Skocz do zawartości

Marketing - typowe działanie reklamowe, czy świadome wprowadzanie klienta w błąd


Recommended Posts

Po cholerę ja chcę wyjeżdżać jak tu taki biznes idzie robić ;) wystarczy tylko naklejkę "ULTRAGaming" zaprojektować i jazda ;)

 

Swoja droga ciekawe jakby rynek zareagował jakby tak 3 firmy sprzedawały te same budy tylko pod inna nazwą...

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Fakt jest bardzo fajna - choć panowie z SPC coś w niej znajdą zaraz. Już chyba nawet ją krytykowali na PcLabie

(mareczq - tutaj http://forum.pclab.pl/topic/883214-Lista-polecanych-obud%C3%B3w-komputerowych/page__st__300)

 

Zobacz może nowy Cosmos SE Ci się spodoba

http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/full-tower-cosmos-series/cosmos-se.html

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/cooler-master-cosmos-se-obudowa-cena-specyfikacja.html

coś koło 160 euro.

 

Sorki za OT Gtxxor :x

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

No wiesz ja widziałem tu na forum typa, co wpakował w nią (albo w M40) 780'tkę i 4770K na jakiejś wypasionej płycie. Więc everything is possible :) Widziałem SLI z 660'tek w Brutusie 410 :P

 

Więc nic nie stoi na przeszkodzie że ktoś kupi sobie 4 szt. 840 EVO 256GB i będzie je ładował do M23... 

Link to post
Share on other sites

Brutus połączony z 780'tką robi chyba jako zabezpieczenie antykradzieżowe - w razie włamania do chaty złodziej po zobaczeniu kompa zacznie się rozglądać za czymś, co wygląda na bardziej wartościowe :P

Link to post
Share on other sites

Haha ale czadzior ten temat, miało być bez wytykania palcami, a wyszło jak zawsze :P

 

Ale do rzeczy .

Ostatnio miałem okazje przyjrzeć się nieco bliżej produktom SPC. Polecam zapoznanie się z tymi dwoma wątkami: 1 i 2  :D

To w sumie moje pierwsze Vieo Recenzje więc ci co nie widzieli niech będą wyrozumiali jeśli coć sknociłem. ;)

 

A teraz napisze coś od siebie.

Niestety nie śledze z taką uwagą jak Wy, zjawiska krytyki wszystkiego innego, a chwalenia własnego. Więc w tym temacie nie mam za wiele do powiedzenia. Jeśli jednak taka sytuacja występuje, a z powyższych wypowidzi wnioskuję, że niestety tak jest, to uważam takie praktyki za godne pogardy!

 

Istnieje jednak druga strona tego medalu, każdy chce zarobić ;):P hehe.

A tak na poważnie. Otóż mając do dyspozycji produkty tej firmy, które otrzymałem bezpośrednio od producenta, ani myślałem o tym, aby w jakiś sposób słodzić tej firmie. Każdy kto tak robi jest dla mnie totalnym zerem. 

 

Obudowe X80 uznałem za godną polecenia, ze względu na swoją dość pacerną budowę. Jeśli chodzi o sztywność blach w tej budzie to jest naprawde dobrze. Natomiast boczek z czasem, zawsze się trochę odkształci, nieważne czy to buda za 130 zł czy za 600 zł. Niestety :(

 

M23 to budżetówka w całej rozciągłości tego słowa i jego znaczenia, konkurencją będzie dla niej napewno Zalman Z5, co prawda ma on te same problemy ze sztywnością konstrukcji co M23, ale z tego co pamietam, posiada przepust na EPS, którego brak w M23 powodował trochę problemów.

I tutaj mała dygresja z przed lat, bo widzę, że większość z was nie pamięta czasów gdzie nawet budy za 300zł go nie miały :P

 

Generalnie obecnie wymaga się od sprzętu z niskiej półki rozwiazań z wysokiej i po części hwała producentom, że mimo wszystko starają się wprowadzać podobne usprawnienia do Low-endu, ale nie można przesadzać z pozycjonowaniem tego przedziału cenowego w wyższych segmentach rynku.

