Skocz do zawartości

Marketing - typowe działanie reklamowe, czy świadome wprowadzanie klienta w błąd


Recommended Posts

Ja generalnie jakoś sposobu testowania Dawida nie ogarniam. Niby jest testowany produkt, a na pierwszym planie zamiast produktu - recenzent. Zasilacz 600W, testowany przy ~350W z gniazdka. To nie są cechy dobrej recenzji zasilacza. 

Mogę się z tym zgodzić. Dawid robi średnie recenzje. Wole już blackwhite, raz robi lepsze raz gorsze filmy ale mi bardziej jakoś podchodzą. Ale jak obejzalem recke Bakak'a to bylem zaskoczony ile wad znalazl w m23 :D Widać kto tutaj robi obiektywne recenzje :)

Link to post
Share on other sites

@rez Haha Dobre :D

 

@gtxxor

Tak sobie czytam ten temat i coraz bardziej odnosze wrażenie, że obie strony mają rację i jej nie mają. Bo jak by nie było, każdy widzi zaistniałą sytucję ze swojego punktu widzenia i jest on bardzo subiektywny.

 

Gtxxor ma doświadczenie zebrane z serwisu, w którym pacuje i widzi naocznie ile tych, czy tamtych zasilaczy wraca lub jest reklamowana. T.luk i Mareczeq mają wgląd w jakieś wewnętrzne statystyki firmy, ale nie mogą ich pokazać bo to tajemnica handlowa. Obie strony przerzucają się argumentami niepotwierdzonymi żadnymi twardymi dowodami i kółeczko się zamyka.

Każdy ma swoja rację i jej broni.

 

Natomiast jeśli chodzi o szemrany marketing, to tak jak napisałęm w swoim pierwszym poście, ja go nie widze bo nie śledzę z taką uwagą tego co się dzieje na tym forum, ani na żadnym innym.

 

Uważam, że strategia oparta na oczernianiu konkurencji i wywyższaniu własnych produktów jest nie na miejscu. Jednak z drugiej strony podobne praktyki towarzyszą nam od zawsze! To było, jest i będzie oraz dotyka każdej sfery naszego życia, wręcz bombarduje ze wszystkich stron. Co można na to poradzić?

Ja się nauczyłem filtrować takie informacje i nie zwracać na nie uwagi. Mam własny rozum, potrafię znaleźć odpowiednie dane w internecie, prasie i u znajomych, a następnie wyciagnąć z nich własne wnioski. Jeśli ktoś inny nie umie tego zrobić i już raz przekazałeś mu swoja opinię na dany temat to uważam, że zrobiłeś co do Ciebie należało. Reszta zależy już od osoby, która zadała pytanie.

Nigdy, nikogo nie przekonuję na siłę. Zaś jeśli widzę ewidentne nadużycia, to je raportuję :)

 

I tym optymistycznym akcentem, proponuję zakończyć ta dyskusję, a najbardziej zainteresowanych proszę o przemyślenie tego co zostało tu napisane (cały wątek)  i wyciągnięcie wniosków :D

 

Pozdro 600

Link to post
Share on other sites

@ m1k3b

 

Speedster2000 założył temat Obsidian 550D vs Obsidian 650D forumowicz pyta o dwie konkretne budy a tu jak sępy spadają (wyczuły mięsko)SPeCe i już jada z Gladiusikiem to jak można to nazwać :) jakby nie inni na tym forum podejrzewam że jednego gladiusika już by było mniej :menda:

Poniżej dowód namacalny.

http://forum.benchmark.pl/topic/97932-obsidian-550d-vs-obsidian-650d/

 

A za to mam 1 punkcik ostrzeżeń  :rotfl: http://forum.benchmark.pl/topic/97294-zasilacz-i-obudowa-pod-sli-z-gtx770/page-2 tez jest co poczytać wnioski wyciągnij sam a tak jest na wszystkich forach gdzie posty nie na rękę znikają,forumowicze dostają ostrzeżenia bo mówią prawdę popartą dowodami jak linki czy fotki .

Tu  chodzi o nachalność, brak obiektywizmu i profesjonalizmu w taki sposób nie wtyka się nieświadomym forumowiczom sprzętu i go nie reklamuje w taki sposób.

Link to post
Share on other sites

Takie praktyki miały miejsce, ale ja jako użytkownik mogę się z nimi nie zgadzać. Natomiast jestem wielce zażenowany faktem że bardzo fajne recki Bakaka mają tak malutko wyświetleń i subskrybentów podczas gdy afiszowani wszędzie Dawid i Black mają ich na pęczki, a poziom ich materiałów jest znacznie niższy. Popracuj tylko nad pozycjonowaniem kanału, bo trudno Cię znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Inna sprawa to taka, ze taki blackwhite ma pierdyliard filmów (to że ich wartość merytoryczna jest delikatnie mówiąc średnia to inna sprawa).

