Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Antiax - nie wiem ile masz lat ,bo jeśli ok.30 - tu to nie wiem czy powinieneś tak się wypowiadać. Ja również mam wiele uwag co do ostatnich 26-ciu lat ale mimo to żyje mi się dużo lepiej i ciekawiej,niż przed zmianami w kraju. Pamiętaj,że mówię o sobie, a wychowała mnie i wykształciła komuna,o czym zresztą świadczy mój awatar więc mogę porównywać....

Link to post
Share on other sites

 

 

Jedyna szansa na normalną sytuację w kraju

 

Co się robi w pierwszej kolejności gdy najeżdża się na obce państwo? Wykańcza inteligencje. Najpierw niemcy a później stalin i komuna. Więc jak w tym kraju ma być dobrze jak jesteśmy potomkami tego co zostało. Mówi się, że Polacy to mądry naród, ja myślę, że bardziej cwany. 

 

Dopóki nie odbierze polakom podstawowych warunków egzystencji. Nie zareagują. Przykład? ACTA - no bo jak żyć przykładowo bez filmów i muzyki z yt? Przecież to taka współczesna telewizja. 

 

http://bi.gazeta.pl/im/2/11033/z11033392Q,Manifestacja-przeciwko-ACTA-w-Krakowie.jpg

 

http://bi.gazeta.pl/im/5/11039/z11039775Q,Demonstracja-przeciw-ACTA-w-Poznaniu.jpg

 

Jednak gdy zabierali nam pieniądze z ofe lub okradli podwyższając wiek emerytalny nikt tak entuzjastycznie nie reagował. Oczywiście petycje były i tego typu oburzenia. 

 

23% dla PO (pomijam kwestię PIS) - jak to jest możliwe? Po tym co zrobili?! Ludzie tego nie pamiętają i nie widzą?

 

-vat

-afera podsłuchowa

-afera hazardowa

-afera lekowa
-ofe
-wiek emerytalny
-zadłużanie kraju
- . . . 
Link to post
Share on other sites

z mojej perspektywy te wybory niczego nie zmieniają, rządziło lewactwo, nadal będzie rządzić lewactwo, zmienią się tylko świnie przy korycie, ale z tego co czytam najważniejszym argumentem jest katechizm i inne dyrdymałki, chooj z narastającą biurokracją czy gospodarką staczającą się po równi pochyłej, ważniejsze jest in vitro, ścieżki rowerowe i godne traktowanie uchodźców, i jakoś nikt nie obawia się, że do reszty sp*******ą nam każdą cząstkę codzienności robiąc przewały na prawo i lewo i to za nasze własne pieniądze, przecież ważniejsze jest pierdolenie o rydzyku, kaczyńskim i maturze z religii... jakby to ku.. miało jakiekolwiek znaczenie

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

www.youtube.com/watch?v=TUt47g7GSxE

 

Jedyna szansa na normalną sytuację w kraju

 

tylkoe, że islandczycy wywalali partie na kształt PO/Nowoczesna :)

 

ehhh kurde zanosi się na to, że PSL nie wyleci więc jeszcze nie jestem usatysfakcjonowany ;./

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny mamy dowód na to, że Polacy są głupi i nie potrafią korzystać z demokracji.

Z jednej strony cieszę się, że PiS będzie rządził a nie PO, ale cholera wie jak to u nich będzie wyglądać. Mam cichą nadzieję, że zajmą się ogarnięciem tego syfu na poważnie. W końcu prezydent został wybrany z ich ugrupowania. Będzie dobrze jak zaczną słuchać tego, co do powiedzenia mają ludzie.
Z drugiej jednak strony boję się ich fanatyzmu. Jeżeli pierwsze czym się zajmą to dalsze biadolenie o smoleńsku, to jesteśmy udupieni.

Mam trochę ponad 21 lat i autentycznie boję się o to, czy nasz kraj wytrzyma rządy tych debili, czy uda mi się skończyć studia, zacząć pracować i założyć rodzinę.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie się dowiedziałem, że wszystkie partie, które osiągnęły wynik min 3% w wyborach i koalicje z wynikiem min 6% maja dostać subwencje z naszych pieniędzy. I się ku*wa zastanawiam za co?! To ewidentnie jest zwyczajny biznes a nie działanie dla dobra całego kraju. Dlaczego nie możemy prowadzić polityki na wzór Szwajcarii?

Link to post
Share on other sites

Jest taka reklama check check check

Zobaczymy co z tego będzie. Ktoś to chyba zebrał sumiennie ale lista robi wrażenie.

Szydło obiecala:

- kazdemu dziecku dać po 500zl /mc

- nie dopuscić do zamkniecia ani jednej kopalni i nie zwolni zadnego górnika

- reaktywuje Stocznie w Szczecinie

- anuluje wiek emerytalny 67 i przywroci 65

- zlikwiduje VAT8% na ubranka dla dzieci

- obnizy VAT do 22%

- da prace mlodym i mieszkania socjalne na start

- pensje pielegniarkom i calej sluzbie zdrowia PODWOI

- przewalutuje frankowiczów

- zwiekszy 3 krotnie kwote wolna od podatku

- podniesie renty i zwiekszy emerytury

- podniesie najnizsza krajowa do poziomu UE

- podwoi naklady na polska nauke

- zrepolonizuje banki

- opodatkuje hypemarkety i banki

- lekarz i dentysta bedzie w kazdej szkole

- przedszkola beda za friko

- obnizy CIT z 19 do 15% dla przedsiebiorstw zatrudniajacych min. 3 osoby

- wycofa PL z pakietu klimatycznego

- stworzy system obrony terytorialnej kraju

- zlikwiduje NFZ pieniadze przekaze wojewodom

- zapewni wzrost liczby lekarzy i pielegniarek

- ochroni lasy panstwowe zapisem w Konstytucji

-bedzie bronić zlotówki przed Euro

- bedzie bronić polskiej ziemi przed wykupem

- bedzie aktywnie dzialać na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemyslu

- wyrówna doplaty bezposrednie dla rolników

da im tez rekompensaty zwiazane z embargiem rosyjskim

- dokona zmian dotyczacych ustaw smieciowych.

