Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Chciałem się dowiedzieć opini o słuchawkach superlux 631. Chciałem te słuchawki zamówić z miesiąc temu ale nie było w żadnych sklepach teraz się pojawił i zastanawiam się nad kupnem. Co o nich sądzicie ? Słuchawki będę służyć do 50% muzyka i 50% gry. Zależy mi na dużych basach o one podobno mają duże basy.

 

Słuchawki znalazłem w tym sklepie http://kupinstrument.pl/pl/sluchawki-superlux-hd-631-dynamiczne-zamkniete.html?partner=1984  Miał ktoś do czynienia z tym sklep ? Jak bym miał zamawiać to tylko za pobraniem  tylko martwi mnie ten opis produktu i nie wiem co on za bardzo znaczy i ile musiał bym wreście zapłącić za te słuchawki jak daje do koszyka to cena 215zł a w opinie taki tekst.

 

 

Oferta promocyjna!

 
Słuchawki Superlux HD 631 z wysyłką
za jedyne 


204,00 PLN*

*wysyłka Pocztą Polską, usługą paczka biznesowa z powiadomieniem SMS
Cena regularna z wysyłką w tej usłudze to 309 zł

Link to post
Share on other sites

Zdziwiło mnie dlaczego nie ma mikrofonu w tych słuchawkach i okazało się że myślałem o innych a dokładnie HMC631 i HD631 :( . Niestety ich nadal nie ma dostępnych w Polsce więc znowu będę musiał się powstrzymać z zakupem i czekać nie wiadomo ile.

Edytowane przez lee1818
Link to post
Share on other sites

Są jeszcze HMC660:

http://www.thomann.de/pl/superlux_hmc_660_x.htm

A tutaj trzeba poczekać na HMC631:

http://www.audeos.pl/pl/p/Superlux-HMC-631,-HMC631-Czerwone/244

 

Tylko nie wiem, co kogo ciśnie do tych headsetów. Ja np. używam słuchawek w podróży, do oglądania filmów, na zewnątrz, nie ograniczam się tylko do siedzenia w nich przy kompie. No i nie wyobrażam sobie, żebym miał mikrofon podczepiony pod twarzą. Przecież można wybulić 20zł ekstra i mieć np. Trust Starzzz na stojaku. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jakie sluchawki polecacie do 250pln, obecnie mam Sennheiser PC 330 G4ME, ale one nie maja prawie w ogole basu :)) Zalezy mi na przestrzennosci w grach i dobrym mocnym i glebokim basie i zeby byly wygodne bo obecne przyprawiaja mnie o bol glowy, sa bardzo ciasne

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, ktoś wytłumaczy o co chodzi z maksymalna mocą wejściową? Ja mam AKG K450, ich moc wejściowa to 30mW. I tu zasadnicze pytanie. Czemu tak mało? Skoro mają super brzmienie i są naprawdę głośne, a inne słuchawki potrafią zabrać i 2000mW ? 

Link to post
Share on other sites

Ale co ma ta moc wyjściowa za znaczenie dla Ciebie? I tak to, jak słuchawki zagrają (głośno/cicho) zależy tylko i wyłącznie od odtwarzacza (telefonu/wzmacniacza/komputera itd.), bo słuchawki same z siebie nie grają.

 

Np. jeżeli podepniemy AKG Q701 (baaardzo wymagające słuchawki) do jakiejś Xperii, to raz, że to się nie będzie kupy trzymało, a dwa, że jedyne, co usłyszysz, to swój oddech. Natomiast, jeżeli wykosztujemy się na jakiś porządny wzmacniacz np. Black Pearla, to będzie można nimi rozkręcić małą imprezę.

 

I tutaj zmierzamy do wielu zagadnień z dziedziny fizyki i akustyki, których ciężko by tłumaczyć, więc wytłumaczę to na zasadzie parametru SPL (skuteczności/czułości w dB, na którą wpływa między innymi wielkość przetwornika). Twoje K450 mają SPL na poziomie 126 dB (bardzo dużo trzeba dodać), więc nie są zbyt wymagające co do mocy źródła. Jeżeli np. podpięlibyśmy je i K545 (97dB) do owej Xperii, to na tych samych ustawieniach zagrają dużo głośniej od K545, Q701 i większości droższych modeli. 

 

Ja do listy polecam dodać Momentum On-Ear i zwykłe Momentum, a także K545.

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam! Zeby nie zakladac nowego watku zadan pytanie w tym:

Szukam sluchawek glownie do grania oraz sluchania muzyki (wszystko bez metalu)- kwota do ok 300 pln.

Obecnie posiadam model SS 7H ale zaczyna sie on juz psuc. Posiadana karta graficzna to SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion, niestety nie potrafie okreslic jakiego rodzaju sluchawek powienienem szukac do tej karty (cieple, zimne). 

