Skocz do zawartości

Wydarzenie w Smoleńsku


Recommended Posts

Moze inni odbieraja to jako szopke, ale ja nie. Ludzie zbieraja sie pod ambasadami, w roznych miejscach i zapalaja znicze. Ja nie mam takiej mozliwosci, ale dam wyraz solidarnosci z innymi wciskajac te 3 klawisze, ktore innych smiesza. Mnie prawde mowiac to nie obchodzi, co inni sadza na temat tego, jak daje wyraz temu, co czuje. To sie nazywa tolerancja, ktorej w Polsce brakuje. Kazdy powinien zrozumiec intencje drugiego czlowieka w chwili takiej, jak ta.

 

Hold, szacunek, pamiec i nasze wspolne (polskie) osiagniecie - solidarnosc sie ofiarom naleza. Bez ideologii, bez polityki, bez smiesznosci, bez wymadrzania. Oto jest moj ludzki wyraz:

 

[*]

Link to post
Share on other sites

Wielu (zapewne również z was) jeszcze do wczoraj szydziło z prezydenta, a dzisiaj myśli, jakim wielkim był człowiekiem... Ja Lecha Kaczyńskiego darzyłem sympatią, jak mało którego polityka - widać było, że zależy mu na dobrze ojczyzny, a nie wynikach w wyborach. Czasem bezkompromisowy, miewał różne wpadki ale wydawał się być dobrym człowiekiem.

 

Oczywiście szkoda, że tyle osób zginęło, ale miejmy nadzieję że w końcu wyciągnie się z tego SŁUSZNE wnioski, jak nie umieszczanie tylu ważnych osób w jednym pojeździe (prezydent, jego gabinet, ministrowie, najwyżsi przedstawiciele naszego wojska - debilizm, ale oszczędność). Przypomina się niedawna kłótnia o to, kto decyduje o tym, czy i gdzie należy lądować - niech decyduje ktoś, kto jest w stanie ocenić ryzyko... Jak można było narazić tylu ważnych załogantów? MOŻLIWE, że znowu była kłótnia o to, czy odrzucić rozkaz lądowania...

Link to post
Share on other sites

Wielka tragedia, brak konstytucyjnej głowy państwa to precedens w III RP, ale mimo wielu różnic na tle światopoglądowym żal przede wszystkim człowieka - Lecha Kaczyńskiego, tragiczna jest śmierć współpasażerów, wśród których znalazły się osoby, które bardzo wiele zrobiły dla Polski. Miałem przyjemność znać niektóre z tych osób, a także członków ich rodzin, dlatego tragedia dotknęła mnie - jeśli można tak powiedzieć - podwójnie.

 

Nie chcę teraz dochodzić przyczyn, ani bawić się w kretyńskie teorie spiskowe, wiem tylko tyle, że ta tragedia nie pójdzie na marne. Jeśli jakimś pocieszeniem, choć niewielkim, będzie to, że społeczeństwo rosyjskie pozna prawdę o Katyniu i zwróci w jego kierunku, tak jak cały świat dziś, swoją uwagę, to jest to bardzo niewielką osłodą - co ważne - zgodną z polityką zagraniczną Lecha Kaczyńskiego.

Link to post
Share on other sites

HIPOKRYZJA.

Żadna hipokryzja, tylko szczery żal. Sądząc po wynikach sondaży i Waszych komentarzy pod newsami raczej nie było tu zbyt wielu zwolenników PiSu ani polityki Prezydenta, niemniej jednak czy brak poparcia dla czyichś działań, czasem otwarty sprzeciw, ma się równać z życzeniem komuś tak tragicznej śmierci? Nie wspominając o kilkudziesięciu osobach o bardzo różnych poglądach, z dość bogatym dorobkiem nie tylko politycznym.

 

Śmierć Prezydenta to tragedia nie tylko czysto ludzka, to także tragedia dla kraju. Formalnie jest to najważniejsza osoba w państwie, za Konstytucją: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej. Może to tylko symbol, ale osobiście bardzo mocno utożsamiam się z powagą tego urzędu i jego znaczeniem dla naszego państwa.

