Skocz do zawartości

Wydarzenie w Smoleńsku


Recommended Posts

Niewątpliwie jest to straszna tragedia - raz, że zginęło tyle osób a dwa, że były to osoby znaczące dla Polski.

 

W tej chwili zastanawia mnie jedno, w TVP mówili, że samolot krążył nad lotniskiem 2 godziny i dlaczego nie pozwolili ruscy mu na lądowanie na innym lotnisku?

Kierowali na inne lotnisko, wszystkie agencje o tym informują. Poprzedni samolot, który mial lądować wcześniej zaliczył touch and go i poleciał do Moskwy.

 

EDIT: skończcie też chrzanić o międzynarodowych spiskach, błagam.

Link to post
Share on other sites

W tej chwili zastanawia mnie jedno, w TVP mówili, że samolot krążył nad lotniskiem 2 godziny i dlaczego nie pozwolili ruscy mu na lądowanie na innym lotnisku?

Słyszałem że proponowali lądowanie na innym lotnisku, ale piloci odrzucili propozycję. Przynajmniej tak mówili w RMF FM. Jednak wolałbym nie spekulować, a po prostu poczekać na wyniki odsłuchu czarnej skrzynki. O ile była w ogóle w samolocie i była sprawna..
Link to post
Share on other sites

W tej chwili zastanawia mnie jedno, w TVP mówili, że samolot krążył nad lotniskiem 2 godziny i dlaczego nie pozwolili ruscy mu na lądowanie na innym lotnisku?

Sądzę, że Kaczyński uparł się, żeby lądować w Smoleńsku, żeby na te uroczystości zdążyć.

 

Normalny lot pasażerski skierowaliby na inne lotnisko ;)

Link to post
Share on other sites

poruszę parę spraw jednocześnie, bez cytowania odpowiednich fragmentów...

1) słyszałem przed chwilą wypowiedź pewnego profesora (nie pamiętam nazwiska)....i twierdzi on wprost, że był to zamach, gdyż nie jest normalne aby tyle osób i tak ważnych leciało jednym samolotem itp.

2) pilot nie miał zezwolenia na lądowanie w Smoleńsku (gdzie miał samolot planowo wylądować), a mimo wszystko to zrobił....jeśli do końca kontrola lotów w Smoleńsku podtrzymała brak zezwolenia na lądowanie, a pilot zrobił to na własną odpowiedzialność itp. to IMO pozostaje 1 pytanie główne (+ parę pokrewnych): kto zlecił zamach?

3) każda osoba zaliczająca się do elity (jakiejkolwiek) jest nadal tylko człowiekiem i nie jest "zwolniona" z popełniania błędów, więc usprawiedliwienie pilota tym, że latał na samolotach prezydenckich i rządowych nie jest usprawiedliwieniem

 

pozdrawiam

 

EDIT

4) nie zwalajcie wszystkiego na Kaczyńskiego.... (tu akurat wybitnie do Michała mówię)

5) słyszałem również, że w tej sytuacji w stan gotowości powinna być postawiona armia...czego u nas oczywiście też nie uczyniono....

Link to post
Share on other sites

4) nie zwalajcie wszystkiego na Kaczyńskiego.... (tu akurat wybitnie do Michała mówię)

No tak, tylko teorie spiskowe się liczą.

 

Wiadomo, to zamachowcy kazali polecieć na obchody do Smoleńska... ;)

 

I oni jeszcze kazali jechać m.in. szefowi NBP, bardzo potrzebnemu tam ;)

Link to post
Share on other sites

słyszałem przed chwilą wypowiedź pewnego profesora (nie pamiętam nazwiska)....i twierdzi on wprost, że był to zamach, gdyż nie jest normalne aby tyle osób i tak ważnych leciało jednym samolotem itp

To było na TV Trwam czy Radio Maryja? ;) bo nie wyobrażam sobie gdzie jeszcze "profesor" mógłby takie farmazony wypowiadać :/ To musiało być tam :)

 

jeśli nawet Polska nie zacznie wojny ...

Miejcie litość ;)

Link to post
Share on other sites

I dlatego to jest zamach bo tyle osobistości leciało jednym samolotem.

IMO jest to zwykły debilizm i ten kto wsadził tyle ważnych ludzi dla naszego państwa w jeden samolot powinien za to słono odpowiedzieć. Dla mnie jest to nie do pomyślenia, nawet jakby samolot był eskortowany przez 10 sztuk F16 to i tak istnieje ryzyko zamachu. Z mojej strony koniec dyskusji nt. czy to był zamach, czy nie itd itp.

 

Peace.

Link to post
Share on other sites

No, nie wypada źle mówić o zmarłych. Teraz PIS zrobi swojego świętego, nikt z "przyzwoitości" nie będzie zaprzeczał i będzie z Lady Di; jak żyła, to psy na niej wieszali, że się puszcza i przynosi wstyd brytyjskiej monarchii, a po śmierci zrobili z niej świętą i stawiali na równi z Matką Teresą z Kalkuty.