Jako ze rozmawiam z osobami, ktore wiedza wiecej o sprzecie audio ode mnie zadam jeszcze pytanie w sprawie posiadanych juz sluchawek (7H). Czy to dobry sprzet? czy lepiej isc w strone innych (tanszych) modeli?

Link to post
Share on other sites

spokojnie już ja tu czuwam nad postami ukrytych marketingowców :)

 

a co do AKG-K545 itp. lista jest jak najbardziej otwarta na dobre słuchawki,za niedługo mała aktualizacja poradnika.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wzmianki o sklepie skasowane, konto poszło do piachu. Adi czuwa, sid również ;)

To tak w celu informacji publicznej. Zgłaszajcie takie rzeczy, bo nie będziemy tu sobie robić bilboardu na reklamy kosztem zadowolenia forumowiczów i kompetencji porad.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi. Czyli ten SS 7H to nie byl dobry wybor tak?? (4 lata temu wydawal sie calkiem niezly..) Tylko nie dowiedzialem ise wlasciwe ktore z tych sluchawek beda najlepiej komponowac sie z ta karta dzwiekowa.. (nawet nei wiem jaka mialaby ona charakterystyke). Czy moglbym prosic o odpowiedz w tym temacie??

Link to post
Share on other sites

No znafcy, potrzebuję pomocy.

 

Potrzebne mi jakieś słuchawki w miarę przenośne (nauszne, douszne) ale jest kilka warunków:

- zasilanie DDTS-30,

- impedancja 16 Ohm,

- wysoka efektywność (może być bardzo wysoka i 32 Ohm),

- barwa ciepła.

 

Jedyna opcja jaka mi podchodzi pod powyższe wymagania to Bayerdynamic Custom One Pro... ale kosztują trochę.

Link to post
Share on other sites

Po co Ci taka impedancja niska? Według większości pod portable (a szczególnie, jak maja być trochę basowe), to stosunek względem impedancji wyjściowej źrodła powinien wynisic 8:1, żeby nie było zniekształceń w niższych rejestrach. A jedyne odtwarzacze, które maja na wyjściu około 2 omy kosztują trochę... No Clip + ma 1 Ohm z kawałkiem. IPhone tez.

 

No i kolejne pytanie - po co Ci ten DDTS do portable? :)

 

Ja proponuję Momentum On- Ear (jeżeli cena do zaakceptowania), bo:

- sa małe

- ciepłe

- łatwo je napędzić (z każdego DAPa, jakiego mam w domu poszły na 3/5 paska głośności)

- nie sa wymagające co do źrodła

 

Jedyna ich wada, to to, ze nie maja tego DDTS.

 

No i COP nie sa takie małe, ale jak pasuje Ci ich rozmiar, to szedłbym w HP100/K550.

 

Do czego będziesz je podłączal i jakiej muzyki sluchasz?

 

Chyba, ze:

- Fidelio L1 (fajne, ale trochę cisną w czerep)

- D1100 i mordować (bardzo wiernie mi sluzyly, nie mam żadnych zgryzow, jak przesiadam sie na nie z K545 lub MOE)

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi. Czyli ten SS 7H to nie byl dobry wybor tak?? (4 lata temu wydawal sie calkiem niezly..) Tylko nie dowiedzialem ise wlasciwe ktore z tych sluchawek beda najlepiej komponowac sie z ta karta dzwiekowa.. (nawet nei wiem jaka mialaby ona charakterystyke). Czy moglbym prosic o odpowiedz w tym temacie??

Niechcialbym byc nachalny ale czy ktos moglby poradzic mi w tej kwestii? :D

Link to post
Share on other sites

ciepłe grajki lecące z playerka;

 

Creative Aurvana Live, (choć na zew. tak sobie się nadają, za słabo przylegają na głowy) 
Denon AH-D1100

Panasonic HTF600

Takstar HD 2000

 

z tych droższych;

 

Audio-Technica ATH-M50

Shure SRH 840
Ultrasone 780 HFI

i już wymienione Custom One Pro
 

powinny śmigać na byle czym, bo nie są wymagające ,aczkolwiek podłączone lepszego/ mocniejszego payerka pewnie bardziej się odwdzięczą. Nie znam źródła o którym piszesz, bo są fajne i mniej fajne. No i ważna kwestia, warto je gdzieś przymierzyć ( bo nie każde nadają się na zew. ,uwarunkowania osobiste)  i przesłuchać

 

Niechcialbym byc nachalny ale czy ktos moglby poradzic mi w tej kwestii? :D

jest kolego dużo tematów na forum poczytaj, a jak będziesz mieć wątpliwości pytaj

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...