Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Interesują mnie słuchawki:

AKG K 242 HD http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/325847

 

Moj ulubiony gatunek muzyczny to vocal trance, ew. progressive. Uwielbiam przepiękny vocal i czyste brzmienie. Moja karta dzwiekowa  to Realtek High Definition Audio wraz z płytą główną  Gigabyte GA-H61M-D2-B3.

 

Czy te słuchawki w takim zestawieniu rzeczywiście będą tak niesamowite jak w oglądanych recenzjach? 

 

 

 

Czy mógłby mi ktoś przesłać linki powiedzmy do 3 utworów (im nowszych tym lepiej, lecz nie jest to warunkiem), ale o jasnej barwie? I czy te słuchaweczki AKG K242 HD dobrze śmigałyby na moim sprzęcie? Z góry dziękuję.

 
Edytowane przez klepka
Link to post
Share on other sites

Nie mówi się o utworach, że są ciemne/jasne itp, to jest określenie do sprzętu, które te utwory będzie odtwarzał (kolumny, wzmacniacz, słuchawki...).

 

Utwór może mieć jedynie charakterystykę, do której najlepiej dobrać jasne słuchawki np. Antonio Lucio Vivaldi - "Cztery Pory Roku", Miles Davis - "So What" (lecz tutaj po środku, ciemne słuchawki też dobrze się sprawdzają), no i wszelkiego rodzaju "lekka" muzyka.

 

Dla tych AKG trzeba mocnego wzmacniacz, mimo 55 ohm. Świetną opcją były Klon Lehmanna i jakiś DAC.

Link to post
Share on other sites

Głośniej na 100%.

Ja wiem, ze terroryzuje Cie co rusz, ale to dopiero poczatek mojej przygody z klarownymi dzwiekami.. a nawet nie poczatek, bo jeszcze nic nie kupilem. Zanim zainwestuje w zmacniacz, czy ktokolwiek mial przyjemnosc posluchac ow akg k242 hd bez wzmacniacza na sprzecie podobnym do mojego? jestem juz w 75% pewien, ze padnie na k242.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz potem zmieniać słuchawki...

 

Bez wzmacniacza one praktycznie nie zagrają, potrzebują mocy i fajnej sygnatury. 

 

Nawet najlepszy samochód nie pojedzie bez paliwa.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Potrzebuje rady ktos tu pewnie coś ciekawego mi podpowie. Wpadłem na pomysł kupienia troche lepszego dzwięku. I ogolnie mam zamiar kupic superluxy hmc631. Chodzi mi głównie o jakieś tam FPSy, i duuuzo muzyki i filmów. Muzyka ogólnie elektroniczna ale nie jakaś tam super bassowa (bardziej trance i to nawet uplift) do tego czasem jakieś lounge chillout itp. Więc na bass raczej nie patrzę żeby wyciskał włosy z głowy.

 

I teraz mają być te superluxy ale jak mniemam takie słuchawki na zintegrowanym realteku to tak jakby kupić lambo do jazdy po mieście... i to zakorkowanym :D

 

Tak przeglądam ten dział i widze że ludzie różne opinie i inne takie wygłaszją o głębokich scenach dobrych dołach i innych takich. Szczerze mówiąc z techniką dzwiękowa to raczej jestem kiepski i sceny doły i góry dużo mi nie mówią. Stąd też pewnie ktoś mi powie jaką kartę powinienem kupić do tych słuchawek. Może ktoś ma te superluxy? Albo je gdzieś odsłuchiwał?

 

Grunt byle dzwięk był czysty nie jakiś przymulony i żeby było dobrze słychać zakresy średnie - wysokie częstotliwości.

Link to post
Share on other sites

Te słuchawki, tak samo jak Ultrasone 580 HFI najlepiej się zgrywają z neutralnymi źródłami z odpowiednią sceną. Podam dwie opcje, którym powieś się bliżej przyjrzeć. 

 

O2+ODAC

http://www.jdslabs.com/products/48/o2-odac-combo/

 

druga, aktualnie jestem w posiadaniu Hlly SMK2 DAC.Link od producenta:

http://www.hllyhifi.com/index.php?main_page=product_info&products_id=286

 

W Hlly  scena nabiera takiej trójwymiarowości "3D" w przeciwieństwie do daremnych rozwiązań znanych z popularnych kart dźwiękowych, typu Dolby Headphone, czy CMSS-3D.  Akurat tak się złożyło, że zamieniałem/zaryzykowałem, bo nie byłem pewny na Xonara Essence z hiendowymi opa i nie żałuję.Do wad mogę zaliczyć małe niedoskonałości obudowy przetwornika oraz troszkę kłopotliwe wyjmowanie płytki PCB, aby oampy zmienić. Żeby nie było, jeszcze postaram się wyszukać jakieś neutralne zestawy.

 

na allegro czasami coś fajnego sie trafia, ale teraz nic ciekawego nie ma.

Link to post
Share on other sites
adivxv5 powiedz jeszcze, czy jest sens, aby zakupić podstawkę na słuchawki ? żeby nie ulegały odkształceniom i tak dalej ?

nie no bez przesady, chyba wypadałoby dbać o słuchawki za 700zł no nie ? ;) Zawsze po seansie ładnie warto położyć do biurka ,czy czegoś, aby nic na nie nie położyć.Nie mniej jednak podstawka to tez dobry bajer ,ale czy to takie potrzebne, to już sam musisz ocenić.

hyba bardziej ten 2-gi przypadł mi do gustu, według przelicznika za 700 zł z hakiem dałoby się go zakupić.

 kosztuje 700 parę ale + VAT + CŁO wychodzi 900-1000zł, ale Ci napiszę, że warto. Dziś włożyłem OPA2604 i się nadziwić nie potrafię jak to świetnie na moje gusta gra.

Link to post
Share on other sites

nie no bez przesady, chyba wypadałoby dbać o słuchawki za 700zł no nie ? ;) Zawsze po seansie ładnie warto położyć do biurka ,czy czegoś, aby nic na nie nie położyć.Nie mniej jednak podstawka to tez dobry bajer ,ale czy to takie potrzebne, to już sam musisz ocenić.

 

To jest rzeczą wiadomą :D w moim wypadku leżą na biurku na załączonym oryginalnym pokrowcu, na równiej powierzchni i płasko, także chyba nic im się dziać nie powinno :)

 

Dlatego pomyślałem nad podstawką, bo i będą bezpieczniejsze, i będą lepiej się prezentować, tylko pytanie, czy podstawka rozwiązana na zasadzie ''rozciągnięte jak na głowie'' czy słuchawki wiszące na samym pałąku.

Link to post
Share on other sites

Racja, Takstar może sporo zamieszać(właściwie to już to zrobił, teraz chyba pora na dobrą reklamę). Takie dj520 to konkretny rywal dla k518 dj, niedługo będę miał okazję porównać, ale o ile mnie słuch nie myli to k518 dj nie mają co szukać przy tych takstarach. Takie firmy, to ja lubię.

Link to post
Share on other sites

Niedawno miałem okazję przesłuchać Dr. Dre Beats Pro słuchawki kosztujące ponad 1000zł ,a powinny jakieś 400-500max.Jak za 1K grają słabo, separacja, ani stereofonia nie zachwyca. Przestrzenność taka sobie i wszechobecny podbity bas wpływający negatywnie na pozostałe pasma.Nie wiem, może podłączone do lepszego źródła lepiej by zagrały, ale i tak słuchawki nie warte ceny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...