 

Ja w ogóle nie czaje poruszenia tym całym Dawidem. Dziś pierwszy raz kolesia na oczy widziałem (a oglądam trochę recek) i wyłączyłem po 30 sec bo się na ta prowizorkę patrzeć  nie da. On serio taki znany/popularny?

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Dawid ma fajnego psa - serio i czasem fajnie mu ten psiak przeszkadza w reckach.

 

@ m1k3b

 

Speedster2000 założył temat Obsidian 550D vs Obsidian 650D forumowicz pyta o dwie konkretne budy a tu jak sępy spadają (wyczuły mięsko)SPeCe i już jada z Gladiusikiem to jak można to nazwać :) jakby nie inni na tym forum podejrzewam że jednego gladiusika już by było mniej :menda:

Poniżej dowód namacalny.

http://forum.benchmark.pl/topic/97932-obsidian-550d-vs-obsidian-650d/

 

A za to mam 1 punkcik ostrzeżeń  :rotfl: http://forum.benchmark.pl/topic/97294-zasilacz-i-obudowa-pod-sli-z-gtx770/page-2 tez jest co poczytać wnioski wyciągnij sam a tak jest na wszystkich forach gdzie posty nie na rękę znikają,forumowicze dostają ostrzeżenia bo mówią prawdę popartą dowodami jak linki czy fotki .

Tu  chodzi o nachalność, brak obiektywizmu i profesjonalizmu w taki sposób nie wtyka się nieświadomym forumowiczom sprzętu i go nie reklamuje w taki sposób.

 

Najgorsze jest to, że pan moderator tego działu wlepia ostrzeżenia i straszy wszystkich, a koledze mareczq za jawne i celowe wprowadzanie w błąd odnośnie prędkości i głośności wentyli w Corsair 500R jeszcze przyklaskuje.

Było o tym tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/97294-zasilacz-i-obudowa-pod-sli-z-gtx770/page-2

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jak się promujesz. Zobacz - facet dostaje sprzęt, robi to co lubi a w dodatku dostaje za to kasę. Zadowolony jest producent, zadowolony jest recenzent a większa część użytkowników wierzy w rzetelność tego testu. Myślisz że on by się przejął lub starał chociaż poprawić, gdyby zobaczył nasze wypociny? Przestań, hajs się musi zgadzać. 

 

Podawałem przykład pcfoster, które robi sobie jaja z użytkowników - nie wspominając, że sprzedaje sample testowe na allegro jako nówki (sick!). Takich kwiatków na necie jest pełno. 

Jeśli jesteśmy już przy tych wideo-recenzjach. Zobaczcie jaka jest ich jakość. Kurcze, żyjemy w XXI wieku, a ilość dobrych kanałów o sprzęcie w YT.PL jest... żenująco niska. Druga sprawa to ilość subskrybentów. Jeśli kanał o gotowaniu może ich mieć ponad 200 tysięcy! to dlaczego komputery/nowe technologie nie potrafią osiągnąć podobnych wyników? Lab próbował, ale w końcu zrezygnowali, fraz okej, ale i tak o wiele za mało jak na jakość prezentacji. Pojedynczy recenzenci giną w tłumie, bo niczym specjalnym się nie wyróżniają. Testować to co zostaje każdy może, ale jak się ma za darmola przedstawić wydajność kart graficznych, to nagle cisza w eterze. 

 

A teraz uwaga! 

http://www.youtube.com/watch?v=LG5H9THiG3A&feature=c4-overview&list=UUxSGC9BtJN2jgcz7ynXWdOw

 

Fakt że z tematyki sprzętu przenosimy się do gier, ale czy nie uważacie że jest w tym coś dziwnego? Czy my jesteśmy narodem, który potrafi się śmiać wyłącznie z głupoty innych? 

Nie wiem, czy dotyka to stricte tematu ale chyba nie było rzeczy w tym temacie której byśmy nie poruszyli.

Link to post
Share on other sites

Oj czytam i czytam i naczytać się nie mogę. Może w końcu te "nasze" SPC pójdzie po rozum do głowy i przejrzy na oczy z tym marketingiem. Jak na razie się nie zanosi, ale może kiedyś... Ehhh, marzenia. Ja osobiście na pclabie dostałem permbana za poprawność polityczną, na pewno żaden osobnik z wielkiej trójcy nie raportował większości postów... Niech to odejdzie w niepamięć... Ale hola, hola, tutaj też dostałem ostatnio punkcik od moderatora, i nie zgadniecie - podpowiem, jego nick zaczyna się na t, a kończy na k!

 

Za co? Napisałem w wątku o Raijinteku, że t.luk wszędzie pisze, że owe chłodzenie się rozpada. A tak na prawdę rozpadło się tylko jednemu recenzentowi. O rozpadającym się Spartanie HE923 (którego osobiście posiadałem i także odpadły dwa ostatnie finy) jakoś przy każdym wątku gdzie poruszany jest jego temat nie wspomina. Dziwne, doprawdy. 