 

HIPOKRYZJA.

i dobry materiał na prezydencką kampanie wyborczą dla Jarka "zrobię to dla brata" Kaczyńskiego.

 

A ludzie solidarni w żalu zagłosują na zbolały PIS.

HOWGH.

Link to post
Share on other sites

jak żyła, to psy na niej wieszali, że się puszcza i przynosi wstyd brytyjskiej monarchii, a po śmierci zrobili z niej świętą i stawiali na równi z Matką Teresą z Kalkuty.

Tak samo Michael Jackson - gdy żył, wszyscy się śmiali z jego operacji plastycznych, odpadającego nosa, itd.

 

Gdy zmarł, to już wszędzie "[*]", itd. ...

Link to post
Share on other sites

Ta zamach...sranie w banie.Kto mógłby zrobic na samolot rządowy eskortowany przez 2 MIG-29 ;) .

sabotaż pilota....też zamach a nawet 5 F-35 nie pomoże....

teoria o zamachu jest może dość dziwna, ale nie jest nieprawdopodobna....

Link to post
Share on other sites

No, nie wypada źle mówić o zmarłych. Teraz PIS zrobi swojego świętego, nikt z "przyzwoitości" nie będzie zaprzeczał i będzie z Lady Di; jak żyła, to psy na niej wieszali, że się puszcza i przynosi wstyd brytyjskiej monarchii, a po śmierci zrobili z niej świętą i stawiali na równi z Matką Teresą z Kalkuty.

 

HIPOKRYZJA.

i dobry materiał na prezydencką kampanie wyborczą dla Jarka "zrobię to dla brata" Kaczyńskiego.

 

A ludzie solidarni w żalu zagłosują na zbolały PIS.

HOWGH.

To nie poprawne politycznie, ale nie sposób się z tobą nie zgodzić. Jak ochłoniecie to przyznacie koledze dużo racji

Tak samo Michael Jackson - gdy żył, wszyscy się śmiali z jego operacji plastycznych, odpadającego nosa, itd.

 

Przed śmiercią gazety podpisywały jego zdjęcie "ohydny pedofil" a po śmierci "umarł król" Nagle wszędzie zaczęto puszczać piosenki MJ i ludzie wstawiali na NK obrazki z jego portretem ,nawet jeśli nigdy wcześniej nie byli jego fanami.

Taka smutna, prawda że jesteśmy fałszywi hipokryci a prawda boli.

Link to post
Share on other sites

mimo2002 - cieszę się, że to Lecha Kaczyńskiego można zaliczyć do elity, a nie takiego upośledzonego trolla jak ciebie...

 

I na pokładzie znajdowały się osoby, które znałem...

 

O 18.00 jest Msza Św. w Katedrze Polowej w Warszawie, a o 20:30 na Pl. Piłsudskiego mają być również jakieś uroczystości...

 

Co do wcześniejszych postów o wstawianiu "wirtualnych zniczy" - o 14 wróciłem z Łodzi (wykłady w PWSFTViT zostały odwołane) i wybieram się na ww. uroczystości, więc "normalne" znicze też zapalę.

 

Co do teorii spiskowych - Rosjanie by tego nie zrobili, są na to za mądrzy. Większe prawdopodobieństwo, że to odwet WSI za ich rozwiązanie - oczywiście jeśli zaczynamy się "bawić" w teorie spiskowe.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie jak zwykle glupota i zaniedbanie. Polacy nie potrafia sie uczyc na bledach. Juz raz wsadzili dowodctwo lotnictwa do wojskowej CASY i ta sie rozbila. Niby byly zalecenia aby juz tego wiecej nie robic, ale jak widac zapomnialo sie...

Ruscy proponowali, aby samolot wyladowal w Minsku lub Moskwie, ale widac, spieszylo sie za bardzo. Warunki byly zle, samolot wiele razy podchodzil do ladowania, a zazwyczaj tak jest ze po 2 probie, jest kierowany na inne lotnisko. Czyli tu jest conajmniej cos nie tak. Inny samolot został zawrocony. Jak wiadomo, gdzie sie czlowiek spieszy, tam sie diabel cieszy.

Smiem watpic, by nie bylo stac tak duzego kraju na kilka nowoczesnych i sprawnych samolotow dla VIPów, aby nie wozic ich wszystkich razem, a przede wszystkim bezpiecznie. Ile to juz razy Tupolevy nawaly? Jak widac, takie oszczedzanie sie nie oplaca.

A swoją drogą to stała się wielka tragedia, dla ludzi i ich rodzin. Trzeba to godnie uszanowac, bez glupich komentarzy. Ten Katyn jest bardzo pechowy dla naszego narodu, po raz drugi tracimy tam spora czesc elit narodu.

Nie wierze w zadne teorie spiskowe, tylko i wylaczenie w ludzka glupote, pare zbiegow okolicznosci i moze nie do konca sprawny sprzet. Teraz trzeba tylko poczekac naw wyniki sledztwa to sie dowiemy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...