 

Natomiast co do Fortisa, to chłodzenie ma dwie wady. Pierwsza ktorą można szybko naprawić to wentylator, ale jego zmiana na coś lepszego zupełnie dyskwalifikuje ten cooler w kwestii opłacalności zakupu. Druga to Bckplate, który jest zbyt cienki i miękki, a to sprawia, że montaż tego chłodzenia na płytach z "wiotkim" PCB powoduje niewłaściwe ułożenie sie coolera na CPU i nieprawidłowe odprowadzanie ciepła. Miałem taką sytuacje i na jednej płycie temp w stresie skakały do 105 st. a na drugiej utrzymywały sie "normie" :P W obu przypadkach ten sam CPU i ustawienia Biosu.

Gdyby nie ten fakt to chłodzenie można by spokojnie polecać :)

 

Reasumując

Marketing jest złem koniecznym bo bez niego wiele firm nigdy by się nie przebiło do klienta, ale gdy jest on nachalny i odbiega od prawdy to jest on naganny! 

Link to post
Share on other sites

@Nowaj

Tutaj niestety wychodzi niewiedza użytkowników, bagatelizowanie kwestii obudowy i zasilacza. W ten sposób nawet userom o bardziej zasobnym portfelu łatwo wmówić że taka M23/M40 to maks czego potrzebują. 

 

Mam często takie rozmowy z klientem, że klient ma pieniądze ale mówi że przeczytał jakiś test "i wydaje się bardzo dobra, bo żadnych wad nie ma". Jak się osobnika uświadomi, bezproblemowo zamawia coś w stylu ARC R2. 

 

@Bakak

Dlatego pełen szacunek za recenzję, bo jak się to ogląda to czuć że testujesz produkt, a nie na siłę szukasz to, co możesz pochwalić i równie na siłę unikasz mówienia o gorszych cechach. 

Link to post
Share on other sites

 

 

nawet userom o bardziej zasobnym portfelu łatwo wmówić że taka M23/M40 to maks czego potrzebują.

 

I niestety takie praktyki dość często mają tu miejsce. Cholera mnie bierze, jak widzę tego pokroju budy pakowane do zestawów za 4-5k. Rozumiem, że nie każdy musi od razu wydawać 5 stów na obudowę, ale są pewne granice śmieszności. Przykłady, które wcześniej wymieniłeś, to dla mnie kompletny absurd :/

Link to post
Share on other sites

No tam akurat był egzemplarz, który z uporem maniaka chciał zmieścić "pełen komplet peryferiów Rejzera". W ten sposób w budżecie chyba 8k... prawie połowę wydał na mysz, klawiaturę, słuchawki, podkładkę i jakieś "GEJmingowe" bzdety. 

 

Ale nie dochodziłoby do tego, gdyby wszystkie recenzje obudów/zasilaczy, były obiektywne. Bo jakby owy osobnik zobaczył że z wybranej obudowy można robić origami, to zrewidowałby poglądy. 

Link to post
Share on other sites

No tam akurat był egzemplarz, który z uporem maniaka chciał zmieścić "pełen komplet peryferiów Rejzera". W ten sposób w budżecie chyba 8k... prawie połowę wydał na mysz, klawiaturę, słuchawki, podkładkę i jakieś "GEJmingowe" bzdety. 

 

Ale nie dochodziłoby do tego, gdyby wszystkie recenzje obudów/zasilaczy, były obiektywne. Bo jakby owy osobnik zobaczył że z wybranej obudowy można robić origami, to zrewidowałby poglądy. 

a z tym sie nie zgodze. jesl iida za toba wyniki i oczekiwania, to zainwestujesz w rejzera, a nie w nateca wireless - niestety na pewnym poziomie rywalizacji w grach online bez dobrych peryferii nie masz czego szukac.

