Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Czy taki zestaw wystarczy do najnowszych gier i pociągnie jakiś dluższy czas?
http://www.morele.net/inventory/info/YhwuDh/
Zasilacz da rade?
Wszyscy polecają/biorą obudowe Zalmana a mi się spodobała silentium, zmieści wszystko? :P
Bardzo znacząca jest różnica gdyby dołożyć 50 zł na procesor i5-4590? Chciałem się zmieścić w 3k ale niestety muszę kupić nowy dysk bo mi aktualny pada i 200zł dochodzi. Ale z góry uparłem się już na grafike r9 290.

Link to post
Share on other sites

Witam możecie mi powiedzieć czy z tym zestawem wszystko jest ok ? 

Mam go z rana zamawiać i chce być w 100 % pewny.

Zmieniłem obudowę z Zalman z3 na r1 i nie wiem czy ta wszystko pomieści i czy w ogóle jest opłacalna.

Plus nie do końca jestem pewien płyty głównej.

 

Zestaw : http://www.morele.net/inventory/info/t5nl6/

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

1. Dysk - Green na system to pomysł tragiczny.

 

2. Obudowę - kompletnie nieopłacalna. Za taką cenę są dużo lepsze.

 

3. Mobo mATX - w jakim celu, skoro buda ATX ?

 

4. Po co pasta, skoro brak coolera ?

Link to post
Share on other sites

Witam chciałbym wiedzieć jaki procesor i płyta główna pasowała by najlepiej do zestaw: 

- Gigabyte radeon hd 7770, 6GB GoodRam, seagate 1TB, Corsair VS 450, Zalman z9 plus

(aktualny procesor i płyta to asrock g41c-s i intel core 2 duo e8400). do 1000zł

Edytowane przez AlmingGreg
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie. Przymierzam się do kupienia w nowego komputera w przeciągu 3 miesięcy. Zestaw pod gry, oraz multimedia typu muzyka, filmy. Pytania mam dwa:

 

1. Ostatnie wymagania nowych gier, między innymi Wiedźmina 3 przyczyniły się do wstępnej decyzji kupna karty:

 Gigabyte GF GTX970 4GB 256Bit PCI-E G1 GAMING z NVIDIA GeForce Experience.

 

Natomiast jak każdy chciałbym ograniczyć wydatki jeśli ma to sens. Natknąłem się na kartę:

Gigabyte GF GTX760 4096MB 256Bit PCI-E OC z NVIDIA GeForce Experience.

 

Moje pytanie czy GTX 4GB 760 spokojnie sobie poradzi ? i zawsze te 500 zł w kieszeni czy też iść z uporem w 970?

 

Mój zestaw: (co sądzicie o tych podzespołach?)

 

 

 

 

 

 
Edytowane przez keramex333
Link to post
Share on other sites

Nie masz co "się orientować" bo w tym czasie wyjdą nowe układy, a ze względu na szalejące kursy walut ceny sprzętu są obecnie na kosmicznym poziomie.

 

 

 

dlaczego beznadziejny?

 

i7 do gier to strata kasy, beznadziejna obudowa, niepotrzebnie tak mocny zasilacz, przepłacone mobo.

Link to post
Share on other sites

Witam,

potrzebuje drobnej pomocy z złożeniem kompa nie wiem jaką budę do tego zestawu oraz jaki zasilacz. orak która płyta główna i gpu.

płyta główna:

1) ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0

2)ASUS Crosshair V Formula

Gpu:

1) GeForce GTX980 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC (Asus)x2 a pużniej dojdzie trzecia

2) GeForce GTX980 4096MB 256bit GAMING (MSI)x2 a pużniej dojdzie trzecia

procesor: AMD X8 FX-9590 4.7GHz BOX 

dysk stwardy :Toshiba 3TB 3.5' 7.2K SATA 6GB/S 64MB

oraz napęd  optyczny ale to  nie ważnie  i  Ram  w zależności od płyty głównej

 

Serdecznie dziękuje  

 

 

/e

ORTOGRAFIA   dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Witam, potrzebuje opinii na team mojego składaka - był on modernizowany ok 3-4 lat ( po błędnym podkrecaniu )wymieniałem procesor/płyte główną oraz zasilacz. Nie dawno wymieniłem karte graficzną ale nadal nie jestem zadowolony wydajnością. Planuje zakupienie dysku ssd + dodanie ramu.

 

CPU: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz
MOBO: AsRock Z68 PRO3B3 Gen3
GPU: MSI GeForce GTX760OC 2GB DDR5
RAM: 2 x 4GB GodRam
Zasilacz: OCZ MODXSTREAM-PRO 600W
Obudowa: SilentumPc Brutus 410
 
Główne zastosowanie komputera photoshop (czasami autocad) oraz gry - symulatory (Assetto Corsa, ArmA etc.)
Link to post
Share on other sites

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy zestaw PC wymieniony niżej da rade uciągnać najnowsze gry (Far Cry 3/4, GTA V, BF4) i czy ewentualnie coś w nim wymienic. Czy ten zestaw dobrze ze sobą współgra?

1. Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
2. Płyta główna ASRock B85M DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX (B85M)
3. Karta graficzna XFX R9 270 Core Edition 2GB GDDR5 256-BIT 925/5600 (DP HDMI 2xDVI) (R9-270A-CNFC)
4. Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU)
5. Procesor Intel Core i3-4160, LGA1150, 64bit, 3.6GHz, 54W, cache 3MB, BOX (BX80646I34160)
6. Pamięć GoodRam Play 4GB 1600MHz DDR3 CL9 (GY1600D364L9S/4G)
7. Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0
9. Monitor BenQ GW2255
10. Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

ogółem złożony z głową, aczkolwiek RAMu będzie za mało, można by go zmienić na np. 2x4GB Cruciala albo Corsaira.

mobo ewentualnie na B85M-D3H, ale to jakby moje skrzywienie poprzez większe zaufanie do Gigabyte

można dołożyć do troszkę droższego i lepszego zasilacza - XFX Core 450W/TT Smart 530W

 

o monitor musisz pytać kogoś innego, ale powinien być jak najbardziej ok

Link to post
Share on other sites

 

 

ogółem złożony z głową, aczkolwiek RAMu będzie za mało, można by go zmienić na np. 2x4GB Cruciala albo Corsaira. mobo ewentualnie na B85M-D3H, ale to jakby moje skrzywienie poprzez większe zaufanie do Gigabyte można dołożyć do troszkę droższego i lepszego zasilacza - XFX Core 450W/TT Smart 530W

 

Jeżeli budżet mi na to pozwoli to zamieniłbym na:

 http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

Czy własnie o tych mówiłeś?

Link to post
Share on other sites

Ramu faktycznie mogło być trochę mało. Te 8GB od cruciala będzie dobrym pomysłem. Czy jest sens zmieniać 450W na 550W przy tym setupie? Moim zdaniem nie. Ta 450W wystarczy i do zmiany na i5. Jak myślisz na przyszłość o jakiejś rozbudowie to warto dokładać do czegoś lepszego. Obecnie bez sensu. Patrząc na ceny tych 270 nowych, na Twoim miejscu poważnie zważyłbym kupno 280/280x z allegro. Za ~600 PLN masz sporo wydajniejsza kartę niejednokrotnie na 2,5 rocznej gwarancji producenta.  Zaoszczędzone pieniądze możesz zostawić na jakąś i5 non K w przyszłości :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

potrzebuje drobnej pomocy z złożeniem kompa nie wiem jaką budę do tego zestawu oraz jaki zasilacz. orak która płyta główna i gpu.

płyta główna:

1) ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0

2)ASUS Crosshair V Formula

Gpu:

1) GeForce GTX980 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC (Asus)x2 a pużniej dojdzie trzecia

2) GeForce GTX980 4096MB 256bit GAMING (MSI)x2 a pużniej dojdzie trzecia

procesor: AMD X8 FX-9590 4.7GHz BOX 

dysk stwardy :Toshiba 3TB 3.5' 7.2K SATA 6GB/S 64MB

oraz napęd  optyczny ale to  nie ważnie  i  Ram  w zależności od płyty głównej

 

Serdecznie dziękuje  

 

 

/e

ORTOGRAFIA   dad

Witam,

 

moim zdaniem jesli chodzi o obudowe możesz zastanowić się nad Enthoo pro. Obecnie moim zdaniem najlepsza obudowa, jesli wolisz cichszą, możesz spokojnie się przyjrzeć Fractal Design R4 lub R5 nowsze.

 

Jesli chodzi o MOBO, brałbym Crosshaira, ze względu na możliwość dorzucenia do niej RAM o taktowaniu 2400MHZ.

Polecam G.SKILL TRIDENTX 2400MHZ.

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx--478219/

 

Również były testy i taktowanie wplywa na ilosc klatek.

 

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ddr3_do_core_i5_haswell_test_ddr3_13332400_mhz

 

GPU osobiście wybrałbym ASUS-a. Lepsze wykonanie i jeśli się nie mylę była już o tym dyskusja w sekcji Karty Graficzne tu na forum.

 

I na koniec zasilacz, moja rekomendacja:

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm-series-650w-fully-modular-80-gold-cp-9020054-eu-611064/

 

Dodatkowo jeśli masz troszkę PLN na zbyciu, zastanowiłbym się nad SSD do tego zestawu.

 

Jeśli miałbyś jakieś uwagi pisz na prv, a jeśli chciałbyś więcej opinii, szukaj na forum, albo zakladaj tematy w odpowiednich działach.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez fenos
Link to post
Share on other sites
Ramu faktycznie mogło być trochę mało. Te 8GB od cruciala będzie dobrym pomysłem. Czy jest sens zmieniać 450W na 550W przy tym setupie? Moim zdaniem nie. Ta 450W wystarczy i do zmiany na i5. Jak myślisz na przyszłość o jakiejś rozbudowie to warto dokładać do czegoś lepszego. Obecnie bez sensu. Patrząc na ceny tych 270 nowych, na Twoim miejscu poważnie zważyłbym kupno 280/280x z allegro. Za ~600 PLN masz sporo wydajniejsza kartę niejednokrotnie na 2,5 rocznej gwarancji producenta.  Zaoszczędzone pieniądze możesz zostawić na jakąś i5 non K w przyszłości

 

Tylko zamawiam PC ze strony morele.net na której karta graficzna 280 jest dużo droższa. Czy na tym zestawie który podałem na początku, przy 4BG ram zagram w Far Cry 4 czy GTA v? I czy 2600zl za taki zestaw+monitor to dobry wybór czy może znajdę coś lepszego w tej cenie? Jeśli tak zaproponujcie jakiś zestaw+monitor za 2600zl. Z góry dziekuje za pomoc. : )

 

A i czy nie lepiej dać zamiast Zasilacza Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU) ten Zasilacz Antec VP 500 - 500W? Są w tej samej cenie natomiast ten drógi o 50W wiecej.

Edytowane przez slodziak2151
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...