Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziwne - powienien najpierw zużywać tą z doku. Muszę popatrzyć w Panel Sterowania  :) - bo tam mamy ustawienia zarzadznia energią.

 

Ale to później - własnie wróciłem z imprezy, która aczela się w Piątek :) i zajżałem na chwilę :) - po idę odpoczywać :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dobra sprawdziłem - jak to działa.

 

Ładowanie idzie tak : do 80% tablet, następnie do 80% klawiatura, dalej do 100% tablet, i na końcu do 100% klawiatura.

 

W przypadku rozładowania idzie odwrotnie, najpierw klawiatura później, tablet - tak przynajmniej jest u mnie.

 

Sprawdzę w domu jak dokładnie to idzie.

Link to post
Share on other sites

Może być uszkodzona - po podłączeniu zasilania dioda powinna się świecić. Jak masz ją na gwarancji to wyślij.

 

Czasem też trafiały się sztuki w których odłączał sie akumulator - Chińczyk składający nie zjadł miski ryzu, nie miał siły :) i nie docisnął wtyczki bateri. 

Link to post
Share on other sites

To nie wina Dell'a :) - Partycja Odzyskiwania to kwestia Windows czyli Microsoft :) - UEFI też. Jak ją usuniesz / uszkodzisz to trzeba trochę pokombinować.

 

Najprościej  zrobić kopię Dysku / Pamięci - za pomoca programów do Disk Cloning - np, Norton Ghost.

 

Pongo - i tak ma być :) - ładowanie przebiega odwrotnie - najpierw tablet, później klawiatura. Jest to logiczne, to w końcu tablet ma pracowac najdłuzej.

Link to post
Share on other sites

Tablet ustabilizował pracę , czasem się przytnie , test dysku ok. Gość od którego kupiłem klawiaturę , wysłał na swój koszt inną sztukę więc mam nadzieję , że będzie ok - trzeba trochę poczekać - przesyłka z usa . 

 

Pytanie jeszcze odnośnie ładowania , czy tablet ładuje się jak jest wyłączony ? Zostawiłem wyłączony tablet podłączony do sieci i rano nie był naładowany .

 

Jak już rozmawiacie o partycji recovery - ona jest widoczna w eksploratorze ? Kurcze u mnie nie ma , tablet jak wrócił z serwisu kończyła się instalacja , serwis dał opakowanie z serialem do Windowsa . 

 

Na dysku c jest tylko plik AR6K_FW_Recovery.log

 

edit : znalazłem 300MB - partycja odzyskiwania , to będzie partycja z systemem ( recovery ) ?

Edytowane przez kazoss
Link to post
Share on other sites

Ładowanie - używaj tylko oryginalnej ładowarki i najlepiej oryginalnego kabla. Ładowarka po wykryciu tabletu przełącza się na wyższa moc - 25 Watów zamiast 10 Watów - jak ładujesz z zwykłego USB to ładowanie trwa bardzo długo. czas ładowania to około 3 godziny. Jak używasz zwykłej ładowarki USB to nawet 10 godzin idzie :)

 

Okazjonalne zacinanie się - to wina firmy Intel - spier.... Chipset :) - rada jest prosta :

Wejdź w listę aplikacji - przesuń na kaflach z dołu do góry - znajdź program - > Technologia Pamięci Intel Rapid - następnie Zakładka WYDAJNOŚĆ -> tam Masz opcję Zarządzenie łączem zasilania - i ją WYŁĄCZ,

 

Zarządza ona oszczędzaniem energii, wyłączając zasilanie dysku SSD - problem, że czasem go nie włącza z powrotem :) :) - po wyłączeniu Dysk SSD jest cały czas zasilany i sam sobie ustawia tryby oszczędności.

Oszczędności żadne - czas pracy się nie zmienia - a znikają problemy.

 

Dysk i partycje

 

U mnie wygląda to tak :

 

Partycja Systemowa EFI - 500 MB

Partycja OEM - 40 MB

Partycja Odzyskiwania - 490 MB

Partycja Odzyskiwania - 6.43 GB  <<<<<< i tam siedzi "obraz" z którego następuje odzyskiwanie.

 

Po za tym mam normalne Partycje C: i D: - bo mój dysk 128 GB podzieliłem na dwie części - a E: to 64 GB Karta Pamięci.

