Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poczytałem i jestem świadomy tego, że mogą występować problemy. Jestem ogarnięty pod względem obsługi tabletów więc sobie poradzę, a jak będzie problem ze sprzętem to od tego jest gwarancja. Odpowie mi ktoś na pytanie jak to jest z tym Windows'em 8 PL w dystrybucjach USA i UK? Jest legalny czy nie?

Link to post
Share on other sites

Ja mam i3 4GB RAM 128GB HD kupiony w oficjalnym sklepie Della w UK. Niestety nie pamiętam czy doinstalowałem język polski czy był. Podejrzewam że jednak trzeba doinstalowac. Po co miałby być w dystrybucji w USA skoro można łatwo doinstalować?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To wiem. Pytam pod kątem legalności. Gdzieś czytałem ostatnio, że wersje Windows 8 z USA lub UK nie są w Polsce legalne ale nie wiem ile w tym prawdy. Chociaż znajomy informatyk też mi o tym wspominał ostatnio i byłem zdziwiony.

Może spytaj w Dellu?

Link to post
Share on other sites

SĄ LEGALNE !!!!!

 

Licencja Windows jest PRZYPISANA DO TABLETU - a NIE kraju !!!!!!

 

Klucz Windows jest zaszyty w UEFI tabletu i tyle.

 

Jesli chesz mieć Polski język to LEGALNIE pobierasz Language Pack - i Masz Polski język.

 

JEDYNA kwestia to GWARANCJA - tu trzeba się upewnic jak jest długa i jakie kraje obejmuje. Często Gwarancja jest na region np. USA / Kanada czy Europa.

 

I tyle. :)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich :)

 

od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem tabletu Dell Venue 11 PRO, i5 4300y, 256GB, 8GB RAM.

Tablet został kupiony na znanym portalu aukcyjnym (oczywiście outlet). Swój post piszę tylko i wyłącznie po to, aby sprostować pewien fakt dotyczący modemu: Ktoś na forum napisał, że

 

"Dell Wireless 5570e HSPA+ - TYLKO ten modem bedzie działał w Polsce - NIE jest to LTE zwane też 4G   :).

Jest to modem firmy Sierra Wireless Air PRIME MC8805 - 3G HSPA+ - "brandowany" dla Dell.

Modemem LTE 4G jest to Dell Wireless 5808e - ALE - niech nikomu do głowy nie przyjdzie szatański plan  :) wymiany :) - ten modem w Polsce NIE DZIAŁA. Dell Wireless 5808e działa USA. Polskie LTE działa na innych częstotliwościach."

 

Nie jest to prawda, ponieważ w moim tablecie znajduje się właśnie Dell Wireless 5808e i działa w sieci PLAY (Warszawa). Jest to połączenie HSPA, a nie HSPA+, ale modem śmiga jak złoto. W ciągu kilku dni mam dostać przesyłkę z AERO2 i dorzucę na forum informację czy działa na tym modemie.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przecież pisałem : Polskie LTE działa na innych częstotliwościach.

 

Chodzi o LTE a nie o 3G - jeśli chodzi o HSPA - nie analizowałem które częstotliwości będą działać, może się okazać, że wszystkie się pokryją  :) - nie analizowąlem, bo mamy sprawnie działający modem HSPA+ dla Europy. DW 5570e

 

Tak czy inaczej ja odradzam kupowanie modemu dedykowanego na rynek USA - za duże ryzyko, że niektóre pasma nie ruszą lub będziemy mieć problemy, a prędkości większej nie osiągniemy  - mamy model dziąłający w Polsce, zapewnijący nam bezproblemowe HSPA+. Po co więc kombinować ?

 

Sam znalazlem model Sierra Wireless kompatybilny z V11P i zapewniający LTE w Polsce, działa na poprawnych częstotliwościach uzywanych w Polsce  - ALE - nie  zaryzykuję sporych pieniędzy by to sprawdzić.  :) :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Odebralem wlasnie mojego Dell'a. Sciagnalem tylna obudowe i zamontowalem modem Huawei'a, o ktorym pisalwm wczesniej ale nic sie nie zadzialo. Po wlaczeniu tabletu i zalogowaniu Windows, w menadzerze urzadzen nawet nie pojawila sie zaklada modemy. Ravir, moglbys opisac w jaki sposob nalezy poprawnie zamontowac oraz zainstalowac modem? Mam nadzieje, ze nie jestem posiadaczem tabletu, na ktorym modem nie ruszy...

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Modem Huawei znalazłem coś takiego :)

 

http://forum.tabletpcreview.com/threads/guide-getting-huawei-sms-gps-4g-working-with-dell-venue-11-pro.64759/

 

Modem powinien się pojawić od razu w Menagerze Urządzeń - na forach ludzie instalowali modemy Huawei ME906V oraz ME906E i im działały. W Polsce z tego co patrzyłem ME906E powinien działać z LTE. Nie wiem jak będzie z AREO2 bo ma pasmo 38 a tego nie obsługuje.