 

inna sprawa ze sa ludzie ktorzy wydaja fure kabony na nieprzydatne im rzeczy, z piesnia testovirona na ustach ("..bo mnie k**wa stac!"). Ja powiem szczerze wielkiej roznicy pomiedzy fractalem 3000 a m40 nie widze - przy dłuższym uzytkowaniu. Na minus fractala dziala jego oczywisty plus - coolery, ktore u mnie byly głośne. Plus, 760 w stocku we fractalu zamknietym miala 30 stopni, a w m40 ma 28.. Wiec tu akurat na dwoje babka wróżyła. Obie obudowy made in china, z tym ze jedna designed in sweden, a druga in polsza.

Link to post
Share on other sites

 

 

Obie obudowy made in china, z tym ze jedna designed in sweden, a druga in polsza.

 

Przeczytaj proszę temat, zanim się w nim wypowiesz. Właśnie przez powielanie takich bzdur mówi się później o "polskim producencie". 

Link to post
Share on other sites

 Obie obudowy made in china, z tym ze jedna designed in sweden, a druga in polsza.

Z pewnością: http://www.sohoopc.com/productsen.asp?id=156

 

 

a z tym sie nie zgodze. jesl iida za toba wyniki i oczekiwania, to zainwestujesz w rejzera, a nie w nateca wireless - niestety na pewnym poziomie rywalizacji w grach online bez dobrych peryferii nie masz czego szukac.

Gwarantuję Ci że powyżej pewnej klasy sprzętu "dla graczy" bulisz już za markę i prestiż. Mój IntelliMouse 3.0 , kupiony niegdyś za 99zł w niczym nie ustępuje użytkowo żadnym rejzerom za setki złotych. I jeśli w grze "załatwi mnie" ktoś z rejzerem to znaczy, że jest lepszym graczem i pokonał mnie umiejętnościami, a nie myszką.

 

Zaryzykuje stwierdzenie że Creative Aurvana Live brzmią lepiej od 99% słuchawek "gaming", od których jednocześnie są tańsze.

Link to post
Share on other sites

uuuu z myszkami to jednak przesadziłeś, dobra myszka i klawa to skarb dla gracza. Nie musi odrazu kosztować niewiadaomoile (no klawa musi bo mechaniczna swoje kosztuje) ale musi być dobra i dokładna. Chwila gry w turniejach i zobaczył byś różnicę. Ja takiego inteli explorera 3.0 to na początku tego wieku z drugiego końca świata ściągałem bo u nas były tylko takie za 5pln a różnice widziałem natychmiast i ja i ci co im w głowę strzelałem. 

Link to post
Share on other sites

@ gtxxor

Wybacz ale nie spodziewałem się po Tobie takiego tematu. Miałem Cię za osobę dojrzałą a tutaj widzę szukasz sposobu na spełnianie tylko swojej vendetty. Udajesz tylko, że nie nie chcesz wytykać palcami ale oczywiście wcale nie miałeś takiego zamiaru i oczywiście to widać. Mam do Ciebie zatem kilka zagadnień bo widzę strasznie głośno krzyczysz tylko, że sprawiasz wrażenie ślepego na wszystko inne...

 

1. Czy skoro uważasz wszystkie recenzje i testy SPC za "kupione" to nie dotyczy to też innych marek? W końcu też produkty innych marek dostają rekomendacje od tych samych testerów co testują produkty SPC. A może według Ciebie to Ty powinieneś wszystko testować bo tylko Ty jesteś bezstronną osobą znającą się na wszystkim? Poza tym rozumiem, że skoro nie akceptujesz testów polskich serwisów to specjalnie kontaktowałeś się z każdą redakcją, żeby wzięli Twoje uwagi do serca? Co powiedzieli? ;)