 

Wygląda, że Miałeś coś nie tak z Dyskiem / Partycją Odzyskiwania, musieli więc Ci dać kartkę z Serialem do Windows. Możesz spróbować przywrócić Partycję odzyskiwania - ponda rok temu ze znajomym raz to robiliśmy :) - udało się nam - poradnik Krok po Kroku znaleźliśmy w internecie.

niestety - od czasów zastosowania UEFI nie jest to tak proste. Ale jak Masz jakichś serwisantów to spokojnie dadzą radę. Znajomej spokojnie przywrócili Partycję Odzyskiwanie po tym jak jej padł dysk.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dzięki Ravir za wsparcie . 

Mam chyba dużego pecha do Della - po raz kolejny problem z ładowaniem . Podłączam , ładuje , sprawdzam po jakim czasie i jednak ładowania brak - ładowarka przestaje świecić. Pomaga wyjęcie i ponowne włożenie wtyczki zasilania do prądu .  

Gniazdko oczywiście sprawne ładuję inne urządzenia jest ok , kabel zasilający ładowarki zamieniałem na inny - niestety nic to nie zmienia .... 

Link to post
Share on other sites

Dzięki Ravir za wsparcie .

Mam chyba dużego pecha do Della - po raz kolejny problem z ładowaniem . Podłączam , ładuje , sprawdzam po jakim czasie i jednak ładowania brak - ładowarka przestaje świecić. Pomaga wyjęcie i ponowne włożenie wtyczki zasilania do prądu .

Gniazdko oczywiście sprawne ładuję inne urządzenia jest ok , kabel zasilający ładowarki zamieniałem na inny - niestety nic to nie zmienia ....

To nie pech tylko kupiłeś badziew. U mnie często gdy podłączona jest klawiatura mobile ładuje tylko tablet i kończy ładowanie. Po uruchomieniu stwierdzam że widzi klawiaturę ale jej nie ładuje. Po prostu pieniądze wyrzucone w błoto...
Link to post
Share on other sites

Do klawiatury jets poprawka - wgrajcie ją. Ja nie miałem problemów z klawiaturą - ale znajomym pomogła.

 

Nie ładowanie doku to ewidente uszkodzenie - Próbowałeś podłączyć bezpośrednio ladowarkę do doku ? Jeśli i tu nie ładuje to Masz uszkodzenie i nalezy wysłać na Gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Panowie , mam drugą klawiaturę i problem z zasilaniem tabletu  z klawiatury dalej pojawia się . Aktualizacja/poprawka  od błędu klawiatury oczywiście wgrana . 

Dell , twierdził do tej pory , że problem po stronie klawiatury , zobaczymy co teraz odpiszą ...Nie wieżę , że drugą też mam trefną .

Link to post
Share on other sites

Lykop - niby wymiary i łącze podobne - ALE - po pierwsze pytanie czy Twój V11P - w ogóle obsługuje modem.  Sama obecność gniazda na SIM - nic nie znaczy. Istotne jest to czy Twój tablet ma połączenie z giazdem SIM i czy ma Anteny.

 

W Dell Venue 11 Pro - zdaza sie dosć często, że leci progukcja modeli z Modemem a przychodza zamówienia na model bez modemu. Wtedy Dell nie wlada modemu i już. :) Jak masz taką wersję to możesz włożyć modem - ALE - jak Masz modelz parii, która od początku nie miała mieć modemu to gniazdo SIM nie będzie nawet podłączone i nie będzie anten.

 

Pytanie ILE kosztuje ten modem? Bo może w podobne cenie dostaniesz oryginalny modem Dell'a - i pytanie drugie, czy Twoj tablet ma podłączenia?

 

Osobiście bym nie ryzykowal - jeśli już to zastrzegł bym sobie prawo zwrotu modemu.

 

Kazoss - faktycznie mało prawdopodobne by dwie klawiatury były uszkodzone - spróbuj wysłać komplet. Niech sprawdzą - może to tablet jest wadliwy. 

Link to post
Share on other sites

Ravir, a czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy mój venue jest przygotowany do obsługi modemu? Poza oczywiście kupnem modemu i próbą instalacji. Mam szukać pod główną klapą jakiś cech charakterystycznych? Pod klapką gdzie jest miejsce na modem są kabelki do zamontowania modemu, ale obawiam się że to kompletnie nic nie znaczy. Czy na tych kablach powinno być zasilanie (tak mi przyszło do głowy żeby podłączyć miernik). Ten modem Huawei kosztuje podobnie jak ten oryginalny, tyle że ma tez obsługę LTE i GPS (pewnie agps).