 

http://abload.de/img/tluk_zjebxuptc.jpg

 

Co do 2 przypadków na tysiące sprzedanych sztuk, to wydaje mam niezwykłe szczęście, bo tysiące w liczbie mnogiej to więcej lub równo 2 tysiące sztuk, biorąc pod uwagę 2 sztuki to jestem mniej lub równo  jedną z 0,1% ludzi uszczęśliwionych przez SPC :E

 

Może nowe hasło marketingowe: "SilentiumPC czyni Cię wyjątkowym, dzięki nam możesz być ewenementem na skalę ponad tysiąca osób!"

 

Widzę to jakieś niezwykłe szczęście, bo i ja i dwóch recenzentów z polskich stron należy do 0,01% szczęśliwców SPC.

 

Cytaty z recenzji w internetach:
 

 

 

jedno do czego mogę się doczepić to ruchoma " dziurkowana blaszka " na grzbiecie chłodzenia ale nie rusza sie do tego stopnia żeby miała sie urwać http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif może tak miało być? http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/szczerbaty.gif

 

 

 

Wady
  • Niska jakość lutowania żeber – górne samoczynnie odpadało

 

Udowodniłem chyba, że punkt karny za "wprowadzanie ludzi w błąd" jest niesłuszny, tak? Gdzie mogę zgłosić takie zachowanie moderatora? Bo jeżeli odpadają żeberka przez słabe lutowanie, to chyba to bardziej powszechny problem niż 2 razy na "tysiące".

 

Najgorsze jest to, że im się chce dalej tą falę na forach pchać, bo wymiernie na tym zarabiają. My za to nic nie mamy, więc prędzej czy później większość z nas sobie odpuści użeranie się z marketingowcami.

 

W sumie jeszcze coś mi się przypomniało - po pamiętnych wątkach na kilku forach gdzie pisałem o rzekomej polskości SPC zadzwoniono do mnie z Coolinga. Grożono mi konsekwencjami "szkalowania wizerunku firmy", nazajutrz rzekomo miała zostać przesłana mi ekspertyza radcy prawnego. Jak się pewnie domyślacie nic nie przyszło. Wychodzi na to, że jakiś spec od marketingu chyba pomyślał że jak zadzwoni i będzie uskuteczniał monolog (który z resztą średnio mnie obchodził, bo mam luźno na takich placków) używając różnych słów, takich jak konsekwencje, sprawy w sądzie, szkalowanie, naruszanie prawa i innych bla bla bla , to się 17-letni chłopaczek zgasi i uciszy. Tak jednak się nie stało, a wydaje mi się, że od moich wątków się zaczęło i właśnie ruszyła lawina :)

Pozdrawiam, Igor Grzesista. 

Edytowane przez igorakowiec
Link to post
Share on other sites

Trzeba było popchnąć ten pomysł o kanale bmk z dodo, xorem i sidem na czele - to byśmy mieli widownie!

Ja myślałem o tym żeby namówić jedną niewątpliwie uroczą koleżankę na robienie za prezenterkę :) Wtedy to byłby szał.

 

@igorakowiec

Ich niekonsekwencja to jest apogeum... jechanie po produktach kazdej innej firmy - norma. 

Link to post
Share on other sites

Igor byłeś dla wielu tym pierwszym rewolucjonistą w tym temacie.

http://forum.pclab.pl/topic/878441-Sk%C4%85d-bior%C4%85-si%C4%99-podzespo%C5%82y-polskich-marek/

 

Po tym temacie moderatorzy nie wyrabiali się z banami i permabanami chyba. Jednak wreszcie po Twojej akcji oczyściła się atmosfera na Labie i moderatorzy zrozumieli, że ludziom już rzygać się chce od tej natrętnej reklamy SPC i czarnej krytyki konkurencji przez świętą trójcę. To był przełomowy i pamiętny tam temat. Wile zmienił - w mojej ocenie na dobre. Wielu otworzył gały i pokazał prawdę.

Ja Ci tego tematu tutaj GRATULUJĘ :peace:

 

Ciekawy także był ten Twój temat:

http://forum.pclab.pl/topic/878075-SielntiumPC-Brutus-M23-przedpremierowy-przeciek/page__p__11625710__fromsearch__1&?do=findComment&comment=11625710

jednak skutecznie wyczyszczony przez moderatorów.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

A to słynny recenzent M23, który tutaj bywał i bronił sercem produktów SPC (wspominał o nim Gtxxor)

Moderator z PcLaba nie wytrzymał i ukrył temat.

http://forum.pclab.pl/topic/882083-Niekompetencja-moderatora/

i był lament - za co ?

 

Jednak to wszystko miało miejsce po temacie igarkowiec.

Jak widać podejście tamtejszych moderatorów się zmieniło na duży +.

Zobaczcie na daty tych tematów i poczytajcie argumentację moderatora z Laba.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...