Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest, jest. Tak więc:

 

- KPP

- SL HD681

- SL HD330/HD660 (różnią się tylko konstrukcją)

- AKG K518

- CAL!

- SRH240A

 

Jak do filmów, to polecę Shure + pady od HM5 + KONIECZNIE bass mod.

 

Tylko, że one bez mikrofonu są :/

Edytowane przez Euphoria
Link to post
Share on other sites

CAl tak średnio izoluje w sensie, że trochę je słychać na zew.

 

HD660 to typowe monitory , więc po tym względem myślę, że są dobre, aczkolwiek ich nie słuchałem.

 

HD205 dawno temu posiadałem, izolacja nawet dobra, ale wygoda na początku kiepska, no i dźwięk mocno średni, jak nie słaby.  

Link to post
Share on other sites

No to może ja zacznę ;)
Potrzebuje słuchawek do komputera , głównie do grania i słuchania muzyki. Uwielbiam potężny bass. 

Na alledrogo ceny troszkę spadły ze słuchawkami. Mam do wydania ~150zł max.  półotwarte bardziej wskazane bądź zamkniete. 

SONY MDR-ZX300
MDR-ZX100

SENNHEISER HD201   

Superlux HD 681


CREATIVE HS-800   - najgorszy wybór chyba


 Pioneer SE-M390   -  n.t tego dobre opinie krążą

Link to post
Share on other sites

Będzie to chyba pierwszy post jaki zamieszczę na forum Benchmark więc się ładnie witam:

Czołem wszystkim :)

 

A teraz do słuchawek. Od dłuższego czasu rozglądałem się za słuchawkami do słuchania muzyki z telefonu między domem a uczelnią i z powrotem. W ostatnim czasie wpadł niewielki budżet więc się wybrałem na zakupy (wcześniej poprzedzone małym przekopywaniem internetu). Nie jestem audiofilem ale wiem kiedy coś dobrze brzmi a kiedy nie. Miałem kilka kryteriów, pierwsze to cena, budżet wynosił 300 PLN, drugie, zestaw nauszny gdyż dokanałowe, jakie by nie były nie są

w stanie pozostać w moich uszach nawet podczas spokojnego marszu, trzecie, możliwość prowadzenia rozmów bez potrzeby wyciągania telefonu, no i ostatnie to w miarę dobry dźwięk (słuchawki które zniosą ciężkie brzmienie Sabaton'u, Lordi'ego, GnR itp). Przejrzałem i przesłuchałem różne zestawy ale albo nie brzmiały dla mnie dobrze albo były poza zasięgiem cenowym. Na moje szczęście na rynku jakiś czas temu pojawiło się coś nowego, Szwedzka firma Nocs wypuściła nowe słuchawki NS700 Phaser. Nie słyszałem wcześniej o tej firmie jednak po krótkiej rozmowie z ekspedientem sklepu i małym teście stwierdziłem że je kupię. Słuchawki te mieszczą się w ww. cenie a nawet udało mi się uzyskać je trochę taniej. Na początek trochę suchych danych:

  • Przetworniki: 40.0 mm, dynamiczne
  • Czułość: 100 dB SPL @ 1 kHz
  • Impedancja: 32 Ohm @ 1 kHz
  • Zakres częstotliwości: 20 Hz – 20 kHz
  • Długość przewodu: 1.3 m

W pudełku nie znajdziemy wiele, oprócz słuchawek jest tam instrukcja obsługi (niektórych rozczaruje brak Polskiego tłumaczenia) oraz pokrowiec wykonany z przyjemnego w dotyku materiału.
Słuchawki wizualnie nie wyróżniają się niczym szczególnym, wręcz dla niektórych mogą być rozczarowujące pod tym względem, ot szare (dostępne są również w kolorze czarnym i czerwonym patrz na końcu postu) matowe wykończenie. Mnie osobiście to nie przeszkadza gdyż nie zależy mi na tym by rzucać się bardziej w oczy. Materiał jaki wykorzystano do budowy pałąka producent opisuje jako Nylon TR90 który jest dość elastyczny i mimo iż same słuchawki na pierwszy rzut oka wydają się być dość małe to są w stanie spokojnie objąć większe głowy.

