Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Ja nie krytykuję wszystkiego co i jak mówi JKM czy ktoś inny.Świadczy to jedynie o poziomie mówcy i tyle.Nie znaczy to również,że w wielu innych wypowiedziach czy poglądach nie ma racji.Nie znaczy to także,iż zwolennicy JKM są moimi wrogami.Są tylko ludźmi o innych niż moje poglądach ale w szachy możemy sobie pograć...:)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że nie wczytałeś się wystarczająco w słowa Mikkego o niepełnosprawnych tylko wyłapałeś to co media Ci zaserwowały. Zaserwowały oczywiście wyrwane z kontekstu zdania, z naciskiem na słowa które redagujący dziennikarz chciał podkreślić. 

 

Realnie rzecz biorąc w pewnym momencie przesadził i na dodatek zostało to wyolbrzymione. Zasadniczo ta kontrowersyjna wypowiedź odnosiła się do wydawania budżetowych pieniędzy na paraolimpiady.(podobnie jak na zwykłe olimpiady - o tym też napisał) Z części swoich słów wycofał się szybciej niż media to podchwyciły, usuwając kontrowersyjny wpis na blogu w całości. Druga wypowiedź o klasach integracyjnych zawiera w sobie wiele racji i faktycznie o ile zajęcia nie są prowadzone w odpowiedni sposób tracą na tym dzieci zdrowe.

 

Poniżej dwie ciekawe publikacje z JKM w roli głównej dot. tego zagadnienia:

http://nczas.com/wazne/korwin-mikke-o-likwidacji-dzieci-niepelnosprawnych/

http://pozatorun.pl/archiwa/janusz-korwin-mikke-nie-jestem-przeciwnikiem-osob-niepelnosprawnych

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli przegrał u ciebie nei z powodu kwesti kluczowych dla PAństwa i całęgo narodu"

 

 

Drogi kolego.Może i masz rację ale zobacz takie demokratyczne USA.Właściciel klubu NBA chyba prywatnie ale jednak publicznie powiedział,że nie chce żeby "czarni" przychodzili na mecze jego drużyny.No to już przestał być, albo zaraz przestanie,właścicielem klubu.Pewnie lewicowiec.I jeszcze radzę Ci poczytać na temat procesu zmian w poglądach społeczeństw.To nie trwa jedno pokolenie a kilka.Widzę,że bronisz swojego ulubieńca atakiem.Można i tak.Mnie Twój ulubieniec obraził i mam prawo wyrazić pogląd na jego temat.Czy jestem lewicowiec?To jak mówił nasz przyjaciel Albert E. pojęcie względne.Nie zrobiłeś sobie swoją wypowiedzią we mnie wroga.Na to trzeba sobie zasłużyć.Jakąkolwiek "nalepkę" mi przylepisz to jak się potkniesz i wypier....sz podam Ci rękę.Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak powiedziałem .Lewica poprzez media steruje i ogłupia społeczeństwo propagandą by To zamiast patrzeć na rzeczy ważne z punktu widzenia narodu i gospodarki kierowali się rzeczami mało istotnymi. Efekty tego są POPiSowo opłakane.

Zamiast dyskusja odbywać sie na tematy gospodarcze, media sprowadzają wszystko do kwesti światopoglądowych ( celowo przeinaczając to co powiedzą oponenci) i zmieniają temat. To samo politycy lewicy. NA temat gospodarczy tylko rzucają głupawe monologi nic nie wyjasniające.

 

Myślisz w  złym kierunku i od pupy strony za przeproszeniem.

Nie wiem gdzie  widzisz atak na Ciebie

. Zwracam Ci uwagę byś patrzył na wszystko co słyszysz w mediach z dystansem i z refleksją a nie z uporem podłapywał dyskusje które są nie na temat.

