Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

up.

nie wiem jakiej aplikacji wierzyć ale hwinfo pokazuje 66 w idle ..... tak samo ryzen master.....

pod obciążeniem obydwie wskazane przezemnie aplikacje pokazuje ponad 95st.

Gdzieś czytałem że AMD zaleca do odczytów temp i napięć program CPU-Z
Link to post
Share on other sites

 

do daj chociaż budżet... o tym jaki ram będzie najbardziej opłacalny traktuje ten test :

http://forum.benchmark.pl/topic/64183-temat-ogólny-o-prockach-amd/?p=2621982

 

reasumując nic wyżej 3600 się wręcz nie opłaca... a i 3200 przy niskich timingach będzie ok.

2700 na płytę, procesor i ram, ram co najmniej 16 GB

Link to post
Share on other sites

Zen1 - 1.45v

Zen1+ - 1.40-1,4250

Zen2 - nie wiem

 

Ale z gen na gen/refresha bezpieczne napięcie spada. :| ofc. mówimy o konkretnym napięciu przy bezpiecznej temp. Bo 1.4v przy 50*c a 80*c będzie miało zupełnie inny wpływ na CPU (żywotność). 

Link to post
Share on other sites

To raczej nie są temp rdzeni. Najcieplejszy miał faktycznie 77 ale nie wiem czy to zbieg okoliczności czy coś innego. Średnio wierzę w odczyty z hwmonitora, bazuje na hwinfo.

Link to post
Share on other sites

Chyba bardzo słaba sztuka procesora mi się trafiła(albo robię coś źle). Ale nawet na napięciu 1.4 i taktowanie 4.2.  Gdy odpalam Cinebencha pokazuje się BSOD. 

 

Wg AMD allcore OC to napięcie powinno max być 1.325V przy jakimś AVX, a lekki load stock/pbo etc max 1.487V.  Spójrz, że kiedy w stock zadasz porządne obciążenie napięcie ostro spada do 1.05-1.15V a zegary tylko 'spadają' do ~4.0Ghz. Przynajmniej tak u mnie.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Zen1 - 1.45v

Zen1+ - 1.40-1,4250

Zen2 - nie wiem

 

Ale z gen na gen/refresha bezpieczne napięcie spada. :| ofc. mówimy o konkretnym napięciu przy bezpiecznej temp. Bo 1.4v przy 50*c a 80*c będzie miało zupełnie inny wpływ na CPU (żywotność). 

Przy jakim napięciu udało Ci się zrobić 4,2 na R5 2600?

Zastanawiam się nad sensem podkręcania, jeśli mi się uda 4.0 przy napięciu <1,3V to chyba warto.

Link to post
Share on other sites

Przy jakim napięciu udało Ci się zrobić 4,2 na R5 2600?

Zastanawiam się nad sensem podkręcania, jeśli mi się uda 4.0 przy napięciu <1,3V to chyba warto.

Zależy od biosu. W dodatku tym większe OC RAM tym gorzej... jak to w Zenach 1 i 1+.

 

Od 1.375 do 1.425v.

Przy 1.3-1.325v powinieneś mieć 4.1GHz bez większego problemu. 

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku 4.2 tylko powyżej 1.4V, a 4.1 luzem jak wspomniał Revenant 1.3-1.325V.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...