Skocz do zawartości

Recommended Posts

zapomniałem o skręcanym kablu ,ale już nie takie cuda widziałem.Ostre, to pojęcie względne, w części wynikającym złego dopasowania do źródła.

 

natomiast jeśli chodzi o słuchawki typowo portale ,to np. AKG-K518 DJ, itp.

Link to post
Share on other sites

No wiec na innym forum dowiedzialem sie ze do tej karty dzwiekowej (a nie graficznej jak podalem wczesniej :P) sluchawki powinny byc dobierane neutralne lub jasne. Rozumiem ze wtedy te braki w niskich tonach beda uzupelniane przez sama karte dzwiekowa tak?. Wyszukalem takie oto propozycje (niekoniecznie bazujac na wartosci tonow niskich):

- HD 669

- HD 681 (zwykle albo EVO MK II - nie orientuje sie ktore lepsze)

- HTF 600

- SRH 240

- HD 2000

 

Ktore mozecie polecic w mojej sytuacji? 

Link to post
Share on other sites

SRH240, a także HD681 Evo to słuchawki ciemne, te drugie nawet bardzo.

 

Z tym, że nie jestem pewien co do Twojej karty dźwiękowej - czy aby na pewno jest ona bardziej aktywna w niskich partiach? Moim zdaniem tor powinno dobierać się na zasadzie kontrastów, żeby poszczególnego jego składniki się dopełniały, a nie wykluczały.

 

Superluxy potrzebują naturalne/ciepłego źródła, HD681 Evo jaśniejszego/neutralnego, HTF600 raczej bez różnicy, Shure jak najjaśniejsze, a HD2000 to moim zdaniem nie ta liga.

 

Jakiej muzyki sluchasz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jako laik pozwole sobie zacytowac trzy zdania z innego forum:

"Wszystkie wymienione w liście Sound Blastery mają ocieplone, nastawione na "fun", lekko zmulone brzmienie. Oznacza to, że najlepiej powinny zgrywać się z głośnikami/słuchawkami o neutralnym lub jasnym brzmieniu. Dlatego pomijając fakt braku wzmacniacza to nienajlepszym pomysłem jest parowanie np. Gamera z ciemno brzmiącymi Sennheiserami HD555 - dźwięk będzie zmulony i bez życia."

 

Wiec wydaje mi sie ze mowimy o tym samym zjawisku tylko zle sie wyrazilem: nie potrzeba karcie dzwiekowej grajacej cieplo takze mocno cieplych sluchawek, dobrze to rozumiem?

 

 

 

 a HD2000 to moim zdaniem nie ta liga.

 

Jakiej muzyki sluchasz?

 

Dlaczego inna liga?

Co do muzyki to wszystko oprocz metalu: najrzadziej rock najczesciej muzyka elektroniczna. Oczywiscie podstawa wyboru sa tu gry.

Link to post
Share on other sites

Tak, skoro SB jest ciemny i ciepły - potrzeba neutralnych lub jasnych, niekoniecznie HD681.

 

Bo HD2000 to tak naprawdę polka niżej od np. D1100. Co innego TS-671 lub Hi-2050, ale one nuz potrzebują niezłego toru.

 

Do elektroniki przyda sie dobra holografia i raczej porządna Vka bądź allroundery. Poleciłbym D1100 i modować.

Link to post
Share on other sites
sluchawki powinny byc dobierane neutralne lub jasne

obojętnie jaka barwa, taka która Ci podchodzi pod gust dobrze zgrywając się z X-Fi. Basowe/ciemne słuchawki(CAL,681 EVO ) łączyć z układami, które prezentują przynajmniej neutralność,bądz jasną stronę mocy np. AudioTrak HD2. Wówczas uzyskujemy nasycone całe pasmo, ale jak dobierzmy np. CAL i Xonara D2 to już będzie dzwiękowy muł(mało średnicy, dużo rozlewającego basu)

 

do X-FI proponuję;

 

Suprlux HD681

Shure SHR240 i też 440, a co :) tylko będzie tak sobie basików w elektronice.

