Skocz do zawartości

Marketing - typowe działanie reklamowe, czy świadome wprowadzanie klienta w błąd


Recommended Posts

No to jest epickie twierdzenie... chińczycy podrabiają polski projekt!? A może to poznajesz?

http://www.nox-xtreme.com/producto/coolbay-vx/5/

 

 

Nie wiem, ile masz lat, ale uczę czternastolatków, którym rozumienie tekstu wychodzi o niebo lepiej.

 

Chińczycy podrabiający obudowy SPC, które są projektowane i produkowane przez innych Chińczyków -  dawno nic mnie tak nie rozbawiło :D

 

rozumiem ze obaj macie dane z firmy SPC mowiące o tym kto co i kiedy dla nich zrobił. Obudowa wygląda PRAWIE tak samo, zgoda. Tylko co z tego? To że podróba s3 w skali 1 do 1 wygląda tak samo, oznacza że chinczycy zrobili projekt samsungowi a potem sprzedali innym chinczykom? No bez jaj..

Nowaj, nie wiem ile masz lat, ale skoro kogos uczysz, to może zrezygnuj? bo rosnie nam fala idiotów z dyplomami, po co się przykładać do tego?

p.s. ma ktoś dowody na taki stan rzeczy? jakiies kopie umów handlowych? Jeśli nie, to na razie macie domysły - ja nie wiem po co działać na szkode firmy, która tak naprawe wiele złego wam nie zrobiła - żeby nie było że fanbojem jestem.

Aha, i przyjrzyjcie się tym obudowom podanym przez gtxxora - czy to jest rzeczywiście kopia 1 do 1 z spc? bo smiem twierdzić że jest inaczej.

Link to post
Share on other sites

t.luk, gtxxor rozmawia z tobą jako z pracownikiem SPC, to chyba rozmawia o SPC, a nie o Corsairach czy innych Cooler Masterach, nie rozumiem. To tak jakby polityk Palikota miał pretensje do polityka PO, że mu się PiS nie podoba.

Edytowane przez se7enfiy
Link to post
Share on other sites

Dlaczego z tego tematu zrobiło się SPC+jego pracownicy/osoby powiązane vs reszta świata?

 

@up Zalman Z9

Z9 w wersji plus jest za 200zł i ma 4 wentylatory w cenie. Bardzo wydajna pod względem wentylacji obudowa, która miażdży wydajnością wentylacji tą "solidną" M40.

http://www.purepc.pl/obudowy/test_taniej_obudowy_silentiumpc_gladius_m40_pure_black?page=0,6

 

Jednak spróbuj tylko polecić tą obudowę w dziale obudowy i zasilacze.

Ja spróbowałem :sciana:

http://forum.benchmark.pl/topic/98774-obudowa-do-200z%C5%82/

Zostałem natychmiast zaatakowany przez 2 panów z SPC. 3 strony ataku i wymienienia na siłę wad Zalmana Z9 Plus.

Wynajdywanie testów, w których ktoś krytykuje wentylatory, jakość.

Lista wad Z9 Plus w wydaniu tych panów staje się bardzo długa. Głośne wentylatory, brak filtrów, słaby serwis Zalmana itp.

Jeden nie daje rady, wpada 2 i pomaga i tak 3 strony...

Polecam lekturę szczególnie 2 i 3 strony - a kończy się banalnie - jak zwykle - skreślaniem wypowiedzi użytkownika.

http://forum.benchmark.pl/topic/98774-obudowa-do-200z%C5%82/page-3

 

Postaram ci się pomóc.

Jeżeli nie chcesz mieć chińskiej masówki. To polecę ci obudowy BitFenix-a Shinobi oraz Merc Alpha.

 

I to jest właśnie ta natrętna "reklama" produktów SPC - tzn hejtowanie wszystkiego co jest konkurencją.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Oj co tam ta wentylacja - te 5 stopni w lewo czy prawo na GPU.