2. Marketing SPC uważasz za nachalny ale sam nie potrafisz / nie chcesz dostrzec ludzi z szemranego marketingu co jest jeszcze gorszym zjawiskiem o czym sam przekonuję się od dawna (polecam "Problem nr 6" z tej lektury). Mało to mimo wszystko sprzedaje się komputerów z "zasilaczami" Logic, Modecom, Tracer itp? Dlaczego nie tępisz tych ukrytych działań? Dlaczego nie latasz po sklepach i nie zabronisz im sprzedaży "pseudo-zasilaczy"? Ja czy też Mareczq nie kryjemy się z naszymi powiązaniami ale w przeciwieństwie do "szemranego bota" wyrażamy zdanie z perspektywy doświadczenia a ponadto mamy jednak szerszą perspektywę na rynek. My się z tym paramy od lat i np. sami nie nagłaśnialiśmy afery z wadliwymi zasilaczami Corsair z serii HX i VS (kiedy to całe partie były wadliwe i strasznie piszczały nawet bez obciążenia). Za kogo zatem Ty się uważasz?

3. Uważasz, że to fair kiedy pewna znana marka w obudowach za 400-500 zł stosuje blachy grubości takiej jakie są spotykane w najtańszych konstrukcjach (ok. 100 zł)? Uważasz, że to fair kiedy w takich obudowach producent oszczędza kilka centów na filtrach przeciwkurzowych bo stwierdza, że są zbędne? Na jakiej podstawie producent to robi skoro to tylko cięcie kosztów produkcji?

4. Uważasz, że to fair kiedy support dużej marki kompletnie olewa zapytania od polskich użytkowników a czasem nawet ich banuje za to, że w ogóle o coś zapytali? Taki motyw z Zalmanem już był a zapytania o spare partsy od Cooler Master już dawno przestałem zliczać...

5. A propos "mydlenia oczu" to pozwolę sobie wskazać, że po raz kolejny udowodniłeś, że widzisz tylko to, co chcesz widzieć. Przykład? Coolery CPU od Sapphire i Cooler Master z "Vapor Chamber". Marketing tam aż krzyczy o "superatowości" podczas gdy to tylko bzdury i widać to w testach ale tutaj jakoś larum nie podnosisz. Dlaczego? Dlaczego też nie zwracasz uwagi na potwierdzane na całym świecie problemy montażowe z niektórymi coolerami Zalmana? Bo to nie SPC? ;)

6. Dlaczego nie interweniujesz w wątkach gdzie są wadliwe zasilacze takich marek jak Corsair, Chieftec, Fractal Design czy też OCZ i XFX? Też są tam przecież produkty "Made in China"...

7. A apropos "polskiego wkładu" do produktu to po raz kolejny okazałeś się ślepy. Myślisz, że to tylko kwestia opakowania i zmiany naklejki? Otóż w przypadku SPC nie bo to także mnóstwo testowania każdego sampla / prototypu i weryfikacji tego czy wad jest dużo czy mało i jakiej rangi są to wady (np. wadliwy montaż = olewa się produkt lub próbuje zmienić montaż i znowu testuje). Nawet nie masz pojęcia ile kiepskich produktów SPC odrzuciło z planów produkcyjnych z racji naprawdę żenującej jakości lub wydajności. Naturalnie marki bez rozsądnej polityki nie mają takiego podejścia i w ciemno weszły np. w beznadziejne coolery bez heat-pipe'ów śpiewając sobie 40-50 zł za produkt gorszy od boxowego chłodzenia (pomijam fakt, że i Zalman ma na swoim koncie kilka "ftop").

 

Wybacz więc ale skoro nie znasz się na etapach wdrażania produktów na rynek i nie wiesz co znaczy support po sprzedaży to naprawdę nie powinieneś się w taki sposób wypowiadać...

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o to... większość uwag, które tutaj padły dotyczy nie samych produktów, wsparcia ale bezpośrednio prowadzonego marketingu na forach, który często jest ewidentnie nieobiektywny. Wystarczy zobaczyć wypowiedzi Mareczq przytaczane przez użytkowników w tym temacie, jest to ewidentne okazanie że "czego inni nie zrobią będzie gorsze niż nasze".