Muszle są wykonane z matowego plastiku, nie należy on jednak do taniej tandety. Pałąk z kubkami łączy sztywny metalowy drut w kolorze słuchawek, odpowiada on też za regulację. Muszle mogą maksymalnie obrócić się o ok. 90 stopni do środka. Wewnątrz muszli znajdują się 40 mm dynamiczne przetworniki przykryte cienkim materiałem na który zostały nałożone dość grube i miękkie skórzane wyściółki, bardzo wygodne wyściółki które zapewniają przyzwoite wyciszenie otoczenia. Ze względu na dość niewielkie rozmiary nie obejmą całości małżowiny usznej, w moim przypadku zakrywają ją akurat, więc osoby o większych uszach mogą nie uzyskać tak dobrego wyciszenia jak w moim przypadku.

Pałąk w odróżnieniu od niektórych konkurentów od spodu jest wyłożony gumą zamiast gąbką, o dziwo mimo iż jest dość twarda to, ze względu na lekką konstrukcję zestawu nie gniecie, dodatkowo stabilizuje całość na głowie, słuchawki nie przesuwają się w żadną ze stron. Ogólnie słuchawki nawet przy 2/3 godzinnym użytkowaniu nie męczą, prawie się ich nie czuje na głowie.

Z prawej słuchawki odchodzi prawie 1,5m kabel (wg. niektórych źródeł jest on pokryty Kevlarem nie jestem jednak

w stanie tego potwierdzić) z wbudowanym pilotem oraz mikrofonem zwieńczony standardowym pozłacanym jack'iem 3,5mm.

Na pilocie znajdziemy 3 przyciski do obsługi IProduktów ale działają one również z Samsungiem GS II (przynajmniej

z moim).

Jakość rozmów w obie strony jest dobra, mikrofon jest na tyle czuły że rozmówca jest w stanie usłyszeć nasze kroki jeśli nosimy buty na twardym obcasie.

Teraz do tego co tygrysy lubią najbardziej a więc dźwięk jaki z siebie wydobywają te maleństwa. Jak zaznaczyłem wcześniej nie jestem audiofilem ale jestem w stanie powiedzieć czy coś gra dobrze czy źle. Słuchawki te grają zaskakująco dobrze na całej szerokości, brakuje im może odrobinę tąpnięcia basu (zaznaczam MOŻE ponieważ jestem przyzwyczajony do domowego aktywnego subwoofer'a podkręconego na max który ilekroć słucham muzyki dudni i wprawia w wibracje wszystko w pokoju) jeśli jednak pobawimy się trochę kreatorem audio w telefonie to możemy  wydobyć z nich więcej niż można by oczekiwać. Po drobnych poprawkach bas zyskuje na głębi i tąpnięciu (czuć każdy bit perkusisty) a wokal staje się jeszcze wyraźniejszy. Polecam do tego aplikację Poweramp która wynosi te słuchawki na zupełnie nowy poziom.

Ogólnie dźwięk wydobywający się z tych słuchawek jest bardzo czysty nawet po podkręceniu głośności na max nie słychać trzasków a bas nie zagłusza reszty dźwięków.

Jeśli ktoś poszukuje dobrych słuchawek do telefonu i nie chce wydawać zbyt wiele to to jest zdecydowanie dobry wybór.

 

Jakość 4/5

Kabel mógłby być w oplocie co zapobiegałoby plątaniu się go, poza tym nie ma do czego się przyczepić.

 

Design 5/5

W tych słuchawkach na pewno nie wyróżnimy się z tłumu, chyba że wybierzemy kolor czerwony. Jeśli cenimy sobie subtelny design to jest to strzał w 10.

 

Dźwięk 5/5

Za tą cenę nie mam im nic do zarzucenia pod względem dźwięku. Aktywne 40 mm przetworniki działają w szerokim zakresie od tonów niskich przez średnie do wysokich.

 

Cena 299 PLN

http://i.imgur.com/yTVJn5Ml.jpg

http://i.imgur.com/gIigqtdl.jpg

Ogólnie oceniam je na 5 z małym minusem.

Zdecydowanie polecam.