 

Korwin tak pokrzykuje z 1 powodu, inaczej by go zakrzyczeli propagandą i nikt by nawet nie usłyszał liberalnych poglądów. A tak ludzie z zaciekawieniem przejrzą co ma do powiedzenia i zaczynają otwierać oczy. Taki jest cel jego ( czasem kontrowersyjnego) pokrzykiwania.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Włączyłem się do dyskusji na tematy gospodarcze faktycznie pomijając meritum sprawy.Bardzo przepraszam chyba nie o to mi chodziło a górę wzięły emocje.Dużo racji jest w tym co piszesz.Za atak uznałem formę poprzedniego tekstu bo tak się składa,że jako młodziak(student) na swój sposób walczyłem z komuną i poczułem się z lekka urażony.Ale ponieważ wszystko mija to i mnie na spokojnie i po Twoim drugim poście  "odeszły wody".Dlatego proponuję partię szachów i uśmiech.... :)

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakby w Polsce były lewicowe media to by zbojkotowały proces kanonizacji JPII. Olejnik w TVN by nie atakowała ludzi z Twojego Ruchu za to, że się ośmielili bezczelnie wyłamać z tego ogólnego ogłupienia i sprzeciwić uchwalaniu wiary w cuda i inne głupoty przez polski Sejm.

 

No ale młodzi zwolennicy JKM mają takie pojęcie o lewicowości jak ksiądz o problemach w małżeństwie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podpad  niewłaściwym ludziom. Sto kilkanaście wyroków na terenie całego kraju jest raczej absurdalne :)

Koleś ostatnio pojawił sie w mediach ale dostał niemal z miejsca wezwanie do odbycia kary pomimo uznania go przez prokuratora za niewinego :)

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

W sprawie tych mediow sie nie zgodze.. Ogladam sprawe dla reportera i magazyn ekspresu reporterow. Programy ktore pokazuja w wiekszosci problemy zwyklych ludzi. Ostatnio nawet pokazywali prosiaka na ktorym ktos napisal sprayem Tusk i nikt z tego wielkiego problemu nie robil. Program oglada srednio 3miliony widzow, nie jest to nic niszowego..

Link to post
Share on other sites

Generalnie tak jest w Polsce z prowadzeniem działalności, żeby prowadzić wszystko w 100% zgodnie z przepisami to by się zbankrutowało, tak jest w Polsce machina skonstruowana. Jak będą chcieli to każdego uwalą.

Link to post
Share on other sites

Kluska byl w Mediach wiele razy.. Stonoga nie byl, ale ten czlowiek wydaje mi sie mocno wátpliwy.. tutaj tresc wyroku skazujacego:

h(tt)p://orzeczenia.waw.sa.gov.pl/content/$N/154500000001006_II_AKa_000429_2013_Uz_2014-02-07_002 nie bede nawet tego komentowac.

 

To ze polskie publiczne media promuja Sukces ekipy rzadzacej, pokazuja dobrobyt, wyglada dla mnie jak taki pusty slogan ktory ktos gdzies powiedzial a reszta podchwycila.. Media troche sie skomercjalizowaly, co jest przeciez dobre? ale misja publiczna w programach ktore wymienilem jest przeciez pelniona.. Polecam wejsc na strone tvp w zakladke publicystyka..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

leto87, to że gościowi umorzyli 114 postępowań, w których były m.in. przekręty w instytucjach w których nigdy nie pracował to to jest coś nie tak.
To co wkleiłeś to gościu już komentował u siebie w filmikach.
Powiem tyle, gościu ma wiele racji i obnaża działania tej kliki. Niedawno wrzucił do siebie na fanpage informację, że nieoficjalnie spotkał się Kaczyński z Tuskiem w sprawie przedwczesnych wyborów w Październiku. Korwin o tym gadał od jakiegoś czasu, jest to całkiem prawdopodobne, że wybory będą wczesniej rozpisane. Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Ciekawe czy KNP będzie miało siłę tworzącą koalicję.

Link to post
Share on other sites

Daj mi liste do tych 114 postepowan.. Ale nie do tego co gosc sam mowi tylko na jakiejs normalnej stronie..


Mialem nie komentowac tego wyroku sadu. Ale cytuje:

 

uczynił sobie z popełniania przestępstw skarbowych stałe źródło dochodu wykazując w latach 1999-2001, w składanych deklaracjach VAT 7 podatek VAT naliczony podlegający odliczeniu od podatku należnego, podczas gdy nie posiadał faktur zakupu towarów i usług, które mogłyby stanowić podstawę do rozliczenia podatku naliczonego oraz do zaksięgowania w 2001 roku faktur w koszty uzyskania przychodu i w ten sposób:

- uszczuplił podatek od towarów i usług za 1999 rok w kwocie 439.076,00 zł,

- uszczuplił podatek od towarów i usług za 2000 rok w kwocie 1.990.228 zł.,

- uszczuplił podatek od towarów i usług za 2001 rok w kwocie 1.425.699 zł.,

- uszczuplił podatek dochodowy od osób fizycznych za 2001 rok w kwocie 55.995,20 zł.