 

Jest jeszcze jedna sprawa - zwróć uwagę na Punkty 5 - 7 może to dla tego "nie widzisz" modemu  :)

 

Całkiem więc mozliwe, że Masz wersję z zablokowanym gniazdem i nie uda Ci się uruchomić.

 

Na Twoim miejscu spróbował bym wgrać najnowszy BIOS - na forum pisali, że w niektórych przypadkach następowało odblokowanie i modem ruszał.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Wiem, czytałem informacje z tego forum już wcześniej. Wgrałem BIOS w wer. A14, jednak to nic nie dało. Chociaż w samym biosie widnieje opcja WWAN, która jest zaznaczona "ptaszkiem" - zastanawiam się tylko czy każdy BIOS w tej wersji tak ma, czy trzeba zrobić coś jeszcze żeby ruszyło?

 

Co oznacza "zblokowane gniazdo"? Chodzi o oprogramowanie czy fizyczną część w urządzeniu, której brakuje do obsługi modemu?

Link to post
Share on other sites

W niektórych V11P gniazdo PCIE było nie aktywne, brakowalo też fizycznych połaczęń między gniazdem SIM i modemem. Wszystko zalezało od tego jako model produkowali. Jak produkowali z modemem a przychodzilo zamówienie na partę bez modemu - to po prostu wyciągali modem i już :)

 

Wtedy wystarczyło włozyć modem i dzialał. Ale jeśli robili wersję bez modemu to gniazdo nie było aktywne, brakowało połączęń między SIM a modemem. Jak Trafiłeś na taki modem to kicha. Modem nie ruszy i już. Sam Dell oficjalnie podaje, że do wersji bez modemu nie da się go zainstalować i uruchomić. Nie oficjalnie przyznają, że średnio do połowy modeli bez modemu - mozna zainstalować modem i dziala.

 

Można by spróbowac z oryginalnym modemem Dell'a - ale watpię by ruszył - Huawej dziala i jest sprawdzony, więc jak nie rusza to po za wodach. No chyba, że trafiłeś na uszkodzony modem :) - co też może być przyczyną.

Link to post
Share on other sites

Znaleść jakiś tablet lub laptop z łączem M.2 i zainstalować go. Można też kupić kartę "przejściówkę" PCIe na M.2 - ale to nie jest opłacalne.

 

Polecam się rozglądnąc w serwisach leptopów, większość obecnie używam standardu M.2 - powinni Ci przetestować modem. 

 

Mam pytanie - ile za niego zapłaciłeś? Kolejna sprawa - jak Ci nie ruszy skontaktuj się ze mna na PRV - znajomi mają V11P a drugi V8P - oba działają z modemami, sprawdzone na moim :) - i obydwaj chca kupić modem, może więc Bedziesz chciał go sprzedać.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Szlag mnie jasny trafi z Dell' em.

Tablet wczoraj wrócił z serwisu (po raz drugi na tę samą przypadłości).

 

Wszystko wydaje się ok, nie ma jak na razie samoistnych dotknieć ale.....

Sprawdzam w panelu sterowania czy wszystko jest tak samo i nagle patrzę , a w polu system widnieje Windows 8.1.

Mówię "moment moment, coś tu nie tak, przecież miałem wersję Pro",,,

I potwierdziło się - z jakiegoś powodu zainstalowali mi wersję podstawową.

Ręce opadają !

 

Mam go już szczerze dość.

Jak myślicie m czy w ramach tych nowych zasad odnośnie niezgodności towaru i rękojmi z końca ubiegłego roku, mogę się jeszcze domagać zwrotu gotówki (powód- w opisie było że tablet ma LTE, a nie ma)?

Link to post
Share on other sites

Dell nigdy nie pisał, że w Europie ma modem z LTE - możesz walczyć, ze Sprzedawcą - bo to on Ciebie źle poinformował. :)

 

Kolejna sprawa - kupiłeś Venue 11 vPro czy Venue 11 Pro ? - Bo wersje vPro miały Czytnik Lini Papilarnych i Windows Pro.

 

Jeśli Masz vPro to Reklamuj - WIEM :) - jest to upierdliwe, sam to przerabiałem z tabletem i aż 3 razy z rysikiem :)

Link to post
Share on other sites

Ravir - nie czytałeś moich wcześniejszych postów ;)
 
Ja posiadam Dell Venue 8 PRO, a w wątku piszę "gościnnie".
 
Tablet zakupiłem na tej aukcji: http://archiwum.allegro.pl/oferta/tablet-dell-venue-8-pro-64gb-win8-1-modem-lte-36mc-i4915037517.html

 

Jak widać, wyraźnie piszę, że ma modem LTE, którego tak naprawdę nie ma, bo na Europę taki nie wyszedł.

