Skocz do zawartości

Wydarzenie w Smoleńsku


Recommended Posts

A Ty xpris - apelujesz o zmianę logo i barw na żałobne a sam cycki na wierzch wywalasz.

Ok, przeoczyłem to... :oops: Mam nadzieję, że teraz jest już lepiej.

 

Co do tej katastrofy, to teraz dopiero wielu ludzi dostrzega kim tak naprawdę byli Ci ludzie którzy zginęli, to też się tyczy do pary prezydenckiej. Pary z której wielu się śmiało, śmieli się nędzni politycy gotowi sprzedać pół Polski za plik banknotów czy też hieny dziennikarskie pracujące w upolitycznionych stacjach...

Trzeba było takiej tragedii, żeby ludzie otworzyli wreszcie oczy i ujrzeli najprawdziwszą prawdę, a nie wyprodukowane przez media kłamstwa.

Przyznam, że to był mój prezydent, i gdyby żył, gdyby kandydował ponownie na ten urząd głosował bym na niego...

Link to post
Share on other sites

Co do tej katastrofy, to teraz dopiero wielu ludzi dostrzega kim tak naprawdę byli Ci ludzie którzy zginęli, to też się tyczy do pary prezydenckiej. Pary z której wielu się śmiało, śmieli się nędzni politycy gotowi sprzedać pół Polski za plik banknotów czy też hieny dziennikarskie pracujące w upolitycznionych stacjach...

Trzeba było takiej tragedii, żeby ludzie otworzyli wreszcie oczy i ujrzeli najprawdziwszą prawdę, a nie wyprodukowane przez media kłamstwa.

Przyznam, że to był mój prezydent, i gdyby żył, gdyby kandydował ponownie na ten urząd głosował bym na niego...

Ojjjj.... zgadzam się z tobą w 10000% !!

Nawet nie muszę pisać bo napisałeś wszystko o czym chciałem się wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Groby_Kr%C ... _na_Wawelu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katedra_wawelska

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krypta_Wie ... _na_Wawelu

poczytaj kto tam leży i porównaj zasługi

 

jedyny aktualnie żyjący Polak, który podkreślam MÓGŁBY tam spocząć to Wałęsa

 

zobaczcie że w katedrze i krypcie nie leżą wszyscy królowie a tylko najwięksi z największych

Link to post
Share on other sites

Leon691 tylko idąc takim tokiem czemu chować tam tylko państwo Kaczyńskich? W tym samolocie było wiele wybitnych osób chociażby prezydent Kaczorowski. Zresztą na wawelu byli chowani królowie, a jak dobrze zauważyłeś "Królowie już nie wrócą.", więc dlaczego właśnie tam ma być chowany? Królem nie był, więc wystarczyło by aby był pochowany np. na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, wśród innych wielkich.

Link to post
Share on other sites

kopec23, jeśli "wielkimi" z Powązek nazywasz Bieruta i Gomułkę...

 

Co do Kaczorowskiego... Będąc szczerym i jeśli trzeba by było wybierać kogo pochować a kogo nie na Wawelu (strasznie to brzmi) to Prezydent Kaczorowski powinien być właśnie tam pochowany.

Link to post
Share on other sites

Na prawdę nie chcę zbytnio wdawać się w dyskusję, ale porównywanie zasług marszałka Piłsudzkiego, czyli osoby, która bezpośrednio przyczyniła się do powrotu Polski na mapę świata, a prezydenta Kaczyńskiego - osoby która niecałe 5 lat sprawowała urząd (jakkolwiek dobrze by go nie sprawował) i przez zbieg okoliczności (bo jak inaczej można nazwać rozbicie się jego samolotu w dniu 70 rocznicy mordu Katyńskiego) zginęła w takich a nie innych okolicznościach, jest trochę nietrafione.

 

EDIT: Nigdy wielkimi nie nazwę osób takich jak oni (bo jak można tak nazwać osoby, które przyczyniały się do "okupacji" kraju), ale leży tam wiele innych osób np. Hugo Kołłątaj, Zbigniew Herbert, Bolesław Prus (czy jak kto woli Aleksander Głowacki) itd., które można bez problemu nazwać wielkimi.

Link to post
Share on other sites

ale On nie zostanie tam pochowany bo zginął tragicznie (przynajmniej nie bezpośrednio) tylko dlatego że okazał się byc "inny" niż Go pokazywano w mediach i niż o Nim myślano. Ja wiem że to dziwnie brzmi ale tak wynika z tego co się ogląda i słyszy/czyta w mediach od tragicznego wypadku. Skoro to człowiek prawy i uczciwy, patryjota to zasłużył. Pisząc jakie czasy tacy wielcy miałem na myśli raczej że..... dziś nikt nie pojedzie po Turkach bo nas najechali (Jan III Sobieski) - jakie czasy tacy bohaterowie. Dziś patryjotyzmem mozna nazwać zarówno walkę z hipermarketami jak i dążenie do ujawnienia prawdy o historii naszego narodu (Katyń), dążenie do uczczenia walczących w Powstaniu Warszawskim (muzeum w Warszawie), politykę w relacjach z Unią itd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...