 

Czesc spraw Sad umorzyl ze wzgledu na przedawninie, oraz ta sprawe co Stonoga napiasl obrazliwe slowa pod adresem Urzedu skarbowego na salonie. Ze wzgledu na  Sytuacje rodzinna dostal obnizenie wyroku..

Link to post
Share on other sites

Może źle się wyraził, no ale potocznie powiedzmy, że jeśli prokuratura umarza postępowanie z powodu braku wystarczającego materiału dowodowego to jest to takie jakby "uznanie niewinności". Oczywiście, że nie da się uniewinnić kogoś komu nawet nie postawiono zarzutów, ale samo procedowanie w jego sprawie kładzie pewną rysę, a umorzenie tą rysę zaciera.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze apropo kanonizacji, media wiedzą jakie jest polskie społeczeństwo i muszę pewne rzeczy pokazywać. Papież Polak jest wybitną osobą nawet dla ludzi niewierzących, podkreślali to nawet skrajni lewacy z SLD i Rój Much.
Dwa, włącz sobie TVP w godzinach porannych i słuchaj dzień w dzień wystąpień towarzyszy z Platformy Obywatelskiej lub wystąpień unijnych urzędników czy pracowników ZUS. Później rozmawiają o tym, jak Unia nam pomaga. No przepraszam, ale nie tak sobie wyobrażam media. Trzeba być okrutnym ignorantem, żeby tego nie widzieć. (takich tutaj nie brakuje)

Link to post
Share on other sites

Jest różnica między pokazywaniem wydarzenia ważnego dla co najmniej 75% społeczeństwa(kanonizacja), a promowaniem sitwy politycznej i biurokratycznej, którą 75% społeczeństwa ma w głębokim poważaniu.

 

I tutaj jest właśnie ta różnica. Pokazywanie wydarzenia istotnego z punktu widzenia społeczneństwa jest czymś normalnym. Promocja marginesu, osób i stowarzyszeń cieszących się co najwyżej obojętnością jest propagandą, gdyż ma na celu walkę z takim a nie innym nastawieniem społeczeństwa.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
jeśli prokuratura umarza postępowanie z powodu braku wystarczającego materiału dowodowego

 

Jeśli to robi, to sprawa nie trafia do sądu. Tu już sprawa musiała być (skoro facet został skazany) i to sąd ocenił czy jest winny.

Link to post
Share on other sites

Może źle się wyraził, no ale potocznie powiedzmy, że jeśli prokuratura umarza postępowanie z powodu braku wystarczającego materiału dowodowego to jest to takie jakby "uznanie niewinności". Oczywiście, że nie da się uniewinnić kogoś komu nawet nie postawiono zarzutów, ale samo procedowanie w jego sprawie kładzie pewną rysę, a umorzenie tą rysę zaciera.

 

Dokładnie o to mi chodziło. Oskarżycielem jest prokurator i jak ten nie ma nic do zarzucenia to jakim prawem sędzia gościa sadza? Samowolka od której bardzo łątwo sięodwołać no ale w przypadku stosnogi proces się wydłuży znacznie :) OT co.

 

Co do przedwczesnych wyborów to może być po prostu cwana zagrywka w obawie, że prawica w ciągu roku zdobędzie zbyt duże poparcie.

Ciekaw jestem jak by mieli uzasadnić tą decyzję....

Jeśli to robi, to sprawa nie trafia do sądu. Tu już sprawa musiała być (skoro facet został skazany) i to sąd ocenił czy jest winny.

 

Prześledziłeś w ogóle sytuację i historię tego Pana ? :)

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

@kubbak

Odnosiłem się tylko do umorzeń których może dokonać prokuratura, a nie do wyroków sądu. 114 umorzeń to jednak sporo i o ile nie jest to wyssana z palca liczba coś musi być na rzeczy. Skazujące wyroki to inna para butów, ale nie do tego się odnosiłem przecież.(umorzenie wyklucza sprawę sądową)

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...