Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Ja tam się rzadko wypowiadam na temat polityki bo można sobie problemów narobić ale to wszystko u nas jest popie....

 

Koronawirus jest, testy itp. za 200 zł a w innych państwach za darmo. Znajomy chciał zrobić test to powiedzieli mu - 400 zł.

 

Ale to ze wszystkim, w Chorzowie jest dziewczynka, która ma 5 lat, ma złośliwego guza mózgu i potrzeba na operację pilnie 3 mln zł i na to pieniędzy nie ma ale 2 mld na zabawy kurskiego to już są? A co to są 3 mln zł?! Moja przyjaciółka pracowała, płaciła składki a dzisiaj jak musi mieć wstawione - już nie pamiętam nazwy - to musi prywatnie bo z NFZ nie będzie miała, tak jej powiedzieli. U nas to wszystko jest do góry nogami.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Ja tam się rzadko wypowiadam na temat polityki bo można sobie problemów narobić ale to wszystko u nas jest popie....

Tak było juz od wielu lat i podejrzewam, że się nie zmieni przez najbliższy czas. Taka mentalność ludzi w tym kraju, to tez oni wybierają osoby do władzy. Zła redystrybucja dochodu narodowego ,nietrafione inwestycje , złe zarządzanie to domena tego kraju. 

Link to post
Share on other sites

Tak było juz od wielu lat i podejrzewam, że się nie zmieni przez najbliższy czas. Taka mentalność ludzi w tym kraju, to tez oni wybierają osoby do władzy. Zła redystrybucja dochodu narodowego ,nietrafione inwestycje , złe zarządzanie to domena tego kraju. 

 

A najgorsi są Ci co nie głosują, to jest złe podejście ale ludziom nie przetłumaczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też bym chciał, aby ten kraj liczył się na arenie międzynarodowej, był stawiany jako przykład dla innych, ale żyję już długo na tym świecie, przeżyłem już kilka różnych "reżimów" i ...

 

... i przestałem się już łudzić ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oni wszyscy są siebie warci.

 

A tu ładnie się popisał jakiś pal***t. Powinni go ukarać: https://kresy.pl/wydarzenia/aktywista-lgbt-zbezczescil-polska-flage-ordo-iuris-zawiadamia-prokurature-video/?fbclid=IwAR1JAFX8MJ6I7vDK8NxPn2E-iItDnUZeJHxnVQ14yHXVlkFSEs4aIxjzKAc

 

Nie ważne kto rządzi ale to znieważenie flagi RP.

 

Uprzedzając, mnie takie coś rusza, ponieważ moi przodkowie walczyli na wielu frontach, mam po nich wiele odznaczeń, krzyży powstańczych itp.. Chociaż ja nic z tego nie mam dzisiaj.

Edytowane przez Gryphus
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up - Tak jak jestem łagodny i wyrozumiały (kiedyś pseudo "pastor" w pewnym środowisku) to bym go dość mocno złomotał za to...Mnie takie coś też rusza, choć daleko mi do narodowców.

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up - Tak jak jestem łagodny i wyrozumiały (kiedyś pseudo "pastor" w pewnym środowisku) to bym go dość mocno złomotał za to...Mnie takie coś też rusza, choć daleko mi do narodowców.

 

Rozumiem, chociaż jeden normalny. Ja też bym go ,,,, wiadomo co. Wczoraj u nas na uczelni pokazywał to na zajęciach i chwalił, że to się nazywa odwaga i mądrość. Takiemu zwrócisz uwagę to dalej swoje.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ostatnio słyszałem, że niektórzy pracodawcy obniżają młodym (do 26 roku życia) stawki a potem się tłumaczą, że to w trosce o starszych, doświadczonych pracowników, żeby nie zarabiali mniej niż jakiś młody "łepek". Co to w ogóle za kraj? Jak na umowie jest tyle a tyle brutto to nie można obniżyć. Ja nie wiem czy ludzie w moim wieku to nie znają prawa czy co?

Edytowane przez Presidente
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Są jeszcze tacy co uważają że nie ma różnicy kto rządzi bo i tak będzie źle.

W zasadzie jestem bardzo blisko do takiego podejścia.

W drugiej turze wystarczy że będzie dwóch partyzantów których nie trawie i też nie idę bo po co.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

 

 

Ci co nie głosują, to albo nie mają dzieci, albo jeśli mają, to mają w dopie ich przyszłość...

 

jarrino, politycy nie mają (na szczęście) aż takiego wpływu na nasze życie żeby powiedzieć, że jak ci rządzą to dziecko będzie miało świetlaną przyszłość, a jak ci to zostanie nikim. Inne czynniki o tym decydują w większym stopniu - wychowanie, edukacja etc. Natomiast jest ileś obszarów w państwie, które można i powinno się poprawić, a one od lat leżą i kwiczą. Moim zdaniem np. służba zdrowia i mieszkalnictwo.

Link to post
Share on other sites

Xbk - Napisałem jak myślę, ale w tym stwierdzeniu jest sporo przenośni. Dziwię się, że tak to przyjąłeś. To chcesz, żeby Twój wykształcony, inteligentny syn, mieszkał w policyjnym kraju, ubiegał się o paszport itd. ? Myślę, że nie chcesz, a ja się w takim wychowałem, gdzie nie mogłem powiedzieć głośno i wyraźnie...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

No jakoś póki co, nie boję się "głośno" i publicznie napisać choćby tu, na forum, co i o kim mam takie a nie inne zdanie. W latach mojej młodości, powiedzenie tego w miejscu bardzo publicznym, było naprawdę niebezpieczne. Nie przeżyłeś pewnych rzeczy, więc nie masz skali porównawczej, i bardzo dobrze... :)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Oj Tycha, napisałem dość wyraźnie, że "No jakoś póki co, nie boję się....". Natomiast boję się, że wrócimy do starych czasów. Może w dobie takiej cyfryzacji przesadziłem z tym strachem. Potraktuj to jako dużą przenośnię...:) Ja po prostu pamiętam, kiedy Wolną Europę się brało ciszej, bo sąsiad mógł donieść. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...