Link to post
Share on other sites

Co do gotowości armii, śmiać mi się chce. Kilku ludzi z natowskim gównem? Mam gdzieś to NATO, przez j ;) a unie musimy mieć karabiny NATO, dla ciot ktore strzelać nie potrafią. Beryl totalna porażką jest. Nie zgrywa się z zachodnimi przyżądami celowniczymi, a najgorszy jest oczywiście kaliber NATO 5.56mm. Pewnie gdybyśmy nie byli w unii, to nasi mieli by AN-94, świetny karabin, dużo bardzij efektywny niż inne gówna na 5.56. Ale nato lepsze nie? Kiedyś mieliśmy kałachy, i co? Teraz mamy gó**o. co do Lecha, zgadzam się z przedmowcą, a na PO nigdy bym nie zagłosował, bo tusk to j ;) y żyd jest tak samo jak PO jest starą unią wolności, czyli żydzi, prędzej by nas sprzedał. Wracając do machiny wojennej, to zobaczcie sobie co chiny mają, niby taki biedny kraj, a mają najlepszego bullpup'a na świecie! Nie zatnie się tak samo jak kałach, a ich nabój 5.8mm bije na ruskie 5.45. Dlaczego nie możemy mieć swoich technologii? Tylko musimy być zawsze zależni! szczerze, to nazistowkie niemcy były potęgą, i zajęliby cały świat, gdyby hitler nie był taki głupi. I tak mówią w programach, że niemcy zrzynali od innych, kiedy to reszta zrzynała od nich! Bo nie potrafili zrobić tego sami. Panthery były świetne, o tigerach nie wspomnę. Byli tak zmechanizowani, że nawet już byli bliscy ukończenia reaktora atomowego. A amerykanie to p :) e cioty, wygrali z japonią, bo atomowki zrzucili.

Link to post
Share on other sites

Kolejna, tym razem około tygodniowe normalnienie człowieka. Ewolucja zmusza nas do szybkiego dostosowywania się do nowych warunków, więc zapewne po 19-tym, 80% społeczeństwa parsknie podczas czytania porannej gazety "głupi Kaczor". Reszta poza PIS powie po prostu "Kaczor".

 

Jeszcze jedno ciągnie mi się na język. Gruziński ostrzał prezydenckiego samochodu. Po tym wydarzeniu Głowa Państwa wypowiadała się niczym Rambo po rozstrzelaniu trzech pokoleń Wietnamczyków. Te wspomnienie tworzy pytanie, krążące w mojej głowie. Czy to aby nie Lech Kaczyński nie zadecydował o lądowaniu w Smoleński? Ktoś w końcu to zrobił. Na pewno nie pilot.

Link to post
Share on other sites

Co do gotowości armii, śmiać mi się chce. Kilku ludzi z natowskim gównem? Mam gdzieś to NATO, przez j ;) a unie musimy mieć karabiny NATO, dla ciot ktore strzelać nie potrafią. Beryl totalna porażką jest. Nie zgrywa się z zachodnimi przyżądami celowniczymi, a najgorszy jest oczywiście kaliber NATO 5.56mm. Pewnie gdybyśmy nie byli w unii, to nasi mieli by AN-94, świetny karabin, dużo bardzij efektywny niż inne gówna na 5.56. Ale nato lepsze nie? Kiedyś mieliśmy kałachy, i co? Teraz mamy gó**o. co do Lecha, zgadzam się z przedmowcą, a na PO nigdy bym nie zagłosował, bo tusk to j ;) y żyd jest tak samo jak PO jest starą unią wolności, czyli żydzi, prędzej by nas sprzedał. Wracając do machiny wojennej, to zobaczcie sobie co chiny mają, niby taki biedny kraj, a mają najlepszego bullpup'a na świecie! Nie zatnie się tak samo jak kałach, a ich nabój 5.8mm bije na ruskie 5.45. Dlaczego nie możemy mieć swoich technologii? Tylko musimy być zawsze zależni! szczerze, to nazistowkie niemcy były potęgą, i zajęliby cały świat, gdyby hitler nie był taki głupi. I tak mówią w programach, że niemcy zrzynali od innych, kiedy to reszta zrzynała od nich! Bo nie potrafili zrobić tego sami. Panthery były świetne, o tigerach nie wspomnę. Byli tak zmechanizowani, że nawet już byli bliscy ukończenia reaktora atomowego. A amerykanie to p :) e cioty, wygrali z japonią, bo atomowki zrzucili.

Co Ty chrzanisz? Nie jedz tego syfu i zmien dillera lepiej.

Stała sie rzecz straszna, czysto ludzka, polityka nie powinna miec tu nic do rzeczy. To byli ojcowie, matki oraz dzieci ludzi, ktorzy przezywaja teraz wielka tragedie. Chyba nie wszyscy to rozumieja i nie do kazdego to dotarlo.

Link to post
Share on other sites

Mam gdzieś to NATO, przez j a unie musimy mieć karabiny NATO, dla ciot ktore strzelać nie potrafią.

Co ma UE do NATO ?? A po drugie co 15 letni chłopiec wie o tym które karabiny są dla "ciot a które nie?"

 

na PO nigdy bym nie zagłosował, bo tusk to j y żyd jest tak samo jak PO jest starą unią wolności, czyli żydzi, prędzej by nas sprzedał.

