Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Opłaca mi się ten zestaw od znajomego używany 6 miechów za 2700zł?

 

CPU : I7 4770k + Scythe Katana 4 (Zamierzam go trochę podkręcić, bo leci na 3,5Ghz)

GPU : Sapphire Radeon r9 280x Vapor-X
MOBO : MSI Z87-GD65 Gaming
RAM : Corsair XMS3 2x4 GB 1600Mhz
Zasilacz : Be Quiet! Pure Power 630W
Obudowa : Sharkoon BD28

Link to post
Share on other sites

Opłaca mi się ten zestaw od znajomego używany 6 miechów za 2700zł?

 

CPU : I7 4770k + Scythe Katana 4 (Zamierzam go trochę podkręcić, bo leci na 3,5Ghz)

GPU : Sapphire Radeon r9 280x Vapor-X

MOBO : MSI Z87-GD65 Gaming

RAM : Corsair XMS3 2x4 GB 1600Mhz

Zasilacz : Be Quiet! Pure Power 630W

Obudowa : Sharkoon BD28

Moim zdaniem tak, ponieważ jest to bardzo przyszłościowy zestaw pod SLI (płyta posiada dwa porty pcie x16 3.0 ). Nawet zasilacz nie powinien mieć problemu w przypadku 2 kart gtx 970. Ogółem wart jest on z ponad 3000zł(nawet 3500). Jeżeli podzespoły zostały zakupione jako nowe ze sklepu to tym bardziej bym się nie zastanawiał. Szczerze polecam zakupu!

Link to post
Share on other sites

Witam,proszę o szybką pomoc bo muszę na gwałt kupić kompa bo mój odmówił posłuszeństwa :-(

Komputer będzie głównie używany do przeglądania internetu,ściągania plików oglądania filmów oraz zdjęć oraz do drobnych prac biurowych,rzadko będzie używany do gier. Mam zamiar kupić taką skrzynkę:

Procesor:

Czterordzeniowy AMD APU A8-6600K QUAD CORE x4 4.20GHz (w trybie TURBO) BOX (FM2 (100W,4MB) z chłodzeniem

(odblokowany mnożnik!)  

Płyta główna:

GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2 A88X FM2+ (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) BOX

Pamięć:

RAM DDR3 8GB 8192MB 1600Mhz CL11

Karta graficzna:

ATI RADEON SERIA 8 MODEL HD8570D GPU 2GB max
Wbudowana w CPU
Częstotliwość podstawowa układu graficznego     844 MHz

Dysk:

HDD 750GB SATA2 16MB

Obudowa:

Obudowa 
GAMER BLACK z czerwonym dużym wentylatorem na przodzie i z 
wyjściami USB i AUDIO na górnym panelu!

Karta dźwiękowa:

Zintegrowana 5.1 CHannel HD Audio (Realtek ALC662 Audio Codec)

Karta sieciowa:

Zintegrowana 
- Supports 10Mb/s, 100Mb/s and 1000Mb/s

Zasilacz:

Porządny i cichy zasilacz 
400Watt 120MM FAN 

Napęd:

NAGRYWARKA DVD-RW
O PREDKOśCI X22 NAGRYWA I ODTWARZA PłYTY
CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DVD+R DL, DVD-R DL.

 

Proszę o pomoc czy ta skrzynka nada się do normalnego domowego użytku,głównie chodzi mi o neta żeby śmigał.

Jeżeli coś żle zrobiłem to przepraszam ale jestem laikiem w sprawach komputerowych

Cena takiej skrzynki 1150,pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Typowy gotowiec-nie kupuj tego.

A czy ten zestaw działałby ze sobą:

Procesor Intel core i5-4460

płyta gigabyte H67A-UD3H lub taka jaką wpisał post wcześniej grom7?

4gb ram ddr3 1600mhz

według mnie i opinii o tych podzespołach powinno wszystko śmigać jak należy tylko nie wiem czy ten procesor będzie współdziałał z taką płytą?

Grafika powinna mi wystarczyć ta zintegrowana, i jeszcze jedno pytanie,jaką obudowę do tego zamontować,czy jest to obojętne?

pozdrawiam. 

