Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Jeśli nie ma zamiaru podkręcać, to bardziej bym celował w coś na B85 i G3258 + ewentualna zmiana na i5. Wyjdzie mu o co najmniej 100 taniej jak dobrze poszuka. Jest sens ładować się teraz w jakby nie było 2 rdzenie za ~450zł?

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Dzieki sa pomoc. Zasilacz wymienie, ale nwm czym lepszy ma byc ten ram który mi kolega zaproponował.

 

i3 wybrałem, ponieważ jest to bardzo mocny 'średniak", przegladalem wiele for i i3 jest najlepszym wyborem w moim budzecie, ktory wynosi max 1700.

 

A co z obudową? Pomiesci wszystko?

Link to post
Share on other sites

 

 

oś na B85 i G3258

Nie nie nie. 2 rdzenie bez HT to zły pomysł do gier, wiem z autopsji (zerknij w moją sygnaturę), szczególnie jeśli można mieć i3.

i3 nie nadaje się jedynie jako przejściowy proc, na kilka miesięcy z zamiarem zmiany na np. i5.

 

 

 

ten ram który mi kolega zaproponował

Niższe opóźnienie i bardziej zaufana firma moim zdaniem.

 

 

 

Zalmanem Z3 Plus. Różnica w cenie ~50-70zł.

Albo chociaż Z3, bez plusa, bo odrobinę taniej.

 

 

Nie wiem jedynie co z mobo i tutaj ktoś bardziej obeznany by się przydał.

Link to post
Share on other sites

Z MoBo, to bym celował w B85 np. od Gigusia. Albo cokolwiek innego z 4 fazową sekcją zasilania. Jakoś miałbym mniejszego stresa włożyć potem i5.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Jak wpływa? Normalnie. Dell od dawna tak pakował dyski do stacji roboczych. A w NAS'ach zazwyczaj jak masz dyski ułożone? Również pionowo i nikt się nie uskarża na awarie po latach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0.00,0.00,,,,,,,,,8143O900166,8144O360595/1/#product_list

 

 

Prosze jeszcze o pomoc w dobraniu gpu, bo normalnie oczojebu mozna dostac. Niby r7 260x, a kilka roznych kart. GPU ma pasowac do zestawu, ktory podalem na stronie poprzedniej.

 

Osobiscie wybralbym Asus Radeon R7 260X OC, 2GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, 2xDVI, DP, BOX (R7260X-OC-2GD5), ale nie jestem pewien.

 

A przy okazji, co to jest to OC?

 

Za uzasadnione odpowiedzi plusiki :-)

Edytowane przez dan-mark
Link to post
Share on other sites

OC, czyli fabryczny OverClocking, zazwyczaj o kilkanaście/dziesiąt MHz'ów.

Którąkolwiek 2GB weźmiesz będzie w porządku. Różnica w wydajności to może 2-3 FPS'y. Zawsze możesz samemu trochę ją podciągnąć.

Natomiast przy chłodzeniu, wydaje mi się że Asus ze swoim DirectCU wypada najciszej i najchłodniej spośród tych czterech wybranych przez Ciebie.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

No wiesz, nie wiadomo. Może kolega zaraz sobie wymyśli zrobienie Eyefinity z 3 monitorków FullHD ;)

Poza tym, nie byłbym taki pewny. Możesz się śmiać, ale po rozgrywce na R9 270 przy ultra na FullHD, BF3 potrafił mi zutylizować 1,3GB VRAM (wg. MSI Afterburner).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej szukam cichego (BARDZO WAŻNE!) i wydajnego chłodzenia do komputera gamingowego, wybieram między trzema : 

 

1. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-517031/

2. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/

3. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1150-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

 

Który bardziej się opłaca?

Edytowane przez Marcin2
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie.

Czy można podłączyć 3 pinowe wentylatory do 4 pinowego (obstawiam, że z PWM) złącza w płycie głównej?

Jeżeli tak (chyba widziałem przejściówkę do tego), to czy można wtedy regulować jakoś obroty wentylatorów systemowych?

 

Poniżej, korzystając z okazji odświeżam poprzednie pytanie.

 

Czy warto dopłacać 150 zł do karty MSI GTX 970 GAMING (1599zł) względem Gigabyte GeForce GTX 970 OC (1449zł)?

Link to post
Share on other sites

Czy karty graficzne GTX 970 obsługują 10-bitowy sygnał przy połączeniu z profesjonalnymi monitorami? (np. Eizo Coloredge cg246) Czy niezbędna jest profesjonalna karta Quadro?

 

Pytanie dotyczy 10-bit w DirectX jak również w OpenGL.

 

Znalazłem artykuł na ten temat ale z 2011 roku, a może coś przez ten czas się zmieniło

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3011/~/10-bit-per-color-support-on-nvidia-geforce-gpus

-------------------------------

 

Jakby co to uzyskałem informacje od supportu Nvidii.

 

Niestety obecne GTX'y serii 900 nie obsługują LUT 10-bit, czyli aplikacje oparte na OpenGL nie wykorzystają w pełni monitora 10-bit. Do tego potrzebna jest karta Quadro.

 

Dodatkowo dowiedziałem się, że niezalecane jest używanie w jednym komputerze jednocześnie karty GTX + Quadro, nawet przełączając się z jednej na drugą.

 

Trudno...

Edytowane przez experty
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...