więc pewnie stąd to wynika.


Ok, to jeszcze jedno pytanie - trochę z innej beczki...

 

Czy posiadacie zainstalowaną aplikację VLC w wersji kafelkowej?

Mam z nią dziwny problem - otóż po otwarciu pliku filmowego i włączeniu full screen, po paru (5-10) sekundach, pojawiają się "otoczki" czyli tak jakby kliknąć na ekran.

Czy mógłby ktoś z Was sprawdzić, czy też tak macie?

 

Zaczynam się zastanawiać, czy mój tablet nie jest w jakiś sposób uszkodzony...

Początkowo myślałem, że to folia, ale dziś ją zdjąłem żeby sprawdzić i ten problem wciąż występuje.

Link to post
Share on other sites

VLC ani jako aplikacja desktop, ani modern nie jest najlepsza na tablety. Destopowa ma wysokie zużycie procesora, a kafelkowa oprócz podobnego narzutu CPU potrafi się wywalić.

Choć nie tak wygodnie paluchem to używaj MPC-HC. Ten użyje kodeków systemowych, które mają wsparcie grafiki, względnie zainstaluj paczkę np kazaa.

Link to post
Share on other sites

Dzięki.

 

Vlc znany z pc'tów więc uznałem go za najlepszy wybór.

 

Niesyty, w normalnej wersji pasek przewijania jest trochę za mały na moje grube paluchy.

 

Bardziej jednak chodzi mi o sprawdzenie potencjalnego problemu z dotykiem...

Jeśli ktoś mógłby na chwilę zainstalować te wersję vlc ze sklepu i odpalić film czy menu też się po chwili pojawi, to będę wdzięczny (może to apka jest zwalona).

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

VLC jest dośc nędzny :) zarówno na Pulpicie a na kaflach to całkowita porazka :)

 

Ja w trybie Metro używam Press Play Video i jestem zadowolony - a w trybie "klasycznym" stareńkiego Cinema Player :) - do tego paczka kodeków K-Lite.

Link to post
Share on other sites

Dell wymieni Ci jak mu podasz Numer Zamówienia :) - dzięki temu sprawdzą czy stylus jest z oficjalnej dystrybucji. :)

 

POwiedz tym z X-KOM, że aby wymienić na wersję A03 potrzebujesz Numeru Zamówienia z Fkatury, którą dostali z Dell, jak nie to zwróć do X-Kom, odbierz kasę.

 

Jak będziesz miał kasę zadzwoń do Dell Polska - powinni Ci sprzedać wersję A03, znajomy u nich bezpośrednio kupił nie tylko stylus ale i klawiaturę Mobile :)

 

Stylusy noszą oznaczenia.

 

A02 - 750-AADT

A03 - 750-AAGN

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki.

X-Kom jakoś wzbrania się przed podaniem numeru zamówienia.

Prosiłem kilkukrotnie, ale odp. nie otrzymałem.

Kazali wypełnić jakiś formularz zwrotu i tyle.

 

Kupiłbym z dell'a, szkoda tylko, że cena tam o prawie 50% wyższa (w X-Kom 129, w Dell 193,22 zł).

Link to post
Share on other sites

Jeśli to nie problem, to będę zobowiązany.

 

Dziś zmagałem się z folią - ostatnio nie udało mi się jej dobrze założyć, dziś poszedłem do pobliskiego serwisu GSM - niestety, to samo.

Bąble są i nie mogę się ich pozbyć..

 

Do tego jakaś ta folia dziwna...

Jest kiepski poślizg, jest wręcz jakby taka "matowa" i ciężko się na niej cokolwiek robi :(

Kolejne 30 zł wyrzucone w błoto...

 

Chyba nie mam wyboru i będę musiał wysłać tablet jak chce mieć dobrze...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie problemem jest grubość ;/ Nie wiem czy warto kupować oryginalne etui: http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=pl&l=pl&s=dhs&cs=pldhs1&sku=460-bbkq

Posiada ktoś? Warte swojej ceny? Mam klawiaturę mobile, ale potrzebuję jeszcze etui z możliwością zmiany nachylenia poziomo.

Edytowane przez maciek120496
Link to post
Share on other sites

Ja mam etui z klawiaturą SLIM :) więc nie mam problemu. Ale jakość wykonania Dell'a jest dobra - etui dla nich robi Targus.

 

Tak czy inaczej bardzo fajne jest to etui :) - wydaje mi się, że wersje z Core powinny pasować - ALE - najlepiej napisać. Zresztą napisalem pytanie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...