Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

 

Chciałem dzisiaj opisać niecodzienną sytuacje która mnie spotkała. Dwa miesiące temu poznałem tutaj "Pana" lub "dziecko" ciężko stwierdzić jeszcze wtedy Profobos. Teraz Phoenix.modd. Kupiłem od niego 2-3 części za pobraniem - wszystko poszło ok, pozniej wziołem monitor jeszcze i coś tam jeszcze nie pamiętam. Wszystko było dobrze. Aż do czasu kiedy powiedziałem że mogę wziąść więcej części za większą kwotę. Pheanix stwierdził że będzie miał dużo części i jako że dużo już kupiłem zarzuci mi zniżkę.

Umowilismy się na dośc grubą i szeroką listę części której przytaczać tutaj może nie będe. Wpłaciłem 29 kwietnia 1800 co miało być piwerszwą  z 3 rat za częsci i wtedy wszystko się zaczeło:

 

 

29. Kwietnia. - Dzień w którym wszystko się zaczeło.
 
Pieniądze wpłacone na konto (1800zł). Dostałem potwierdzenie wysłania części. Oczekiwanie na paczkę(Dużooo części - płyty,karty,dyski,pamięci)
 
Kilka dni pozniej
 
Potwierdzenie wysłania części - Niby ok ale:
1. Paczka nie została wprowadzona do systemu poczty
2. Dzwoniłem na poczte w płocku gdzie mieszka Pan szanowny oszust - nikt takiej paczki nie widział tam. Pracownik poczty kojarzył firmę PROFOBOS bo wczesniej podobno wysyłał jakieś paczki.
3. Po Kontakcie z z osobą z poczty na priv. Podesłałem mu potwierdzenie i kazałem zadzwonić do "bohatera". Wyraził swoje zaniepokojenie tym że nie zgadzają się na potwierdzeniu ani ceny, ani fakt użycia opcji "kurier bezposredni" ktory kosztuje 2zł za każdy kilometr a do mnie jest 400km. Więc w obie strony koszt przesyłki wyniósł by 800zł a on zaplacił rzekomo 190zł
4. Pracownik poczty zadzwonił do bohatera i oddzwaniając do mnie powiedział że osoba do której dzwonił bardzo nie chciała się tłumaczyć, powiedział żę kazał przyjść mu nastepnego dnia do 15.00 i że to wszystko wygląda na przekręt.
5. Oszust Natepnego dnia oczywiscie nie zjawił się u niego. Niby poszedł do głównej siedziby poczty i dowiedział się że paczka doszła do nie tej miejscowości co trzeba ale będzie u mnie do dwóch dni bo to była tylko pomyłka. Poprosiłem o numer do poczty do której rzekomo(łysina) doszła paczka, o cokolwiek abym mogl potwierdzić - nic nie dostałem. Mimo że miałem dostać numery telefonów. Sam zadzwoniłem do poczty obsługującą tą miejscowość i poboczne - nigdy nie było takiej przesyłki tam.
6. TO wszystko zajeło jakieś 7dni. Poprosiłem o zwrot pieniędzy (1800zł) Oczywiscie dopraszałem się dwa dni bo nie miał czasu po czym zrobił przelew i uwaga według niego przelew został odrzucony bo źle wpisał dane - chciałem poprosić o normalne potwierdzenie PDF - nie dostałem.
7. Zaproponowałem przyjazd po częsci - Dokładnie w czwartek, w piątek w sobote i w niedziele - mowilem przyjade po czesci o kazdej porze dnia i nocy - nie było czasu.
8. Nastepnego tygodnia (poniedziałek) powiedział że na pewno do mnie przyjedzie - cały czas dopraszałem się o zwrot pieniędzy. Zwolniłem się z pracy ale oczywiście nie przyjechał. Powiedział że zrobi przelew i przyjedzie we wtorek. Nie było przelewu ani we wtorek/ ani w środę ani w czwartek, nie było także przelewu. MImo że praktycznie co chwile obiecywał żę to zrobi.
9. Ostatnio postraszyłem go policja i zażadałem że albo wyśle mi Kilkanascie zestawów pamieci DDR2, xonara dx, i pare dysków dwardych 750/500GB, lub zwroci mi pieniadze albo ide na policje. Powiedział że wysle wszystko to co napisałem. OK- dwa dni pozniej Powiedział że wysłał już 3 paczki z częściami. Oczywiscie numer dostałem tylko do jednej - w środku zasilacz 800W i płyta (tą co chciał sprzedać tu na forum za 150 ale nikt nie kupił), jakiś stary dvd i 512ddr1 - łączna wartośc maks 300zł. O numery nastepnych paczek nie mogę się doprosić.
10. Oczywiście po zadzwonieniu do niego mówię, proszę pana super ze wysłał mi Pan te części ale głównym środkiem sprzeedazy mialo być dużo starej pamięci DDR2, dyski i xonar. Za to chciałem zapłacić 1800 a tutaj przychodzi mi paczka ze starą płytą Evga nforce 780i - i UWAGA SZCZYT cHAMSTWA I ZENADY - podczas tej rozmowy stwierdził że płyta jest warta 700zł bo gdzieś w sklepie starym w któym jest niedostępna można ją za tyle kupić a przypominam chciał ją sprzedać tutaj na forum za 150zł i nie sprzedał! 
11. Oczywiście w miedzy czasię działo się dużo więcej rzeczy, prosiłem o jakiekolwiek dane, do kogokolwiek, żeby potwierdził - nie dostałem nic. Nie dostałem żadnego potwierdzenia przelewu który wykonuje od 14dni. OD 29 kwietnia mineło już 20 dni - praktycznie 3 tygodnie codziennego dopraszania się o cokolwiek. 
Koleś nie potrafi zrobić przelewu bo mówi że nie ma czasu, nie potrafi podać numeru przesyłki (WOGÓLE!) mówiąc że nie ma czasu przez 5 dni !
12. Dzień 29. Maja. Brak czesci. Brak zwrotu sprawa zgłoszona na policje już od kilku dni.
 
