Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Dokończ zdanie xD

 

Najbardziej opłacalny procesor na AM4 do współpracy z 1660 tką to obecnie............

 

Pytam, bo ceny rysia 2600 kuszą... a 1200 czasem brakuje mocy xD

1600x - 400

2600 - 500

Link to post
Share on other sites

Boost 4100 na 2rdzeniach, ale rzadko ujrzysz takowe np w afterburner, nawet sekundy nie utrzyma...lipa w porównaniu do zen+ czy zen2. Używałem 1600x, z tego expa mogę powiedzieć, że zegary 4100 da radę utrzymać do gier, w apkach niestabilnie;p Woltaż u siebie ~1.43-45 przy 4100. Ogólnie trzymałem stock, a OC tylko do gier np 4.0 przy 1.4V. Nie grałem aż w tyle szybkich gier co by odczuć różnicę samego zegara, ale pamięci 3400@cl14 robiły robotę;p

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytam na forum ROG to tylko x370 C6H dobrze działa z tym biosem, reszta gubi dyski nvme, ramu nie da się recznie ustawić itp.

 

NmYCKES.jpg


Następny AGESA 1.0.0.3ABBA

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

W skrócie. Dla pamięci równej lub gorszej od 3200, podbicie FCLK do max możliwej(np 1900) = ogólny wzrost wydajności cache i pamięci i niższe opóźnienia.

 

Z 3400 czy 3600 już lepsza ogólna wydajność/opóźnienia na równym zegarze MEM-FLCK.

 

Ustawienie Auto FCLK z reguły ustawia 1800FCLK przy 2133/3200, ale nie zawsze.

 

U siebie z 3600cl15 vs 3800cl16, 3800 pod każdym względem lepsze, nawet mem latency z 67 na 65ns.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Asus Prime X470-Pro bios 5204 (AGESA 1003AB): https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_X470-PRO/PRIME-X470-PRO-ASUS-5204.zip

Na oficjalnej stronie jeszcze nie ma.

W końcu działa w 1440p, a nie 1024x768. Zauważyłem jedną nową opcję - "AMI native nvme driver support", ale pojęcia nie mam do czego to służy.

Edytowane przez Navier
Link to post
Share on other sites

Ostatnio wrzuciłem na YT filmik z Crysisem 3 na mapce Dżungla, by pokazać jak działa Ryzen 3600, i mam przez większy czas boost 4200mhz, zapewne przez RX 570, który blokuje większe użycie procka, nawet ktoś skomentował, bo zauważył, że mam 4200mhz, a inni nie osiągają boosta jakiego mają/powinni mieć. 

 

Ten filmik w 1280x768:



Ja mam u siebie wszystko na auto, tak jak bios wybrał tak mam.

 

Dodam, że nie wiem czy te trzymanie boosta to przez słabą grafę, czy coś innego jeszcze ma wpływ, aż tak nie znam się, i nie wgłębiałem się w te klocki, sam miałem do nie dawna i5 3570k/Xeona na s1155 na słabej płycie bez możliwości zabawy OC.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Bo sama edycja filmu, przerabianie go, jak już konwertował, jak odpalił te 12 wątków, to z miejsca dobiło do 75C i spadki zegarów do 4ghz+.
W grach to inna liga, ale nawet w AC Origins, Odyssey gdzie ciśnie po CPU to tylko czasem coś mignie na 4150mhz ale to jakiś losowy wątek, więc zapewne ogranicza GPU, ale na razie nie zakupię nowej grafy, zresztą kupno gtx1660/Ti i tak pewnie nie rozwiąże problemu, wiele nie da, a coś jak RTX 2060S itp to raczej nie moja półka cenowa.

edit:
@down
poprawiłem :)

 

Mly6PJo.jpg

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...