Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jestem posiadaczem tableta DELL Venue 11 Pro w wersji i5 128GB Win8Pro 3G od około roku.

Jak na razie sam tablet sprawuje się świetnie. W dniu dzisiejszym zauważyłem, że nie widzi internetu Aero2. Zawsze był dostępny w Ustawienia --> Dostępne. Nie wiem co jest grane. Kartę wkłada się pod baterią, wyjąłem ją i jeszcze raz włożyłem ale to nie rozwiązało problemu.  Czy karta Aero2 padła i mam ja odesłać? Jak sprawdzić czy to jest problem karty Aero2 czy coś innego się dzieje? Czasami Aero2 się przydaje mimo wolnego łącza. Ktoś miał podobny problem?


Jeszcze nie dodałem, że komórkowe szerokopasmowe pojawia się na chwilę i samo znika. W sumie to dość dziwne bo do tej pory było cały czas i pojawiało się tam Aero2.


Istnieje jakiś sposób ograniczenia zużycia energii w stanie uśpienia?

W moim tablecie na Windows 8,1 powyłączałem maksymalnie ile tylko można ilość aplikacji w autostarcie. To spowodowało wydłużenie czasu pracy na baterii o prawie 1/3.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po ponad roku używania tabletu mogę już coś o nim powiedzieć. :) Może komuś się przyda.

Mój tablet to Dell Venue Pro 11 z i3 bez modemu. Kupiłam go w maju tamtego roku w USA, przyszedł on następnie do Polski. Teraz używam go w USA.

Na początek pozytywy!

Po roku dość intensywnego korzystania z niego, oprócz kawałka ubitego plastiku koło wentyla u góry tabletu nic nie zauważyłam (było to z mojej winy). Ekran nie ma praktycznie żadnych rys, co jest zdecydowanym plusem. Jest on również bardzo wyraźny, dla mnie ma idealny rozmiar, gdyż normalne laptopy były dla mnie za duże, a smartphony i phablety za małe. Dysk SSD bardzo dobrze się sprawuje, po takim czasie trudno mi jest używać zwykły HDD na komputerze. Wydajność tabletu jest dla mnie wystarczająca- potrafi obsłużyć Photoshopa, również gry np. Civilization V, która jest dostosowana do dotykowych ekranów czy The Sims 4- obydwie na niskich-średnich ustawieniach. Do gier strzelanych raczej się nie nadaje, ze względu na mały ekran. Mam również klawiaturę, tą z dodatkową baterią. Bardzo mocno ją polecam, jest solidnie wykonana, dużo razy coś na nią wylałam i nadal działa. :D Mocno przedłuża czas działania. Rysik też jest OK, jednak na razie nie mam potrzeby z niego korzystać. Miałam z nim mały problem (również z mojej winy),  taka blaszka co łączy się z baterią wgniotła się bardziej, jednak mała kulka z folii aluminiowej rozwiązała problem i rysik działa poprawnie, również go polecam. :)

Codziennie korzystam z tego urządzenia, mimo jego wad (do których zaraz przejdę).

Druga strona medalu: :D

Bywa, że tablet się przegrzewa, czuję, że wtedy zwalnia, jednak nie występuje to bardzo często. Kiedyś chciałam wyczyścić całą zawartość oraz przywrócić ustawienia fabryczne, gdyż był już nieźle zagracony. Ku mojemu zaskoczeniu po całej procedurze tablet nie reagował praktycznie w ogóle na dotyk, wariował, wyłączał się itd. aż do momentu kiedy udało mi się cudem zainstalować sterowniki. :( Teraz już działa sprawnie, jednak nie wiem, czy odważyłabym się drugi raz tego spróbować. Mam również czasem taki problem- kiedy ruszam tabletem wpiętym do klawiatury czasem się sam wyłącza. Czasem nie chce też reagować na przycisk poweru jak jest włączony, muszę go usypiać przez ustawienia w tablecie. Nie wiem o co z tym chodzi, może ktoś miał podobne problemy. :( Nie pamiętam też czy występowały one po zakupie. Denerwuje mnie również, że aparat nie ma zooma, albo nie potrafię go włączyć. :D

 

 

Ogólnie lubię z niego korzystać w/w wady nie są bardzo częste, dlatego jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. Gdybym miała go ocenić, dałabym mu 4+. Udało mi się go zdobyć po baardzo okazyjnej cenie, która była zdecydowanie niższa niż ta w Polsce rok temu, dlatego nie żałuję wydanych pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Witam

