Skocz do zawartości

Wydarzenie w Smoleńsku


Recommended Posts

Nie przesadzałbym z niektórymi słowami, a zwyczaj świeczkowania jest mi odległy, ale fakt jest jeden.

Wydarzenie nadzwyczajne, na skalę światową i MASA znanych nazwisk na liście. Śmiesznym jest to, że wszyscy dowódcy wojskowi lecieli jednym samolotem, na dodatek starym rupieciem. Ponoć wina pilota, ale czas pokaże co zawiodło. Może wreszcie zainwestujemy też we flotę dla rządu lepszą, post factum.

Tragedia niewątpliwa i ciężko to wszystko mi osobiście ogarnąć.

Link to post
Share on other sites

Błagam, tylko nie róbcie szopki z stawianiem gwiazdki w nawias kwadratowy.

Jeżeli ktoś naprawdę szanował ludzi tam poległych to powinien oddać im hołd w sposób godny a nie wciskając 3 klawisze na klawiaturze. Jeśli zaś kogoś mało to obchodzi, niech po prostu sobie daruję.

 

Prezydent Kaczyński nigdy nie był człowiekiem mojej bajki, ale jest mi szczerze przykro z powodu tego co teraz cierpi jego rodzina. To samo tyczy się reszty poległych. Nie zamierzam jednak brać udziału w całej tej komedii z wstawianiem "zniczy" i obrazków na portale społecznościowe.

Moim zdaniem to żałosne (nikogo nie chcę obrazić)

Przydałoby się poprawić że prezydentem był Lech Kaczyński.

O tym nawet już nie wspomnę bo strach patrzeć.

Link to post
Share on other sites

wraz z prezydentem Jarosławem Kaczyńskim i jego Żoną

gwoli ścisłości....prezydentem jest Lech Kaczyński i to on zginął wraz z małżonką....Jarosław nie odbiera telefonów, nie wiadomo co się z nim dzieje, lecz mówi się, że opiekuje się matką, gdyż jest chora...

 

fakt, że wszyscy lecieli jednym rupieciem - owszem, dziwne, ale dla mnie też chyba troszkę podejrzane....chociaż mimo wszystko jestem na razie jeszcze daleki od posądzania kogokolwiek o zlecenie jakiegoś zamachu czy coś...

 

wielu nazwisk nie znam, lecz niektórzy to IMO czołowi politycy polscy byli i jest to strata nieodżałowana.....

 

Requiestant in Pace.....

Link to post
Share on other sites

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, dowódca Wojsk Lądowych, dowódca Marynarki Wojennej, dowódca Sił Powietrznych, dowódca Sił Specjalnych, szef dowództwa operacyjnego, biskup polowy, a także wiceminister obrony narodowej

 

Faktycznie zbyt wielu wysokich rangą wojskowych jak na jednego Tupoleva.

 

Sikorski mówił, że Tusk płakał podczas ich rozmowy. Jak widać w takich momentach faktycznie podziały przestają mieć znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Nieważne kto, nieważne jak, ale w końcu jest to te ~100 osób, które na raz zginęły niezbyt przyjemną śmiercią. Pomyślcie o tym, jak właściwie się ginie w wypadku lotniczym. Szkoda ludzi po prostu. Byłem na wykładzie prezydenta u mnie na uczelni, wcale nie był taki zły jak sporo ludzi twierdziło. Powiedziałbym, że mądry człowiek, który wiedział co mówi. Szkoda też prezesa PKOl, który ostatnio ciągle był w TV i też wydawał się konkretnym facetem. Szkoda wszystkich.

 

Co do samolotu - wszystko wskazuje na to, że to wina pilota przez nieciekawą pogodę. Nie wieszajcie od razu psów na radzieckim samolocie za to, że jest stary i radziecki.

 

Martwi mnie tez jedno - polskie media. Ciągle mam wrażenie, że oni dosłownie lubią takie wydarzenia. Będą teraz się na tym żywić pół roku. No ale, wystarczy wyłączyć TV.