 ...............I nie, nie ma znaczenia dla żywotności czy będzie np. na GPU 65 czy 70 stopni :P Jako posiadacz obudowy Fractal Design chyba jesteś tego świadomy więc naprawdę przestań próbować udowadniać coś na siłę...

 

I to mówi tester / recenzent / właściciel portalu Chłodzenie.net.

http://chlodzenie.net/redakcja/

Link to post
Share on other sites

A to może nieprawda, że 5 stopni różnicy dla GPU z dobrym coolerem nie ma znaczenia? Oczywiście, że dla żywotności nie ma i dobrze o tym wiesz :P

Ale jak zapewne wiesz czasem Kepler lubi zrzucać zegar po przekroczeniu odpowiedniej temperatury pod obciążeniem. I wtedy ma to ogromne znaczenie dla wydajności karty, dla żywotności pewnie także jakieś znaczenie te 5c ma.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites
I nie, nie ma znaczenia dla żywotności czy będzie np. na GPU 65 czy 70 stopni

 

Dla żywotności może i nie ma, ale po OC w przypadku GTX 6xx czy nawet 7xx z gorszym układem chłodzenia,  znacznie już może mieć i to kolosalne  ... kłania się throttling 

Link to post
Share on other sites

 

 

chodzi o kartę z porządnym coolerem GPU

Gigabyte WF3, które niezbicie jest porządne a nawet najlepsze (do spółki z asusowym) na konsumenckich kartach z tej serii odczuwa ogromną różnicę w temperaturach przy przedziale właśnie 65-70 stopni.

Dlaczego? Po pierwsze wspominany throttling keplerów przy 70 stopniach, następnie sama kwestia jeszcze większego nagrzewania powietrza pod CPU, aż po kulturę pracy, gdzie wyższe temperatury=wyższe obroty i aby uniknąć throttlingu może będzie trzeba przekroczyć magiczną granicę słyszalności przy 45% obrotów, gdzie karta zaczyna być głośna.
Po OC to się jedynie potęguje. W moim fractalu udaje mi się utrzymać świetne temp. na GPU ale mam tam całą armię Bequietów do zrobienia przewiewu - w budzie za 200zł tego nie zrobisz więc podsumowując, jest to ogromna różnica która może zaważyć na wydajności karty.
Link to post
Share on other sites

 

 

rozumiem ze obaj macie dane z firmy SPC mowiące o tym kto co i kiedy dla nich zrobił. Obudowa wygląda PRAWIE tak samo, zgoda. Tylko co z tego? To że podróba s3 w skali 1 do 1 wygląda tak samo, oznacza że chinczycy zrobili projekt samsungowi a potem sprzedali innym chinczykom? No bez jaj..
 

 

<OT>Z tym czternastolatkiem mogłem trochę przesadzić, na chwilę obecną obstawiam tak ze dwa lata mniej. Musisz mieć bardzo nikłe pojęcie o świecie, skoro wypisujesz takie bzdury, a o dyplom nie musisz się martwić, bo szanse na uzyskanie jakiegokolwiek masz raczej nikłe. </OT>

 

 

 

Zalman Z9
 

 

Jak pewnie część osób wie, posiadałem Z9 Plus przez ponad rok i byłem z tej budy wyjątkowo zadowolony. Przed jej zakupem rozważałem jeszcze Regnum'a, ale po organoleptycznym zbadaniu tej drugiej natychmiast z tego pomysłu zrezygnowałem. Na papierze wygląda bardzo atrakcyjnie, szczególnie w swoim przedziale cenowym, jednak na żywo jest już zdecydowanie mniej różowo.