Posiadam Dell Venue 8 Pro 64 GB 3G i zakupiłem Dell Active Stylus REV A02. Problem polega na tym że nie wszystkie działania rysika są  wykrywane przez ekran (po najechaniu nad ikonę pojawia zaznaczenie, po najechaniu na ukryty pasek zadań ten pojawia tak jak powinien itd.) ale nie mogę np. wcisnąć i uruchomić żadnego programu, nie działa też odręczne pisanie (próba sekundę później za pomocą palca już się powiodła). Jaka może być przyczyna, działam na baterii z pudełka, czy to jest jej wina ? Wydaje m się że zaktualizowałem wszystko co było zalecane na stronie producenta + to co zostało sprawdzone przez program drive booster.

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Chciałem prosić Was o radę a jednocześnie trochę się "zaoferować".

 

Chodzi o dwa klucze do Windows 8.1 (jeden w wersji Home, drugi w wersji Pro), które zostały mi po kilkukrotnej wizycie w serwisie.

Tabletu już nie mam, zostało mi tylko to, a nie wiem, czy mogę z nimi coś zrobić?

 

Czy ktoś orientuje się, jak to jest z ich licencją?

Czy mogę je wykorzystać na PC'cie, czy też nie będzie to zgodne z licencją.

 

I druga część - ile warte były by takie klucze?

Jeden jak wspomniałem to wersja Home, drugi zaś Pro.

Mam jeszcze Pendrive z partycją Recovery od Dell'a (taki jak tu: http://www.ebay.pl/itm/BRAND-NEW-GENUINE-DELL-WINDOWS-8-OS-RECOVERY-RESTORE-8GB-USB-KEY-GGN10-0GGN10-/171177702586?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item27dafc74ba) i też nie wiem, czy do czegoś to się nada.

 

Zdjęcia:

11169247_876307392434488_627666157590530

 

10955299_876307449101149_241175325996056

 

oraz pendrive

http://3.bp.blogspot.com/-zGPL30LlGfk/VBd5liCSSBI/AAAAAAAADCA/goONHhZhj3U/s1600/DSC_4535.JPG

Składam komputer dla 13 letniej siostry na prezent ode mnie i myślałem, że chociaż na Windows'ie zaoszczędzę, ale nie do końca wiem, czy nie będzie to piracenie.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja używam Windows 10 od pierwszego buildu :D Aktualnie wszystko działa sprawnie. W ostatnim buildzie instalowałem tylko sterownik do odcisku palca. Windows update sam wykrył wszystkie podzespoły pobrał sterowniki i w menadżerze użądzeń nie ma żadnego wykrzyknika :D w poprzednich miał problem z sm bus controller.

Jeśli ktoś gra w gry to pewnie będzie trzeba zainstalować jeszcze stery od grafiki, takto nawet stylus mi działa perfekcyjnie bez żadnych poprawek.

 

Ponawiam swoje pytanie. Ktoś posiada stację dokującą? Warto kupić?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. :) Ja stacji nie posiadam, jednak mam mobile keyboard i jest bardzo fajna. Bardzo przedłuża czas działania baterii i jest niezastąpiona kiedy nie chce mi się stukać w ekran. :D Minusy- nie posiada dodatkowych wejść oraz jest trochę ciężka, ale po roku użytkowania nie odczuwam już tego w ogóle.

 

 

 

EDIT:

 

Ok zainstalowałam W10, wszystko działa OK, warto pobrać. Pierwszy problem z jakim się napotkałam, to po instalacji i restarcie dostawałam czarny ekran. Spróbujcie wyłączyć ładowarkę, wyjąć baterię, przytrzymać power button, następnie włożyć baterię i naładować ją przez chwilę. Powinno już być OK. :) Następnie jeżeli wasz ekran się zatrzymuje- PPM -> zasilanie -> automatyczne odświeżanie panelu -> wyłącz. Jeżeli ekran się wam zatrzyma i nie chce ruszyć, uśpijcie go power buttonem, potem włączcie itd. aż wam się uda dojść do tych opcji. 

Edytowane przez emikadol
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Skoro nasz tablet obsługuje format kart micro sdxc to bez problemu będzie działała karta 256gb?

