Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Najlepszym placem zabaw, był plac budowy, nie było komórek, gps, a do do dziś zastanawia mnie , skąd rodzice wiedzieli gdzie szukać. Jakość butów byłą zarąbista, po szkole do lekarza z czarnymi stopami, bo w butach podeszwy się odkleiły i w domu był opr za to, że nogi nie umyte i jak t w ogóle można.  Zrywanie owoców prosto z drzewa jak miało się ochotę, włażenie po płotach , drzewach  etc. jak się coś przeskrobało to http://tinyurl.com/3d2wc43t to tym była wymierzana kara, inni dostawali kablami od żelazka itp. 

Dziś to co dla nas było normalną zabawą teraz jest karalne. Byłeś spragniony , w kiosku była oranżada w woreczku i niech napisze tan, kto choć raz się nie oblał, pijąc tą oranżadę bez słomki, prosto z woreczka. 

Dziś patrzysz na dzieci i zastanawiasz się jakie będą miały wspomnienia - ile to skili wbiło się w jakiejś grze ? że miałem taki a taki telefon w wieku 7 lat? Że nie potrafi wymienić żarówki bez tutoriala z you tube , nie wspominając choćby o wymianie koła w aucie czy żarówki przedniej - nie ma tutoriali to nie istnieje , nie da się zrobić, własne myślenie jest wyłączone, tylko trzeba iść za tym co chore social media podają jako "trend". 

Ave. 

  • Lubię to 4
  • Że co, proszę? 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, karai napisał:

nie ma tutoriali to nie istnieje

U siebie w pracy (państwowa wyższa uczelnia) zauważyłam, że jest coraz więcej studentów, dla których jak czegoś nie ma w Wikipedii albo w ogóle w necie to nie istnieje, a jak się dowiedzą ode mnie, że istnieją coś takiego jak tablice i kalendarze chemiczne to są w szoku i pytają gdzie to można znaleźć (jakby wydziałowa biblioteka była tylko ozdobą). 

Kiedyś spadaliśmy z drabinek, z trzepaków czy drzew albo rowerów to wstawaliśmy, otrzepywaliśmy się i wracaliśmy do zabawy, a aktualne dzieci się potkną przy bieganiu i już złamanie. Każdy patyk był super karabinem, z trawy i liści babki robiło się różne "zupki", budowało się zamki i forty w piaskownicy. Teraźniejsze dzieci nie mają takiej wyobraźni. 

  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...