A teraz najważniejsze: Wybrane i najważniejsze kwestie z archwium GG potwierdzające powyższe stwierdzenia i ukazujące hamstwo tego bachora. Oczywiscie historia obejmuje aż 30 dni rozmów. Musiałem skrócić i wybrać najważniejsze.
Każde z nich obrazuje jak długo wykonywany był przelew (najwytrwalsi niech policzą liczbę prób przelewu ! Chyba nie wykonalne !
 
Zresztą archiwum mowi samo za siebie. Prosze przeglądać screeny po kolei:
 
http://www33.zippyshare.com/v/92485007/file.html

 

Są ponumerowane od 1-50.

 

Oczywistym że omijałem historię z podwanymi danymi, zdjęciami (których notabene otrzymałem dwie zdjęcia pocztowe i raz (sfałszowany dokument bankowy) 

 

 

Zapraszam do dyskusji odpowiem na każdę pytanie i wątpliwość. Dla bardziej zainteresowanych i watpliwych moge zrobić dodatkowe screeny.

 

Proszę jednak wstrzymać się z komentarzami tak to jest kupować poza allegro, bez odbioru osobistego - wiem zdaję sobie sprawę z tego że się wyfrajerzyłem. Teraz płacę za to karę.

 

 

Proszę zauważyć że autor w  innym wątku obwiniał mnie o nieodbieranie paczek i że przelewy do mnie dochodziły mimo że jak twierdzi - doszły - proszę przeczytać historię i odpowiedziec sobie czy w jakimkolwiek zdaniu i dokumencie (oprocz ostatniego) oszust starał się udowodnić że faktycznie te pieniądze doszły? Nie - z każdym razem mówił otym że przelew nie doszedł bo..... niewiadomo, miały dojśc potwierdzenia, miały zostać wysłane pocztą, mailem itp itd. Przyszło jedno sfałszowane (kontakt z bakiem)

 

 

Sprawa została zgłodzona na policję, wyciąg z mojego konta, Archiwum GG, SMS, Potwierdzenie wykonania przelewu(jego) które nie doszło, zostały przekazane policji w oryginalnej i rozszerzonej formie. 