Z9 Plus we wszystkich testach jakie przeglądałem przed jej zakupem wypadała rewelacyjnie, szczególnie pod względem wentylacji. Jakość wykonania i spasowania elementów również stała na bardzo wysokim poziomie. Jestem osobą, która doradzając komuś w wyborze zawsze ma na względzie dobro użytkownika, a nie interes jakiejś firmy, gdyż jedyną "firmą" z branży z jaką kiedykolwiek byłem związany stanowiło moje stoisko na bydgoskiej giełdzie komputerowej w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych.

 

W związku z powyższym, gdy ktoś w temacie prosił o sugestie na temat obudowy w okolicach 200 zł dość często nie tyle polecałem, co proponowałem zapoznanie się z Z9, służąc, jako posiadacz, odpowiedziami na ewentualne pytania. W 9/10 przypadków w tematach tych wypowiadały się również osoby powiązane z SPC ( o czym wówczas nie wiedziałem, bo ton moich wypowiedzi byłby zdecydowanie ostrzejszy), które starały się znaleźć dziurę w całym i odwieść autora od zakupu produktu Zalmana.

 

Z racji wieku i sporego doświadczenia z branżą ( z pewnością nie tak dużego, jak ludzie, którzy zajmują się tym zawodowo, ale jednak, według mnie, większego niż przeciętny zjadacz gier), myślę, że jestem, a przynajmniej staram się być obiektywny. Mając osobiście złe doświadczenia z serwisem Asus'a z zasady nie polecam sprzętu tej firmy, mimo faktu, że wiele osób sobie go chwali. Odradzam również zakup dysków OCZ (jakoś nikt do tej pory nie przyczepił się do związanego z nimi tematu, który na dobrą sprawę można by podciągnąć pod szkalowanie), ponieważ każdy z 8 moich znajomych, którzy kupili dyski tej firmy miał z nimi problemy.

 

Przez wszystkie lata obcowania z szeroko rozumianym IT nie spotkałem się z tak nachalnym marketingiem bezpośrednim i ze stosowaniem na tak szeroką skalę czarnego PR'u w stosunku do konkurencji. Ponieważ temat skierował się trochę na boczne tory, chciałbym, podobnie jak Xor, zaznaczyć, że nie prowadzę żadnej krucjaty przeciwko SPC, a "ich" obudowy polecałem i nadal polecać będę do budżetowych/biurowych kompów. Irytują mnie jedynie wspomniane wyżej zjawiska. Sądząc jednak po aktywności w tym temacie i po tym, że na innych forach musieli uciec się do banowania, nie jestem jedyny.

Link to post
Share on other sites

Gdzie tu się daje Nowajowi plusy...

Wychodzi właśnie, że już pal licho z problemami z samym SPC - bo nie ta jedna firma pomiędzy zaletami ma też spore wady, ale gro osób najbardziej ma za złe właśnie "promowanie"* tego sprzętu przez tajnych współpracowników SPC.

I skoro ja to widzę, xor to widzi, wszyscy to widzą, to coś w tym musi być.

 

*nachalne wciskanie, cenzura komentarzy negatywnych, odwracanie kota ogonem, wymówki, więcej wymówek, odbieganie od tematu, "a inni też tak mają", wciskanie polskości w doklejanie nalepki do chińskiego sprzętu (...) and the list goes on

Link to post
Share on other sites
Odradzam również zakup dysków OCZ (jakoś nikt do tej pory nie przyczepił się do związanego z nimi tematu, który na dobrą sprawę można by podciągnąć pod szkalowanie), ponieważ każdy z 8 moich znajomych, którzy kupili dyski tej firmy miał z nimi problemy.

 

OCZ na SandForce to zupełnie inna historia niż ich kontrolery oparte w głównej mierze na Marvellu, czy Barefoot 3. Jeżeli miały problemy z SSD na wcześniej wymienionych kontrolerach, to z chęcią przyjrzę się temu na PW :)

 

To też w wymiarze OT. 