Himer wyłącz radio ojca dyrektora , idź spać bo takich debilizmów jak tu wypisujesz to nawet na onecie próżno szukać!

 

szczerze, to nazistowkie niemcy były potęgą, i zajęliby cały świat, gdyby hitler nie był taki głupi.

I dobrze, że nie żyłeś w tamtych czasach bo wsadzili by cię do komory na bank. Raz że Polak, dwa że głupi.

A amerykanie to p e cioty, wygrali z japonią, bo atomowki zrzucili.

Oczywiście, że cioty w końcu mają karabiny dla ciot. ;)

 

Naprawdę dowiodłeś tym postem całej swojej marności. Jedyne co może cię usprawiedliwić to wiek.... Bardzo mi ciebie żal.

Link to post
Share on other sites

Gruziński ostrzał prezydenckiego samochodu. Po tym wydarzeniu Głowa Państwa wypowiadała się niczym Rambo po rozstrzelaniu trzech pokoleń Wietnamczyków. Te wspomnienie tworzy pytanie, krążące w mojej głowie. Czy to aby nie Lech Kaczyński nie zadecydował o lądowaniu w Smoleński? Ktoś w końcu to zrobił. Na pewno nie pilot.

Też mi się tak wydaje... cztery razy podchodzili do lądowania przez dwie godziny, mgła straszna...
Link to post
Share on other sites

AN-94, świetny karabin, dużo bardzij efektywny niż inne gówna na 5.56

tylko ten efektywny karabin(ek) strzela najgorszym nabojem pośrednim jaki wymyślono - 5.45x39, a wersji na 7.62 za dużo nie ma

 

niby taki biedny kraj, a mają najlepszego bullpup'a na świecie! Nie zatnie się tak samo jak kałach, a ich nabój 5.8mm bije na ruskie 5.45

najlepszego bullpupa na świecie ma chyba raczej Belgia....albo Izrael

 

w jednym przyznam Ci rację - NATO powinno przeprowadzić reorganizację w amunicji i używanej broni

 

i tak gwoli ścisłości Himer.....jesteś trochę niepoważny skoro wykorzystujesz taką sytuację po to, żeby sobie na kraj ponarzekać....

 

przepraszam za OT i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Stalker, wiesz w ogóle kto aktualnie w Rosji władzę sprawuje chociaż?...

Putin. Nie chodzi tutaj o jakieś postrzeganie świata, tylko po prostu tak jest. On był zbyt długo na stołku, żeby z niego zejść. Ma tzw. pionka, którym steruje. Oficjalnie musiał zakończyć kadencję, żeby "ładnie wyglądało" ;). Takie jest moje zdanie, ale pewnie jak zwykle to ktoś podważy - w końcu od czego są dyskusje? ;)

 

Czy to aby nie Lech Kaczyński nie zadecydował o lądowaniu w Smoleński? Ktoś w końcu to zrobił. Na pewno nie pilot.

Mogło tak być. Jak wiemy był bardzo uparty. Choćby to było największą głupotą, musiał postawić na swoim - bez obawy o konsekwencje.
Link to post
Share on other sites

Lecha Kaczyńskiego nie darzyłem sympatią jako prezydenta ale przy takiej tragedii nie ważne czy ktoś był z partii X czy Y - to ludzie i należy im się po prostu szacunek oraz modlitwa. Któryś polityk dzisiaj powiedział "to tragedia 38 milionów Polaków" i to święte słowa.

 

cztery razy podchodzili do lądowania przez dwie godziny,

Dwóch godzin to oni nawet nie lecieli. Na TVNie mówili, że z Okęcia samolot wyleciał ok. 7:20 polskiego czasu, katastrofa miała miejsce o 8:56.
Link to post
Share on other sites

Lecha Kaczyńskiego nie darzyłem sympatią jako prezydenta ale przy takiej tragedii nie ważne czy ktoś był z partii X czy Y - to ludzie i należy im się po prostu szacunek oraz modlitwa.

Dokładnie. Jest taka niepisana zasada - o zmarłych źle się nie mówi.

 

W ogóle strasznie mnie to denerwuje, że we wszystkich głównych stacjach jest non stop o tym samym (już nie chodzi mi tylko o dziś). Jakby był jakiś zamach w Palestynie, czy cokolwiek, to i tak się o tym nie dowiemy. Moim skromnym zdaniem TVP powinno non stop to nadawać (jako telewizja państwowa), a reszta co jakiś czas, ale za to podawać informacje o innych wydarzeniach.

Link to post
Share on other sites

Dwóch godzin to oni nawet nie lecieli. Na TVNie mówili, że z Okęcia samolot wyleciał ok. 7:20 polskiego czasu, katastrofa miała miejsce o 8:56.

Może i nie dwie godziny, ale na pewno cztery razy podchodzili do lądowania ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...