Link to post
Share on other sites

mimo2002 - jak możesz tak pisać? Zginęli ludzie, zostawili swoje rodziny, a Ty piszesz o nich jak o chuliganie który napadając na staruszkę złamał sobie palec. Opanuj się. Jest zasada - o zmarłych piszemy w dobrych słowach.. lub wcale.

 

Jedno jest pewne. Straciliśmy pełno ważnych ludzi w państwie i teraz pozostaje nam mieć nadzieję że znajdziemy kogoś na ich miejsce by mogli zasiąść w rządzie.

 

Szczerze współczuje rodzinom zmarłych.

Link to post
Share on other sites

PChero zostałeś moim bohaterem miesiąca z "z prezydentem Jarosławem Kaczyńskim i jego Żoną", normalnie mało nie puściły mi zwieracze... Widać, że żywo interesujesz się polityką i tematami pokrewnymi.

Zapalanie "zniczy" na forach to jakiś dziwny pomysł, poza tym od komentowania takich wydarzeń są media i portale zajmujące się polityką i sytuacją w kraju czy na świecie, co ten temat robi na benchmarku? Nie róbcie paranoi. Teraz każdy nagle zaangażowany społecznie i zatroskany "wielką stratą". Nie lubię takiego solidaryzowania się wokół tragedii bo tak wypada. gó**o prawda.

Link to post
Share on other sites

Nie róbcie paranoi. Teraz każdy nagle zaangażowany społecznie i zatroskany "wielką stratą". Nie lubię takiego solidaryzowania się wokół tragedii bo tak wypada. gó**o prawda.

Tu nawet nie chodzi o tragedię, o śmierć 100osób, ale o stratę w ludziach jakie poniosło nasze państwo. Nie dość że mieliśmy braki w armii to teraz.. szkoda gadać.
Link to post
Share on other sites

Co do samolotu - wszystko wskazuje na to, że to wina pilota przez nieciekawą pogodę. Nie wieszajcie od razu psów na radzieckim samolocie za to, że jest stary i radziecki.

 

Tylko zauważ że piloci latający samolotami rządowymi są lepsi od najlepszych pilotów na świecie.To jest elita wśród pilotów.Więc nie była to wina pilota,tylko pogody,a po za tym ten Tupolev TU-156M powinien być już dawno wycofany z użytku.To już nawet zacofana Białoruś ma już lepsze samoloty.Amerykański Air Force One ma specjalną kabinę,w której przebywa prezydent i nawet jakby przywalił z wodę to ta kapsuła by to wytrzymała,i wyszłaby z tego bez szwanku...Inne kraje też mają,ale Polacy oczywiście nie...Szkoda,prawda jest bolesna.Poziom Polskiego lotnictwa stoi na bardzo niskim poziomie.Co do śmierci...Tak Lech nie był człowiekiem idealnym,ale był naszym prezydentem,i trzeba to uszanować,nie ważne jaki był,i jakie miał poglądy.Dzisiaj zginęło wielu bardzo dobrych polityków,i wojskowych,i podejrzewam że takich ludzi jak oni już nigdy nie będziemy mieli ;)

Link to post
Share on other sites

Co do samolotu - wszystko wskazuje na to, że to wina pilota przez nieciekawą pogodę. Nie wieszajcie od razu psów na radzieckim samolocie za to, że jest stary i radziecki.

Nie niczego nie wskazuję. Szlag mnie trafia jak w mediach spekulują po katastrofach samolotowych co było tego przyczyną. Po to jest czarna skrzynka by nie spekulować tylko wyciągnąć twarde fakty.

 

Po analizie będziemy wiedzieć, czy to wina tupolewa (który notabene był strasznym złomem i to nie dlatego, że radziecki), czy wina pogody czy pilota, czy w końcu wszystkiego po trochu.

 

Na pewno zgoda powinna być co do jednego. Tyle najważniejszych osób w Państwie, a szczególnie praktycznie całe główne dowództwo naszej armii, nie ma prawa podróżować jednym samolotem jakkolwiek nowiutki i świetny by nie był!! To szczyt lekkomyślności i tu w 100% winien jest człowiek.

 

 

edit: I niech ktoś z modów poprawi posta autora, bo to już nawet wstydem nazwać nie można ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...