Link to post
Share on other sites

 

 

<OT>Z tym czternastolatkiem mogłem trochę przesadzić, na chwilę obecną obstawiam tak ze dwa lata mniej. Musisz mieć bardzo nikłe pojęcie o świecie, skoro wypisujesz takie bzdury, a o dyplom nie musisz się martwić, bo szanse na uzyskanie jakiegokolwiek masz raczej nikłe. </OT>

 

 

 

 

 

Jak pewnie część osób wie, posiadałem Z9 Plus przez ponad rok i byłem z tej budy wyjątkowo zadowolony. Przed jej zakupem rozważałem jeszcze Regnum'a, ale po organoleptycznym zbadaniu tej drugiej natychmiast z tego pomysłu zrezygnowałem. Na papierze wygląda bardzo atrakcyjnie, szczególnie w swoim przedziale cenowym, jednak na żywo jest już zdecydowanie mniej różowo.

Z9 Plus we wszystkich testach jakie przeglądałem przed jej zakupem wypadała rewelacyjnie, szczególnie pod względem wentylacji. Jakość wykonania i spasowania elementów również stała na bardzo wysokim poziomie. Jestem osobą, która doradzając komuś w wyborze zawsze ma na względzie dobro użytkownika, a nie interes jakiejś firmy, gdyż jedyną "firmą" z branży z jaką kiedykolwiek byłem związany stanowiło moje stoisko na bydgoskiej giełdzie komputerowej w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych.

 

W związku z powyższym, gdy ktoś w temacie prosił o sugestie na temat obudowy w okolicach 200 zł dość często nie tyle polecałem, co proponowałem zapoznanie się z Z9, służąc, jako posiadacz, odpowiedziami na ewentualne pytania. W 9/10 przypadków w tematach tych wypowiadały się również osoby powiązane z SPC ( o czym wówczas nie wiedziałem, bo ton moich wypowiedzi byłby zdecydowanie ostrzejszy), które starały się znaleźć dziurę w całym i odwieść autora od zakupu produktu Zalmana.

 

Z racji wieku i sporego doświadczenia z branżą ( z pewnością nie tak dużego, jak ludzie, którzy zajmują się tym zawodowo, ale jednak, według mnie, większego niż przeciętny zjadacz gier), myślę, że jestem, a przynajmniej staram się być obiektywny. Mając osobiście złe doświadczenia z serwisem Asus'a z zasady nie polecam sprzętu tej firmy, mimo faktu, że wiele osób sobie go chwali. Odradzam również zakup dysków OCZ (jakoś nikt do tej pory nie przyczepił się do związanego z nimi tematu, który na dobrą sprawę można by podciągnąć pod szkalowanie), ponieważ każdy z 8 moich znajomych, którzy kupili dyski tej firmy miał z nimi problemy.

 

Przez wszystkie lata obcowania z szeroko rozumianym IT nie spotkałem się z tak nachalnym marketingiem bezpośrednim i ze stosowaniem na tak szeroką skalę czarnego PR'u w stosunku do konkurencji. Ponieważ temat skierował się trochę na boczne tory, chciałbym, podobnie jak Xor, zaznaczyć, że nie prowadzę żadnej krucjaty przeciwko SPC, a "ich" obudowy polecałem i nadal polecać będę do budżetowych/biurowych kompów. Irytują mnie jedynie wspomniane wyżej zjawiska. Sądząc jednak po aktywności w tym temacie i po tym, że na innych forach musieli uciec się do banowania, nie jestem jedyny.

 

jesli chodzi o zawartosc /ot/ to po pierwsze udowodnij że się mylę, po drugie o moje certyfikaty i dyplomy nie musisz sie zbytnio martwic - coraz mniej za to dziwi mnie poziom zidiocienia uczniów, skoro mam tak tepych nauczycieli. Teraz widze, ze niekoniecznie musi to byc młodocianych wina, skoro wiecej jest takich nowajów w polskiej oswiacie.