Od zakupu był już dwa razy w serwisie, wczoraj wrócił, ale zainstalowali mi Windows 8.1 a nie Windows 8.1 Pro (tak jak zakupiłem).

 

Chcę go oddać, bo mam go już dość i teraz właśnie szukam powodu do zwrotu.

Z tego co gdzieś czytałem, to według nowych przepisów z końca grudnia, jeśli towar jest niezgodny z opisem (ma inne właściwości niż te opisane w aukcji) mogę to zrobić, ale potrzebuję "podkładki" - gdzie to bylo zapisane, żebym nie wyszedł na d... i czy po 5 miesiącach jeszcze mogę z tego skorzystać.

 

P.S. z tym ich'siejszym rysikiem to są jakieś dziwne historie - też miałem dwa i z każdym był problem (przerywały).

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Po trzeciej wizycie w serwisie tablet wrócił (z zainstalowaną poprawną wersją Windows i kolejnym kluczem - mam już 2 albo 3).

 

Powiedzcie mi, bo nie mogę dojść gdzie tkwi problem- czy u Was na "większym bracie" podczas przeglądania FB ekran się jakby sam przesuwa?

 

U mnie tak się dzieje i nie wiedziałem gdzie jest problem - myślałem że to tablet ale na tym forum już tak się nie dzieje.

 

Ekran nie wariuje tak jak wcześniej (przybliża/oddala itp.) ale to strasznie denerwuje.

Link to post
Share on other sites

Nie, pierwsze wersje miały błędy w sofcie, po wgraniu Firmware problem ustał. Obecnie partie nie mają kłoptów.

 

Moim zdaniem Masz wadliwy ekran - a z niewiadomych przyczyn serwis nie chce wymienić Ci ekranu - proponuję napisać pismo i zażądać wymiany tabletu na nowy - wyraźnie zaznaczyć, że to trzecia NIESKUTECZNA próba. Napisać do Dell Polska z opisem sytuacji.

 

Masz wyraźnie pecha, z moich dotychczasowych doświadczeń Dell raczej nie "olewał" i naprawiał dość skutecznie sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Ravir - ja mam pecha, albo wydzielam jakieś "fluidy" które powodują, że tablet tak się zachowuje (może wydzielam jakieś promieniowanie)....

 

Sęk w tym, że oni mi już wymieniali płytę główną i (tak mi się przynajmniej wydaje)  dotyk... więc nie wiem co się dzieje.

 

Pozwolę sobie wrzucić link do filmiku - zrzutu ekranu, który zrobiłem (przepraszam za kiepską jakość):

http://pl.tinypic.com/r/2h6zyon/8

 

Proszę zwrócić uwagę na to co dzieje się w 0:57 sekundzie, 2:54, 3:14, 3:26, 3:51.

Widać tam, że ekran sam się przesuwa.
Dzieje się tak zarówno w wersji Metro jak i zwykłej wersji IE.
Co ciekawe, na innych stronach tego nie zaobserwowałem.
 
Czasem jeszcze zdarza się tak, że podczas pisania na klawiaturze wirtualnej raz naciśnięta litera wpisuje się kilkukrotnie, ale to już jest na tyle małoproblematyczne, że da się z tym żyć.
 
Co o tym sądzicie?
Czy to dalej wada urządzenia, czy jakoś ten tablet nie lubi się z FB?
Link to post
Share on other sites

Spróbuj jeszcze dokonać kalibracji ekranu - ale to fyba nie będzie to :)

 

Ale ja obstawiam wadliwy sprzęt - testowałem przed chwilą na FB - i nie mam takich objawów. Masz filmiki - wyślij je do Dell Polska i reklamuj do skutku. wiem, ze to "upierdliwe" ale Masz mieć sprzęt, który działa - zwłaszcza, że takie objawy nie są powszechne.

Link to post
Share on other sites

Wysyłałem do nich i co - przychodzi to samo.

Niby wymieniona płyta główna (co nawiasem mówiąc zastanawia mnie, czy nie taniej byłoby dać nowy tablet :P) i dotyk, ale nie pomaga.

Wk.... już jestem na max.

Link to post
Share on other sites

Myślę , że Dell nie chce / nie potrafi naprawić sprzetu. Wymieniają standardowe elementy i pewnie nie na nowe . Sam to przerabiałem , miałem trzy naprawy - częściowo skuteczne . Denerwujace jest to , że naprawiaja miesiąc i tak naprawdę ilość napraw jest niegraniczona. Tablet sprzedałem , mam nadzieję , że jest sprawny . Teraz mam lapka i lapek po prostu działa , nie wiesza się i jestem bardzo zadowolony. Pewnie jeszcze kupię tablet , ale na pewno nie z Dell outlet .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...