 

Testy SPC są niestety w znacznym stopniu kupowane, bo najbardziej znani polscy Youtuberzy nie noszą się w koszulkach Zalmana, Cooler Mastera, czy kogokolwiek - ale jawnie reklamują SilentiumPC, kiedy przybierają takie "barwy" w filmach. To nie Zalman, czy CM, czy jakakolwiek inna firma wysyła obudowy totalnie niekompetentnym ludziom, z zastrzeżeniem że materiał ten pojawić się ma w "n" miejscach (ten "magik" od M40, albo ten drugi od L50 z YT). 

 

Co do innych obudów, nie nie uważam że to dobre. Będę jechał po wszystkim, co mi nie odpowiada. Różnica jest taka że post "anty" Corsair czy ktokolwiek jest spoko, post "anty" SPC jest skreślany / kasowany. Bo skreśliłeś mi post, w którym napisałem chiński OEM i pewno dostałbym punkta, ale nie możesz mi go dać :)

Tutaj powiem wprost, nie będę tego tolerował. Odkąd mam konto na tym portalu nikt nigdy nie kreślił mi postów, za rzekomą niekompetencję czy mówienie bzdur. Dorobiłem się nawet rangi eksperta 2 działów, a z powodzeniem mógłbym pełnić ją jeszcze w kilku innych. Nie zgodzę się więc na robienie z siebie idioty. Temat miał być tematem całkowicie ogólnym o marketingu, jeżeli jednak zszedł na takie tory to widać z czym kojarzą ludzie (i z jaką firmą) ten marketing "negatywny".  

 

Co do supportów wypowiadał się nie będę, ani Fractal ani NZXT nigdy mnie na lodzie nie zostawili. Za to Wasz support każe łamać wentylatory i wiem to w pewnym sensie z autopsji  :rotfl: Z CM ani Zalmanem nie miałem do czynienia, staram się polecać to, co sprawdziłem. Ja wiem że jak namówię kogoś na Core3000 to żałował nie będzie. Ani zakupu ani ewentualnego wsparcia. 

 

Punkt ostatni jest śmieszny, bo ja też mogę sobie wybrać chińczyka i ocenić, który jest "najlepszy z najgorszych" i nazwać to "procesem produkcji". Nawet jeśli coś testujesz, to daleko temu do projektu a co dopiero wykonania. Czy jeśli ja wezmę Define R4 przetestuje i uznam że jest OK, a potem dokleję naklejkę - to już ją zaprojektowałem? Nonsens. 

 

Zresztą jak widać nie tylko mnie nie odpowiadają pewne kwestie / zachowania. Gdybym był takim jednym złym czepialskim Xorem, to zaraz by mnie tu zbesztali i nie byłoby 4 stron tematu w parę godzin. 


PS: Jeśli już się "czepiamy" to nie rozumiem czemu nazywasz swoje testy "prywatnymi" jeśli wiadomo dla kogo pracujesz i kto tą zabawę finansuje. Nawet szata graficzna dziwnie zbliżona. (co nie umniejsza Ci tego że w wielu przypadkach jest to na serio dobry materiał). 


###

Z cyklu recenzja sponsorowana, czyli jak na siłę znaleźć plusy - tam gdzie ich nie ma

"duży przycisk power, łatwo będzie go znaleźć" - bo ja mam mały w nzxt i czasem godzine szukam

"cała konstrukcja jest bardzo sztywna i nie można do niczego się przyczepić" - taa blaszka 0,5mm którą Bakak giął jak origami

i oczywiście firmowa koszulina

Link to post
Share on other sites
bo ja mam mały w nzxt i czasem godzine szukam

 

 

Ja przepraszam, że tak spłycam ale tak mi tym poprawiłeś humor z rana, że nawet nie wiesz :D :D

 

Tak btw to polecam więcej filmików tego "speca", szczególnie proponowane zestawy. Powinni go zakazać, żeby w głowach ludziom nie mącił.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Ja bym tych Youtube'owych "speców" poczęstował soczystym wpisem na blogu, ale nie wiem czy TS mi to zaakceptuje. 


Wady: "Trzeba podnieść obudowę żeby wyciągnąć filtr spod zasilacza. Innych nie stwierdzono."

Ale nie ma żadnych sponsorowanych :P 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...