Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

RT w wydaniu AMD - no nareszcie! :jupi:

W dodatku będzie to RT z directx'a więc nV nie będzie miała na to monopolu.

 

Ciekawe tylko *jak zwykle) - jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za kartę dającą zadowalającą wydajność RT?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten RX 5600XT Pulse to faktycznie taki kozak pod względem kultury pracy? Patrzę i nie wierzę w te testy zakres pracy 66-73*C przy max obrotach 1300rpm.

Link to post
Share on other sites
A nV z czego korzysta jak nie z dxr 1,1?

 

Dziś czytanie ze zrozumieniem jest problematyczne - no korzysta i dlatego nie będzie miała monopolu.

 

Patrzę i nie wierzę w te testy zakres pracy 66-73*C przy max obrotach 1300rpm.

 

Popatrz na mojego Polarisa - Sapphire RX580 Nitro+ SE 8GB - po prawie godzinnej rozrywce w RotTR na biose cichym.

 

M4riRr0.jpg

 

Pulse mają gorsze chłodzenie od Nitro+, ale jak Polaris może, to nowa Navi tym bardziej :)

 

E:

Nie robiłem żadnych UV, w ogóle niczego. Zainstalowane tylko sterowniki, nawet bez tego panelu kontrolnego (CCC - czy jak to się tam nazywa) - bo mi tylko żre zasoby i denerwuje wyglądem. Karta bezobsługowa, działa jak złoto - cisza i spokój.

 

aaa: TR - na maxa, dx12

Update:

 

A tak na biosie boost. Tempy takie same, tylko wentyl się kręci szybciej. Co ciekawe nadal jest cicho. :)  Ja jednak wybieram ten pierwszy bios - bo przyrost klatek niewielki, a pobór prądu +50Watt - więc się nijak opłaca.

 

tt5ncD2.jpg

Zatem ja jak najbardziej wierzę w to, że 5600 może być cichy i bezproblemowy :)

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam 5700xt od pulsa i moge potwierdzić, max temperatura to 72 stopnie po kilku godzinach grania. Wentyle nie słyszalne.

I do tego póki temperatura nie przekroczy 50 stopni to wentyle nie kręcą. Serio fajna karta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1600 rpm zamiast 1200 (powyżej 1300 suszy)

78 stopni rdzeń zamiast 73 (Jeśli dobrze pamiętam)

80 stopni pamięci (zamiast ok. 70)

i to w dircie rally 2.0, nie jakimś furmarku

 

No to bym powiedział wszysztko u Ciebie ok.

Poniżej moje wyniki po 30 min w furmark.

 

Nie rozumiem tylko czemu u Ciebie 1300rpm to głośno a u mnie przy 1500 jest cisza.

Budę mam dark base pro 900.

 

http://gpuz.techpowerup.com/20/03/11/asu.png

Link to post
Share on other sites

dziękuję, że ktoś poruszył temat XD

 

 

na sterownikach 20.2.1 nie miałem ani jednego black screenu przez miesiąc, ale występował Flickering (czytaj nic się nie zmieniło w tym temacie)

na 20.2.2 mam black screeny i flickering

 

wróciłem na 20.2.1 i na razie 0 problemów z BS (tak jak wcześniej)

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Napiszę w tym temacie bo liczę na szybką odpowiedź, jaka najlepsza jest wersja 5600 xt z tych(default bios): 

 

XFX Radeon 5600 XT THICC II PRO

MSI RX 5600 XT MECH OC

PowerColor Red Dragon RX 5600 XT OC 

Gigabyte RX 5600 XT Windforce OC X2

 

lub która będzie najszybsza po update biosu..

Edytowane przez maxi94
Link to post
Share on other sites

Wszystkie tak samo "średnie". Musisz porównać dostępne biosy dla tych kart, bo np MSI oraz XFX z tego co widzę na nowym biosie podnoszą tylko power limit(zegary) a pamięci pozostają nadal po staremu (12 Gbps) - nie żebyś miał jakieś ograniczenia co do ręcznego ustawienia ich na 14 ale tj już OC...

 

Tu masz test Red Dragona:

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...