Myślicie, że na takiej bardzo taniej będzie uciążliwy transfer i lepiej dołożyć i kupić jakąś 128gb?- http://allegro.pl/karta-microsd-256gb-class10-uhs-i-micro-sd-sdxc-fv-i5591896998.html 

 

Na karcie będę trzymał tylko muzykę i filmy więc chyba dużych prędkości nie potrzebuje

Edytowane przez maciek120496
Link to post
Share on other sites

V11P obsługuje Karty Micro SD to 2 TB :) :) sam posiadam 256 GB Micro SD i działa.

 

Instalacja Windows 10 :

 

Ja na W8 mamy wgrane wszystkie uaktualnienia to w Prawym Dolnym rogu pojawi się nam ikona : UZYSKAJ WINDOWS 10

 

Wystarczy ją kliknąć i postepować zgodnie z instrukcją.

 

Ja sam zainstalowałem W10 zjej pomocą (nie testowałem na V11P wcześniej bo to mój główny sprzęt do pracy :) ) - cały proces trwa niecałą godzinę. Wszystko się "przenosi". Nie ma żadnych problemów. Windows 10 sam pobiera "zaszyty" w UEFI Klucz. 

 

Jak się sprawuje W10 na Dell Venue 11 Pro : REWELACYJNIE : ) :)

 

Przełączanie z trybu Tabletowego na Desktopowy i odwrotnie działa bezbłędnie. Sam W10 działa zauważalnie szybciej, pierwsze godziny trochę "mulił" - ale było to związane z pobieraniem uaktualnień, jak je zainstalował to śmiga.

 

Ogólnie działa szybciej niż Windows 8.1 - który był przecież szybki.

 

Sterowniki - mój Venue 11 Pro miał najświeższe sterowniki wgrane, radził bym przed instalacją Windows 10 - zaktualizować Windows 8.1 oraz pobrać najnowsze sterowniki ze strony support.dell.com - a sam proces instalacji przebiegnie bez kłopotu.

 

Można wgrywać Win 10 - "ręcznie" - ale nie zauważyłem by były jakieś plusy - migracja przebiega bezproblemowo a W10 jest szybki.

 

Jako ciekawostkę podam, że przeglądarka Edge "przejęła" historię wyszukiwania i zapisane hasła. A Poczta wszystkie EMaile. :)

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

u mnie po zainstalowaniu win10 pojawiły sie następujace problemy:

- głośniki trzeszcą przy otwieraniu w firefoxie (wersja 40) muzyki z yt, nie pomogło przeinstalownie sterow ze strony della,

- przy otwarciu kilku kart w firefoxie użycie procka wskakuje na prawie 100%,

- support della (http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/product/dell-venue-11i-pro/drivers?rvps=y) pokazuje że moj tablet to Alienware 14 (http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/ServiceTag/7L54S02/maintain?detect=y), nie mam pojęcia dlaczego...

 

mój dell to i5, 8gb ram, 256ssd, outlet

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

Zostałem szczęśliwym posiadaczem tabletu dell venue 11 pro i mam pytanie, zamontowany mam w nim modem 3g: Dell Wireless 5808e LTE Mobile Broadband Driver and GNSS (GPS), ściagając tylną klapkę widać że modem siedzi w gnieżdzie i dochodzą do niego dwa kabelki, zapewne do modemu GSM, sam modem działa bardzo dobrze. Bardziej interesuje mnie gniazdo GPS na modemie, domyslam się że modem posiada moduł GPS. Chciałbym z niego skorzystać, ale nie ma do niego kabelka/anteny. Istnieje możliwość dociagnięcie jakiegoś kabelka? Poniżej foto:

 

http://imageshack.com/a/img673/7548/EdTpPY.jpg

 

Druga sprawa to mój tablet na stronie dell-a (przy szukaniu sterowników) jest wykrywany jako komuter ALIENWARE 14, czym jest to spowodowane?

 

konfiguracja: i5, 8BG ram, 256GB SSD, win 8.1

 

Druga sprawa to NFC, jak wysyłać zdjęcia i filmy za pomocą tego modułu na mój telewizor. Dodam że aktualnie między smartfonem a telewizorem działa bardzo dobrze.

Edytowane przez szczyku
Link to post
Share on other sites

Aero działa na częstotliwościach z zakresu 900 MHz lub 2500MHz, w technologii HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2500MHz), jesli ten modem takie obsluguje to bedzie działać.

 

Ja mam z koncowka E i w DE działa bardzo dobrze, a wszedzie pisza ze on dziala tylko w USA.

Edytowane przez szczyku
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...