 

ad rem: obudowy spc /skoro juz o tym mówimy/ nie są kolejnym cudem swiata, chociaż mam lepsze wrażenia z posiadania m40 w stosunku do fractala core 3000 (są to moje osobiste odczucia, posiadałem obie te obudowy przez dłuższy czas, i wiem co mówię). A model ten to chwalona wszem i wobec konstrukcja - nie twierdze ze jest totalnym crapem, ale przy wyborze jakichkolwiek podzespołów trzeba kierowac sie zdrowym rozsądkiem - nie inaczej jest i tutaj.

 

Nie jestem tez na tyle aktywnym uzytkownikiem, by czytac wszelkie recenzje, ani na tyle głupim, by sie jedną czy dwiema z nich sugerować.

 

Wciąż też nikt nie potwierdził tego, że firma SPC nie zaprojektowała sama swoich obódów. Jak ktoś zdobę dzie takie dowody, to proszę o przedstawienie, bo jak na razie mamy same domysły.

 

Druga sprawa, jak miarodajna może być opinia kogoś, kto w swoim zyciu posiadał i pracował przez dłuższy okres zaledwie z jednym/dwoma modelami sprzetu, jednego/dwóch producentów? Oczywiście, każdy może mieć swoją opinię, jednemu nie będzie pasował gigabyte, innemu asus, kolejny stwierdzi ze foxconn to badziew - ma do tego prawo. Tylko w jaki sposób to zweryfikować w większej skali? Czy - na przykład - jeśli ja miałem problemy z gtx 760 gigabyte oznacza to że kazdy produkt gigabyte jest gorszy od produktu - na przykład - msi? Odpowiedź na to jest jasna i nie wymaga komentarza.

 

Poza tym, jaką można mieć gwarancję w dzisiejszych czasach, że ludzie bawiący się w testowanie sprzętu nie są sponsorowani przez firmy produkujące sprzęt, i testy są przygotowywane pod te firmy właśnie? To normalne, że specom od marketingu zależy na dobrym wizerunku i słupkach sprzedażowych. I realizują swoje cele tak jak tylko mogą, to też nie powinno was dziwić i oburzać.

 

Niestety - to juz moja teza - rynek komputerowy posypał się również dzięki takim "wirtualnym doradcom" którzy w główniej mierze polecają sprzęt bo wypada dobrze w testach. Bo użyszkodnik nie ma na tyle mózgu, żeby podyskutować ze sprzedawcą, tylko przynosi "kartkie" i mówi "chce takie, bo takie mi powiedzieli że bedzie dobre". W 90% przypadków klient albo nie wykorzystuje możliwosci sprzętu i przepłaca, albo po jakimś czasie przychodzi i prosi o wymianę jakiegoś podzespołu, bo coś nie "bangla jak czeba" - a przeciez na forum powiedzieli że dobre bedzie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wciąż też nikt nie potwierdził tego, że firma SPC nie zaprojektowała sama swoich obódów. Jak ktoś zdobę dzie takie dowody, to proszę o przedstawienie, bo jak na razie mamy same domysły.

 

Ortografię pominę, ale jeśli wrzucane tutaj kilka razy linki do strony producenta nie są dla ciebie wystarczającym dowodem to niestety nic tu po mnie, bowiem tak jak napisałem wcześniej - sugerujesz, że Chińczycy skopiowali polski projekt i wysyłają go dalej w świat. Faktu, że obudowy od SPC to nic innego jak re-brand chińskich OEM'ów nie negują nawet przedstawiciele firmy, nie wiem więc dlaczego próbujesz być bardziej święty od papieża.

 

 

 

I realizują swoje cele tak jak tylko mogą, to też nie powinno was dziwić i oburzać.

 

 

A więc nie powinno nas oburzać to, że przedstawiciele firmy zamiast zająć się reklamą lub doskonaleniem własnych produktów sieją na forach komputerowych czarny PR, dodatkowo przez długi czas kryjąc się z faktem, że z tą firmą są powiązani ? W takim razie z całego serca życzę ci, aby przy każdym zakupie, jakiego kiedykolwiek w życiu dokonasz doradzali ci nie bezstronni ludzie, którzy chcą komuś pomóc, a wyrachowani specjaliści od wciskania kitu.