Edytowane przez tarantula2013
Link to post
Share on other sites

Cześć. Szukałem porad odnośnie jednostki centralnej za około 1800 zł, nie tworzyłem nowego tematu bo znalazłem to:

 

Dysk możemy zostawić, pamięć niestety do wymiany.

 

Dałbyś radę dorzucić do takiej konfiguracji?:

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

AsRock H81M-DGS /intel H81, LGA1150/

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

Gigabyte Radeon R9 270 OC 2GB DDR5 256bit (950/5600)

Antec VP-PC 500W 120mm

Zalman ZM-T4 USB 3.0 (b/z)

 

Razem: 1872zł

Masz kompaktowy zestaw w mATX z 4-rdzeniowym procesorem i grafiką ze średniego segmentu. 4GB pamięci spokojnie ci na razie wystarczą. W przyszłości bez problemu dorzucisz kolejny moduł. Zestaw da sobie także radę z bardziej wymagającymi grami.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Kolega miał tą samą sytuację co ja, bo ze starego komputera bierze tylko dysk.

 

1. Czy te dyski nadają się do tego zestawu?

 

MAXTOR S TM3250310AS SCSI DISK DEVICE

SAMSUNG HD321KJ SCSI Disk DEVICE

 

2. Czy na takim zestawie #EDIT będzie mógł pójść Wiedźmin 3 na niskich, ale mocno niepsujących wrażeń z gry detalach?

 

3. Jakie średnie wartości fps uzyskam na starszych grach typu Wiedźmin 2, na rozdzielczości 1920x1080, zależy mi na tej rodziałce bo mam monitor 23"?

Edytowane przez lowcajeleni
Link to post
Share on other sites

1. Tak. Oba wg dostępnych informacji są na SATA.

2. Gra nie miała premiery. Ciężko cokolwiek w tej kwestii powiedzieć.

3. Przykładowy gameplay na podobnej karcie ze starszym i mniej wydajnym i5:

(nie mogłem znaleźć filmiku z bardziej zbliżoną konfiguracją). W zestawie, który podlinkowałeś będzie oczywiście lepiej ze względu na wydajniejszy procek.

 

Co do samego zestawu to warto podmienić grafikę na wydajniejszą MSI Radeon R9 270X Gaming OC 2GB DDR5 256bit (1120/5600) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg [R9 270X GAMING 2G], droższą rapem o 20zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem twórcy wspominali coś, ze prawdopodobnie, aby cieszyć się najlepszymi ustawianiami będzie potrzebna karta pokroju R9 280X, co by tak na logikę oznaczało, że na R9 270 spokojnie dało by radę na średnich, albo nawet wyżej :)

 

 

 

niedawno powiedziano wręcz, że w miarę komfortową zabawę z wysokimi ustawieniami graficznymi mógłby zapewnić nam nawet układ o wydajności na poziomie karty Radeon R9 280X.
Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Zestaw poprawny. Starej nagrywarki nie podłączysz niestety, tym z szerokim wejściem. Nie masz kogoś z najblizszej rodziny na uczelni technicznej? Mógłbyś zaoszczędzić na windowsie. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie czy taki zestaw opłaca? Co ewentualnie Zmienić za ok 1600

Komputer póki co miałby służyć głównie do internetu filmów i czasami do starszych gier.

Grafika zintegrowana ale czy po dołożeniu jakiejś dedykowanej nadawałby się do nowszych gier?

 

http://www.morele.net/inventory/info/SBX7lM/

 

Ewentualnie zamiast i5 4440 to i5 4590

Edytowane przez Ppawel90
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich potrzebna mi pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu

 

Części które posiadam to

 

Procesor: i5 3350p

Karta graficzna: Evga 750ti 2gb (ta mniejsza wersja)

Pamiec ram: 6gb 1600mhz

Dysk twardy: 1tb

 

I teraz moje pytanie potrzebuje do tego zestawu zasilacza i plyty głównej

 

Jesli chodzi o plyte glowna to muszi byc mATX i myslalem nad asrock b75 pro3-m, a muszicie mi pomóc jaki zasilacz wybrac bo nic z tego nie rozumiem jaki jest lepszy a ktory gorszy wiec prosze o wasze propozycje

 

Dziękuję

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...