Link to post
Share on other sites

Po za próba instalacji niestety nie ma :) - sam to przerabiałem ze znajomymi - my przyjechalismy z ich tabletemami do sklepu i ustaliliśmy, ze jak ruszy to kupujemy. Z 8 tabletów 2 nie ruszyły.

 

Dodam, że my od razu testowaliśmy modem Dell'a - oryginalny - nie baliliśmy się w inne marki. 

 

Pamietaj, ze modem Dell'a ma też wbudowany odbiornik GPS / GLONASS - więc po za samym modemem dostajesz też GPS :)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, a w szczególności ciebie Ravir

 

Otóż mam pytanie, widzę, że siedzisz w temacie i masz już jakąś wiedzę na temat tego urządzonka. Musze przyznać, że jestem fanem gadżetów i jeszcze niedawno byłem przekonany na zakup czegoś z duetu switch 10/transformer, jednak idea rysika pokrzyżowała moję plany. Najpierw pomyślałem o Venue 8 pro, jednak po zetknięciu na specyfikacje, lekko powyklinałem producentów za brak wyjścia wideo. Później moim oczom ukazał się DV11, który w moim mniemaniu jest tabletem idealnym (podobnie jak surface) - wyjście wideo, USB, Micro USB, obsługa rysika. Cena niestety jest zaporowa, jeśli chodzi o całkowicie nowy egzemplarz. Outlet trochę prostuje sytuacje ;) I tutaj dwa pytania do Ciebie i innych obeznanych w temacie.

 

1. Najbardziej odpowiadałby mi model za około 1800 zł, który ma tylko 12 miesięcy gwarancji. Jest to normalna gwarancja, bez żadnych Kruczków? Duża jest różnica między Z3770 a i3 4020y? W wyższym modelu chyba można wymienić dusk w razie wu. I dodać modem GSM, dobrze mowie?

 

2. Idea mojego stanowiska jest taka, tablet jako komputer w domu podłączony do monitora, tablet jako książka, notatnik i rozrywka na uczelni. Całkowicie wystarczył by mi 8 calowy, koniecznie z wyjściem hdmi i rysikiem. Jest coś na rynku spełniające moje oczekiwania? A może Dell Venue 8 pro da się w magiczny sposób podłączyć do monitora przez micro USB i jeszcze go w tym czasie ładować? Plugable chyba daje tylko możliwość rozgałęzienia.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dell Venue 8 Pro - można ładować i miec USB rownoczesnie. W najprostrzym sposobie wystarczy rezystor 1.5 k Ohma - kórym "zwieramy" limie Data w kablu USB - dalej wystarczy Hub Aktywny USB.

 

Ciebie urządza coś takiego jak : Plugable Pro8 Charging and USB Docking Station - Masz stację dokująca, która równoczęsnie ładuje tablet, ma 4x USB, Port Ethernet, wyjście DVI oraz w komplecie dwie przejściówki DVI na VGA oraz DVI na HDMI.

 

http://www.amazon.com/Plugable-Charging-Simultaneously-Extended-Supported/dp/B00OVDE0GC

 

Dell Venue 11 Pro - nalepiej kupić wersję z Core i3 - 12 miesięcy gwarancji to trochę mało, nie piszą też co to za gwaracja. Lepiej kupić za 2270 zł z 36 miesięczną Gwarancją Dell CAR.

 

Ideałem był by dla Ciebie właśnie V11P z Core i3, 4 GB RAM, 128 GB SSD - Masz normalny komputer biurowy, za 500 zl kupisz klawiaturę MOBILE z wbudowanym akumulatorem i masz ultrabook. Do tego za 300 zł kupisz stację na biurko i Masz stacjonarny komputer. Ta stacja ma porty : 2x USB, HDMI, Display Port, Ethernet. W sumie za 3000 zł Masz szybki tablet, ultrabook i wydajny komputer biurowy  :) w jednym.

A kupując taki komplet jeszcze możesz się potargowac - kolega urwał prawie 200 zł :) - a dokładnie wysępił 100 zł znizki i Rysik / Stylus :) warty 100 zł

 

Sam tam używam V11P :) i jestem zadowolony. 

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Kurde, no jeszcze się będę musiał zastanowić :) Bo jak doczytałem, to faktycznie wyszła nowa wersja tego plugable, która daje możliwość ładowania. A muszę przyznać, że 8 cali dużo bardziej odpowiada mi jako urządzenie, które miałbym używać na uczelni /w terenie. Główne zapotrzebowanie na hdmi i dodatkowe usb byłoby w mieszkaniu.

 

Próbowałeś odręcznych notatek tym rysikiem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...