 

Jedyne o co walcze to w tym momencie moje 1800zł. Napisałem ten wątek aby ludzie przestrzec i ponformować jak wyglądała sytuacja z tym "panem" aby nie popełnili mojego błędu.

Edytowane przez ZakuTS
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Widać chciał zrobić kilka przekrętów, ale jak zobaczył, że kilka osób się z nim nie będzie cackać, to podkulił ogon ;) Sytuacja z kartą u mnie wyglądała podobnie, z tym że po kilku ostrzejszych zdaniach kartę bardzo szybko wysłał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do tej pory nie dostałem karty i sprawnej płyty głównej. telefon koleżka ma wyłączony, ale na swoje nieszczęście podał adres ;) No cóż, sprawa najprawdopodobniej wyląduje na policji, i nie tylko ;)

 

// edit: prosiłbym jeszcze o podesłanie adresów tego pana z jakich dostaliście paczki - nie potrzebne mi są jego dane osobowe, tylko adresy nadania - celem oczywiście weryfikacji ;)

Edytowane przez m1k3b
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No, oczywiscie potwierdza się wszystko. Kiedy ostrzegałem na forum przed nim to  moderacja wraz z frajerami czytającymi jego durne posty wymądrzała się że on jest wporządku i żebym nie zaśmiecał wątku a tu prosze. Zero reakcje ze strony moderacji która jeszcze przyblokowała moje wypowiedzi na jego temat. Można im podziękować przy okazji. 

 

 

Sprawa zgłoszona jest na policje już dawno. Ale wiadomo jak to będzie teraz wolno szło. Patoligiczne prawo pozwala takim idiotom okradać ludzi podczas gdy ja już dawno sprawe na policje zgłaszałem. To co on zrobił powinno być załatwione w jeden dzień. Nawet nie tzreba czytać całej dokumentacji bo odrazu widać że to złodziej. Ale teraz będzie się ciągło miesiącami.

Edytowane przez ZakuTS
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No, oczywiscie potwierdza się wszystko. Kiedy ostrzegałem na forum przed nim to  moderacja wraz z frajerami czytającymi jego durne posty wymądrzała się że on jest wporządku i żebym nie zaśmiecał wątku a tu prosze. Zero reakcje ze strony moderacji która jeszcze przyblokowała moje wypowiedzi na jego temat. Można im podziękować przy okazji. 

 

 

Sprawa zgłoszona jest na policje już dawno. Ale wiadomo jak to będzie teraz wolno szło. Patoligiczne prawo pozwala takim idiotom okradać ludzi podczas gdy ja już dawno sprawe na policje zgłaszałem. To co on zrobił powinno być załatwione w jeden dzień. Nawet nie tzreba czytać całej dokumentacji bo odrazu widać że to złodziej. Ale teraz będzie się ciągło miesiącami.

kolego, nie stresuj się, nie jesteś jedynym poszkodowanym, a policja takich spraw ma setki, w koncu jest nas 40 milionów... Trzeba sobie radzić mimo to, skoro zgłosiłeś sprawę na policję to kolega ma pozamiatane. Bedzie miał nasrane w papierach, art 286 i 294 bedzie sie za nim ciągnął co najmniej 10 lat, o ile nie skończy się odsiadką jeśli trafi na wściekłego sędziego. A pieniądze i tak bedze musiał oddać, albo odpracować (a państwo polskie biedne i mało płaci, to i trochę mu zejdzie z odpracowaniem). Ja wybiorę się do niego po odbiór osobisty, mam dość blisko, jeśli znajdę wolną chwilę, bo adresy posiadam.

Link to post
Share on other sites
to  moderacja wraz z frajerami czytającymi jego durne posty wymądrzała się że on jest wporządku i żebym nie zaśmiecał wątku a tu prosze

 

Oraz śledzących gdzie wazelina lała się litrami, a tu taki wałek dwulicowego pajaca 

Edytowane przez Vertiver
Link to post
Share on other sites

Wytłumaczcie mi parę kwestii...

 

Jak mogliście ufać gościowi który robi "projekt pod patronatem Asus", o którym firma Asus nie ma zielonego pojęcia?

 

Gość dostaje części od firm, ale te firmy nie chwalą się na sieci że taka inicjatywa istnieje...

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...