Link to post
Share on other sites

Mechanizm "produkcji" SilentiumPC wygląda tak:

-chińska firma wprowadza do swojej oferty produkt, którego jest projektantem i producentem

-pracownik silentiumpc wybiera najciekawsze produkty z oferty i zostaje zamówiona cała paleta takich np. obudów

-obudowy z oznaczeniami firmowymi i w firmowym pudełku trafiają do sklepów

 

NOX Coolbay i M40 są dlatego identyczne, bowiem obie firmy kupiły ten sam produkt od Chińczyka. Jedyne różnice to fakt że z M40 wyjęto w standardzie dodatkowy koszyk na dyski i zmieniono panel na pełny. Natomiast SPC oferuje te akcesoria w osobnej sprzedaży.

 

PS: Zgadnij co to http://elchapuzasinformatico.com/wp-content/uploads/2012/06/NOX-Coolbay-TX-10.jpg


###ANYWAY

Nie mam nic do produktów oferowanych przez SilentiumPC. Każda marka ma swoją gamę produktów, te mogą mi się podobać lub nie. Produkty z logo SilentiumPC nie są tragicznie złe, ale na pewno są na naszym rynku przereklamowane. 

 

Zastanawiam się jednak dlaczego t.luk nie pojawia się tak chętnie jak besztam serwis Asusa, tanie laptopy HP, czy "buzerowate" produkty z linii dedykowanych graczom. W końcu tam też obrywa wiele 'piętnowanych' firemek.

 

Absolutnie POTĘPIAM wykorzystanie kompetencji moderatora, do tuszowania niewygodnych informacji na temat reprezentowanej marki, a spotkałem się z takim zachowaniem NIEJEDNOKROTNIE. Czy jeśli ja jako osoba specjalizująca się (o ironio) w HP Elitebook / Probook mam potępiać w "swoim" dziale każdą sugestię kupna Dell'a albo  Thinkpada? 

 

Jakby wtedy to forum wyglądało, gdyby każdy moderator zaczął jawnie prezentować sympatie / przynależność zawodową? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Bo użyszkodnik nie ma na tyle mózgu, żeby podyskutować ze sprzedawcą, tylko przynosi "kartkie" i mówi "chce takie, bo takie mi powiedzieli że bedzie dobre".
 

 

To może zrobimy test ok? Ja się przejdę w wolnym czasie po 10 losowych sklepach komputerowych w Krakowie i poproszę o propozycję zestawu do 3000. Będę oczywiście kompletnym laikiem, nie znającym się na niczym. Wymaganie będzie jedno: Chem pograć w Batelfilda na ultra!!!!!!!!!  

Następnie propozycje porównamy z zestawami z forum. Bardzo mnie ciekawi o ile mój mózg się rozwinie po takim teście.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę nikogo osądzać i osądzać nie lubię,ale ten DAWID20 na youtube przesadził  ubierając w koszulę i to gołym okiem widać że mu zapłacili za recenzje.Ja rozumiem recenzuje produkt SPC,ale ubrał na przykład koszulkę od Fractal Design. Powinien on recenzować produkty z punktu widzenia kupującego,a nie producenta.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Nie chcę nikogo osądzać i osądzać nie lubię,ale ten DAWID20 na youtube przesadził  ubierając w koszulę i to gołym okiem widać że mu zapłacili za recenzje.Ja rozumiem recenzuje produkt SPC,ale ubrał na przykład koszulkę od Fractal Design. Powinien on recenzować produkty z punktu widzenia kupującego,a nie producenta.

 

 

Tak już jest, że wiele polskich youtuberów testujących sprzęt nie dzieli się obiektywną opinią w testach. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...