Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

Ja mam 2 młodszych braci to czasem żeby nie było walk kto gra to graliśmy w heroes/disciples na hot seat, albo właśnie w diablo każdy po rundce, nawet skoki narciarskie wciągały jak się grało w 3 osoby:) Najbardziej się cieszyliśmy jak zasypało tak drogi że do szkoły autobus nie jeździł to graliśmy wtedy cały dzień w skoki:) (tzw małysza)

 

Jeszcze CIV III i IV. Tyle tych gier że człowiek nie pamięta wszystkich, a nie było statystyk steam/gog kto ile grał i w co:)

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, BlackCoffe napisał:

Małysz to był hit u nas w liceum na informatyce :D

No weźcie, bo słyszę już w głowie te odgłosy z Deluxe Ski Jump :rotfl:

 

13 godzin temu, wrobel_krk napisał:

 Na wspominki nas bierze a kto jeszcze będzie wracał do d2?  Za 2 dni resurrected odpalają. Ojciec na wiosce jeszcze ma zainstalowane stare d2 lod i ciupie na emeryturze

No ja się nastawiałem, ale mnie tutaj koleżanka z pracy ostudziła bo grała w betę i mówi że nie urywa. Na tę okoliczność wczoraj nawet modowałem bios w 970 wyciągniętym z piwnicy :-> Torszku przesadziłem i przez chwilę była cegłą ale reanimacja się udała i pacjent powrócił to żywych w pięknym stylu.:majkel:

 

g8aMHL7.jpg

 

EVq3Jdo.jpg

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

^Polacy wytrzymajcie, jeszcze tyko 2 tygodnie..
Takie czasy, o ideologicznych rzeczach możemy rozmawiać latami, protestować, towarzyszą przy tym emocje..
A to że nas okradają w biały dzień z oszczędności pieniędzy, nikt nic nie widzi, nie słyszy nie odzywa się.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, leto87 napisał:

A to że nas okradają w biały dzień z oszczędności pieniędzy, nikt nic nie widzi, nie słyszy nie odzywa się.

Bo nikt nie przychodzi do Janusza i mu z kieszeni fizycznie nie wyciąga. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego lokata straciła przez ostatnie 3 lata dobre kliknanaście procent na wartości bo jej zwyczajnie nie ma, zyje od pierwszego do pierwszego, nie ma oszczędności więc to co zarobi wydaje na bierząco i taki model polaka widocznie jest porządany. Inflacja to w tym momencie już ponad 6%,Tylko patrzeć jak w końcu będą musieli podnieść stopy bo nic innego im nie zostanie.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.10.2021 o 14:14, pendzel_3 napisał:

Inflacja to w tym momencie już ponad 6%,Tylko patrzeć jak w końcu będą musieli podnieść stopy bo nic innego im nie zostanie.

No i miałem rację...

W poniedziałek spłaciłem do końca hipotekę z odłożonej kasy bo myślę sobie "to ten moment".

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/stopy-procentowe-rpp-zdecydowala-sie-na-podwyzke/tvv5bv9

Link to post
Share on other sites

No to trafiłeś idealnie w moment. Zmiana nie jest duża, ale dla wszystkich zakredytowanych to dodatkowe obciążenie. Inna sprawa, że wbrew temu co Glapiński opowiadał wczoraj o sytuacji gospodarczej naszego cudownego kraju, jesteśmy, delikatnie rzecz ujmując, w sytuacji umiarkowanie optymistycznej. GUS już przyznaje się do inflacji w okolicach 6% a realnie pewnie bliżej 8 lub 9%. Jakieś 6 miesięcy temu kupiłem trochę obligacji tzw. 500+ indeksowanych m.in. o wskaźnik inflacji, ale to i tak marne pocieszenie. Moja nadzieja inwestycyjna siedzi w parze ETH i BTC.

Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, Player1 napisał:

GUS już przyznaje się do inflacji w okolicach 6% a realnie pewnie bliżej 8 lub 9%.

Dokładnie tak, te 5,8% które podają za wrzesień nazwać przekłamaniem to jak nic nie powiedzieć.

Muszą już reagować stopami bo to ostatni dzwonek, poza tym jak już zwykły Kowalski rozmawia przy śledziu o inflacji to przypomina mu się PRL, a to nie rzutuje dobrze na wyniki, wiec na wybory inflacja ma wyhamować, a wtedy wyjdzie na mówicę ten nasz syn Dżepetta i odbębni sukces jak to pokonali inflację w dobie pandemii.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, buszi napisał:

bo tylko skończony idiota może wierzyć temu rządowi.

No cóż, póki co ten rząd jest aktualnie wybranym przez większość uprawnionych do głosowania...A przed samymi wyborami standardowo obiecają po parę złotych kilku kluczowym grupom (emerytom kolejną emeryturę, rodzicom rewaloryzację 500+ itd) i karawana pojedzie dalej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...