- da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci

- zlikwiduje gimnazja, przywróci 8- klasowa szkole podstawowa i 4-letnie licea

- bankowy tytul egzekucyjny zlikwiduje

- zwiekszy i wesprze eksport- program uruchomienia biliona 400 mld zl. na inwestycje, lacznie z funduszami europejskimi

- rozwinie budownictwa mieszkaniowe

- odbuduje polski przemysl

- powola Narodowa Rade Rozwoju

- powola Rade Przedsiebiorczosci

- usprawni i uskuteczni dyplomacje

- stworzy bezpieczenstwo energetyczne

Link to post
Share on other sites

Jeśli PIS nie spełni obietnic to za 4 lata powieje wiatr kolejnych dużych zmian na scenie i PIS może nie skończyć tak dobrze jak teraz PO.

 

W przypadku niektórych punktów, np. "nie dopuscić do zamkniecia ani jednej kopalni i nie zwolni zadnego górnika" ... bardziej interesujące byłoby podanie co ma za plan żeby kopalnie zaczęły być rentowne. Bo komunały na temat ratowania kopalni to słyszymy już od lat.

Link to post
Share on other sites

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/10/25/hitler-wygral-wybory-dlaczego-niemcy-oddali-swoja-ojczyzne-w-rece-szalencow/

Nie żebym rozsiewał jakieś czarne wizje, ale nawet na pierwszy rzut oka widać sporo analogii...

 

Nie żeby tego, ale wydawcą tego czegoś jest grupa ZNAK, która jak się okazuje ma rodowód PRLowski :rotfl:

 

 

----------------

Nie wrzucajcie tutaj tego idioty - Stonogi

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Wszystko powyżej czterdziestki ma rodowód PRL-owski,ja też. Mam nadzieję,że zdajesz sobie sprawę,że to o niczym nie świadczy. Pomijam oczywiście tą część,która powinna podlegać niedokonanej ,niestety,dekomunizacji.To był  największy błąd tego kraju ....

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak tak czytam chłopaki o tej dekomunizacji to mam wrażenie, że poświęcalibyście za dużo energii na to co te dupki u władzy... walkę z opozycją, mitycznym wrogiem czyli wszędobylskimi komuchami i lewakami itd, a za mało na gospodarkę, finanse i zwyczajen liczenie kasy. Poza tym jak ta dekomunizacja miałaby wyglądać? Ponoć PO to komuchy, PIS też według kilku opinii, SLD zdecydowanie, ZL to samo, Zandberg też, Nowoczesna i do tego ich wyborcy. Jak się ich pozbędziemy to kto zostanie w Polsce?

 

Co by nie gadać o PRL to dużo rzeczy tam funkcjonowało jak trzeba. Zapytajcie kogoś kto żył w tym czasie i pracował. Mnie zawsze bawi to jak to najmłodsi mają dużo do powiedzenia o PRL. Nie było też wtedy takiego dzielenia ludzi w Polsce jak dzisiaj na lewaków, katoli, prawdziwych polaków i farbowanych itd.

Link to post
Share on other sites

 

 

dużo rzeczy tam funkcjonowało jak trzeba

 

to prawda, może zasady były często durnowate i nielogiczne, ale przynajmniej je egzekwowano

 

 

 

Zapytajcie kogoś kto żył w tym czasie i pracował

 

żyłem, jeszcze nie pracowałem, za smarkaty byłem ;)

 

 

 

Nie było też wtedy takiego dzielenia ludzi w Polsce jak dzisiaj na lewaków, katoli, prawdziwych polaków i farbowanych itd.

 

a tam nie było, media inaczej działały

zresztą takim dzieleniem zajmują się zawsze ci sami zgorzknialcy niezależnie od systemu

 

 

 

za mało na gospodarkę, finanse i zwyczajen liczenie kasy

 

tak, bo przecież ważniejsze są krzyże, ile kto wypił oraz czy popiera LGBT, kto by tam głosował za jakąś doktryną czy ustrojem, to nie modne

 

 

 

Poza tym jak ta dekomunizacja miałaby wyglądać?

 

teraz? mrzonka

to była jednostrzałówka, raz ją wymierzono 5 czerwca '92 i nie wypaliła

Link to post
Share on other sites

Wspólny wróg jednoczy, za komuny ludzie się jednoczyli przeciw władzy komunistycznej. Tylko, że jedni walczyli z ustrojem komunistycznym, uważając go za zły i niewydolny, a drudzy uważali go za taki, który nie jest wystarczająco solidarny. Solidarność wcale nie walczyła z ustrojem, tylko z władzą. Pomijając nieliczne jednostki jak Ś.P Mirosław Dzielski.

Edytowane przez mejor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...