Edytowane przez SpioH
Link to post
Share on other sites

OT

No wiesz, rzadko tu bywam gdyż rzadko mam okazję wymieniać sprzęt to raz a dwa sądzę iż nie znam się dość na sprzętach by je recenzować, z zupełnie innym zamysłem zaczynałem posta a efekt końcowy wyszedł jak wyszedł. Mam nadzieje że na bana albo warna sobie nie zarobiłem. ;)

Link to post
Share on other sites

Cóż, sluchawek nie oceniam, bo nie miałem, ale za 300zl możemy miac naprawdę kilka tajnych modeli. :)

 

Co do opisu, to zabrakło mi takiego rozłożenia brzmienia na częśći pierwsze. Zerknij do mojej sygny i kliknij w SRH240, to zobaczysz o czym mówie. ;)

Link to post
Share on other sites

Hej wysłał mnie tu moderator gdyż chciałem wybrać słuchawki razera http://www.morele.net/sluchawki-razer-chimaera-t2-rz04-00470100-r3g1-449480/, zależało mi na słuchawkach bezprzewodowych ale cóż... budżet to 500- 600zł

zastosowanie: gry fps, pop, hiphop i nie wiem jaki to typ muzyki: maclamore, James Artur kase wrethov  itp...

Link to post
Share on other sites

czy mógłby ktoś pomóc w wyborze ;)?

No to może ja zacznę ;)
Potrzebuje słuchawek do komputera , głównie do grania i słuchania muzyki. Uwielbiam potężny bass. 

Na alledrogo ceny troszkę spadły ze słuchawkami. Mam do wydania ~150zł max.  półotwarte bardziej wskazane bądź zamkniete. 

SONY MDR-ZX300
MDR-ZX100

SENNHEISER HD201   

Superlux HD 681


CREATIVE HS-800   - najgorszy wybór chyba


 Pioneer SE-M390   -  n.t tego dobre opinie krążą

Link to post
Share on other sites

Cóż, sluchawek nie oceniam, bo nie miałem, ale za 300zl możemy miac naprawdę kilka tajnych modeli. :)

 

Co do opisu, to zabrakło mi takiego rozłożenia brzmienia na częśći pierwsze. Zerknij do mojej sygny i kliknij w SRH240, to zobaczysz o czym mówie. ;)

 

No do Ciebie się nie umywam hehe no ale nie jestem doświadczonym ani słuchaczem ani recenzentem ;) Może jeśli pojawi się kiedyś jeszcze okazja to będzie lepiej.

 

Ogólnie słuchawki na sucho zaraz po podłączeniu grają bardzo subtelnie, dźwięk jest miękki i przyjemny dla ucha jednak cierpi na tym bas który nie jest wyraźny ale słyszalny. Wokal jest wyraźny lecz też brakuje mu trochę mocy. Wszystkie dźwięki zdają się być na miejscu. Gdy się jednak pokombinuje to słuchawki z chęcią grają o niebo lepiej. Bas zyskuje efekt subwoofer'a i czuć na uszach każde uderzenie, nie jest ono jednak nachalne. Wokale zyskują na barwie są znacznie bardziej wyraziste a cała gama dźwięków zyskuje na głośności (nie żeby słuchawki na wstępie były ciche). Myślę że na więcej nie mam dość wiedzy i doświadczenia aby coś więcej powiedzieć, porównać do innych bo innych nie nasłuchałem się na tyle by je porównywać.

Edytowane przez SpioH
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie są najlepsze słuchawki do 150zł pod muzykę, filmy i skype. Wygodne i z mikrofonem? Tutaj podane są fajne, z tym, że wszystkie bez mikrofonu... a musi być. Wcześniejsze to CREATIVE HS-800. Znacie jakieś spełniające te kryteria? Mikro osobno nie wchodzi w grę :).


Jakie są najlepsze słuchawki do 150zł pod muzykę, filmy i skype. Wygodne i z mikrofonem? Tutaj podane są fajne, z tym, że wszystkie bez mikrofonu... a musi być. Wcześniejsze to CREATIVE HS-800. Znacie jakieś spełniające te kryteria? Mikro osobno nie wchodzi w grę :).

 

Co powiecie na te?:

 

http://allegro.pl/sluchawki-steelseries-siberia-v2-dostawa-gratis-i3767178179.html

 

http://allegro.pl/sluchawki-steelseries-5xb-spectrum-do-xbox360-pc-i3776676442.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...