Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

    mam problem z prawidłowym działaniem gry na moim desktopie z procesorem AMD FX. Gra generuje artefakty graficzne i zawiesza się uniemożliwiając dalszą rozrywkę. Oczywiście próbowałem opcji naprawy instalacji poprzez Origin ale nie wykryło żadnych nieprawidłowości, grę odinstalowałem i zainstalowałem ponownie, uruchamiałem wersję x86 i x64, zmieniałem sterowniki do grafiki na różne wersje WHQL jak i Beta i nic nie pomogło. Oprócz problemów z grafiką i stabilnością gry mam także problemy z dźwiękiem który jedne dźwięki odtwarza a inne nie a w cut scenkach to już w ogóle. Klucz do gry zakupiłem na allegro więc pomyślałem a może mi nie ściągnęła się jakaś normalna wersja tylko jakaś pre alfa... Postanowiłem zainstalować grę na laptopie (Lenovo Y580) co skazało mnie na 2.5 h ściągania i okazuje się że gra działa bezproblemowo więc pytam się czy to faktycznie wina procesora AMD czy czegoś innego. 

 

Zrobiłem filmik na którym przedstawiam opisywaną sytuację:

http://youtu.be/UxqAdjBhh-I

Edytowane przez OBoloG
Link to post
Share on other sites

U mnie na PC1 śmiga całkiem znośnie w ustawieniach ultra poza dźwiękiem, który zanika:(

na PC3 gierka działa w ustawieniach średnich/wysokich bez problemów z dźwiękiem, oba komputery na prockach i gpu od AMD.

 

Na PC1 win 8,1 mam 3 karty dźwiękowe integra, na grafice i Asus Xonar DX za każdym razem ten sam problem

Na PC3 win 7 integra i creative X-FI działą bez problemów

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Z tego, co zaobserwowałem u siebie, BF4 chodzi prawie identycznie jak trójka, więc jeśli miałeś okazję w nią pograć to masz już odpowiedź :)

 

OC karty oczywiście nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

Po nocnym maratonie z BF4 z błędów zauważonych to tylko problem z dźwiękiem a mianowicie brak wszystkich odgłosów w grze takich jak szum wiatru chlupanie wody i.t.d , ale problem znikł po ustawieniu w zakładce dziweku z HI-FI na taśmy wojenne.Jako że mam WIN 7 32 bit zaraz po instalacji zasmucił mnie fakt ze ustawienia graficzne zostały na sztywno ustawione na minimum z informacja ze opcje są niedostępne dla twojego systemu.

Ale i ten problem udało mi się rozwiązać pośmigałem trochę po sieci i znalazłem edytor ostawień cfg.do BF4 w który udało się odblokować zmianę ustawień graficznych.wiec ustawiłem wszyściutko na Ultra i przez kolejne 4 godz gry nie było żadnych niemiłych niespodzianek 

Może komuś się przyda to poniższej zamieszczam link  do programu którego użyłem do edycji ust. grafiki w systemie win7 32 .

 

http://battlefield.realmware.co.uk/bf4-settings-editor/downloads

Link to post
Share on other sites

Ooo prosze , no w BF3 gram cały czas i zalezy na jakiej mapie ale na kontenerach mam 65/70 FPSów na Full HD i Ultra ustawianiach ...

 

Pytam ponieważ gdzieś czytałem że wymagania są sporo mniejsze , więc mówie napisze tutaj bo to jedyne forum gdzie ktoś coś wie :)

 

A oc Procka potrzebne , czy taki jest jeszcze wystarczający ?

Link to post
Share on other sites

Kurde a mi wszystko działało do dziś. Teraz non stop wypierdziela mi komunikat że BF4 przestał działać, podczas ładowania się mapy:
Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    bf4.exe
  Wersja aplikacji:    1.0.0.0
  Sygnatura czasowa aplikacji:    526b9042
  Nazwa modułu z błędem:    KERNELBASE.dll
  Wersja modułu z błędem:    6.3.9600.16408
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    523d557d
  Kod wyjątku:    c0000005
  Przesunięcie wyjątku:    00000000000116c0
  Wersja systemu operacyjnego:    6.3.9600.2.0.0.256.48
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    4562
  Dodatkowe informacje 2:    45627b10d0b0e6c03a9f2e94e674acc6
  Dodatkowe informacje 3:    7205
  Dodatkowe informacje 4:    7205d762fea9d452bb6ace0399bc3ca0

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=280262

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
 

Link to post
Share on other sites

Ta "pseudo gotowa gra" jest tak skrzaczona, że forach battlefielda 4 zaczyna brakować miejsca na bluzgi.

Co do SLI - nadal kaszana jak nic. Ludzie wymyślają sposoby na rozwiązanie z kosmosu - mostki/triple buffering/sterki no cuda.

Niestety na kartach typu gtx690 są także krzaki - czyli złe mostki sli odpadają. Ja mam 3 mostki i wszystkie to samo.

Gdyby te pajace wydali chociaż 1/10 tego co na reklamy na porządne testy gry i kompatybilności ze sprzętem - problemy by były minimalne. Niektórzy ludzie piszą, że im beta lepiej działała. Gra krzaczy mi się nawet na różne sposoby na laptopie - gra przestała odpowiadać itp.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem czy redaktorzy różnych stron o tematyce gier "grający" w BF 4 i piszący o nich bardzo pozytywne opinie w ogóle w nie grali? bo jeśli tak to opisali by różne problemy występujące w grze m.in. opisane w tym wątku (BATTLEFIELD 4 PROBLEMY) czy nie grali w nie a po prostu dostali w łapę za napisanie pozytywnej recki w końcu każdy dzień sprzedaży więcej zanim ludzie przestaną płacić za ten bubel to grube pieniądze. BF 3 nie był tak schrzaniony, a można było nie napalać się tak i teraz bym tą kasę przepijał a tak to wqwiam się i piszę na forum.

Link to post
Share on other sites

 

Witam...

Czy na moim kompie pójdzie mi BF 4 ? :

 

 

Pentium® Dual-Core CPU E5500 @ 2.80GHz 

 

2 GB ramu

 

Ati Radeon HD 5570

 

Windows 7 64 bit

 

BF 3 chodził mi na ustawieniach auto 30-40 fps

 

 

Ramu stanowczo za mało 

Najlepiej gdybyś miał 6-8GB 

Choć w moim przypadku 8 nie starcza ale gram na ultra 

 

Albo usiłuje grać bo ta gra do przyjemnych nie należy 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...