 

a po za tym słucham elektroniki, bas wcale nie jest najważniejszy ,a granie mocną V tez mało co przyjemne będzie.Średnica również ważna w zależności od utworków.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi. No ale od Was Panowie dostalem dwie sprzeczne informacje.. Nie bedzie niewlasciwym dla dzwieku laczenie ciemnej karty z ciemnymi sluchawkami?? Co do tych trzech zaproponowanych (bo te od kolegi iDafta to konstrukcje otwarte, a o tych Denonach to czytalem troche niepochlebnych informacji i nie wiem czy mam dosyc odwagi żeby "modowac" nowe sluchawki)  przez kolege adivxv5 to mam nastepujace pytania: HD681 w wersji EVO (MK II) czy zwykle, a z pary od Shure 240 czy 440 (szczerze mowiac z tych dwoch bardziej sklanialbym sie do 440).

I jeszcze prosilbym o wyjasnienie co to ta "holografia", bo allroundery rozumiem ze to okreslenie na zrownowazone sluchawki (bez przewagi jakiegos pasma tak?).

 
Link to post
Share on other sites

Nie, ja nie proponuje TS-671, na pewno nie do tej muzyki. Tak tylko o nich wspomniałem. O D1100 można powiedzieć wiele złego, ale po mordowaniu nie można im niczego zarzucić.

 

Nie wiem, jak adivx5, ale ja nie mogę słuchać elektroniki na SRH240.

Link to post
Share on other sites

Po co Ci taka impedancja niska?

 

Żebym mógł łatwiej napędzić słuchawki.

 

Według większości pod portable (a szczególnie, jak maja być trochę basowe), to stosunek względem impedancji wyjściowej źrodła powinien wynisic 8:1, żeby nie było zniekształceń w niższych rejestrach.

 

Co ma rezystancja wejściowa do wyjściowej? Konkretny tekst albo uznam to za oczytany au(deb)filski bełkot.

 

No i kolejne pytanie - po co Ci ten DDTS do portable?

 

Bo DDTS-30 jest portable. Ma Dolby Headphone a jak to wyłączę to korzystam z wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego, który najlepiej gra przy obciążeniu 16 Ohm.

 

Do czego będziesz je podłączal i jakiej muzyki sluchasz?

 

Główne źródło to MP3 i FLAC ogarniane przez PowerAmp'a zainstalowanego na Xperi SP, która jest podłączona pod DDTS-30. Z tego ostatniego elementu układanki mam wyjście na słuchawki.

 

CAL! miałem na głowie i po przymiarce wziąłem SL681.

Pozostaje przymiarka do reszty słuchawek ino nie wiem czy w KRK jest jakiś sklep gdzie można przynajmniej jeden lub dwa modele dostać...

Link to post
Share on other sites

Tekst, wzmianka o Dumping Factorze:

http://audioivoodoo.blogspot.com/2013/10/troche-teorii-czyli-co-to-jest.html?m=1

Jest tego więcej, ale tutaj od osoby, która sam zajmuje sie produkcja wzmacniaczy lampowych, wiec trochę na ten temat wie.

 

Impedancja ma trochę mało wspólnego z tym czy słuchawki bedą wystarczająco głośne, czy nie. Przykładowo takie Kossy Porta Pro - 60 Ohm, ale skuteczność 101dB, dzięki czemu nawet mulowaty player je napędzić.

 

W Krk jest bodajże MP3Store, na pewno maja tam większość tych modeli.

 

Link to post
Share on other sites

Poczytalem znowu troche i ograniczylem wybor do dwoch par: Shr440 albo HD681 EVO MKII. Niestety nie potrafie znalezc bezposredniego porownania tych dwoch modeli. Co do sluchawek od Shure'a obawiam sie ze beda mialy za malo basu (do gier i muzyki elektronicznej) i ze karta dzwiekowa nie wyrowna tego braku. Co radzicie??

Link to post
Share on other sites

Tyle, ze tu nie chodzi o wysunięcie basu, ale mocno dominująca średnicę. Jak ktoś takie brzmienie lubi, to czemu nie, ja pisze na podstawie własnych odczuć.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites
Poczytalem znowu troche i ograniczylem wybor do dwoch par: Shr440 albo HD681 EVO MKII.

do Titanum X-Fi zdecydowanie 440 SHR. Dostaniesz detaliczny ,bardzo przejrzysty dźwięk z większą sceną muzyczną jak 681EVO.

Link to post
Share on other sites

Dzis przyszly do mnie te sluchawki.. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z jakosci dzwieku (widac wiec, ze bardzo daleko mi do audiofila :P ), choc wiem ze one jeszcze nie brzmia tak jak powinny. Natomiast moja dziewczyna jest bardzo niezadowolona poniewaz to sa sluchawki polotwarte i ona slyszy wszystko czego slucham, a w poprzednich zamknietych takiego zjawiska nie bylo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...