Skocz do zawartości

[MULTI] Fallout - seria


Gość usunięty

Recommended Posts

jak nie masz dropów jak grasz w 40-60. 40 fps to kolosalny drop, dwa że kolega twierdzi iż na presecie medium ma jakieś lagi w miastach gdy np zbliza się do większych zabudowań. Nie ma nic źle z kompem bo ogarnia sprzęt. Ja sam pograłem tylko z godzinę nim grę oddałem i sprawdziłem tylko preset high i ultra i na obu gra chodziła żałośnie więc nie miałem zamiaru się użerać

Popełniłes błąd ale twoje pieniądze, twoja sprawa. A drop uważam za zjazd z 30 klatek do 0. Jeżeli przez większość czasu na zewnątrz mam 40 FPS ale wchodząc do budynków mam 60 to dla mnie nie jest to drop. Ja uważam, że złej baletnicy to i majtki w kroku przeszkadzają i tutaj pasuje to idealnie. Między medium a high jest mała różnica także ja nie żałuję. Gram na tym co mam i jestem zadowolony. Uwielbiam serię Fallout więc bawię się świetnie.

Link to post
Share on other sites

na ultra gra na pierwszy rzut oka wygląda jak fallout 3, tylko lepsze modele postaci i ładniejsze cienie oraz oświetlenie,

Parafrazując, wygląda tak samo pomijając... wszystko.

 

I ten płacz na dialogi, boże święty.

Jak to wyglądało w FO3 czy FONV? Zawsze lista ~10 opcji wywalona na gracza, niech myśli co wybrać? Co z tego że góra 2-3 z nich jakkąkolwiek wartość gdzie reszta była niczym informacja turystyczna.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

. Ja uważam, że złej baletnicy to i majtki w kroku przeszkadzają i tutaj pasuje to idealnie. 

No to by miało sens jakbym narzekał że w CS mam tylko 120 fps a nie 300 i dlatego zamykam tabele, a nie w momencie kiedy gram w casualowego sandboxa od bethesdy. I nic nie poradzę że dla mnie 40 fps jest niegrywalne i że jedyne spadki klatek jakie ja uważam za akceptowalne to max do 55 fps. 

Parafrazując, wygląda tak samo pomijając... wszystko.

No nie, bo modele obiektów, drzewa, tekstury, geometria terenu, efekty, to wszystko przypomina żywcem F3 jak stanąłem na wzniesieniu i obejrzałem panoramę kilku domków i ruin w oddali to ciężko mi było odróżnić od trójki, zwłaszcza jak włączysz wygładzanie FXAA i obraz nie jest taki rozmyty, wówczas widać jaka bieda, nawet skyrim w wielu miejscach lepiej wygląda nie mówiąc o modach, parafrazując gra wygląda jak fallout 3 pomijając ładniejsze promyczki, gładsze cienie i ładniejsze modele postaci, dam sobie głowę uciąć że f4 wykorzystuje surowce wtórne z trójeczki i NV

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

No nie, bo modele obiektów, drzewa, tekstury, geometria terenu, efekty, to wszystko przypomina żywcem F3 jak stanąłem na wzniesieniu i obejrzałem panoramę kilku domków i ruin w oddali to ciężko mi było odróżnić od trójki, zwłaszcza jak włączysz wygładzanie FXAA i obraz nie jest taki rozmyty, wówczas widać jaka bieda, nawet skyrim w wielu miejscach lepiej wygląda nie mówiąc o modach, parafrazując gra wygląda jak fallout 3 pomijając ładniejsze promyczki, gładsze cienie i ładniejsze modele postaci, dam sobie głowę uciąć że f4 wykorzystuje surowce wtórne z trójeczki i NV

To prawdopodobnie jest LoD i jestem skłonny postawić jeden ze swoich klejnotów rodzinnych że działa zgodnie ze specyfikacją.

 

Podaj no prosze jakiś zrzut gdzie FO4 wygląda kropka w kropkę jak FO3.

Link to post
Share on other sites

Po kilku godzinach grania w końcu doszedłem do Diamond City. Powiem Wam, że od tego momentu gra zaczyna nabierać rumieńców. Klimat aż wylewa się z ekranu - miasto jest strasznie klimatyczne, tajemnicze. No i w końcu trafiłem na zadanie inne, niż "znajdź, przynieś, pozamiataj". Już jakoś przeboleje tą optymalizacje - mam nadzieje że stery od AMD coś w tej kwestii zmienią.

 

I tutaj zgadzam się z @januszkiewiczm - drop z 60fps do 40 to katastrofa. Dla mnie drop z 60 do 55 jest strasznie zauważalny, co przekłada się na bardzo kiepską frajdę z gry. W du**e mam te fpsy, ale to naprawdę widać - dla mnie ważne jest, żeby było płynnie. Przy spadku z 60 do 55 obraz zaczyna rwać, więc przyjemność z gry spada do zera. Jak ktoś ma stałe 40fps i nagle spada mu do 35 to zobaczy to samo. I nie próbuj wmawiać mi, że Ty nie widzisz różnicy. W Falloucie to jest akurat niemożliwe. Kwestia tylko tego, jak wiele jesteś w stanie wycierpieć. ;)

Edytowane przez kacperq
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Po kilku godzinach grania w końcu doszedłem do Diamond City. Powiem Wam, że od tego momentu gra zaczyna nabierać rumieńców. Klimat aż wylewa się z ekranu - miasto jest strasznie klimatyczne, tajemnicze. No i w końcu trafiłem na zadanie inne, niż "znajdź, przynieś, pozamiataj". Już jakoś przeboleje tą optymalizacje - mam nadzieje że stery od AMD coś w tej kwestii zmienią.

 

 

Ja nie mam tyle cierpliwości, optymalizacja mnie od tej gry odrzuciła, kupie F4 za jakiś miesiąc dwa jak przejdzie okres beta testów, pewnie będzie też kosztował 2x mniej niż teraz. 

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam tyle cierpliwości, optymalizacja mnie od tej gry odrzuciła, kupie F4 za jakiś miesiąc dwa jak przejdzie okres beta testów, pewnie będzie też kosztował 2x mniej niż teraz. 

GTA V staniało jakieś 30zł w ciągu ~pół roku, na FO4 za 90zł w 2016 bym się nie nakręcał.

Link to post
Share on other sites

GTA V staniało jakieś 30zł w ciągu ~pół roku, na FO4 za 90zł w 2016 bym się nie nakręcał.

Tylko gdzie GTAV a gdzie F4 to są gry z innej półki jakościowej..stary jak ta ziemia GTA SA do dziś kosztuje około 40 zł a taki fallout 3 to się gdzieś po koszykach za 5 zł szlaja w biedronce a było chyba w CD-action którymś... F4 też skończy szybko na przecenie zwłaszcza, że po opiniach znajomych którzy jakoś zacisnęli zęby i grają w to, to gorsze nawet od F3 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Trochę posiłkowałem się poradnikiem z GoL http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=714 oraz czasami na youtube let's play autora tego poradnika https://www.youtube.com/playlist?list=PL57169F2C4B0686BC Wiadomo za pierwszym razem jest mega trudno bo nie wiadomo gdzie iść, co robić a chciałoby się zrobić jak najwięcej :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...